You need to set your permalink...

Vins

Member
Привет,
инсталирах WordPress 3.0.4 + Classipress v3.0.5.1. Инсталацията мина без проблеми, излезна ми съобщението "You need to set your permalink custom structure to at least contain /%postname%/ before ClassiPress will work properly.", но когато отида на Permalink не ми зарежда нищо и не мога да наглася линковете.
Някакви идеи, какво да направя?
 
От: You need to set your permalink...

Кво ше рече не излиза нищо? То на ръка се попълва.

Напиши го в Custom Structure това /%postname%/

A oще по-добре:

/%post_id%/%postname%/
 
От: You need to set your permalink...

Би ли споделил, защо е по-добре /%post_id%/%postname%/?

Облекчава се работата на MySQL, ако имаш няколко хиляди публикации, защото вместо да търси публикация според слъга, я търси според ID номера*, като по този начин се и намира/рендва (малко) по-бързо публикацията. С ab тестера, поне при мен в база с 3000 публикации, една произволна публикация се отваря до 20% по-бързо.

* За това ми твърдение не съм напълно сигурен - не съм си играл да проследявам заявките, но е факт, че тестовите резултати показват по-бързо отваряне на страницата, а и намаляване на CPU ползването от страна на MySQL
** С оглед публикацията на Noke, горното ми твърдение явно се оказва вярно. За да бъда честен ме домързя да търся цитати от кодекса :)
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Brad
От: You need to set your permalink...

За по-добър ъъъъ... пърформанс.

От WP Codex:

For performance reasons, it is not a good idea to start your permalink structure with the category, tag, author, or postname fields. The reason is that these are text fields, and using them at the beginning of your permalink structure it takes more time for WordPress to distinguish your Post URLs from Page URLs (which always use the text "page slug" as the URL)...
 
  • Like
Реакции: Brad
От: You need to set your permalink...

Не съм запознат със ядрото на WP, но няма ли да е по добре ако е "/%postname%/%post_id%/" от гледна точка на seo friendly url. Постнейма да е по напред в урл-то. WP дали ще търси поста по ID ако post_id не е в началото на урл структурата?

Иначе за малки блогчета едва ли има кой знае каква разлика.
 
От: You need to set your permalink...

Да отговоря на колегата аз. Трябва да се логнеш в cpanel на сайта си. Нещо от сорта на www.именасайт.com/cpanel. После избираш иконката phpMyAdmin. Отляво ти се появява списък с бази данни. Избираш твоята. Зарежда се базата. Избираш таблицата wp_options. Отиваш на втора сраница от таблицата и там има option_name - permalink_structure. Даваш edit на този ред от таблицата и попълваш за стойност каквото искаш - например /%category%/%postname%. Даваш ОК или GO и си готов.
 
От: You need to set your permalink...

Благодаря на всички за съветите, открих решението на проблема в чужд форум, поствам мнението:
I traced the issue back to a function in wp-admin/includes/misc.php
got_mod_rewrite. It seems that the function was returning a false negative to mod_rewrite being installed (it most definitely was). Some funky setting on new server made it fail I guess.
Anyhow below are the changes I made to get it working. Insert standard warnings about editing core files and losing these changes when upgrading.

Код:
Код:
function got_mod_rewrite() {
	//$got_rewrite = apache_mod_loaded('mod_rewrite', true); //old line with false negative;
	$got_rewrite = true;//force the response to true as we know mod_rewite is installed;
	return apply_filters('got_rewrite', $got_rewrite);
}
 
От: You need to set your permalink...

Проблема идва доколкото разбрах от php4, баси има ли още хостинги които да не поддържат php5, нямам думи. Кажи поне къде ти е хоста, че да бягаме от него.
 
От: You need to set your permalink...

Проблема идва доколкото разбрах от php4, баси има ли още хостинги които да не поддържат php5, нямам думи. Кажи поне къде ти е хоста, че да бягаме от него.

Хостинга е с php5, така че няма да ги обвинявам

Имам и още един въпрос, като инсталирам classipress ми дава следното:

Разархивиране…
Инсталиране на темата…
Темата беше инсталирана успешно.

