XenForo

craftcraft

New Member
Здравейте !
Искам да си купя XenForo форум + блог add on. Все още ги нямам, но от тези въпроси зависи дали ще си ги купя.
Искам да знам дали има хора от форума, които разбират и могат да поддържат, оправят проблеми или да правят някакви промени по XenForo форум + блог ?
 
Здравейте !
Искам да си купя XenForo форум + блог add on. Все още ги нямам, но от тези въпроси зависи дали ще си ги купя.
Искам да знам дали има хора от форума, които разбират и могат да поддържат, оправят проблеми или да правят някакви промени по XenForo форум + блог ?
Да собствениците на форума хахах
 
Здравей.

Нека се включа и аз, наскоро пак помагах за това на друг потребител. Щеше да е добре, ако беше публично съдържанието, но все пак, ще пиша тук каквото мога да споделя от опита си.

Ето нещо интересно, което ще ти помогне да вземеш решение за добавяне на блог/медия част към форума си: forums.arcade-museum.com - мисля, че си има и специален адон за това, не съм ровил кой е, защото не ми е бил никога нужен, но сигурно има и нещо по-ново и интересно.

Кажи с какво може да ти бъдем полезни, каквото можем ще помогнем. Има си бг пакет:


Но лесно се прави превод в XML-а на съответната езикова версия. Има доста лесна и бърза редакция от админ частта, като може да си къстамнеш цвета на темата, ако го позволява темата, както и да си ръчкаш кодовете.

Ние сме доволни от системата, но като цяло е нужно малко време да се свикне с нея, демек да се сложи, да се разджитка, да попрочете малко ръководства и да се почне. Не бих го приравнил като WP, но може да се каже, че е едно малко ниво над него като сложност.
 
Да собствениците на форума хахах
Собствениците на форума може да ми дадат съвет понякога или нещо подобно, но дали ще се наемат например с поддръжка и оправян на проблеми по XenForo ? Това, че имат форум не мисля, че означава, че биха поддържали или оправят форуми.
Странно като гледах разпределението на най-използваните Forum софтуери в света XenForo e 3-тата най-използвана. По-използвана дори от phpBB, а не намирам много форуми в България на тази платформа, а хора/програмисти, които са поддържали или работили с така платформа не намирам изобщо.
 
Собствениците на форума може да ми дадат съвет понякога или нещо подобно, но дали ще се наемат например с поддръжка и оправян на проблеми по XenForo ? Това, че имат форум не мисля, че означава, че биха поддържали или оправят форуми.
Странно като гледах разпределението на най-използваните Forum софтуери в света XenForo e 3-тата най-използвана. По-използвана дори от phpBB, а не намирам много форуми в България на тази платформа, а хора/програмисти, които са поддържали или работили с така платформа не намирам изобщо.
Програмист за форума защо ти е? Нали ще е само форум?
И все пак започни с пхпбб - хем има лесна интеграция с WP хем без пари.
После мисля лесно ще минеш на Xenforo, тъкмо и ще покажеш на потребителите че сайта се поддържа и обновява.
 
Програмист за форума защо ти е? Нали ще е само форум?
И все пак започни с пхпбб - хем има лесна интеграция с WP хем без пари.
После мисля лесно ще минеш на Xenforo, тъкмо и ще покажеш на потребителите че сайта се поддържа и обновява.
Ще има и блог. Мислих направо на XenForo и блога да е на XenForo с add on. Макар да не съм виждал много такива, но като за начало може да е така, а после форума да остане на XenForo, а блога да мине на wordpress, което не знам дали ще стане и колко трудно и скъпо ще бъде...
Не ми е толкова за тези 160$, а после като искам блога да мине на wordpress да не излезе много пари. Както и това, че за XenForo няма много хора, които разбират, а и на мен ми е доста непознат, докато wordpress ми е по-познат, както и за удоволствие съм инсталирал и пробвал phpBB, но форума на XenForo e ...
 
