WordPress Network на субдомейн, отделните сайтове пак на същото домейн ниво

happyslacker

New Member
Когато инсталирате Wordpress Network (бившето Wordpress MU) можете да изберете дали отделните сайтове от мрежата да са на судомейн или в директория.

Например ако инсталирате WP на

Код:
domain.com

може да се избира дали сайтовете от мрежата да бъдат

Код:
име-на-сайт.domain.com

или

Код:
domain.com/име-на-сайт/

Когато инсталирате WP на subdomain.domain.com може да избирате


Код:
име-на-сайт.subdomain.domain.com

или

Код:
subdomain.domain.com/име-на-сайт/


Обаче съм виждал вариант инсталацията да бъде на

Код:
subdomain.domain.com

но отделните сайтове да бъдат пак на същото ниво:

Код:
име-на-сайт.domain.com

вместо на следващото ниво:

Код:
име-на-сайт.subdomain.domain.com

Има ли такъв готов плъгин? Виждал съм сайтове, които са с подобна схема на адресите, но никъде по тях не пише с какви плъгини са.

Знам за варианта с WordPress MU Domain Mapping, но при него трябва потребителят да се занимава да цъка по настройките за да си смени адреса. Идеята ми е това да става автоматично при регистрацията на нов потребител и WP да е инсталиран на субдомейн за да може основния домейн да се ползва за други неща (не за WordPress, а за сайт с друг CMS или сайт без CMS).
 
От: WordPress Network на субдомейн, отделните сайтове пак на същото домейн ниво

Тук намерих нещо подобно, обаче искат пари за абонамент за тези плъгини:

Multi-Domains
Domain Mapping
 
Не става ли просто да направиш инсталацията на главния домейн, който да не ползваш.
Иначе казано:
1. Правиш си стандартна инсталация на wp с опция за мулти сайтове
2. Правиш си главния сайт на субдомейн.домейн.ком
3. Слагаш един редирект в хтацеса като се отвори домейн.ком да те праща на субдомейн.домейн.ком
 
От: WordPress Network на субдомейн, отделните сайтове пак на същото домейн ниво

Проблемът е, че домейн.ком ще се ползва за друг сайт и няма как да пренасочва към някъде.

Освен това /wp-signup.php пренасочва към главния домейн. А той ще се ползва за съвсем различен сайт. Вероятно има и случаи когато се случва пренасочване към главния домейн.

Въпросът е дали има готов плъгин някъде, да го изтегля, да го активирам и да си работи. А не да се ровя в конфигурациите и да чета кода за да се науча как да го редактирам, така че да стане това, което искам.

Ако няма готово решение може да се пробвам да прочета кода и да напиша каквото трябва, но кода е много и не знам дали си струва.
 
Мисля, че ти разбрах идеята.
Имаш сайт на домейн.ком. Искаш да направиш мулти инсталация на събдомейн.домейн.ком без да закачаш съдържанието на домейн.ком и вече да добавяш нови сайтове от мулти инсталацията като събдомейн2.домейн.ком?

Ако това е случая, мисля, че това ще ти свърши работа http://tech.velmont.net/howto-use-s...isite-3-x-3-0-and-3-1-without-dashboard-site/
По-точно точка 8.
 
От: WordPress Network на субдомейн, отделните сайтове пак на същото домейн ниво

Благодаря! Точно това търсех.

Форумът има странни правила:

You must spread some Reputation around before giving it to ktomov again.
 

Горе