YouTube Инфлуенсъри - Цена за реклама?

HristoHristov

New Member
Здравейте!
Буквално от няколко месеца се занимавам с така нареченото "инфлуенсърство", главно в YouTube. Кеф ми е да го правя и вече направих 1000 абоната. Наскоро се свързаха с мен фирма да рекламирам даден продукт, но има неща, които не са ми ясни и ако някой е с по - голям опит от мен, ще съм благодарен ако помогне.
Фирмата иска да рекламирам даден продукт, но аз реално не си знам "цената". Как се опраделя рекламата ти каква цена е, като примерно не знам другите колко взимат за дадено нещо. Има ли някакъв "неписан закон" , ако имаш 1000 абоната колкото пари трябва да искаш за реклама, а ако имаш 10 000 абоната?
Сигурен съм, че ще има доста подигравки отдолу в коментарите , но предпочитам да питам. Нямам познати Youtube-ри, затова реших да питам ако някой от вас има по - голям опит. Благодаря ви!
 
Сигурен съм, че ще има доста подигравки отдолу в коментарите
Ами - подигравки! Мнозинството тук са благи характери готови да се притекат на помощ чистосърдечно. Просто малцина от тях се занимават с тази дейност. Ти на каква тематика инфлуенсваш - специфична някаква или обща? Защото, не съм сигурен, но мисля, че Нок е инфлуенсър. Но той май е тясно специализиран в съдебно-техническата експертиза. Или май беше в облигационното право...
 
По принцип не се гледат толкова последователите от колкото до колко хора достигат клиповете, риича. Еднократна реклама ли е или не и тнт. До колкото съм чувал се таксува около 10лв на реклама за всеки 1000 последователи. Ако е еднократна може да вдигнеш на 30лв.
Аз не съм достоверен източник, не ми вярвай :D
 
Здравей, Христо, аз работя с доста инфлуенсъри от години за наши клиенти. Мога да ти дам някакви базови цени: 300 лв до 9000 лв за видео реклама, при 1000 абоната, цената може да е 300 лв , може да е 5000 лв много зависи от аудиторията и нишата на канала, реално няма точна цена, на твое усмотрение ти правиш цените за теб. Примерно в instagram/facebook стори: 300+ лв , за пост: 500+ лв. Ако имаш точно запитване, колко взема даден инфлуенсър, пиши на лично и ще ти кажа какви суми взема даденият човек.

Поздрави,
Станимир И
 
Здравей, Христо, аз работя с доста инфлуенсъри от години за наши клиенти. Мога да ти дам някакви базови цени: 300 лв до 9000 лв за видео реклама, при 1000 абоната, цената може да е 300 лв , може да е 5000 лв много зависи от аудиторията и нишата на канала, реално няма точна цена, на твое усмотрение ти правиш цените за теб. Примерно в instagram/facebook стори: 300+ лв , за пост: 500+ лв. Ако имаш точно запитване, колко взема даден инфлуенсър, пиши на лично и ще ти кажа какви суми взема даденият човек.

Поздрави,
Станимир И
Какви са тея глупости? Кой ще му плати на 1000 абоната 5000 . Пишете колкото да се намирате на приказка.

За 5 бона ще облече някой комшия с тая реклама един ден да обикаля София и ще го видят не 1000 а 50 000 човека и ефекта ще е къде къде по-по....та най .
 
Какви са тея глупости? Кой ще му плати на 1000 абоната 5000 . Пишете колкото да се намирате на приказка.

За 5 бона ще облече някой комшия с тая реклама един ден да обикаля София и ще го видят не 1000 а 50 000 човека и ефекта ще е къде къде по-по....та най .

Привет, свободен си да обличаш който искаш, явно живееш в друг свят в който още карат коли с каменни колела. Реалността е такава, не определям аз цените, прочем кой ще плати 5к за реклама , повярвай доста хора го правят или по-точно фирми. Станадартно под 500 лв рядко някой взема от инфлуренсърите и това е напълно нормално, това е доста труд и снимки да се, изгради репутация и ангажиране. А дали, вярваш или не, няма значение, цените са такива и ще стават по-големи, до март очаквам под 700 лв да няма за стори и 1000 за пост.