Чай та объркам още повече
Разгледай това, не изглежда съвсем зле. Има и форум има и блог :D

 
Ще има и блог. Мислих направо на XenForo и блога да е на XenForo с add on. Макар да не съм виждал много такива, но като за начало може да е така, а после форума да остане на XenForo, а блога да мине на wordpress, което не знам дали ще стане и колко трудно и скъпо ще бъде...
Не ми е толкова за тези 160$, а после като искам блога да мине на wordpress да не излезе много пари. Както и това, че за XenForo няма много хора, които разбират, а и на мен ми е доста непознат, докато wordpress ми е по-познат, както и за удоволствие съм инсталирал и пробвал phpBB, но форума на XenForo e ...
Щом ще има блог най-добре за мен е WordPress.
Много по-добре ще се класира , поддържа и надгражда.
 
Явно ще му трябва истински форум, ббпрес не е такъв.
Еми, не знам колко е явно, като го гледам как се лута. Ама ме върна неКоле години назад, кога ползвах phpbbто като CMS за статичното сайтче :)

При тоя мързел на крайния потребител, да развиеш форум вече е почти мечта.
 
Явно ще му трябва истински форум, ббпрес не е такъв.
Да, наистина особено на buddypress форумите изобщо не ми харесват. Тези на bbPress стават, но не намирам като цяло хубави теми, които да ми харесват.
И да, точно така и аз затова се чудя - форум най-добре ми изглежда на XenForo, блога най-много ми харесва на wordpress и се чудя кое да избера...
Както казах ако започна с XenForo форум и блог, а после блога да се измести на wordpress, но наистина не знам колко е възможно дали е много скъпо и т.н.
Някой може ли да даде един груб ориентир колко би струвало едно такова нещо. От форум+блог на XenForo,форума и всичко останало да остане на XenForo, а само към менюто горе да има един бутон за Блог, който да води към блог, който е на wordpress ? Например както на този форум горе има "Форуми", Feedback, и т.н да има просто там един бутон Блог и като го отвориш това меню да остане същото, а само под менюто блога да е на wordpress.
Ето например от този форум менюто е едно, но като натиснеш на video series и менюто става съвсем различно, което е доста гадно. https://www.escapistmagazine.com/video-series/
 
Според избраните теми за wp / xenforo ще е различна и цената.
Но като гледам тоя код и ми става лошо :D :D
Виж файлът 22361
Ами не разбирам много от кодове и честно казано за мен и много други ми изглеждат сложно.
Например от тази тема- https://preview.themeforest.net/ite...6.1780149735.1639192662-1065401588.1639192662 , ако използвам news full width като за блог, а всичко останало да е по XenForo като тема все още не мога да кажа.
Просто към XenForo менюто да има бутон блог и менюто остава същото, само отдолу статиите да излизат по този начин от WP темата.
Наистина знам, че всеки бил взел различно и че зависи от конкретни теми, но ако все пак някой ако може да каже ориентировъчна цена, че наистина не знам колко може да е 100лв, 300лв, 500лв, 5000лв, 10 000лв ..
Просто за да знам дали изобщо да стартирам на XenForo и какво ще ми струва да се направи това нещо. Ориентировъчно искам - аз ако съм готов да платя 200лв ще платя и 300лв и ако съм готов да платя 4000лв ще платя и 4.5-5к например. Все пак цените би трябвало в някакъв диапазон да се движат. Просто искам да направя преценка дали после ще ми е по-възможността да направя това XenForo с WP блог в бъдеще
 
@Sky много иска да се захване - все пак тоя форум от много години му е на сърцето, влече го форумната администрация, много е впечатлен от Зенфорото и т.н.

Няма да намериш друг да свърши работата с толкова страст.

ПП: Ако обещаеш да му дадеш и да банне 1-2 юзъра, хептен голяма отстъпка ще предложи.
 
