Zen Cart - Изкуството на електронната търговия

Blinky

Owner
Не знам какво да посъветвам бъдещите собственици на онлайн магазини относно шопинг карта, но ако трябва сега да избера щях доста да се замисля дали пак да избера ZenCart.

Имам 2 магазина на нея и май не бих потретил. Съвместима е с PayPal, което може да се каже, че всяка шопинг карта поддържа.

Предимства:


- лесно се добавят страници и продукти
- сайта получава добра структура.
- стабилен е
- имат добър съпорт форум
- често ъпдейтват
- интерфейсът на админ панела е относително интуитивен

Недостатъци:

- страниците са с гадни динамични адреси, а хубавия сео плъгин е платен
- директорната и файловата структура на сайта е отвратителна
- пълните ъпдейти са кошмар, препоръчват да се гледа кои файлове са променени, кои са добавени и т.н. със софтуер за сравнение на файлове/директории
и ръчно да се добавя кода. Това според мен е малумно.

С две думи, ако изберете ZenCart, който се води като система продуктов каталог, е много възможно да ви опадат косите докато си нагласите всичко.
Веднъж нагласено обаче мисля, че няма да имате проблеми след това.

Ако трябва да го оценя от 1-10 бих му дал 7.
 
От: Zen Cart - Изкуството на електронната търговия

Зен карта си изпя песента. Нямат нова версия от 1.5.1 насам, което е много зле. Колко време им трябва да пренапишат всичко за 1.6, както бяха обещали.

Комбинирано с това, че няма възможност за продуктови комбинации (нещо без което никой модерен магазин не може да работи ефективно) и вече го смятам за отписан. Времето му мина.

Да, бърз е. Лесен е след като го настроиш и го разучиш, натискаш там - става това. Няма сложни модерни технологии, които да се бъгват, но няма и бонусите от тях.

Предпочитам една по-флегматинча престичка, но поне 90% от нещата, които имам нужда идват под капака и само трябва да вземеш бърз хостинг.
 
Не е така точно, но карай. ;) Нямат нова версия, съгласен, но виждал ли си им новите темплейти?

Кърпят и си имат всичко, което е необходимо за един онлайн магазин, и все пак е отворен код. Още имам такъв, само дизайна трябва да се смени, но си е пушка. ;)
 
От: Zen Cart - Изкуството на електронната търговия

Ми не ме трогва. Липсват основни функционалности за един онлайн магазин. Какво ли остава да говорим за по-гъзарски неща.

Ако ще говорим за платформа, която някой знаещ може да си допише и да използва зен карт, то не смятам че такъв човек ще се заеме да гради над зен карт през 2014 г.

Ако ще говорим за обикновени хора, които искат да инсталират нещо фрий и да сложат отгоре една тема от гората, то зенкарта също не би трябвало да е платформата им за през 2014 г. освен, ако това наистина не им е първия онлайн проект. Но дори тогава много бързо ще им отеснее.

Ще си качвам аз допълнителните снимки през фтп и ще им добавям съфикси, за да се покажат някъде. Как да го обясня това на някой лаик да го прави? Кво е ФТП? Ко, не?
 

Горе