Ваксинирахте ли се ?

Ваксинирахте ли се ?

  • Да

  • Не съм, но ще се ваксинирам

  • Не съм и няма да се ваксинирам

  • Още не съм решил


Резултатите ще са видими само след гласуване.
Пак не си разбрал и оригиналничиш. Става въпрос за добре познат стар вирус, за който се мислеше че няма връщане.
Те такива като него бол за съжаление. Не дай си Боже да се върне чумата, сигурно пак ще се опитват да я изкарат "естествено"...
 
Мани тва, ама ти май седиш и дебнеш новините, всички емисии, и чакаш само да те бъзнат с поредния вирус ахахаха на другия ден си първа писта, боца-моца..ох на дядя Йоца 😆
Че аз си я имам тази бре, тя е от задължителните.
 
добре познат стар вирус, за който се мислеше че няма връщане.

Сега се хвърлих у размисли: ако тая бактерия, както я нарече общопрактикуващата докторка (дори не е вирусолог, инфекционист) снощи по бтв новините, е била изчезнала след десетилетия ефективна имунизация, от къде се пръкна тва чудо отново? Как се зароди/върна от мъртвите, та започна пак да мори дечицата? Въпросът ми е реален - не се заяждам. :)
 
Сега се хвърлих у размисли: ако тая бактерия, както я нарече общопрактикуващата докторка (дори не е вирусолог, инфекционист) снощи по бтв новините, е била изчезнала след десетилетия ефективна имунизация, от къде се пръкна тва чудо отново? Как се зароди/върна от мъртвите, та започна пак да мори дечицата? Въпросът ми е реален - не се заяждам. :)
От истинските антиваксъри се появи.
 
Пак не си разбрал и оригиналничиш. Става въпрос за добре познат стар вирус, за който се мислеше че няма връщане.

Става въпрос, че Gluteus Maximus пак се включва там където си няма и грам идея... КАКТО ВИНАГИ 😆

Добре позната стара БАКТЕРИЯ, която заразява САМО при близък контакт - въздушно капков. И възрасните пишенгяси го карат на крак, в редки случаи ествествено могат да го подвият де .. :)
При пеленачетата е много зле, защото им е крехко дробчето и тая може да го увреди, но не е задължително. За това задължително се слага ваксина при бебчинцата... наистина е добре познато и изследвано.
При дърти глутеуси като вас двамцата с тедката, още повече ако са максимус, няма сми от ваксина, защото придобиваш някакъв временен имунитет (не към заразяване, а към леко изкарване). А ако го преболедуваш - придобиваш доживотен в т.ч срещу заразяване. Така или иначе, ако си се заразил, трябва да се лекува с антибиотик, НО не баш накрая, когато вече ти гънат коленете. В този смисъл и при двете починали бебчета Главния проблем е НЕлечение, НЕнавременно, друг е въпроса дали да били или не са били ваксинирани (никой не твърди със сигурност), щото и ваксината не гарантира 100% успеваемост, най-малкото защото тя НЕ предотвратява фактическото заразяване, а помага инфексията да се прекара по-леко... И както казахме, че при бибоците все още няма нищо развито, за това се налага тази ваксинация.
И тук можем да разсъдим, че най-вероятно умишлено са заразени... :eek: защото пак споменавам - заразяване е възможно само от заразен на заразен...само чрез горните дих пътища (некой да плювне). А може би чакат и пандемия да стане.. МОООО ебати изрудите.
А защо тестовете вече са по 50лв... НАЛЕ СТЕ БИЗНЕСМЕНИ, някои НАЙ-ГОУЕМИ.. ахаха сетете се сами, бафти максимум форумните глутеувци.. 😆
 
Става въпрос, че Gluteus Maximus пак се включва там където си няма и грам идея... КАКТО ВИНАГИ 😆

