Гръцко гладно нема

От: От: Гръцко гладно нема

Благодаря, не бях чувал досега мнението на бивш член на Централния съвет на ДПС :) И КАКА ЛАРА :D Ръ'ираш Ли!

Брой 3599 от 10 Юли 2015 цитираш.Днес е 9 юли. ;) Специално подготвена статия за хората с мнение, различно от това, което повтарят папагалите. :lol::lol::lol:
 
От: От: Гръцко гладно нема

Брой 3599 от 10 Юли 2015 цитираш.Днес е 9 юли. ;) Специално подготвена статия за хората с мнение, различно от това, което повтарят папагалите. :lol::lol::lol:


Просто Брой 3599 от 10 Юли 2015 е новия им брой на Стършел. ТОва значи ли че всичко написано на сайта е към този брой?


A нещо по съдържанието на самата статия? Някакъв си боклучак психолог с връзки към ДОган и обръчи от фирми, разбираш ли, ще ни учи на икономика! Хаха
Аз се чудя как дишаш и дъвчеш дъвка едновременно, например. Как не си се самоубил досега? Сериозно питам :lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
 
Последно редактирано от модератор:
От: Гръцко гладно нема

А на това горното ти мнение правя скрийншот и си го запазвам в папка "Мозъчна недостатъчност из нета" :lol:
 
От: Гръцко гладно нема

Какво сте се захванали все с този социализъм? Социализмът е прекрасно нещо, ако можеш да си го позволиш. Гърция не може, но дълги години харчи все едно, че може и фалира. България също не може, но и не се прави, че може да си го позволи, затова е пълна мизерия, но пък с макроикономическа стабилност. Това е реалността.
 
От: Гръцко гладно нема

А на това горното ти мнение правя скрийншот и си го запазвам в папка "Мозъчна недостатъчност из нета" :lol:

Ще те помоля да си мериш малко приказките и да спазваш добрия тон! Цитираш единствения коментар:
"Дата От Относно Коментар
2011-01-04 08:13:18 webmaster test test"
В моите сайтове мога с дата и от 1011г. да направя всеки пост. Каквато и да е датата на публикацията, цитираш ми първо- ХУМОРИСТИЧЕН вестник, който през всичките 45г. комунизъм е бил издаван непрекъснато, даже в определени периоди го е издавала самата БКП. И второ- интервюто е към половин час- ти ми отговаряш след 5 минути. Дори не си си направил труда да чуеш какво казва човека, което типичен признак за както казваш: "Мозъчна недостатъчност из нета".
 
От: Гръцко гладно нема

Ще те помоля да си мериш малко приказките и да спазваш добрия тон! Цитираш единствения коментар:
"Дата От Относно Коментар
2011-01-04 08:13:18 webmaster test test"
В моите сайтове мога с дата и от 1011г. да направя всеки пост. Каквато и да е датата на публикацията, цитираш ми първо- ХУМОРИСТИЧЕН вестник, който през всичките 45г. комунизъм е бил издаван непрекъснато, даже в определени периоди го е издавала самата БКП. И второ- интервюто е към половин час- ти ми отговаряш след 5 минути. Дори не си си направил труда да чуеш какво казва човека, което типичен признак за както казваш: "Мозъчна недостатъчност из нета".

Повярвай ми, чух го, изгледах го и знаех какво ще каже. Възхвали славните Елини, били наследници на древна цивилизация имали самочувствие и говореше ала-бализми както един психолог, социолог, ДПС-ар би направил по принцип. Кажи за миналото на човека и политическата му обвързаност!


Цитирам:

ЛГ:"Ципрас показа, че Гърция е днешна Елада ..люлката на древната цивилизация"
ЛАРА:"Какъв е полезния ход от това, че показва, че е днешна Елада? Банките са все още затворени"
ЛГ:" Ама вижте ние българите сме свикнали да разсъждаваме в перспективи - от днес за утре, най-много до вдругиден"

А гърците щото, както виждаме, в мнооооооого голяма перспектива мислят :D

ЛАРА: "Ципрас вярва ли си, че може това да се случи дето обещава на гърците, да се опростят, да им се дава още?"
ГЛ: "Кое?" - ТУк припаднах от смях!!!!!!!
ЛАРА:" БЕз никакви икономии, без нищо, ех така да ни опрсотят..."
ГЛ:"НЕ. Не. Той това не е обещавал въобще!" - тук припаднах за втори път! и следващото му изречение е "Той го каза човека много ясно - Искам 30% опрощаване на дълга и 20г гратисен период."

Пълен дебил е този!!! едното изречение със следващото си противоречи... :D



ЛАРА: " Вие искате ли от вашите дългове 30% да се опростят и да имате 20 години гратисен период?"
ЛГ: "..АМи, зъ..." тук се почесва многозначително!
8222448i.png

ЛГ:"Ами очевидно ЦИпрас има самочувствието да поиска това нещо... Защото се чувства наследник на древна Елада!