Warning: fopen(/users/.../wp-content/themes/ClassiPress.v3.0.5.1.for.WordPress.[x-MoBiLe].Nulled/style.css) [function.fopen]: failed to open stream: No such file or directory in /users/.../wp-includes/functions.php on line 4165

Warning: fread() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /users/.../wp-includes/functions.php on line 4168

Warning: fclose() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /users/.../wp-includes/functions.php on line 4171
 
Последно редактирано:
От: You need to set your permalink...

Ама ти що не каза че ползваш нулирана версия. Проблемите най вероятно са от нея.
 
От: You need to set your permalink...

Null-аторът очевидно е правил подобрения по темата...:wink:
 
От: You need to set your permalink...

Аз имам малко по-различен въпрос, но пак със сетванто на постоянните линкове. След като напиша %postname% ми се появява съобщение, че трябва да променя .htaccess файл и да му добавя някакъв код. Проблема е, че незнам къде да търся .htaccess файла. Поне в public_html-a го нямаше. Начинаещ :)
 
От: You need to set your permalink...

Създай си го ръчно. Копираш съдържанието на това което ти е показано в админ панела във файла който си направил да речем на твоя десктоп - htaccess.txt (Имай предвид, че windows няма да ти позволи да създадеш файл .htaccess (поне win xp)). След като го запаметиш го качи в public_html с фтп клиента ти и го преименувай на .htaccess
Това е :)
 
От: You need to set your permalink...

Създай си го ръчно. Копираш съдържанието на това което ти е показано в админ панела във файла който си направил да речем на твоя десктоп - htaccess.txt (Имай предвид, че windows няма да ти позволи да създадеш файл .htaccess (поне win xp)). След като го запаметиш го качи в public_html с фтп клиента ти и го преименувай на .htaccess
Това е :)


Получи се!!!:DМного благодаря за помоща!
 
От: You need to set your permalink...

Стига с тия митове за .htaccess файла. През notepad не може да се създаде, просто защото файла няма име, има само разширение.
Ако се пробваш в Windows Explorer да преименуваш някой файл на .htaccess пак няма да стане поради същата причина.
Но .htaccess може да съществува в windows среда, за целта няма никакви проблеми ако файла се създаде чрез notepad++

Версията на бозата няма никакво значение.
 
Последно редактирано:
От: You need to set your permalink...

@ThinkFast, ако си следил мненията ми до сега, би трябвало да си разбрал, че никога не казвам нещо с което не съм запознат/не съм изпитал на свой гръб.

2877186C.png


Може да са митове, но е факт, че уиндоуса ми не ми позволява да преименувам файла.
Прав си и, че с нотепад не може да се запамети с такова име. Факт, е и че нотепад++ го прави. Друго е, че когато го направиш с нотепад ++, файла става скрит :)
Без да се обижда Lifeisgood, но го обясних по начин който е напълно разбираем за средностатистическия потребител :)
Не бих накарал някой да инсталира нотепад++, само за да може да запази файл със странното име .htaccess :)
 
От: You need to set your permalink...

Е то и аз казах същото :)
Но аз никога съм нямал проблем със скрит .htaccess файл. Предполагам всеки уебмастър има нотепад++ и на никой няма да му е проблем от там да си създава файла. Просто е неудобно постоянно да го преименуваш.
И аз съм с Боза7

ПП: Моя десктоп е по разхвърлян и по пълен и по широк (125 items). Кога ще го почистя просто не знам :)
 
От: You need to set your permalink...

Добре, че не бе видял моя преди скрийншота :Р
ШШшшш няма да се излагаме в предприемача :Д Но за да бъда честен имах 2 или 3 "плочки" които не бяха заети от икони, ама ги набутах в папка work, както винаги :Д
Що се отнася за хтацеса - по-подразбиране при инсталация системните файлове и тези с хидън атрибут са скрити при win xp/vista/7 и съответно не се виждат, като файлове *.neshtosi (под * да се чете нищо) получават хидън атрибут.
Понеже това е форум, а и не познавам възможностите/капацитета на потребителя задаващ въпрос, реших да му кажа стъпките при които няма как да сбърка :)
 

Горе