YouTube популяризация

Firefly

Well-Known Member
Привет, развивам един YouTube канал на български с общо съдържание (интересни истории, личности, общообразователни и т.н.).
Дайте идеи как да достигна до повече хора, къде да рекламирам клиповете като цяло. Нейтив рекламата през Google Ads се оказва изключително неефективна и често дори неработеща.
 
Добър вариант ми се струва да се допиташ до друг канал в твоята ниша...
Друга опция ти е чрез реклама в социалните мрежи като Facebook
 
Да рекламираш YouTube канал или видеа от него във facebook си е чисто самоубийство. Първо: YouTube и facebook изобщо не се харесват. Второ: facebook също предоставя опция за качване на видеа. Ето няколко идеи. За повече инфо може да пратиш да видя канала.
1. Използвай хаштагове
2. Разписвай интересно копи. Първото изречение трябва да е най-силно, за да привлича и ангажира
2.1. Задавай въпроси към аудиторията, с които целиш да я ангажираш
3. Старай се да правиш кратки и провокиращи заглавия на видеата
4. Добавяй/добавяй повече "Маркери" на видеото
5. Потърси колаборация с друг тематичен канал
6. Пробвай с кратки видеа (shorts)
7. Пускай от време на време публикации в "Общност" (може и анкети)

P.S. Бих пробвал и колаборация с различни сайтове. Пример: те ми дават поле за изява, аз тематично видео и 250-350 думи статия + видео.
 
Последно редактирано:
Често търся български видео блогъри, които пускат видеа на определена специфична тематика. Но така и не съм намерил сайт където има такъв списък. Все намерените резултати са за канали с топ популярност, но те затова са толкова популярни, защото сякаш са си предназначени за топ идиоти и не ми вършат работа.

Във връзка с горното, то каналът ти представен ли е някъде в някакъв списък? Аз с търсачката (и в Youtube и в Google) удрям почти винаги на глупости, но за сметка на това с много лайкове и посещения.
 
Няма как да ти навреди. Харесват не харесват, масово се споделят YouTube клипове във фейса. За мен е чудесен вариант за пресен канал видеата ти да достигнат до малко повече хора. Едно от първите ми например направи 20к гледания именно по този начин. От там вдигнах и абонатите лека полека.
Да рекламираш YouTube канал или видеа от него във facebook си е чисто самоубийство. Първо: YouTube и facebook изобщо не се харесват. Второ: facebook също предоставя опция за качване на видеа. Ето няколко идеи. За повече инфо може да пратиш да видя канала.
1. Използвай хаштагове
2. Разписвай интересно копи. Първото изречение трябва да е най-силно, за да привлича и ангажира
2.1. Задавай въпроси към аудиторията, с които целиш да я ангажираш
3. Старай се да правиш кратки и провокиращи заглавия на видеата
4. Добавяй/добавяй повече "Маркери" на видеото
5. Потърси колаборация с друг тематичен канал
6. Пробвай с кратки видеа (shorts)
7. Пускай от време на време публикации в "Общност" (може и анкети)

P.S. Бих пробвал и колаборация с различни сайтове. Пример: те ми дават поле за изява, аз тематично видео и 250-350 думи статия + видео.
 
Няма как да ти навреди. Харесват не харесват, масово се споделят YouTube клипове във фейса. За мен е чудесен вариант за пресен канал видеата ти да достигнат до малко повече хора. Едно от първите ми например направи 20к гледания именно по този начин. От там вдигнах и абонатите лека полека.
Ти говориш за споделяне, по-горе са споменали реклама. Не виждам смисъл в пускане на платени реклами.
 
Има още един начин през ФБ да ги накараш да влизат в тубата. Кратък интересен откъс от видеото, качено директно във ФБ. А отгоре и в края на видеото пишеш: За да го видите цялото, посетете...и даваш линк към Ютюб. Така ако искаш можеш и платена реклама на краткото видео да си пуснеш, все пак то е закачено към фейса. Успех!
 
Какви са правилата за използване на части от музика и видео за Ютуб? за да може да се позволи монетизация? Не позволяват ли до няколко секунди?
 
Нямаш право ако ще за 1 секунда да е. Постави се на мястото на създателя.

Има правила с някои изключения, но става много сложно и в най-общия смисъл просто нямаш право.

Като цяло ако се планира сериозна работа няма смисъл от излишни рискове, а просто да се плати каквото трябва.
 
Не може, алгоритъма, ако го засече, веднага го демонитизира.
 

Горе