България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуши.

Пушите ли?

  • Никога не съм пушил!

    Votes: 24 40.0%
  • Пушех, но ги отказах!

    Votes: 11 18.3%
  • Припалвам от време на време

    Votes: 5 8.3%
  • Пуша редовно

    Votes: 20 33.3%

  • Общо гласове
    60
От: От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст

Този пост заради спорта ли го писа? Всяка една тема еволюира в странни разклонения без значение раздела - но като пишеш неща за кофата, нямам как да си в оффтопика - правиш ли разликите?

Не ти схванах мисълта, но пък ти долових гадничкото отношение. Няма проблем - и ти не си любовта на живота ми. :)

Не ми пречи какво ще пишете и в какво ще еволюира дадена тема - за вас е важно да се дърляте, правете го. Просто не бъдете лицемерни и не нападайте хората, които понякога правят същото. ;)
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

@nortrant жената продава цигари и алкохол и съсипва живота на хората, а?
Да се разстреля:D
Човек не се превръща туко така в убиец, дори и базуки да е имала едва ли щеше да има куража да го използва, а нали знаеш, ако вадиш оръжие по-добре го използвай.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Не ти схванах мисълта, но пък ти долових гадничкото отношение. Няма проблем - и ти не си любовта на живота ми. :)

Не ми пречи какво ще пишете и в какво ще еволюира дадена тема - за вас е важно да се дърляте, правете го. Просто не бъдете лицемерни и не нападайте хората, които понякога правят същото. ;)
Смятай, аз за 4 годишен го писах, ти не можа да ми схванеш мисълта - но хващаш невербалните неща, когато комуникацията ни е лишена от цялостна невербална комуникация ...
 
От: От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст

Смятай, аз за 4 годишен го писах, ти не можа да ми схванеш мисълта - но хващаш невербалните неща, когато комуникацията ни е лишена от цялостна невербална комуникация ...

Нито една комуникация не е лишена от невербални елементи, като усещане за отношението на опонента, например. Трябва само да не си супер прост и да имаш малко интуиция, за да усетиш това отношение - поне толкова мога. ;)

Това, че ти си разбрал какво искаш да кажеш и се мислиш за 4 годишен, не значи, че другите също са ти схванали мисълта, но няма значение ... като цяло те разбрах. Оставям ви на мира - еволюирайте си темата на воля. :)
 
От: От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст

Тя си изкарва хляба като продава нещо което е съсипало животите на много повече хора... така, че не я мисли :wink:
И в духа на темата: сега ако беше разрешено да си пазаруваме оръжие, тази жена сигурно е щяла да си купи снайпер и да застреля крадците още не вратата... касапницата щеше да бъде неизбежна (най-малко защото са два на един). А в случая ти говориш за психически проблеми от опирането на пистолет... а какви проблеми щеше да получи ако се превърне в убиец?
Разсъждавате много инфантилно... да размахваш оръжие на думи е едно, а реалността е съвсем друга. Защото оръжие НЕ се взима само да го размахваш...
[video=youtube;sG616hI9G48]https://www.youtube.com/watch?v=sG616hI9G48[/video]
Обясни сега на тоя продавач, как не е имал нужда от пистолет.

а какви проблеми щеше да получи ако се превърне в убиец?
Значи, ако някой нападне и иска да убие жена ти и децата ти пред теб, ти го елминираш, след това ще страдаш от угризения? Или ако някой иска да те убие и ти го убиеш пръв, пак? ХАХАХХАХАХ, ебати балъка си човек, не е истина :D
 
От: От: От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г въз

Нито една комуникация не е лишена от невербални елементи, като усещане за отношението на опонента, например. Трябва само да не си супер прост и да имаш малко интуиция, за да усетиш това отношение - поне толкова мога. ;)

Това, че ти си разбрал какво искаш да кажеш и се мислиш за 4 годишен, не значи, че другите също са ти схванали мисълта, но няма значение ... като цяло те разбрах. Оставям ви на мира - еволюирайте си темата на воля. :)

Добре за теб специално на 3-годишна ще ти го обясня, като ти преведа това от 4-годишен на 3-ри:
Този пост заради спорта ли го писа? Всяка една тема еволюира в странни разклонения без значение раздела - но като пишеш неща за кофата, нямам как да си в оффтопика - правиш ли разликите?


Всяка една тема може да се развива в различни направления по естествен път без значение в какъв раздел е, но когато решиш да пуснеш тема примерно в раздел оффтопик, а тя да е изцяло за кофа няма какво да се случи с тази тема по-различно от това да ходи в кофата.

