Wordpress Network

bedio

Member
Чудя се, има ли идея в това. Интегрираха MU в самия пакет и се пуска лесно. Но въпроса ми е става ли за блог хост.

Има някои програми, като Bloghoster, Lifetype, Typepad май имаше... но те са доста зарязани като съпорт и т.н. WP си е WP! Съпорт има редовен и т.н., но за личен блог е идеален.

Та някои има ли идея как се държи network, как е натоварване, сигурноста, експолити и т.н. Чудя се да пусна един блог хост базиран на WP.
 
Естествено, че има идея. Сега всичко е в пъти по-лесно за развиване, понеже двата проекта са обединени и няма нужда да се цепят ресурсите между двата.
Аз също имам замислен бъдещ проект на базата на wordpress network-a. Натоварването определено не е малко и ще имаш нужда от поне VPS за да работи всичко като хората. За сигурността - това зависи от голяма степен и от твоите познания, не само от ползваната система. Експлойти за wordpress има, но бързо се създават кръпки.
Ogseo.com ползва wordpress network. Предполагам coolice ще успее да ти даде по-точна информация за ползваните ресурси и натоварването.
 
От: Wordpress Network

Въпроса за натоварването не е на дневен ред, имам 2 сервера, единия е "голямата Берта" и е празен. Докато се стигне до там, че да не достатъчен ресурса му, има бая време да мине. огсео е интересен сайт (но май има доста агрегирани статии, поне така изглеждат блогевете). някой може ли да ме ориентира с някакви материали за WP Network сигурност, препоръки и прочие.

бтв, и аз доста се чудя, що пък да не се пусне един голям проект с WPN в БГ :) няма да крия, името го имам отдавна - blogs.bg :)
 
От: Wordpress Network

www.freebg.eu
www.samo.bg


Това са ти единствените шансове за пари в България от WP MU . Ти си прави сметката дали ще го пускаш за себе си или ще го пускаш за потребителите =)
 
От: Wordpress Network

Ми нека да почнем с предложенията. Плъгини, които са задължителни за Wordpress Network сайт:

Akismet
All in One SEO Pack

Предложете някои задължителни и други препоръчителни плъгини.

Също искам да попитам за следното. Ако искам главната страница да има по скоро като twitter или blogspor, какво трябва да се нарпави. С смисъл, ясно че ще се пипа код и css и т.н. но това е в темата, а тя е в списъка с теми достъпни за потребителия. Т.е. - как да не е видима като тема за избор от потребителите.
 
От: Wordpress Network

www.freebg.eu
www.samo.bg
Това са ти единствените шансове за пари в България от WP MU . Ти си прави сметката дали ще го пускаш за себе си или ще го пускаш за потребителите =)

нещо не мога да те разбера .... Може ли да поясниш малко...
 
От: Wordpress Network

Това са WP MU на хора от форума. Както виждаш са избрали сами да си добавят съдържанието като плащат на автори и т.н., после се продават линкове. Идеята ми беше, че е 10 пъти по-доходоносно от тия блогове, особено за България. От какво ще изкарваш пари? Ще им слагаш адсенс в блоговете? ? - Oh Noes. + Това изглежда несериозно и няма да задържиш никого. Всъщност кой ще се регистрира? Дали няма да сме само ние, за да си пуснем някоя нова сателитка? Гледам домеин си имаш, така като гледам ще се пробваш да рекламираш с нещо от рода на: " направи си блог безплатно". Сега си помисли, защо трябва да избират теб, като имат wordpress.com и какво може да им предложиш, което ще е в повече отколкото wordpress.com. Иначе има и друг вариант - да налееш луди пари за реклама и после брандинг из големите сайтове и може и да стане сайта "посещаван", но това няма да го направи сайт, от който ще изкараш повече от 100 лева на месец. Всъщност ти ще имаш една индекс страница, всичко друго няма да е твое, а пък е супер тъпо нов wp mu да слага някакви тъпи root банери и да ги върти в блоговете на хората.
По-добре си помисли дали не е добре да направиш нещо по различно, а не да си губиш времето с нещо, което не е доходоносно и няма профит от него, поне в България, пък и не виждам Блинки и кулис да са направили състояние от ogseo.com ( ще се радвам да ме оборят).
 
От: Wordpress Network

Може да се докара профит от подобен БГ проект, но трябва добро планиране и бюджет и правилен подход. Определено няма да е лесно и евтино. И ти, като мен опипваш още почвата. Със сигурност ти трябва дизайнр с хтмл малко пхп ако не в другата тема има линк към платени готови решения.
 

Горе