You tube - покрити изисквания, няма приходи

ST-1

Well-Known Member
Изискванията им за 1000 абонати и 4000 часа гледане са изпълнени. Канала е приет в партньорската им програма.
Свързан е към вече съществъващ адсенс акаунт. Потвърждавах им адрес и данните, които искаха, които вече са и в адсенс акаунта, но приходи няма никакви.
Получих и потвърждение на имейла , че даначната информация е одобрена.


Странното, е че реклами излизат на клиповете с изключение на няколко клипа, които не били подходящи за рекламодателите.

Някой да има представа що така?
 
Странното, е че реклами излизат на клиповете с изключение на няколко клипа, които не били подходящи за рекламодателите.
Това е най-вече заради съдържанието. Например виж това:


Няма да се позволяват рекламодатели и техните реклами на подобни клипове. Може да видите и други такива, но тези с предупреждението преди пускането на клипа е на 100%, че нямат реклами, политика на YouTube явно. Както и други, дори и без предупреждение съм виждал да нямат реклами, пак заради "чувствителното" съдържание на клипа.
 
Ясно, ама повечето видеа си имат реклами. Сега точно за това говоря с един пичага, той ми каза да изчакам няколко дни още щом нямам някакво известие за проблеми. Може статистиката да се забави, защото одобрението е от 2 дена само.
 
Ясно, ама повечето видеа си имат реклами. Сега точно за това говоря с един пичага, той ми каза да изчакам няколко дни още щом нямам някакво известие за проблеми. Може статистиката да се забави, защото одобрението е от 2 дена само.
То и в конзолата им вървят със забавяне статистиките. Но, да, не бях прочел, че е толкова наскоро пусната рекламата, може да се адаптират и скоро да започнат да излизат коректно.
 
  • Love
Реакции: ST-1
А добавил ли си монетззация за клиповете си? На всички, или на някои по отделно. Мисля, че не тръгваше автоматично и трябва да ги настроиш. Съответно при качване на ново видео пак трябва да потвърдиш дали искаш да е монетизирано.
 
А добавил ли си монетззация за клиповете си? На всички, или на някои по отделно. Мисля, че не тръгваше автоматично и трябва да ги настроиш. Съответно при качване на ново видео пак трябва да потвърдиш дали искаш да е монетизирано.
Поставил съм монетизация, на 3-4 клипа само пише "ограничено" заради чувствително съдържание. Иначе да , след одобрението всички стари клипове бяха с автоматично сложени реклами, а сега като качвам трябва да го отбелязвам , че искам монетизация.
 
Готови сме. Явно нещата се случват със закъснение от няколко дни. Сега приходи показва за оня ден, демек пак един ден закъснение , но поне има.
колко са приходите?
 
При мен са по малко на 1000 гледания
Моя грешка, искал съм да напиша "лв" :) Но зависи и какви видеа са и колко реклами показват. Моите са на по-чувствителна тематика - true crime повечето - съответно приходите са малко по-малко.
 
Моя грешка, искал съм да напиша "лв" :) Но зависи и какви видеа са и колко реклами показват. Моите са на по-чувствителна тематика - true crime повечето - съответно приходите са малко по-малко.
При мен е обща тематика, но има и чувствително съдържание така да се кажа. Още навлизам в материята, но интересно ,че почти за един и същи тип видеа, едни им пускат реклами , а на други с някакво ограничение в рекламите( не забранено, а ограничено)
 

Горе