Ще ме затрудниш, ако искаш ти го обясня и за 2 годишни...
Все си мисля, че нивото ми на разбиране е повече от 4 годишен, но не знам дали всички са над това ниво и като чета такива интересни коментари правя субективна индукция, че ако е обяснявам за над 4 годишни може някои хора да не ме разберат та затова пиша все едно е за 4-ри годишните, а специално за теб вече и за 3-ри годишните.
 
От: От: От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г въз

[video=youtube;sG616hI9G48]Обясни сега на тоя продавач, как не е имал нужда от пистолет.

Значи, ако някой нападне и иска да убие жена ти и децата ти пред теб, ти го елминираш, след това ще страдаш от угризения? Или ако някой иска да те убие и ти го убиеш пръв, пак? ХАХАХХАХАХ, ебати балъка си човек, не е истина :D

:D клипове всякакви
в началото мислех, че говорим за обитаеми имоти, след това стана ясно, че говорим за изоставени през по-голяма част от времето
после минахме през дребни крадци на портмонета и стигнахме до убийци (на видеото).

Искаш да решиш един проблем с друг. Това е просто невъзможно. (няма смисъл да въоръжаваме и двете страни. По-добре е никой да няма право на оръжие, отколкото всички (при второто ще има повече инциденти)).
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

@Норти, обаче свещенна глупост си писал - няма смисъл да въоръжаваме двете страни. Тя едната страна по дефиниция е въоръжена, когато и другата страна и тя е въоръжена тогава нещата се тушират.
Все едно насилниците в даскалото изкарват си го на по-малките и слабите - та ако тази група има брат по-голям и по-силен според теб дали биват тормозени? А защо не се тормозят по-силните, най-вероятно щото ще си изядат боя. Чисто просто и ясно!
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

с какво е въоръжена? с

ли? :D
По скоро с берети и макарови са нашите от undergroudna, но сигурно имат и някой друг Glock в добавка в рязани пушки и автомати - типичното въоръжение...
Иначе колко хубав живот всеки с Glock :)
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Един познат имаше един случай на пътя, засичат се със един джип не знам кой точно е бил виновен, но тоя от джипа бил от тези където си изкарват комплексите на пътя, слиза със една бухалка, моя човек обаче слиза съвсем спокойно и само отмества якето леко за да се види кобура на пистолета, съответно бухалката явно са му били слаби ангелите, качил се бързо обратно в колата и дим да го няма, разбира се всичко можело да се развие и по друг начин, като в дивия запад примерно, но е факт, че само един жест с якето е помогнал в случая:), но все пак всичко е относително, зависи много от ситуацията.
Всъщност и в момента всеки който иска и има възможност, може да си извади разрешително за оръжие, би било грешка да се даде на куцо и сакато да има патлак, в Америка е друго там правото на оръжие им е заложено в конституцията.
 
От: От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст

По скоро с берети и макарови са нашите от undergroudna, но сигурно имат и някой друг Glock в добавка в рязани пушки и автомати - типичното въоръжение...
Иначе колко хубав живот всеки с Glock :)

Не знам с какви се движиш, но моето обкръжение определено не притежава "берети и макарови"
п.п. вече трябва да смениш форума :) заповядай: http://forum.bgmafia.com/
 
От: От: От: От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г

По-добре е никой да няма право на оръжие, отколкото всички (при второто ще има повече инциденти)).
Да, ама престъпниците ги болят уйовете за това какво е позволено и какво не. Те са въоръжени. Ти обаче искаш останалите хора да не са въоръжени и да не могат да се защитят при нужда. Твоята концепция на съществуване е концепцията на роба. Свободният човек притежава оръжие.
 
От: От: От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г въз

Не знам с какви се движиш, но моето обкръжение определено не притежава "берети и макарови"
п.п. вече трябва да смениш форума :) заповядай: http://forum.bgmafia.com/

Не е нужно да се движиш, че да знаеш че като дойдат на "гости" въоръжени типове, те са си въоръжени. Аз до сега не съм чул престъпният контингент да има проблем с набавянето на оръжие.
За мен теб и компания, е друга бира вече.

Виж какво предлагам ти да си го караш на държава и аларма дори и в центъра на софето, а аз да го карам на няколко различни калибъра хладни оръжия - питанката се пита, кой от нас двамата ще е по-добре, като ти дойдат на "гости"?

@Реда, не случайно го е казал - свободният човек има оръжие! Когато можеш да защитиш свободата си ти си своден, когато размениш свобода за сигурност то губиш и двете - по нищо не се различаваш от един роб.

Дори и да приемем, че си някой Чък Норис wanna be и вземеш че ги потрошиш нападателите ти познай дали няма да се озовеш на скамейката - джокер не е футбулната.

