Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Досега съм говорил с двама мои познати "Безработни" по този въпрос единия от които с претенции за счетоводител по образование и мнението им беше че то не се отнася за Безработните и че ако има такова нещо ще го направят публично достояние чрез телевизия, радио и печата тъй като засяга над 1 000 000 души, а това досега не е направено

Така че нека ако има Безработни които са пробвали да си платят здравната вноска без да са подавали такава декларация или са подавали декларацията да споделят повече информация.

Ако това е вярно досега много народ щеше да е изпискал по телевизията, най-малкото в някой сутрешен блок.

Бедна ви е фантазията ако това е вярно след Март колко ще изквичат на умряло с глоби от 500 до 1000 лева

Тя идеята е да изквичат на умряло и държава да им прибере парите. Обаче така ще си вкарат автогол, защото според мен човек, който до сега си е плащал вноските и отиде и види, че има да дава 1000лв. глоба за някаква безсмислена глупост ще им тегли едни майни и нито здравните вноски ще плати, нито глобата.
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Първоначално изпратено отniks
Досега съм говорил с двама мои познати "Безработни" по този въпрос единия от които с претенции за счетоводител по образование и мнението им беше че то не се отнася за Безработните и че ако има такова нещо ще го направят публично достояние чрез телевизия, радио и печата тъй като засяга над 1 000 000 души, а това досега не е направено
Направено е .Казаха го днес по телевизията .
Декларация 7 размахваха ама ту за безработни говориха , ту за самоосигуряващи се и кой какво и колко е чул и разбрал не знам.
Репортажите от този вид обикновенно са си такива -дезинформиращи , а не обратното както би трябвало да бъде.

По добре всеки да се огледа около себе си и да каже на познатите си защото във всяко семейство сигурно има някой , който попада в категорията да подава тази декларация и не е чул или разбрал.
 
Последно редактирано:
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Самоосигуряващи се не означава безработни! И тая глоба наистина си е пълна гавра. Ако не бях гледал новините нямаше да разбера за тая простотия и щях да си платя глобата.
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

В нап незнаят къде се подава
Вчера бях в НАП за да си подам въпросната декларация 7. Не ми я приеха... оказа се, че не знаят на кое гише, какъв вх. номер да ми дадат и въобще как да я обработят... В БТ бях с обезщетение до 06.09.2009 г.. За дата на възникване на задължение за внасяне на здравни осигуровки писах 01.10.2009 г. Една от служителките изрази мнение, че е вярно, но не ми звучеше никак убедително. Казаха да отида пак... в края на месеца... Дано до тогава разберат какво да правят....

http://www.odit.info/?s=6&i=190594&f=1
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Досега съм говорил с двама мои познати "Безработни" по този въпрос единия от които с претенции за счетоводител по образование и мнението им беше че то не се отнася за Безработните и че ако има такова нещо ще го направят публично достояние чрез телевизия, радио и печата тъй като засяга над 1 000 000 души, а това досега не е направено

Не е нормално да вярваш само на това, която дават по телевизията! Телевизията не е за информация, а за дезинформация. И за заблуда на противника пускат и полезна информация за да се чудим кое точно е вярно и кое - не.

1047765532_fb2489d943.jpg


Така че нека ако има Безработни които са пробвали да си платят здравната вноска без да са подавали такава декларация или са подавали декларацията да споделят повече информация.

Вноската се плаща най-лесно през Интернет от тук. Иначе за декларацията не знам как се подава най-лесно.

Бедна ви е фантазията ако това е вярно след Март колко ще изквичат на умряло с глоби от 500 до 1000 лева

Точно това е идеята! Да се издоят и най-бедните!
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Вярно е за Безработните се отнася въпросната декларация 7 снощи го чух по новините, ще трябва да се подава.

А сега ако отида да подам такава декларация сигурно ще ме върнат защото още не са наясно как се обслужва и на кое място, най добре да изчакам до края на месеца

А на моите познати няма да им казвам докато не се осетят:D

Бъзикам се те искаха до го чуят официално и да се публикува в закона и тогава да го признаят
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Няма никакъв проблем с подаването. Вчера ходих - изтеглих си билетче от системата за управление на опашките и докато чаках наблюдавах светодните индикатори. Когато излезе моя номер гледам в дясно от него номера на гишето и се насочвам към него. Подавам декларацията заедно с билетчето, връщат ми листче с печат и входящ номер и си отивам. Чакането не е много - приемането на декларацията и връчването на листчето го правят бързо.

