Worpress как сменя en ерсия да отваря българската при зареждане на сайта?

kirsen

Active Member
Здравейте, много бих се радвал ако някой ми помогне с Wordpress.
Имам изграден многоезичен сайт като при изписване на домейна се отваря английската версия.
Как мога да направя така, че при изписване на домейна да се отваря българската версия която в момента ми е на субдомейн.
Давам пример, но немога да поствам линкове.

Домейн хттп://site.com - сега е англиска версия на сайта
хттп://site.com/bg - сега е българската версия на сайта
Искам като се изпише хттп://site.com да се визуализира българската версия.

Преди време бях чел, че това става с промяна на .htaccess файл, но аз нямам такъв на сървъра. Вероятно системата не си го е създала.
Ако някой ми обясни като за лаик как да се случат нещата бих бил много благодарен.

Желая хубав ден!
 
От: Worpress как сменя en ерсия да отваря българската при зареждане на сайта?

За да направиш да се зарежда Българската версия трябва да прехвърлиш целия сайт от папката bg към основната и да създадеш en за английската ако съм те разбрал правилно.
Ползваш ли плъгин за различните версии или ползваш различни версии на сайтовете за различните езици?
 
От: Worpress как сменя en ерсия да отваря българската при зареждане на сайта?

Ако ползваш плъгин, от настройките има да избереш коя версия да е по подразбиране.
 
От: Worpress как сменя en ерсия да отваря българската при зареждане на сайта?

За да направиш да се зарежда Българската версия трябва да прехвърлиш целия сайт от папката bg към основната и да създадеш en за английската ако съм те разбрал правилно.
Ползваш ли плъгин за различните версии или ползваш различни версии на сайтовете за различните езици?
Това добре, щ его направя, но после. Ще зареди ли българската след като пътищата на опрделени връзки ще бъдат различни.
Притеснявам се дали няма да причиня неправилна работа на сайта. Може би ще е нужно да се правят промени в някой файлове и за това питам.
Не не използвам плъгин, просто съм инсталирал в суб домейн директория /бг/и там съм инсталирал българската версия на wordpress с нова база данни.
 
От: Worpress как сменя en ерсия да отваря българската при зареждане на сайта?

Ако ползваш плъгин, от настройките има да избереш коя версия да е по подразбиране.
Не. не не използвам плъгин, просто съм инсталирал в суб домейн директория /бг/и там съм инсталирал българската версия на wordpress с нова база данни.
 
Re: От: Worpress как сменя en ерсия да отваря българската при зареждане на сайта?

Не. не не използвам плъгин, просто съм инсталирал в суб домейн директория /бг/и там съм инсталирал българската версия на wordpress с нова база данни.

Еми главния го правиш Ен, а събдомейна bg - БГ :) Това е. Местиш, няма какво друго да правиш. ;)
 
От: Re: От: Worpress как сменя en ерсия да отваря българската при зареждане на сайта?

Еми главния го правиш Ен, а събдомейна bg - БГ :) Това е. Местиш, няма какво друго да правиш. ;)

Благодаря Bynky, ще го направя така пък каквото стане.
Всъщност на мен сега главния ми е En, а суб домейна е БГ. Искам да ги разменя
 
Re: От: Re: От: Worpress как сменя en ерсия да отваря българската при зареждане на са

Благодаря Bynky, ще го направя така пък каквото стане.
Всъщност на мен сега главния ми е En, а суб домейна е БГ. Искам да ги разменя

Просто разменяш. ;) Няма какво друго....
 
От: Re: От: Re: От: Worpress как сменя en ерсия да отваря българската при зареждане н

Просто разменяш. ;) Няма какво друго....


Здравей Binky, нещо не се получва по този начин:
1.Свалих си целия сайт на компютъра
2.Изтрих всички папки от сървъра.
3. Създадох на сървъра папка "en"
4.Качих в нея сваленото от директорията public_html което напрактика е версията на англйиски която искам да бъде в субдомейн папката /en/
5.Качих в основната директоярия /public_html/ това което беше в папка /bg/ преди на сървъра за да се визуализира версията на сайта на български при изписване на домейна.
Какво се получи: При изписване на адреса/домейна/ излиза българската версия така както искам, но немога да влеза в админ панела. При wp-admin не ми разпознава паролата, а при пискване да влеза в site.com/en/ ми променя името в браузъра на site.com/wp-admin и пак не ме пуска да влеза. Явно някаква каша става така. Може би трябва да се промени нещо в config фаила или незнам къде.
Зациклих.
 
От: Worpress как сменя en ерсия да отваря българската при зареждане на сайта?

Какво стана, успя ли да се оправиш с размяната?
 
От: Worpress как сменя en ерсия да отваря българската при зареждане на сайта?

Не не успях по описаните начини от колегите. Не става така, става мазало. Вероятно е нужно да се бута из базата данни, а аз там не бутам, защото незнам къде.
Успях да оправя нещата по сложния начин.
1. Инсталирах в диреттория /en/ нова инсталация на Wordpress
2. Импортнах данните на сайта от старата ми английска версия
3.Наложи се доконфигуриране на темплейта
4.Изтрих от основната иректория Wordpress, инсталирах нов, имортнах данните от българската версия, доконфигурирах и нещата се получиха както ги исках, но с много повече труд отколкото вероятно можеше.
Има една поговорка" Като ти е малко ума, да ти е здрав гърба" та и аз така.
Важното, че се справих макар и по трудния начин.
Благодаря на отзовалите се в темата.
 

Горе