Wordpress + Premium theme + Permalink structure + SEO = манджа с грозде

Welder

Active Member
Такааа, след това шантаво заглавие, ще се опитам да поясня за какво иде реч :)
Имам нужда от съвет. Обмислям нещо като сайт за обяви, но само за определена категория услуги. Нещо като каталог на един определен професионален бранш. За пример ще използвам коминочистачи. Намерих си подходяща WP тема. Проблемът е че въпросната тема не позволява използване на името на града в пермалинка.
Та значи, пишеш в Гуглето "коминочистач Перник" и ти изкарва някакви резултати. Ще е проблем ли от гледна точка на СЕО-то, липсата на името на града в пермалинка? Как въобще може да се оптимизира такъв сайт, та да се класирам напред, при търсене на "коминочистач Перник" , "коминочистач Тутракан", "коминочистая Горно Нанадолнище"...?

ПС: За момента не искам да използвам субдомейни за всеки отделен град!
 
От: Wordpress + Premium theme + Permalink structure + SEO = манджа с грозде

Не знам защо темата не ти позволява град в пермалинка, но можеш да опиташ градовете да са ти категориите в сайта.
Имаше наскоро една тема за сило структура на сайт като се използват категорийните страници.
 
Като какво ще бъде, като категория, страница или пост? Но във всеки отделен случай може да се редактира пермалинка. Виж може да не е Перник, а Pernik, даже е по-добре, защото не е някаква шльокавица в адрес пара или другите боскове, където го шерваш линка, А като цело няма да е проблем. Имаш ли го един път в тайтъла, както и някъде в описанието (но не е задължително), ще има добър успех също. Естествено е URL щеше да е още по-добре, но да не прекаляваме. Я пак ни кажи кой пермалинк не става? Перник какво се явява в този WP блог? И никакви събдомейни, все пак говорим за директории за градове, нека водят тази структура. Когато започваш да правиш новини, блог, форуми и подобни, тогава може да се замислиш, защото отделяш оригиналния сайт и неговата дейност от други обкръжаващи го. ;)
 
Дай малко повече информация, а защо направо не дадеш линк към темплейта? Как така градовете не могат да влязат в пермалинковете, като пост-мета ли са добавени?
 
От: Wordpress + Premium theme + Permalink structure + SEO = манджа с грозде

Сайта от подписа ми е за обяви за Перник и структурата е: /obiavi-pernik/obiavi/"категория". При пускането му преди месец два си беше без френдли URL. За няколко дена се качи до втора страница по "обяви Перник" и "Перник обяви", след това смених структурата както си е в момента и отиде в 6-та глуха....не знам заради това ли......заради пандата ли....who knows

p.s. Знаех си, че съм пропуснал некоя категория...за "коминочистачите" :)))
 
От: Wordpress + Premium theme + Permalink structure + SEO = манджа с грозде

Обявите идват като постове, а градовете мисля че са в custom fields. Темата позволява използването само на две пермалинк структури, "Default" и "Custom Structure". Обаче в къстъм структурата мога да използвам само %postname%. Системата е предвидена, потребителя да се регистрира и сам да си пуска обявата. Мога да редактирам всеки отделен пермалинк и да включвам града в него, но това си е бая играчка. Това означава, че трябва да минавам след всяка обява и ръчно да оправям линка.
ТУК може да видите един примерен сайт, който използва тази тема.
 

Горе