Според мен ще намериш някой на добра сума да ти направи добре нещата. Определено за сумите горе, особено последните няколко ще получиш направо сглобен форум. Не разбирам, какво точно искаш да направиш, защото един форум е голяма отговорност и се иска доста постоянност и страст да го развиваш и да го водиш. Има и друг аспект на нещата - какво целиш с форума, до къде си готов да го развиеш, сам ли ще го правиш и как ще го монетеризираш. Да имаш малка общност е наистина чудесно, но и доста трудоемко и си отнема време. Създаването лесно, но натам е важно какви планове ще следваш. ;)
 
Според мен ще намериш някой на добра сума да ти направи добре нещата. Определено за сумите горе, особено последните няколко ще получиш направо сглобен форум. Не разбирам, какво точно искаш да направиш, защото един форум е голяма отговорност и се иска доста постоянност и страст да го развиваш и да го водиш. Има и друг аспект на нещата - какво целиш с форума, до къде си готов да го развиеш, сам ли ще го правиш и как ще го монетеризираш. Да имаш малка общност е наистина чудесно, но и доста трудоемко и си отнема време. Създаването лесно, но натам е важно какви планове ще следваш. ;)
За времето и постоянството не е проблем. Първоначално ще започна сам, а после ще се намерят модератори например, които да помагат 100% съм сигурен. Може и да се намерят хора и със съдържание да помагат. Мисля за разни начини за изкарване на пари, но те са в бъдеще и не мога да кажа, че ще са много, но съм съгласен и на малкото, а и самата идея ми харесва. Готов съм да го развия до където мога (ограничения от финанси и знания от програмиране например) . Не мога да стартирам с голям бюджет, но ще отделям време и след време дори при малка индикация, че нещата може да потръгнат ще инвестирам още пари. Ако успея да изкарам пари от форума всичко отива пак вътре в него.
Като цяло мисля да започна с малък бюджет понеже нямам и големи възможности сега. Ако видя, че нещата се получават малко поне до тогава ще съм събрал други пари, които да инвестирам. Сигурен съм, че ще намеря хора в бъдеще, които например поне като модератори да помагат.
А и да не се получи .. каквото такова - цената за форума, тема, някои добавки, хостинг, домейн не са проблем.
Повече ме притеснява, ако форума има надежда, но в началото няма да имам никакви приходи и ако искам да изместя блога на WP дали ще мога да си го позволя, а и дали ще си заслужават парите (ако са много) за форум, който още не е сигурен.
Ако например са 200-300-500лв например бих дал за да изместя блога на WP.
За напред, ако изкарва пари, ако наистина нещата са по-сериозни, има хора във форума бих дал и доста повече.
 
Последно редактирано:
Да вметна само, преди разговора да продължи по техническата част...
Сигурен съм, че ще намеря хора в бъдеще, които например поне като модератори да помагат.
Тук не мога да помогна, но имам богат опит като форумен трол. По природа съм талантлив, а отделно съм завършил общностна психология и дълбинна психоанализа в Хайделберг. Така че умея да всявам смут като никой друг.

Нищо не обединява хората повече от наличието на общ враг. Форум без трол е като стадо без дебнещ вълк: няма как да се получи нужния сплотяващ дух, рано или късно доброто, около което са се обединили съфорумците, избледнява, и малко по малко губят тръпка и се разотиват. Но неопитен враг, който само гъделичка повърхността на съзнанието, не може да постигне притегателното за групата устойчиво негативно ядро. Трябва майсторски да се пипне: надълбоко и в общото, и в персоналните съзнания. И без да се усетят, без да разберат защо и как, те вече са здраво закотвени. С теб можем да изковем железни пранги на несъбраната ти аудитория, помисли върху това. ;)

p.s.: Ааа, това съм го пропуснал
Като цяло мисля да започна с малък бюджет понеже нямам и големи възможности сега.
Ами...успех в начинанието тогава!:)
 
Все пак успя ли да се намери кой да ги преведе тия малко над 10к реда? :D За един приятел питам :D
 

Горе