WP Antivirus - безплатен тест

primecode

Active Member
Здравейте,
започвам да работя по нов скрипт/плъгин за WP, като целта му ще е намиране на пробиви в системата. Като за начало, този плъгин просто ще известява за налични проблеми без да ги отстранява, понеже е възможно някои промени да бъдат правени умишлено от програмист/кодер, който добавя или променя код в самата система. Имам намерения и да добавям опции за автоматични действия на програмата за в бъдеще.

Знам, че няма 100% защита дори и за един персонален компютър, но имам идея и алгоритъм, който може да е доста полезен за блогърите ползващи Wordpress.

Тази тема е за хората, които се интересуват от идеята и искат да защитят страниците си от пробиви. Наблягам на Wordpress защото тази система поне за момента е доста разпространена и ползвана и смятам, че една такава добавка не би била излишна.

Понеже аз не съм от най-големите почитатели на готови системи но създавам интернет приложения, предлагам да ви дам безплатно за тест следният модул за защита:
- ако имате съмнения за пробиви във вашият WP/блог сайт
- ако сте имали пробиви във вашият WP сайт/блог
- ако желаете да експериментирате с този плъгин
- ако сайта ви е бил определен като "опасен" от търсачките
- ....

Понеже всичко това е в началото си, а аз искам да знам интереса и нуждите към този проект, бих се съгласил на всякакви мнения относно тази идея. Предложения, въпроси, коментари, забележки, ....
Очаквам всичко това във тази тема и/или на лични съобщения.
 
От: WP Antivirus - безплатен тест

Здрасти,

Има разни такива плъгини вече, но ако имаш намерение да правиш нещо по-комплексно, може и да има хляб.
Дори да го планираш като комерсиален продукт, повече от препоръчително е в началото да предоставиш някоя и друга безплатна версия. Може да го пуснеш тук - да дръпнем, да разгледаме. Аз не съм велик програмист но имам доста добра обща представа по проблема и може да съм полезен.
 
От: WP Antivirus - безплатен тест

@Noke, ти си един от първите с които ще се свържа вероятно още докато завършвам модула :)
Знам, че си предан фен на WP а аз определено искам да изпитам една идея.
Нямам идея да разделям продукта на комерсиален и за свободно ползване. Просто ще се спра на единият вариант, но това ще е занапред. Искам преди всичко да видя смисъла от това, качеството, нуждата, .... Хора като теб ще кажат дали изобщо си е струвало да се занимавам.
 

Горе