България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуши.

Пушите ли?

  • Никога не съм пушил!

    Votes: 24 40.0%
  • Пушех, но ги отказах!

    Votes: 11 18.3%
  • Припалвам от време на време

    Votes: 5 8.3%
  • Пуша редовно

    Votes: 20 33.3%

  • Общо гласове
    60
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Каква аларма/сот ще сложиш в двора? Съседните къщи на село където се знае, че рядко има хора там обраха всичко. Като под всичко имам предвид: дърва за огрев, кабели, метал що има включително и водопроводни тръби, избити до където може и оставена водата да тече, кранчета... и каквото се сетиш, че може да има в двора на една селска къща.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Каква аларма ще си сложиш, пак бълнуваш. Моята вила я обезкостиха, наложи се да я продадем.

Не знаех, че говорим за обезлюдени имоти :) Тогава за какво ти е оръжие? на пазач ли ще се правиш?
И забравяш нещо много важно: не всички пенсионери ще си купят оръжие, но по-голяма част от крадците ще го направят. Или иначе казано - крадците ще станат по-опасни ако им се разреши да си купуват оръжие за убиване като хляб. Така говориш, все едно разрешение ще се дава само на "българите"...

Това дали е опасен за обществото - ами не мисля.

Ти добре ли си? Дали си надрусан или пиян - все тая. Неадекватен си. Много жени и деца са жертва на насилие от страна на мъже/бащи които са консумирали една от най-рекламираните напитки в държавата.
Освен, че Държавата трябва да забрани рекламата, то е нужно да се изгради обществена нетърпимост към пияниците (които освен потенциални убийци на пътя са и домашни изнасилвачи).
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Не е обезлюден имот, а имот в който се ходи няколко дни в седмицата. А крадците и сега могат да си намерят оръжие, ако поискат. И то не само огнестрелно. Те си и ходят с оръжие. Или твоята теза е, че престъпниците в момента не се въоръжават и се собразяват със законите? :lol: А какво става в момента, когато срещу теб изскочи въоръжен крадец, поднасяш му кафенце ли? И дори да е въоръжен с брадва, не е ли по-добре ти да имаш пистолет и да го елиминираш преди да те е направил на пастърма?
 
От: От: От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г въз

:cry: САЩ са 320 милиона. Ние сме 5-7 милиона и спокойно може да се справим с проблемите изискващи притежанието на оръжие (то и сега не е забранено да притежаваш).
Напълно безсмислено е да купуваш пистолет за да защитаваш кокошки и буркани. Една аларма ще ти свърши по-добра работа.

Ти си чакай на държавата и алармената система - аз да си имам Colt или Glock, пък не ми пречи и алармена система да си имам.
Някой както дойде в имота ти с цел да взема "назаем" неща и това да е най-малкото няма да дойде с празни ръце я! Докато дойде, СОД-а ще е късно. А в малките селца там нито има алармни, нито полиция нито чудесия, но един пистолет директно накланя взените в твоя полза.
А и това върви с промяна на закона за защита на личността и частна собственост да дойде те пречука някой у вас и ти нямаш право да го направиш нарешето си е меко казано извратено ...
Директно с право на оръжие самозащита и защита на частна собственост ще реши знаеш ли колко проблеми от раз. Правото на оръжие всява взаимен респект - то същото с притежанието на ядрено оръжие имат го големите държави, но няма го ползват една срещу друга ...

С две ръце съм за и ще агитирам безплатно, че и пари ще дам за кампанията ако някоя партия вземе това решение. А и Норти, туко така лично оръжие не можеш да ползваш - супер рестриктивни са законите за оръжието, трябва жестоко да се либерализират. А и в крайна сметка е пак извратено цялото оръжие да го имат престъпниците и държавата с нейният репресивен апарат. Не случайно в САЩ полицаите се насират от протести и да влизат в къщи щото да не ги направят на решето и именно заради това е писано в конституцията им, че имат право да се защитават дори и от държавата ... какво повече да искаш, хората го измислили преди векове ...
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Не пуша. Ама аз и месо не ям, тъй че, не съм представителна извадка.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Не пуша. Ама аз и месо не ям, тъй че, не съм представителна извадка.

И аз не ям месо, но пуша - ей така за баланс, щото Оскар Уайлд казваше на времето, че човек, който няма пороци няма и добродетели. :)

Ти да му мислиш... ;)
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

И аз не ям месо, но пуша - ей така за баланс, щото Оскар Уайлд казваше на времето, че човек, който няма пороци няма и добродетели. :)

Ти да му мислиш... ;)
Да не пушиш, както викат сърбите "Пуши ми к..." :lol:
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Да не пушиш, както викат сърбите "Пуши ми к..." :lol:

Прави ми впечатление, че често заплашваш жените (или поне мен) със секс. Сигурно си ужасен любовник, та наказваш по тоя начин?

