YouTube ще обновяват дизайна си скоро

Blinky

Owner
Както се предполагаше покрай всички промени в компания, това ще засегне и техния видео стриминг сайт - YouTube. Доколкото се разбора промените юе бъдат изцяло козметично, като се прави предимно заради подобренията, които да подобрят и качеството му. От щаба на Google споделиха, че новия облик (промени) ще имат общо с Google +, като той ще изиграе важна роля в обновяването. Вече се е запознало с промените, като не са дават конкретни коментари от разработчиците на най-голямата интернет медия.

Очакваме тези промени да са по-добри, отколкото тези, които Google направи с алгоритамът си последно време. Силно ще се надявам това да е към добро. ;)
 
От: YouTube ще обновяват дизайна си ското

супер мерси за новинката нещо яко ще е
 
От: YouTube ще обновяват дизайна си ското

Еми дано. Като гледам са предприели във всичко - масова кампания за подобряване и изграждане. Че и четох, че имали ли Google X - което било тайната им лаборатория за бъдещи разработки, което естествено стига бял свят не след дълго. Но може и да имат и други интересни неща. ;)
 
От: YouTube ще обновяват дизайна си ското

не бях чувал за гоголе Х лаборатория :) смятай кви неща се правят там
 
От: YouTube ще обновяват дизайна си ското

Козметиката им куца много на Google. Търсачката я осраха яко, сега са тръгнали и с YouTube да правят същото. Едно нещо като работи не се пипа. Потребителите мразят промените, освен ако не са за вкарване на нова и много полезна функция.
 
От: YouTube ще обновяват дизайна си ското

И на мен много ми се драйфа от гмейл с тоя нов вид, засега съм си превключил на стария, ама по-нататък ще ми иде да набия Брин, Пейдж и компания. От всичките "новости" по големите сайтове в последно време, май само на сурат тефтера ме кефи тоя таймлайн, който ще пускат скоро, активирах го, приятен е :)
 
От: YouTube ще обновяват дизайна си ското

Мда, аз лично не видях някакви много големи бенефитс от промяната FB през годините. Като изключим нововъведенията, всичко друго беше леко излишно. То и за това се създадоха толкова групи, страници и мнения "против новия FaceBook и промените". Но като цяло и аз мога да кажа, че промените на Google са от силната им страна. Грам не се справят в доброто подобряване на нещата.

Има го и момента не само с функционалността, но и секюритито, дизайна, който да е максимално прост и съвременен, и оптимизирани процеси. Но ако са за добро промените то хорският негативизъм изчезва бързо. Има го мрънкането, но опредлено изчезва след като се запознае с новостите и те му допадат повече от преди. Винаги е било така - промените плашат, но и улесняват (поне е редно да го правят) живота на потребителите. Ще ми се да видя какво ще променят в YouTube. Дано само не го сдухат много. :)
 
От: От: YouTube ще обновяват дизайна си ското

И на мен много ми се драйфа от гмейл с тоя нов вид, засега съм си превключил на стария, ама по-нататък ще ми иде да набия Брин, Пейдж и компания. От всичките "новости" по големите сайтове в последно време, май само на сурат тефтера ме кефи тоя таймлайн, който ще пускат скоро, активирах го, приятен е :)

аз в началото бях така после привикнах новото си е ново аз съм за новия дизайн на джимеил
 
От: От: YouTube ще обновяват дизайна си ското

аз в началото бях така после привикнах новото си е ново аз съм за новия дизайн на джимеил
И аз се поднусих, но изкарах няколко месеца с него, смених си тамплейта вътре и съм ОК сега. Промените изискват и време за адаптация. Питайте динозаврите. :)
 
От: YouTube ще обновяват дизайна си скоро

И в продължение на това Google Music Store e вече на лице, явно с цел да конкурира ITunes.

google-music-logo.jpg

По информация музиката ще е между скромните за американския пазар $0,99 и $1,29, но ще има и промоции. В испанския техно-блог TechnoDroidVe бяха качени снимки каква визия ще има бърпсотния портал на Google. Магазина освен, че ще има секция Free Song of the Day ще използва търсачка, която самият Google изполава и е подобрил последно време. Ще има критерии за търсене, като минали търсения и сравнения между предишни песни.