А, да пак прочети какво съм написал, зависи какъв е канала, има канали за часовници с 4000 абоната и вземат за реклама по 3 хиляди лв.

Поздрави,
Станимир И
 
Последно редактирано:
Привет, свободен си да обличаш който искаш, явно живееш в друг свят в който още карат коли с каменни колела. Реалността е такава, не определям аз цените, прочем кой ще плати 5к за реклама , повярвай доста хора го правят или по-точно фирми. Станадартно под 500 лв рядко някой взема от инфлуренсърите и това е напълно нормално, това е доста труд и снимки да се, изгради репутация и ангажиране. А дали, вярваш или не, няма значение, цените са такива и ще стават по-големи, до март очаквам под 700 лв да няма за стори и 1000 за пост.

Поздрави,
Станимир И
Стига бе човек, това са фантасмагории. Никъде не съм казал че няма кой да плати 5000 лева , било то фирми или не.
Това, което казвам ,че в тоя канал с 1000 абоната няма кой да му плати 5 бона за реклама, незнам как да ти го обясня.
Незнам кои са твойте клиенти, ама има достатъчно други ютубари с десетки пъти повече абонати и не взимат 5000 за реклама.

Тези пари няма как да ги избиеш , ако канала не е за продажба на хиликоптери и рекламодатела не е производител на такива.

Въобще да не коментираме, че тоя пич по-скоро трябва да търси отговора за цена като гледа рийча, а не броя абонати, както вече беше споменато.
 
Стига бе човек, това са фантасмагории. Никъде не съм казал че няма кой да плати 5000 лева , било то фирми или не.
Това, което казвам ,че в тоя канал с 1000 абоната няма кой да му плати 5 бона за реклама, незнам как да ти го обясня.
Незнам кои са твойте клиенти, ама има достатъчно други ютубари с десетки пъти повече абонати и не взимат 5000 за реклама.

Тези пари няма как да ги избиеш , ако канала не е за продажба на хиликоптери и рекламодатела не е производител на такива.

Въобще да не коментираме, че тоя пич по-скоро трябва да търси отговора за цена като гледа рийча, а не броя абонати, както вече беше споменато.

Привет, аз те разбирам идеално и за цените и канала, много зависи от канала. Да, цените са доста големи и лично аз не бих платил такива пари, просто за мен са много и нямам такива, доста други обаче го правят, сега специално за неговият канал, не знам, много зависи от канала, може неговите 1000 абоната да бъдат тясно филтрирани, а ако е някакъв масов канал най-вероятно 300 лв, не повече.

Сега за 5000 лв, ще спомена, че инфлуренсър А взема от samsung реклама на новият телефон, доста повече от 5000 лв, абосолютно нормално е да вземат пари за тази дейност.

Поздрави,
Станимир И
 
Сега за 5000 лв, ще спомена, че инфлуренсър А взема от samsung реклама на новият телефон, взема доста повече от 5000 лв, абосолютно нормално е да вземат пари за тази дейност.
Да, samsung даже няма и да забележат неговият канал. Може да платят не 5000 а 25 000 , ама ще е за доста по-голяма аудитория.
 
Аз си мислех пък, че интереса започва след 20-50 000 последователя, независимо в коя мрежа. Но това с над 1 000 само може да ме радва. Не съм запознат с тези цени, но знам, че някакви величия като Николета Лозанова, Златка Димитрова (Черната Златка), Емил Конрат са със сериозни бюджети за пост - стига се до 10 000 лв. :)
 
Зависи какво правиш и колко ти гледат сеира. Примерно много се кефя на Колагин. Той си е скица и неговата простотия ще върви. Все пак истински ВИП. Преди няколко дни гледах някакво предаване на телевизията, май Мармалад. Та там некви хора говореха и си викам, абе кои са тия дето не ги знам, оказаха се инфлуенсъри и то от известните. Направо паднах. Едната беше някакъв клонинг на Николета Лозанова, другата напомпаната сестра на барби и в един момент и Тита, която също се водела инфлуенсърка, освен певица. :)

С две думи, всеки с над определан бройка хора свободно може да мине за инфлуенсър. Що не питаш някой инфлуенсър. Нещо много никнат като губи.
 

Горе