Компютрите са с екрани, чувствителни на натиск и трябва да се натиснат малко по-силно за да сработят (предвидили са ги за по-грубо отношение).

Преди да отидете там е добре да си разпечатате и попълните декларацията предварително:
http://www.nap.bg/preview_news?p_news_id=757 (втория файл, печата се само първа страница)

Това по-горе важи за ТД на НАП в голям град. Ако отидете някъде в гъза на географията може и да не знаят как да ви обслужат...

Побързайте, защото може да се наложи да чакате на опашки със стотици и даже хиляди хора!

Алтернатива на опашките е подаването по поща, обаче ако наближава края на срока (според наредбата 15 февруари за безработните от преди 01.01.2010) е съмнително дали пощата ще достави навреме декларацията...

(5) (Доп. - ДВ, бр. 49 от 2004 г., в сила от 01.01.2005 г., предишна ал. 4 - ДВ, бр. 95 от 2006 г., в сила от 24.11.2006 г., изм. - ДВ, бр. 113 от 2007 г., в сила от 01.01.2008 г., изм. - ДВ, бр. 101 от 2009 г., в сила от 01.01.2010 г.) Лицата, които не подлежат на осигуряване по ал. 1, 2 и 3, са длъжни да:
1. внасят осигурителни вноски върху осигурителен доход не по-малък от половината от минималния размер на осигурителния доход за самоосигуряващите се лица, определен със Закона за бюджета на държавното обществено осигуряване - до 10-о число на месеца, следващ месеца, за който се отнасят, и извършват годишно изравняване на осигурителния доход съгласно данните от данъчната декларация;
2. подават декларация в срок до края на месеца, следващ месеца на възникване на това обстоятелство, по ред, определен с наредба на министъра на финансите, в която посочват, че ще се осигуряват по реда на т. 1.
 
Последно редактирано:
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

И какво сега за начална дата за възникване на задължение какво да пиша като за последно имах първи и единствен сключен трудов договор преди 2-3 години и даже не знам къде ми е трудовата книжка а не си спомням точната дата на сключване и прекратяване.

А иначе вноските досега си ги предплащах заедно с кабелната и интернета за 6 месеца и съм ги платил до януари 2010

Ще се опитам да си намеря книжката ако ли не като отида в началото на февруари се надявам те да ми дадат такава информация

PS:

Ако случайно (не дай боже) се излъжа отново да сключа някакъв договор бил той трудов, граждански или за хонорар вече работодателя ли трябва да подаде подобна декларация, а аз ще подам отново само ако прекратя евентуален нов договор ?
 
Последно редактирано:
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Декларацията се подава един път след всяко начало на самоосигуряване (плащане на здравна осигуровка!). При неподаване - глоба. При подаване на грешни данни - затвор (декларираш, че знаеш за това при попълване на декларацията).

Когато сключиш трудов договор работодателят подава някаква друга декларация. Когато го прекратиш (без да започнеш друг) трябва да подадеш декларацията, която обсъждаме.

Най-добре си прочети закона за да си сигурен какво да правиш или плати на счетоводител.
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Простотия започна Огромни опашки пълнят НАП-Варна

От НАП могат само да предложат начин да се избегне първата опашка. Така отделеното време за престой в агенцията е половин ден.
Тези които трябва да чакат "половин ден" за някаква простотия не ги чувствам. Искам Дянков да се нареди там ако може.:)
 
Последно редактирано:
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Някои министри много закопават с действията и недомислиците си този кабинет.
Гледах интервю със Сашо Диков, който каза същото в прав текст при Иван и Андрей и специално за "американеца" Дянков.
 
От: От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Някои министри много закопават с действията и недомислиците си този кабинет.
Гледах интервю със Сашо Диков, който каза същото в прав текст при Иван и Андрей и специално за "американеца" Дянков.