Щото от хубавото никой не се плаши...;)
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Задавам въпрос, не те заплашвам. Иначе, може и да си на прав път, но не бъди задръстена. Боят в спалнята е нещо нормално, все пак живеем в 21-ви век ;)
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Задавам въпрос, не те заплашвам. Иначе, може и да си на прав път, но не бъди задръстена. Боят в спалнята е нещо нормално, все пак живеем в 21-ви век ;)

Кое точно беше въпрос, че явно пак не съм разбрала? :)

И не съди за порядките в спалнята по тези на садо-мазохистите - в някои спални цари мир, любов и хармония. В спалните на цивилизованите хора, а не в спалните на войнстващите филантропи! ;)
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Тея са егати аматьорите, най-вероятно са наркомани и пистолета е газов и колко пари ше вземат от там 100-200 лв, само дето на жената ще и оставят психични проблем за цял живот, заслужават да им отсекат по една ръка д..ба мишоците скапани.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Според мен, имат разрешително и пистолетът е напълно законен. :twisted:
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Тея са егати аматьорите, най-вероятно са наркомани и пистолета е газов и колко пари ше вземат от там 100-200 лв, само дето на жената ще и оставят психични проблем за цял живот, заслужават да им отсекат по една ръка д..ба мишоците скапани.

Психически проблем? Да не е била на войната във Виетнам ?
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Опирали ли са ти пистолет в главата, боял ли си се някога, че ще ти видят сметката?
Имах предвид предполагаеми последствия за психиката, който неминуемо могат да се появят след такъв стрес, може би не се изразих точно, но то е ясно какво имам в предвид.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Опирали ли са ти пистолет в главата, боял ли си се някога, че ще ти видят сметката?
Имах предвид предполагаеми последствия за психиката, който неминуемо могат да се появят след такъв стрес, може би не се изразих точно, но то е ясно какво имам в предвид.

Тя си изкарва хляба като продава нещо което е съсипало животите на много повече хора... така, че не я мисли :wink:
И в духа на темата: сега ако беше разрешено да си пазаруваме оръжие, тази жена сигурно е щяла да си купи снайпер и да застреля крадците още не вратата... касапницата щеше да бъде неизбежна (най-малко защото са два на един). А в случая ти говориш за психически проблеми от опирането на пистолет... а какви проблеми щеше да получи ако се превърне в убиец?
Разсъждавате много инфантилно... да размахваш оръжие на думи е едно, а реалността е съвсем друга. Защото оръжие НЕ се взима само да го размахваш...
 
От: От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст

Тя си изкарва хляба като продава нещо което е съсипало животите на много повече хора... така, че не я мисли :wink:
И в духа на темата: сега ако беше разрешено да си пазаруваме оръжие, тази жена сигурно е щяла да си купи снайпер и да застреля крадците още не вратата... касапницата щеше да бъде неизбежна (най-малко защото са два на един). А в случая ти говориш за психически проблеми от опирането на пистолет... а какви проблеми щеше да получи ако се превърне в убиец?
Разсъждавате много инфантилно... да размахваш оръжие на думи е едно, а реалността е съвсем друга. Защото оръжие НЕ се взима само да го размахваш...
Тоя профил колко човека го ползвате?
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Мамини душици златни! :)

Като се сетя, колко пъти сте хокали някой, че темата му е в грешния раздел или даден пост не е по темата, а вие обърнахте анкета за тютюнопушенето в дебат, относно законното притежание на оръжие... Готини сте!:|
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Мамини душици златни! :)

Като се сетя, колко пъти сте хокали някой, че темата му е в грешния раздел или даден пост не е по темата, а вие обърнахте анкета за тютюнопушенето в дебат, относно законното притежание на оръжие... Готини сте!:|

Този пост заради спорта ли го писа? Всяка една тема еволюира в странни разклонения без значение раздела - но като пишеш неща за кофата, нямам как да си в оффтопика - правиш ли разликите?
 
От: От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст

Тя си изкарва хляба като продава нещо което е съсипало животите на много повече хора... така, че не я мисли :wink:
И в духа на темата: сега ако беше разрешено да си пазаруваме оръжие, тази жена сигурно е щяла да си купи снайпер и да застреля крадците още не вратата... касапницата щеше да бъде неизбежна (най-малко защото са два на един). А в случая ти говориш за психически проблеми от опирането на пистолет... а какви проблеми щеше да получи ако се превърне в убиец?
Разсъждавате много инфантилно... да размахваш оръжие на думи е едно, а реалността е съвсем друга. Защото оръжие НЕ се взима само да го размахваш...

eй тука съвсем ме изгуби.
 

Горе