Един познат няколко месеца тренира кун фу, една вечер се прибираше с приятелката му в една уличка го нападат двама след по малко от минута и двамата вегитираха едвам са ги спасили и познай какво се случи с нашият герой в момента още не знае за колко години ще го съдят.
 
От: От: От: От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г

след по малко от минута и двамата вегитираха едвам са ги спасили
Ясно е, че е прекалил :)
Според мен не е нормално да отида с детето в градинката и всички родители да са въоръжени, само защото някой може да им открадне портфейла или компотите на село.
Виж, твоя приятел успешно се е защитил и без да има оръжие (отгоре на това са били двама). Не е ли по-добре да се популяризират бойните изкуства, защото са с тройно предназначение: здраве, защита (оръжие), начин на мислене (особено при някой).

п.п. живея на втори етаж в 15-етажен блок. Дали съседите биха имали нещо против да си складирам бомби у дома? (ще ги хвърлям по крадците...не за друго). п.п. 2 и може да бъдат спокойни, ще "внимавам" да не гърмят през останалото време :D

(последните редове са примерни. Нямам бомби и не искам да се разхождам между въоръжени хора, защото вероятността да НЕ стане инцидент е по-малка от тази да спечеля джакпот от тотото).

Тази идея трябва да си я избиете от главата. Няма да се осъществи, най-малкото защото няма да има ефект от нея. Хората в България иска да се работи по това да няма нужда от използването на оръжие, а не по легализиране на широката продажба.
Тези които може да се сдобият незаконно с оръжие, не крадат буркани (както е станало при редрум) и проблема на средностатистическия българин не е с тях).
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Уникален случай си. Типичен роб. Оръжието може да е всякакъв вид, не само огнестрелно. Има бойни изкуства, които боравят с оръжие. Според НК е незаконно да носиш острие над 5 см. например (ако не ме лъже паметта). Имам приятели, които са спирани и арестувани, защото носят в себе си нож.

[video=youtube;vi7TPa1eQ8w]https://www.youtube.com/watch?v=vi7TPa1eQ8w[/video]

Относно бомбите, откъде знаеш, че съседите ти нямат и сега? И никой не ти говори за легализация на всякакви видове оръжие. Примерно, не съм чул да е възможно да си купиш танк в щатите, нали? Евтини опити за манипулация.

И един пореден въпрос към тебе Норт - как ще се защитиш, ако някой те нападне на улицата с нож или нещо по-тежко? Ти хубаво си ходиш неворъжен, но кажи как ще противодействаш на ножа или пистолета? Мислил ли си по тоя въпрос?
 
Последно редактирано:
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Хубаво е да имаш оръжие(говоря специално за огнестрелно), дава ти някаква сигурност, обаче може да ти създаде и хиляди проблеми особено, ако не знаеш точно как да го използваш, ние нямаме традиция в това нещо и ако примерно разрешат на всеки да притежава оръжие може да се получи обратния ефект, със сигурност ще има и самопростреляли се поради невнимание или застрелял съседа стреляйки по котките в двора.
Плюс това с нашите закони не става, за какво ми е оръжие, като нямам право да застрелям някой който е влезнал в моя собственост без разрешение.
 
От: От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст

Хубаво е да имаш оръжие, дава ти някаква сигурност, обаче може да ти създаде и хиляди проблеми особено, ако не знаеш точно как да го използваш, ние нямаме традиция в това нещо и ако примерно разрешат на всеки да притежава оръжие може да се получи обратния ефект, със сигурност ще има и самопростреляли се поради невнимание или застрелял съседа стреляйки по котките в двора.
Плюс това с нашите закони не става, за какво ми е оръжие, като нямам право да застрелям някой който е влезнал в моя собственост без разрешение.

То това върви за десетки неща, които не знаеш как се борави с тях - вземи един верижен трион като нищо може да се нарежеш целият, неопитен шофьор може да се гътне точно за нула време и да вземе жертви със себе си, с алкохол можеш да се зачукаш и т.н. и т.н. и т.н.
Иначе това върви и с промяна на закона.
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Аз нямам нищо против по принцип, но знам колко бързо става белята точно с огнестрелно оръжие, то иначе и с вилица за ядене може да си избодеш окото...
Ето така ще изглеждат бабите на село;)

istoricheski-snimki8.jpg
 
От: България на 3-то място по пушене в ЕС. Над 40% от населението над 15г възраст пуш

Аз нямам нищо против по принцип, но знам колко бързо става белята точно с огнестрелно оръжие, то иначе и с вилица за ядене може да си избодеш окото...
Ето така ще изглеждат бабите на село;)

istoricheski-snimki8.jpg
Представяш ли си идиялията отиваш при бабати на гости на село - влизаш вътре баба ти прави мекици и до нея АК 47 Bulgarian Edition :D
 

Горе