Добре позната стара БАКТЕРИЯ, която заразява САМО при близък контакт - въздушно капков. И възрасните пишенгяси го карат на крак, в редки случаи ествествено могат да го подвият де .. :)
При пеленачетата е много зле, защото им е крехко дробчето и тая може да го увреди, но не е задължително. За това задължително се слага ваксина при бебчинцата... наистина е добре познато и изследвано.
При дърти глутеуси като вас двамцата с тедката, още повече ако са максимус, няма сми от ваксина, защото придобиваш някакъв временен имунитет (не към заразяване, а към леко изкарване). А ако го преболедуваш - придобиваш доживотен в т.ч срещу заразяване. Така или иначе, ако си се заразил, трябва да се лекува с антибиотик, НО не баш накрая, когато вече ти гънат коленете. В този смисъл и при двете починали бебчета Главния проблем е НЕлечение, НЕнавременно, друг е въпроса дали да били или не са били ваксинирани (никой не твърди със сигурност), щото и ваксината не гарантира 100% успеваемост, най-малкото защото тя НЕ предотвратява фактическото заразяване, а помага инфексията да се прекара по-леко... И както казахме, че при бибоците все още няма нищо развито, за това се налага тази ваксинация.
И тук можем да разсъдим, че най-вероятно умишлено са заразени... :eek: защото пак споменавам - заразяване е възможно само от заразен на заразен...само чрез горните дих пътища (некой да плювне). А може би чакат и пандемия да стане.. МОООО ебати изрудите.
А защо тестовете вече са по 50лв... НАЛЕ СТЕ БИЗНЕСМЕНИ, някои НАЙ-ГОУЕМИ.. ахаха сетете се сами, бафти максимум форумните глутеувци.. 😆
Дано не те чете някой лекар...
 
Споко, няма да е сефте, доста лекари са ме чели 😆
 
А ти не си хаби жалбите точно па за лекарите :)
По скоро жалей за себе си и обкръжението ти - мултиваксъри, щото предсказанията се сбъднаха :) Измислените ковид ваксини потрошиха имунитета на милиони, и сега тепърва ще се борите с баналитети от по над век.. Франция - бум на туберкулоза, еу 5-6 държави - бум на кокошкар...тва де коклюш, БГ - бум на мозъкопийка.. и тн ахахах
ЩОТО сеш ли се, че инак няма от къде да дойдат тия твари-динозаври...освен разбира се ако тия култиваторите вече не са ги пуснали да бръмчат на воля 😆
 
А ти не си хаби жалбите точно па за лекарите :)
По скоро жалей за себе си и обкръжението ти - мултиваксъри, щото предсказанията се сбъднаха :) Измислените ковид ваксини потрошиха имунитета на милиони, и сега тепърва ще се борите с баналитети от по над век.. Франция - бум на туберкулоза, еу 5-6 държави - бум на кокошкар...тва де коклюш, БГ - бум на мозъкопийка.. и тн ахахах
ЩОТО сеш ли се, че инак няма от къде да дойдат тия твари-динозаври...освен разбира се ако тия култиваторите вече не са ги пуснали да бръмчат на воля 😆
Айде почна се пак. Ти човек, не си ли почиваш? Сам си вредиш с тия тежки изказвания. Спри се, не е здравословно! ;)
 
Тежки са само за леки хора 🤭


Добре ок, 5 приказки специално за вас като бонус, и ви зарезвам, щото виждам, че нещата изобщо не са ви ясни.. 😝

Знаете ли как възникват подобни патогени? Ясно ми е, че не знаете, но все пак да ви кажа, че нито щъркелот ги носи, нито извънземните, нито пък торбалан 😆

Тие се ултра редки природни събития, по-редки и от черните дупки, суперновите и даже от дефа - лого конкурз да вземе..