Тоя Дянков не знам защо ама изобщо не го харесвам, всичките му решения все некадърни и само усложнения създават.:mad:

Не съм сигурен дали тази простотия е негово дело щото мен не ме касае тази декларация и само от любопитство следя темата, но и да не е пак да се нареди там да подаде декларация за безработен няма да е лошо. :D
 
От: От: От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Тоя Дянков не знам защо ама изобщо не го харесвам, всичките му решения все некадърни и само усложнения създават.:mad:

Не съм сигурен дали тази простотия е негово дело щото мен не ме касае тази декларация и само от любопитство следя темата, но и да не е пак да се нареди там да подаде декларация за безработен няма да е лошо. :D

То си личи, че Дянков ти е любимец. :) И на мен започва да ми се набива в очите нещо ...ама дано не си прав щото България от криза трява да вади :) Тези нашите като пишат и приемат закони не мислят, че и за тях се отнасят и един ден могат да `бъдат засегнати от собствените си творения :)

Според мен го направиха обаче защото нямат пълна информация за здравното осигуряване. Например някой ако има прекъсване през годината между два трудови договора и не е регистриран никъде / бюра по труда и други разни / няма от къде да получат данни, че дължи и трябва да плаща здравни осигуровки и най лесното е да накарат хората да си декларират. Само дето с размера на глобите попрекалиха.
 
Последно редактирано:
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

то къв е смисъла на цялата работа
който има да плаща осигуровки да го декларира и после естествено да го гърбат за пари.

или някаво "счетоводство"

Много съм против цялата тази работа
Ето например на жена ми вчера и се наложи да търси направление от личния лекат и какво се оказва
на 11.01 те са се свършили
да ама прегледа струва 25лв. кой би трябвало да ги възтанови тъй като тя е осигурена и
за нея няма направление
За какво по дяволите са тези осигуровки след като на 10 число вече няма как да получиш полагащото ти се обслужване

Интересно ми е
подаването на тази декларация обвързва ли те с плащане на неплатените преди това осигуровки?
 
От: От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

то къв е смисъла на цялата работа
който има да плаща осигуровки да го декларира и после естествено да го гърбат за пари.

или някаво "счетоводство"

Много съм против цялата тази работа
Ето например на жена ми вчера и се наложи да търси направление от личния лекат и какво се оказва
на 11.01 те са се свършили
да ама прегледа струва 25лв. кой би трябвало да ги възтанови тъй като тя е осигурена и
за нея няма направление
За какво по дяволите са тези осигуровки след като на 10 число вече няма как да получиш полагащото ти се обслужване

Интересно ми е
подаването на тази декларация обвързва ли те с плащане на неплатените преди това осигуровки?

Не ги знам какви далавери въртят с тези направления обаче като свършат личният ти лекар трябва да се бръкне и да ти плати там каквото трябва за да ти излезе на теб безплатно и затова се правят. Никой няма да ти ги възстанови, бъркаш се и си плащаш всичко. На това му се вика "Българско здравно осигуряване".
 
Последно редактирано:
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

Ха-ха, този форум го направихме на Svejo - всички новини и мнения тук.:)
Ами то "Свежото" с тези промени скоро май ще е "Увяхналото",така че се радвам като коментирате по всякакви теми.
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

(15 000 безработни + няколко хиляди, които се самоосигуряват на основание чл. 40, ал. 5, т. 1 от Закона за здравното осигуряване) / работните дни до края на срока = стотици хора всеки ден на опашка (изчисленията се отнасят само за една ТД на НАП в голям град като Варна; за София статистиката е по-кошмарна)


И цялото това "удоволствие" познайте кой го плаща - същите хора, които се редят на опашките. Големи мазохисти сме щом плащаме за да ни е гадно...
 
От: Гавра с безработните - глоба 500 до 1000 лв

И цялото това "удоволствие" познайте кой го плаща - същите хора, които се редят на опашките. Големи мазохисти сме щом плащаме за да ни е гадно...
Ама ние това го правим от много години насам, плащаме си за да ни клатят. То си мисля, чер май свикнахме, а? :) Какво да кажа по въпроса, много хляб ще трябва да се яде докато си подсигурим нормални условия на живот. Нищо лично към тях, ама хората започнаха да имигрират към Румъния...за каква смешка си говорим тук. :) От най-подлите. Не го говоря на изус, чух това от приятел и ми каза, че ще е по-щастлив там. Дано, но като гледам - ще е. ;) По-щастлив ще рече по-нормани условия за живот. Реално това не е дефиницията на думата щастлив, но тук и нея побългарихме добре. :clap:
 

Горе