Wordpress VS Joomla

sixking

Well-Known Member
Мисля че заглавието казва всичко - коя от двете да използвам за сайт за ревюта на техника? За момента съм с joomla и не мога да си намеря свястна тема за сайта, всичко ми е грозно и прочие. Коя има плюсове и минуси според вас ?
 
От: Wordpress VS Joomla

Може би не търсиш където трябва, темплейтите за уоърдпрес, по принцип ги има и за джумла. Провери дали ще си харесаш нещо при rockettheme,yootheme,joomlart,youjoomla. Платени са, но професионални.
 
От: Wordpress VS Joomla

Мисля че заглавието казва всичко - коя от двете да използвам за сайт за ревюта на техника? За момента съм с joomla и не мога да си намеря свястна тема за сайта, всичко ми е грозно и прочие. Коя има плюсове и минуси според вас ?
Мисля, че заглавието не казва нищо :D
Прилича ми на сподели ако обичаш кучета и харесай ако обичаш котки лол
 
От: Wordpress VS Joomla

Каресвам и обичам животни. Аз точно там е въпроса че търся за без пари и темата е компютри, лаптопи и прочие.
 
Re: От: Wordpress VS Joomla

Каресвам и обичам животни. Аз точно там е въпроса че търся за без пари и темата е компютри, лаптопи и прочие.
За без пари вече те ограничава доста. Трябваше от там да почнеш. Но нещо може леко да къстамизираш от фри темите. :)
 
От: Wordpress VS Joomla

Или да използваш платена без да плащаш.. имаш лс
 
От: Wordpress VS Joomla

За нещо конкретно ли става на въпрос или това което ми прати ?
 
Re: От: Wordpress VS Joomla

За нещо конкретно ли става на въпрос или това което ми прати ?

Давай някоя изчистена тема и си я направи. Няма начин да няма все нещо я тази мрежа. Най-накрая събери $50 и вземи нещо читаво. Ако мислиш да правиш пари с този сайт, не го играй с фри теми. Не че няма добри фри, но все пак, нали ме разбираш. ;)
 
От: Wordpress VS Joomla

Ако те интересува joomla има безплатен темплейт в shape5, с 94 модул позиции и при това респонсив. Ако разбираш малко ти трябват няколко стъпки да го направиш още по-атрактивен. След като имаш основата по-натам е лесно. Можеш да го въртиш и подреждаш както искаш. Ето линка тук и тук.
 
От: Wordpress VS Joomla

Странно при поне 10 хиляди безплатни теми при първо търсене в Г и да не може да си харесаш..... Да не гворим за стотиците премиум теми насам натам пуснати за сваляне....



Ето ти едно демо http://www.tonytemplates.com/dview/pc-repair-services-template-2277.html. При добро желание може да я намериш безплатно ако не струва само 33$
 
От: Wordpress VS Joomla

А бе остави го този, нямало хубави теми... Направо в тоя форум ме изумяват какви хора се навъдиха... При наличие на толкова фрий и една сурия платени... Нямало хубави
 
От: Wordpress VS Joomla

Като човек който е ползвал и двете системи, мога да кажа, че всяка си има своя плюс. В зависимост от това за какво ще се ползва сайта, аз бих избрал едната или другата платформа.
Wordpress сайтовете се натоварват в пъти повече и ако имате 10к посещения дневно, най-вероятно ще трябва да мислите за VPN сървър. Woprdpress има повече модули и шаблони и най-вероятно ще намерите по бързо това което ви трябва. Вероятно и по-бързо ще се ориентирате със настройките и поддръжката на сайта.

Joomla е система която може да обработи над 10к посещения дневно и ще ви върши работа и най евтиния хостинг пакет на суперхостинг. Малко по-трудно се ориентират хората в самия админ панел, но след малко работа всичко е на шест. Вероятно има по малко модули но като цяло всичко което ще ви е необходимо, го има. Безплатните шаблони се нуждаят от малка обработка за да изглеждат на ниво. Платини има и са хубави точно колкото на Wordpress.
 
От: Wordpress VS Joomla

Като човек който е ползвал и двете системи, мога да кажа, че всяка си има своя плюс. В зависимост от това за какво ще се ползва сайта, аз бих избрал едната или другата платформа.
Wordpress сайтовете се натоварват в пъти повече и ако имате 10к посещения дневно, най-вероятно ще трябва да мислите за VPN сървър. Woprdpress има повече модули и шаблони и най-вероятно ще намерите по бързо това което ви трябва. Вероятно и по-бързо ще се ориентирате със настройките и поддръжката на сайта.

Joomla е система която може да обработи над 10к посещения дневно и ще ви върши работа и най евтиния хостинг пакет на суперхостинг. Малко по-трудно се ориентират хората в самия админ панел, но след малко работа всичко е на шест. Вероятно има по малко модули но като цяло всичко което ще ви е необходимо, го има. Безплатните шаблони се нуждаят от малка обработка за да изглеждат на ниво. Платини има и са хубави точно колкото на Wordpress.
С 10 к при джумла отиваш на VPS, казвам го от опит. Кеша помагаше някъде до 5к но после нямаш избор
 
От: Wordpress VS Joomla

Нещо плоско, изчистено от графични шитаци, и респонсив.

Платформата няма значение.
 
От: Wordpress VS Joomla

аз си купувам теми от themeforest, защото получавам ъпдейти и съпорт до живот
 

Горе