В допълние може да се каже, че сега компанията навлиза на пазара след като десетилетия наред е пас от него и предостави на Apple Inc възможността да вземе голям процент от него. Докато Apple пуска своя ITunes през 2003, с цел да легализира (след Napster) и направи музиката достъпна на добра цена, Google ще представи едва днес в Лос Анджелис. Както се забелязва напоследък Google хвърля ръкавицата в лицето на всеки свой конкурент, сега насочва вниманието си към FaceBook, Microsoft, Apple.

Google разширява дейността си в индустрии като музика, кино, забавления, оп. системи, мобилни услуги и още други сходни, като по този начин идеята и е да обхване ежедневието на всеки един потребител. Комапнията от Маунтин Вю, Калифорния споема, че новият Google Music Store ще бъде силно свързан с Google +, което дублира стратегията им с тази на YouTube. Така може ще се опитат покрай новите (Google Music Store) и вече отвърдени проекти (YouTube) да засилят и своята социална мрежа, която изостава с много от официалния лидет - FaceBook.

Излишно е да се споменава, че зад този проект седят големи музикални компании. Една от тях е самия лидер в музикалната индистрия - Sony Corp. Другите са както следват: Universal Music Group и EMI Group Ltd. В момента само Warner Music Group се дърпа поради 2 основни причини - проблеми с пиратсвото и цените, за които ще се предлагат песните. Договорените за момента цени са от $0,99 до $1,19. Докато ITunes цените са $0,99. Както знаем Apple Inc създаде първия си IPod през 2001 г. (ако не ме лъже памета), и веднага след това пуска сайта лидер вече на пазара ITunes - 2003 г.

Както си личи от новостите, явно Google е видял, че му трябва повече за да вържи лидерски позиции и като гледам се справя. В отгово на това, тези дни четох, че Apple ще пускат нова технология за навигация в интернет - заместваща търсачката на Google. Това реално ще е на същия принцип, но с гласови комани и много по интерактивно направено. Няма да се учудя ако това което гледахме във фантастичните филми да го видим скоро и по магазините. Силната конкуренция започва да се развива бързо бързо. Всеки гледа да има надмощия и това поражда бърза еволюция на пазарите.
 
От: YouTube ще обновяват дизайна си скоро

Аз от два дни го виждам новия облик. Променили са заглавните линкове на клиповете и плеъра.
 
От: YouTube ще обновяват дизайна си скоро

Аз от два дни го виждам новия облик. Променили са заглавните линкове на клиповете и плеъра.

Ако е възможно дай скрин шот. Аз не виждам още промяната. И как е по-добре ли да го направили?
 
Последно редактирано:
От: YouTube ще обновяват дизайна си скоро

Промените дали са само козметични? Някой да е чел/чул за нещо по-сериозно откъм промени?
 
От: YouTube ще обновяват дизайна си скоро

Козметични + това, че са прибавили и активно Google Plus към новия дизайн. Това е като цяло. Иначе, аз от скриншотовете не виждам нищо кои знае колко по функционалността и навигацията. :)
 
От: YouTube ще обновяват дизайна си скоро

Попаднах на това в bhw:

First, go to youtube.
If you're using Chrome, press CTRL+SHIFT+J, or if you're on Firefox, press CTRL+SHIFT+K.
In the console that comes up, paste this as-is: document.cookie="VISITOR_INFO1_LIVE=ST1Ti53r4fU";
Then close the console and reload the page. You're welcome.
Edit: If you don't like the new homepage and you want to reverse the effects, clear your browser's cookies.

Новият фавикон е отвратителен. Google изсере ли се някаде, отдалече мирише.
 
От: YouTube ще обновяват дизайна си скоро

Дизайна вече е обновен.На мен,така ми харесва повече, не знам за вас :).
 

Горе