Youtube adsense за БГ клип?

waldes

Well-Known Member
На вас излизат ли ви адсенс рекламите в този клип? Нали БГ не е в partner програмата, как така става номера:)
Някой беше писал, че ако си смениш location i language на профила и кандидатстваш с някой клип минавал номера или нещо от този род беше.

ПП запетъйки не слагам, след 15-то и:)
 
От: Youtube adsense за БГ клип?

Излизат рекламки, да. И аз точно това се чудех онзи ден, как да се пуснат реклами към клиповете ти, ако си в България :)
 
От: Youtube adsense за БГ клип?

този пич от клипа ми прилича на Виктор Калев :lol:

а за рекламите - да, за ауспуси ми излезна на мен :mrgreen:
 
От: Youtube adsense за БГ клип?

Аз бях писал за смяната на локейшъна.

Правиш си акаунта с локейшън USA и чакаш да те поканят да станеш партнър. След това си вързваш адсенса със youtub-a (не е задължително да са в един google акаунт) и това е
 
От: Youtube adsense за БГ клип?

Просто си сменяш локейшъна на акаунта в tube-a и кандидатстваш за partner при което веднага получаваш рекламките :)
 
От: Youtube adsense за БГ клип?

Просто си сменяш локейшъна на акаунта в tube-a и кандидатстваш за partner при което веднага получаваш рекламките :)

Да, обаче само си сменил акаунта. Нали данните ти са за България, нали от българско IP качваш клиповете, нали от българско IP си влизаш в профила в тубата? Как се преминава това - мислите ли, че Гугъл е толкова глупав и да се върже само на смяната на локацията? Когато види, че профила се администрира от България, ще стане ясно за номера.

Освен ако не се наеме някой роднина, приятел, специален човек от щатите, който да влиза и администрира профила, и адсенса да е на негово име, разбира се, че и това също - локацията е в страна, която има възможност да слага адсенс на клипове, а адсенс акаунта е на човек, който го администрира и живее в България - дали Гугъл няма да забрани това?

Как се решават тези въпроси?
 
От: Youtube adsense за БГ клип?

Имам акаунт от който вече съм направил 1$ с клипове на български... даже и thumbnail ми дават да слагам. :)
 
От: Youtube adsense за БГ клип?

https://www.youtube.com/watch?v=Rl3rEIDJIsA Ето тук можеш да видиш как да монетизираш български клип. Всъщност гугъл не е глупав а умен, понеже той иска вие да правите клипове и да печели пари чрез вашето съдържание, не сме още партньори, защото прекалено малко клипове от България се правят и не си заслужава да се занимават с българските закони на този етап. За да си партньор на Ютуб вече е по-трудно, тогава трябва България да е част от партньорската листа ма ютуб, което може да стане до 2-3 години. До тогава можеш да монетизираш авторските си клипове без проблем, но ще печелиш много по-малко от колкото ако си партньор на ютуб.
 
От: Youtube adsense за БГ клип?

Бях гледал един профил, на едно момче от България. В профила си кача клипчета на анимацийки дето ги е правил, простички такива, но пак анимацийки :) Тааа говореше се, че някакъв голям канал за компютърни анимации му е ударил едно рамо и сега е партньор на YouTube.
 

Горе