Гръцко гладно нема

От: От: Гръцко гладно нема

Ето какво казва гръцкият философ и писател Никос Диму за гърците:
"- Гъркът се опитва във всяка област да бъде извън реалността. И после е нещастен, защото е извън реалността. И после е щастлив, понеже е нещастен.
- Принципно гъркът пренебрегва реалността. Живее два пъти над финансовите си възможности. Обещава три пъти повече, отколкото може да направи. Знае четворно повече, отколкото в действителност е учил. Чувства и преживява петорно повече, отколкото усеща.
- Гъркът излгежда щастлив, когато е нещастен. Когато всичко върви добре, се чувства неспокоен и непригоден. Ако няма причина за нещастие, ще се опита да я открие.
- За гърка отрицанието е утвърждение. Така че когато има позиция, я отрича, за да започне пак от отрицание. "/край на цитата/.
С една дума гърците са се засилили по нанадолнището и са щастливи, че могат да бъдат нещастни.

Зависта е лошо нещо.
Яд те е, че те си живуркат и всичко им е уредено и а ти като тръгнеш за магазина не знаеш дали няма да те наебат,ограбят, пребият цигани или полицаи./
 
От: От: Гръцко гладно нема

Зависта е лошо нещо.
Яд те е, че те си живуркат и всичко им е уредено и а ти като тръгнеш за магазина не знаеш дали няма да те наебат,ограбят, пребият цигани или полицаи./
Това го съдиш от твоето битие ли?
Да завиждам, как някой живее в света на драконите, еднорозите и златните кокошки? Ти май нещо си сбъркан?!?
Яд ме е само за едно и не веднъж съм го писал, как този форум се непълни с леви идеи и комунисти и до един плюеше всичко в България, като изключим това ми е все тази за гърците. За разлика от вас мен ми е ясни какво ще става и ще се възползвам по най-добрият начин, докато вие както и те вярвате в приказките.
 
От: От: От: Гръцко гладно нема

Това го съдиш от твоето битие ли?
Да завиждам, как някой живее в света на драконите, еднорозите и златните кокошки? Ти май нещо си сбъркан?!?
Яд ме е само за едно и не веднъж съм го писал, как този форум се непълни с леви идеи и комунисти и до един плюеше всичко в България, като изключим това ми е все тази за гърците. За разлика от вас мен ми е ясни какво ще става и ще се възползвам по най-добрият начин, докато вие както и те вярвате в приказките.

Кажи, че си безработен и затова дращиш глупости из форума и да приключваме, щал да се възползва :D
 
От: От: От: Гръцко гладно нема

Кажи, че си безработен и затова дращиш глупости из форума и да приключваме, щал да се възползва :D

Не се ли измори да съдиш от твоето битие за другите?
 
От: От: От: Гръцко гладно нема

Съдя от постовете ти, не се прави на улаф.

Явно имаш слаба преценка - а и няма как да е инак след като подкрепяш за 3-ти път да ги спасят маляките :)
2 пъти правиха едно и също нещо и резултата е един и същ - смятам, знаеш каква е дефиницията за лудост, хайде в твоят пример слаба и тотално сбъркана преценка :)

Две програми за стотици милиарди евра, като им отписаха 100 милиарда евра - са пак там където бяха, поправка преди да изберат СИРИЗА, всички икономически показатели смениха територията си в положителната посока, но ....

Ако ги бяха оставили да фалират 2010 до сега да се бяха престурктурирали икономиката и да растат с бързи темпове, но уви отложиха всичко и направиха проблемите още по сериозни.

А колко са сериозни - кумулативната лихва по дълга като процент от държавните им разходи е 5%. БГ 97 година е била около 30% и се оправихме, а те не можели :) За това дайте да им дадем още милиарди - вие луди ли сте?!? Трябва да ги оставят и да си научат важните уроци - няма как да живееш откъснат от реалността и да се противопоставяш на законите на математиката и физиката и да мислиш, че си открил перпето мобиле. Няма как да живееш на стандарта си и да мислиш, че така ще е вечно - рано или късно идва Видов ден.
 
От: Гръцко гладно нема

Блеки нещо си чел или учил, но икономиката не е по-важна от геополитиката. Представи си, че адм. Кузнецов може да акостира в Пирея или Ираклио на Крит. Така че, ще ги спасяват и дългове ще отписват и нови ще дават от европата и не само.
 