Случва се горе-доле, когато едно синигерче се заклещило в паднала клонка. И загорял гущер тръгнал да го оножда.. ама преди това е изял комар заразен от крастава жаба, която пък била изяла туберкулозна муха... А синигера, майка му била зачената от сив горски кълвач и сова с очИ на кокорчо, а па баща му имал цироза и хроничен колит.
Та, кат се накатерил гущерот на сигинера, отгоре му, предизвикал преждевремена овулаци…еволюция в птицата проклета, още преди тя да е осъзнавала реално, че нищо лошо няма да й се случи в крайна сметка, но пък вече била повишила епинефринът си… Та, в изблик на ужас и изненада.. и малко любопитство - подмокрила перушината, която за жалост обаче, вече била омазана в стискащите я с трепет ръчички на туземчето, което я било грабнало и вече търчало към племенният казан, да покаже на плоскочелните, че все пак не е нужно да заминава една трета от племето, борейки се с поредния дърт мамот.
А гущерот? За гущера или хубаво, или нищо :)

Така малкото говненце се сдобило с рядък патоген, който щял да предава от поколение на поколение..и така - до ден днешен, когато хората започнали да любопитстват, да изолират гадините и да ги изучават али казано по друг начин, когато възникнал форумот на предприемач 😇🤣

Иначе казано, таз безсмислена и без това бактерия, можела да съществува само в определни епизоди във времето. Али само когато се намира в човешки организъм и по никакъв друг повод!

Убития ви коклюш (рожба на редка стресова ситуация в природата) може да съществува само в човешкият организъм. НО и в култивиран вид

При положение, че гадтта ниедна не може да съществува в околната среда, не може да ви скокне и от красиво подмамно цвеке, не може да дойде и от какъвто и да е друг животински вид, и както логиката ви намеква, че може да ни зарази само от същият тупан като нас - плоскочелния.

Ами, дай да мислиме малко тогава…щом пък и ни се предлага. При положение, че синигеровата слуз е изолирана от цифра години, как тогава днес се появява в пъти увеличена?? Къде е логиката?

А да сте чували за евтини лабораторийки, които по задълже си имат култивиран организмът, къде за научни цели, къде от прословутото любопитство, къде просто за самата колекция ;)

Какво излиза значи. И де факто и де юре, нов бум с подобни патогени е възможен само ако бъде пуснат умишлено, защото самия начинът на предаване, обвързан с времето му на съществуване в гостоприемника, реално няма как да предизвика констатираното в момента умножение 🤫
 
...защото самия начинът на предаване, обвързан с времето му на съществуване в гостоприемника, реално няма как да предизвика констатираното в момента умножение 🤫
От философска гледна точка или от биологична?
 
От философска гледна точка или от биологична?
От тази "При положение, че синигеровата слуз е изолирана от цифра години"

И да вадиш от контекста, и да се пиняш, при теб специално единствения ефект може да бъде само - накафенени гащи 😆
 
НО и в култивиран вид

439001242_949984786861935_2843817283790311403_n.jpg
 
Бърз въпрос към Тедката и Типин: вярвате ли в климатичните промени? Още по-конкретно: вярвате ли, че газовете, отделяни от кравите (па и от хората), допринасят за глобалното затопляне, каквото и да значи това? Да/Не???? :)
 
Не го слушка главата, трябва му сериозно СПА, поне седмица.

И тебе не те слушка дупарата, ама аз съм малко по-тактичен 😈
Все пак не прекалявай с боцитата, щото го има и варианта в който започва да ти харесва.. и както си ВИДИМО доверчив, да не преминеш на друг вид боцкала, и като вид и като размери най-вече... ахахаха Щото голяма част от преплувалите реката, твърдят, че са се преоткрили, точно когато съчетали доверието с любопитство 🤣
 
И тебе не те слушка дупарата, ама аз съм малко по-тактичен 😈
Все пак не прекалявай с боцитата, щото го има и варианта в който започва да ти харесва.. и както си ВИДИМО доверчив, да не преминеш на друг вид боцкала, и като вид и като размери най-вече... ахахаха Щото голяма част от преплувалите реката, твърдят, че са се преоткрили, точно когато съчетали доверието с любопитство 🤣
Че те боцитата за ваксини не се бият в дупарата, бе готин. И що, ти никакви ваксини ли нямаш по рождение??? Или пак Ковид само ти е в главицата? А и гледам те кефи думата дупара, да не си падаш по хора от същия пол? ;)
 
Айдее почна се и с офертирането ахахах

Аа не, моля ти се, по-далеч от мен, сеДи си мирно и кротко, там в клуба на йоцко боцко 😆
 

Горе