Wordpress - Redirection

mitko83

New Member
Искам да си направя URL-тата да са с Имена на постовете. Направих си Пермалинкс на къстъм и поставих /%postname%/ Инсталирах си съответния плугин.
create.png

Значи в Source URL си поставих стария адрес който е от рода на /?page_id=9
На таргет URL давам адреса който автоматично се е генерирал от промяната на Пермалинка. Съответно /?page_id=9 след промяната е /Новини. Давам запазване на промяната и като отворя сайта и менюто Новини ми дава грешка 404.

Иначе виждам как URL-то за части от секундата преди да ме прати извън сайта вече се е променило на www. [cccc]/Новини

Къде съм сбъркал, какво пропускам?
 
Последно редактирано:
От: Wordpress - Redirection

Ако сменяш от дефаутските урл адреси към нов пермалинк не ти трябва какъвто и да е плъгин.
Единственото което се иска от теб е да създадеш .htaccess файла (в случей, че инсталацията ти не може да го направи) в папката където ти е инстралиран wordpress.
Друго важно нещо е, че все още (от години), слъговете за страници на кирилица не работят. Имаше дискусия в трак-а, заедно с подаден патч, който обаче се оказа ефективен до версия 2.9.2., защото във версия 3.0, този пач пък скапваше custom post types и custom taxonomies, които си работиха добре на кирилица.
Разкарай плъгина и се пробвай да си отвориш публикацията (блог поста), а не страница.
 
От: Wordpress - Redirection

Като пробвах първия вариант който ми предлагаш пак ми дава грешка 404. Имам .htaccess Трябва ли нещо да променя в него?
Второ за късмет или не съм с 2.9.2
 
От: Wordpress - Redirection

Това ти е .htaccess файла който трябва да имаш:
Код:
<IfModule mod_rewrite.c>
RewriteEngine On
RewriteBase /
RewriteRule ^index\.php$ - [L]
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-f
RewriteCond %{REQUEST_FILENAME} !-d
RewriteRule . /index.php [L]
</IfModule>
Ако същестува, не би трябвало да имаш проблеми.
Би ли добавил линк към сайта си, защото така на сляпо няма как да кажа къде може да има грешка.
Мерси
 
От: Wordpress - Redirection

Това е линк към първата новина. http://www.avtoaktiv.com/втора-новина
Добавих това което каза в htaccess Деактивирал съм Редиректа и съм поставил /%postname%/
В случая оправи се Новините отделните публикации ги има но Страниците са с грешка 404.
 
От: Wordpress - Redirection

На пръв поглед това което виждам е следното:
1. Това което ти сочи към новините е страница, а не публикация, което по-горе споменах, че във всички случеи ще ти дава грешка.
2. Каталога ти който трябва да се приеме като "Posts", следва йерархичния стил на категориите и зареди това също ти дава грешка.
Ако не ти е проблем и не се притесняваш да ми се довериш, драсни ми едно ЛС със ифнормацията за админ потребителя и паролата за wp-admin и ще се опитам да оправя кашата и в последствие ще ти обясня какво съм променил.
 
страниците като са с пермалинк на кирилица винаги дава този ерор не съм дълбал да разбирам защо... кръсти ги на латицинца като дадеш едит на на пермалинка под заглавието като ползваш транслитерацията /novini, galeria и тъи нататък/ и ще работят като хората сигурно има и друго решение но не съм дълбал да търся....

и не се притесняваи за сеото и сруги го ползват с транслитерация на латиница

dnevnik.bg/pazari/2010/09/29/968386_investitori_pazarut_ima_kapacitet_da_poeme_novi_emisii
 
От: Wordpress - Redirection

coolice проблема не е само в страниците. Има проблем и с категориите които се ползват за каталог, макар, че до сега не съм имал подобен проблем. Всичко което има урл адрес /каталог/***** си е публикация, а не проста страница. Настройките му на пермалинковете куцат и това най-вероятно се е получило от плъгина който се е опитал да ползва.
 
От: Re: Wordpress - Redirection

страниците като са с пермалинк на кирилица винаги дава този ерор не съм дълбал да разбирам защо... кръсти ги на латицинца като дадеш едит на на пермалинка под заглавието като ползваш транслитерацията /novini, galeria и тъи нататък/ и ще работят като хората сигурно има и друго решение но не съм дълбал да търся....

и не се притесняваи за сеото и сруги го ползват с транслитерация на латиница

dnevnik.bg/pazari/2010/09/29/968386_investitori_pazarut_ima_kapacitet_da_poeme_novi_emisii

Добре писах лично на Ктомов.... .... ...
Значи до колкото разбирам за да си направя Страниците т.е. цялото меню(За нас, Новини, Каталог, Контакти, Галерия) с подходящи имена трябва да вляза в страницата при създаването им Edit от там
123.JPG

И така като избера Смяна на Пермалинка ме праща в менюто Сетинг - Пермалинкс. Т.е. пак не съм на ясно как да си променя дори така Страниците. Няма проблеми да са с латиница, дори бих ги написал на анг.
 
От: Wordpress - Redirection

Избираш първо пермалинк структурата ти да е от тип /%postname%/ или някой от другите два предефинирани типа (освен стандартния).
След това влизаш във всяка една от стрниците ти да речем като имаш Каталог там където си посочил, го заместваш с "katalog" цъкаш Save (няма да ти показва, change permalinks, защото вече ще си го направил) и след това в дясно - обнови страницата (Update page).

П.П. Ето за това мразя недоверието в българина. Нещо което можеше да се оправи за 10 минути със ровичкането на всичките страници и даването на брифинг (напълно безплатно) се обяснява в продължение на 1 час и най-вероятно пак ще има нещо което не работи.
 
От: Wordpress - Redirection

Добре. Много ви благодаря момчета. Сега вече разбрах всичко и стана. Остава да преправя на всякъде. Апропо, сайта не е готов още но съм винаги отворен за препоръки и за СЕО съвети.

Благодаря много.
 
От: Wordpress - Redirection

Разгеле :)
Радвам се, че е сработило.
 
От: Wordpress - Redirection

Днес отворих Г уебмастър тулс и виждам че имам открити грешки по обхождане на сайта след промяната на пермалинковете.

1.JPG

Как да ги оправя? И защо линковете ми са на български след като всички са на английски.
 
От: Wordpress - Redirection

Според мен не е нужно да си кръщаваш слъговете на постовете на английски - досадно и времеемко е. Има много културен и безплатен плъгин, който транслитерира Кирилицата в Латиница - http://ulanoff.com/blogs/codeshack/cyr2lat-slugs. Преди ползвах този http://www.google.bg/url?sa=t&sourc...N0f7c3R0PvZaXNRmQ&sig2=OqttcMa7ByID0FVjFzMA_g, но ако заглавието съдържа тирета изяжда няколко букви. Руският се справя много добре.
 
От: Wordpress - Redirection

За няколко дена вече имам 33 подобни грешки описани като в предния пост. Нямам урл написани на български, и колкото и да е трудно няма да имам всекидневни публикации мисля че нямам нужда от тези тулове. Даже незнам дали реално имам някакъв проблем защото си виждам страници в гугъл със старите урл-та и написани с новите на анг. А тези грешки с български урл-а от къде идват при положение че нямам такива. Така като гледам грешките са само на всички статични страници. Там където ще са публикациите няма грешки и първа страница.
 

Горе