От: От: Гръцко гладно нема

Ето какво казва гръцкият философ и писател Никос Диму за гърците:
"- Гъркът се опитва във всяка област да бъде извън реалността. И после е нещастен, защото е извън реалността. И после е щастлив, понеже е нещастен.
- Принципно гъркът пренебрегва реалността. Живее два пъти над финансовите си възможности. Обещава три пъти повече, отколкото може да направи. Знае четворно повече, отколкото в действителност е учил. Чувства и преживява петорно повече, отколкото усеща.
- Гъркът излгежда щастлив, когато е нещастен. Когато всичко върви добре, се чувства неспокоен и непригоден. Ако няма причина за нещастие, ще се опита да я открие.
- За гърка отрицанието е утвърждение. Така че когато има позиция, я отрича, за да започне пак от отрицание. "/край на цитата/.
С една дума гърците са се засилили по нанадолнището и са щастливи, че могат да бъдат нещастни.

Описание на 99.9 % от българите.

Колкото и да разтягаш икономически дъвки. Гърците гладни няма да са, заглавието на темата е красноречиво.

Харчиха пари , сега пак ще им дадат да харчат и пак няма да ги върнат, а след това пак ще им дадат. Защото излязат ли от ЕС цялата сламена колибка се срива
 
От: От: Гръцко гладно нема

Описание на 99.9 % от българите.

Колкото и да разтягаш икономически дъвки. Гърците гладни няма да са, заглавието на темата е красноречиво.

Харчиха пари , сега пак ще им дадат да харчат и пак няма да ги върнат, а след това пак ще им дадат. Защото излязат ли от ЕС цялата сламена колибка се срива

Ти в някакъв тотален паралелен свят, живееш типично за комунистите - 99.9% харчили 2 пъти на фин. си възможности - ама как си вярваш.
Гърция каквото и решение да вземат, ще води до все по малко харчене и повече болезнени реформи за тях.
Ако и сега ги спасят, ЕЗ рухва от раз. А и една фалирала държава от клуба на богатите, която нищо не иска да променя ще е такава грозна гледка като изпадне от този клуб, че никой няма да мисли да го прави това.
А и не последно място с Гърция ще минат плановете за федерализириране на ЕС - Гледай дойчовците и ще разбереш на къде духа вятъра.
 
От: От: Гръцко гладно нема

Блеки нещо си чел или учил, но икономиката не е по-важна от геополитиката. Представи си, че адм. Кузнецов може да акостира в Пирея или Ираклио на Крит. Така че, ще ги спасяват и дългове ще отписват и нови ще дават от европата и не само.

Всички кредитори с радост биха посрещнали няколко стотин милиарда от Русия и ще изтъргуват Гърция, стига Русия да им върне парите - а гърците тотално ще разкаже играта на руснаците, така че няма да има пари за тази старая гемия Кузнецов.
Нали не мислиш, сериозно руснаците или китайците ще налеят ей така милиарди срещу нищо - чайнците вече наливат десетки милиарди в неуспешни опити за да спрат последиците на кредитната си експанзия - наливат десетки милиард във фондовата си борса и пазара не ги усеща и продължава да пада. Та стига сме ги дъвчили тези дъвки с Русия или Китай, че ми става смешно.
Ако и сега се спаси Гърция, ЕЗ официално рухва, а от там става сериозно за ЕС като цяло - дойчовците няма да направят тази грешка да са по средата между САЩ и Русия и да не разполага от мощта на съюза .... нали ужким си говорим за геополитика :)
 
От: Гръцко гладно нема

Поздрав за всички Барековчета във форума :D

"Десният консерватор Николай Бареков проведе лична среща с гръцкия крайноляв премиер Алексис Ципрас в Брюксел. По време на разговорите двамата взаимно са си пожелали успех, а българският евродепутат обещал подкрепа на гръцкия политик в Европейски парламент."
Линк
0000269349-article2.jpg
 
От: Гръцко гладно нема

Поздрав за всички Барековчета във форума :D

"Десният консерватор Николай Бареков проведе лична среща с гръцкия крайноляв премиер Алексис Ципрас в Брюксел. По време на разговорите двамата взаимно са си пожелали успех, а българският евродепутат обещал подкрепа на гръцкия политик в Европейски парламент."
Линк
0000269349-article2.jpg

Дудука има ли някой, на който не се е слагал? Предвид поведението му си мисля, че е близък роднина с Ла*няне Ла*нянев или с оная със сайта за 2 мил. евро. :lol:
 
От: Гръцко гладно нема

Само на мен ли ми изглежда бараката леко отнесено назобен
 
От: Гръцко гладно нема

Това видео показва всичко - какво мислят от ЕС за Гърция и в частност Ципрас, какво искат от него и как Ципрас няма никакъв вид да прави каквото и да е реформи.

