Zdrave i krasota

Значи, Нанди, ще ме извиняваш. Идеята беше с възможно най-малко битове, байтове и бинарни числа да добиеш някаква представа без да ти излезе някоя бръчка на челото :)

https://en.wikipedia.org/wiki/GSM_03.38

UCS-2 Encoding
This encoding allows use of a greater range of characters and languages. UCS-2 can represent the most commonly used Latin and eastern characters at the cost of a greater space expense.

A single SMS GSM message using this encoding can have at most 70 characters
 
Повечето казуси в техниката са свързани с използваната енергия.
Възприеми го така - с един ват енергия ще пратиш/получиш 500 знака на латиница и 250 знака на кирилица.
Да кажем, че го разбирам... всъщност, не съвсем :)
Това, което не мога да схвана е: защо обемът на символите е проблем за телекомите, след като за обикновения потребител не е?
 
На никого не е проблем. Търси се ефективност.
 
На никого не е проблем. Търси се ефективност.
Е убаво де, ама къде остава потребителското удоволствие? :)
То, като даваш без да ти е кеф си е равносилно на изнасилване, пък ние мислехме, че само ни ограбват...
 
Е убаво де, ама къде остава потребителското удоволствие? :)
То, като даваш без да ти е кеф си е равносилно на изнасилване, пък ние мислехме, че само ни ограбват...

Напиши 1 отворено писмо до всички мобилни оператори и го пусни във Фейсбук :D

Слагаш заглавие: Как ме изнасилиха и гледай какъв viral ще стане :D
 
Напиши 1 отворено писмо до всички мобилни оператори и го пусни във Фейсбук :D

Слагаш заглавие: Как ме изнасилиха и гледай какъв viral ще стане :D
Даже и към омбудсМайчето ще се обърна за нарушени потребителски права. Ще формулирам оплакването, като ''липса на удоволствие''. :D:D:D
 
@white_pawn, видях го в централните (по някаква случайност). :) КЗП свикват ''спешна''среща с телекомите, но в материала се разглеждаше по-скоро цената на смс-ите, а не толкова начина, по който комуникират операторите с клиентите. :)
 

Горе