[video=youtube;P84tN0z4jqM]https://www.youtube.com/watch?t=66&v=P84tN0z4jqM [/video]
 
От: Гръцко гладно нема

Експериментът "социализъм"

Един професор по икономика заявил, че никога преди не е късал студент, но наскоро скъсал един цял клас. Този клас настоявал, че социализмът работи и ако бъде приложен никой няма да бъде беден, както и никой няма да бъде богат, голямо равенство.
Професорът казал: "Добре, ще направим един социалистически експеримент. Всички ще получат усреднени оценки - средно аритметично от сбора на всички ви, така че никой няма да бъде скъсан, но и никой няма да бъде отличник.
След първия изпит оценките били изравнени и всички получили петици. Студентите, които учили съвестно били разочаровани, а тези, които не учили били щастливи. Когато наближил вторият изпит, студентите, които учили малко този път учили още по-малко, а тези, които преди учили съвестно решили, че сега това няма особен смисъл и те учили по-малко.
На втория изпит всички получили четворки! Никой не бил щастлив.
След третия изпит всички получили тройки.
Докато се провеждали изпитите, оценките никога повече не се покачили, защото караниците и обвиненията довели до омраза и никой не искал да учи заради другите.
За тяхна изненада на следващия изпит ВСИЧКИ БИЛИ СКЪСАНИ. Тогава професорът им обяснил, че социализмът също се проваля, защото когато наградата е голяма и усилието за постигането й е голямо, а когато правителството отнеме наградата никой няма да опита да я получи. Толкова е просто.
Петте извода от този експеримент:
1. Не можеш със закон да направиш бедния богат, без да направиш богатия - беден.
2. Ако някой получава без да се труди, друг трябва да се труди без да получава.
3. Правителството не може да даде нещо на някого, без преди това да го вземе от някой друг.
4. Не можеш да увеличиш богатството, разделяйки го.
5. Когато половината от хората стигнат до идеята, че не е нужно да се трудят, защото другата половина ще се погрижи за тях, и когато другата половина стигне до идеята, че не искат да се трудят, защото друг ще се ползва от плода на труда им, това е началото на гибелта на нацията.
 
От: Гръцко гладно нема

Експериментът "социализъм"

Един професор по икономика заявил, че никога преди не е късал студент, но наскоро скъсал един цял клас. Този клас настоявал, че социализмът работи и ако бъде приложен никой няма да бъде беден, както и никой няма да бъде богат, голямо равенство.
Професорът казал: "Добре, ще направим един социалистически експеримент. Всички ще получат усреднени оценки - средно аритметично от сбора на всички ви, така че никой няма да бъде скъсан, но и никой няма да бъде отличник.
След първия изпит оценките били изравнени и всички получили петици. Студентите, които учили съвестно били разочаровани, а тези, които не учили били щастливи. Когато наближил вторият изпит, студентите, които учили малко този път учили още по-малко, а тези, които преди учили съвестно решили, че сега това няма особен смисъл и те учили по-малко.
На втория изпит всички получили четворки! Никой не бил щастлив.
След третия изпит всички получили тройки.
Докато се провеждали изпитите, оценките никога повече не се покачили, защото караниците и обвиненията довели до омраза и никой не искал да учи заради другите.
За тяхна изненада на следващия изпит ВСИЧКИ БИЛИ СКЪСАНИ. Тогава професорът им обяснил, че социализмът също се проваля, защото когато наградата е голяма и усилието за постигането й е голямо, а когато правителството отнеме наградата никой няма да опита да я получи. Толкова е просто.
Петте извода от този експеримент:
1. Не можеш със закон да направиш бедния богат, без да направиш богатия - беден.
2. Ако някой получава без да се труди, друг трябва да се труди без да получава.
3. Правителството не може да даде нещо на някого, без преди това да го вземе от някой друг.
4. Не можеш да увеличиш богатството, разделяйки го.
5. Когато половината от хората стигнат до идеята, че не е нужно да се трудят, защото другата половина ще се погрижи за тях, и когато другата половина стигне до идеята, че не искат да се трудят, защото друг ще се ползва от плода на труда им, това е началото на гибелта на нацията.

Чел съм тази история в няколко английски сайта преди години. Мисля, че беше някакъв професор от Texas Tech University :)
 
От: Гръцко гладно нема

"Бабо Меркел, де така?
- Тичам Ципрас, за евра.
А ти къде си се насочил?
- Референдум съм насрочил,
няма да гласуват с "Да".
- А когато сняг забръска,
що ще чиниш ти зимъска?
- Срам не срам, но пак тогаз
ще искам сбраното от тебе аз.
- Аз пък няма да ти дам,
пусти гръцки мързелан!"

:lol:
 

Горе