ХАХАХАХХАХАХАХАХХХАХАХА


Иии после сменя темата към БОйко (миналото на човека и политическата му обвързаност, отново!)! Значи.. по-тъпо интервю не бях слушал. Тоя чеп за зеле не става от него. Да си гледа Философията и цоциологията и да остави икономиката щото и без това няма какво да каже по нея освен "икономическите термини" - древна Елада и древна цивилизация...
 
Последно редактирано:
От: Гръцко гладно нема

Това видео показва всичко - какво мислят от ЕС за Гърция и в частност Ципрас, какво искат от него и как Ципрас няма никакъв вид да прави каквото и да е реформи.

[video=youtube;P84tN0z4jqM]https://www.youtube.com/watch?t=66&v=P84tN0z4jqM [/video]

Що не коментирате как го насраха Ципрас в Европейския парламент бе, защитници гръцки?!? Истини, след истини, а той гледа ли гледа като теле в железница!
 
От: Гръцко гладно нема

Като пускате клипчета - слагайте с голям надпис ЛЕЕНЕ НА ЦОЦАЛИЗЪМ/ПОПУЛИЗЪМ.
Същото и като цитирате Блитца или нещо от кръга свинчето и дудука ...

@Владко, остави ги ти тези ти ми платени "икономисти", кажи какво мислиш за Guy Verhofstadt - смятам, знаеш английски.
 
От: От: Гръцко гладно нема

Като пускате клипчета - слагайте с голям надпис ЛЕЕНЕ НА ЦОЦАЛИЗЪМ/ПОПУЛИЗЪМ.
Същото и като цитирате Блитца или нещо от кръга свинчето и дудука ...

@Владко, остави ги ти тези ти ми платени "икономисти", кажи какво мислиш за Guy Verhofstadt - смятам, знаеш английски.

Всъщност, в цялото интервю на професора, едно единствено нещо, казано от него, ми направи впечатление: Че лихвите са най-лошото нещо измисляно някога за човечеството. При 3 % годишна лихва с 5 и 10 годишни падежи какво излиза? Теглиш 10 млрд. и връщаш 11,5 млрд. след 5г. или 13 млр. след 10г. Да, ама като дойде падежа-рефинснсираш. Теглиш 13 млрд. и след още 10г. дължиш близо 17 млрд... И така, докато стигнеш хала на гърция. (Между другото България върви по пътя на Гърция). Реално поне 50% от гръцкия дълг е натрупан от лихви, които гърците искат да не платят и са прави. Икономистите го знаят това, и ти го знаеш много добре. ;) Друг е въпроса за усвоените и очакваните лихви от кредиторите, които не искат да отстъпят, защото и други ще надигнат глави и ще поискат същото. Всъщност самия смисъл и самата идея на думата "лихва" сама по себе си гарантира краен резултат по-голям дълг, който няма как да се покрие и няма как да излезе уравнението някога. Като набъбнат много цифрите следва я някоя война, я няколко фалита и така, периодически на всеки няколко десетилетия... :)
Относно Ферхофщад, човека си е прав за себе си. И Ципрас си е прав за себе си. Това е един театър просто, защото Ципрас е на власт от 5 месеца. Къде беше Ферхофщад от 2010 до 2014г. като бяха на власт Пасок, да им държи подобна реч, да се стегнат??? Мълчеше, защото Пасок слушаха и изпълняваха стриктно всичко, което им наредят от Брюксел. Смешно е, разбираш ли? Все едно да ти дадат една счупена кола, да почнеш да се чудиш как да я ремонтираш и един Ферхофщад да дойде и да почне: Не можеш да караш, потрошил си колата, не искаш да се научиш да караш, не гледаш знаците, не ги спазваш и т.н. и т.н. Ами алооу, гледал си години наред как я карат предните шофьори и си мълчал като Мушел, а сега когато някой се надигне да протестира, тогава проговаряш...
Това ми е скромното мнение на НЕикономист. :)
 
От: От: Гръцко гладно нема

Че лихвите са най-лошото нещо измисляно някога за човечеството.

Ти реално прее*аваш пространствено-времевия континиум като взимаш от бъдещето едни пари, които още не си изкарал. Нормално е да си платиш за дяволъка.
 
От: Гръцко гладно нема

Личи, си че не си икономист и за жалост слушаш уж икономисти, които са тенденциозни.

Защото иначе щеше да си наясно, че лихвата е цената или компенсацията на кредита. Щеше да знаеш, че кредита представлява отложено потребление и това си има цена и тази цена се нарича лихва.
Когато теглиш кредит, го теглиш само за 1 и това не е да го изхарчиш! Тогава става болезнено! Тогава почваш да рефинансираш и да тогава огромна част е лихва! Да това е проблем, но проблем на човек, не на системата!
Нима си мислиш, че кредит се дава за благотворителност - това е като всеки друг бизнес.
Не забравяй, че за да има кредит, трябва да има от другата страна депозити, а те си искат лихва, защото именно този депозит е тяхното отложено потребление.

Дори и да изключиш това като фактор, което го правя всички пишман патени икономисти.
Винаги има едно нещо наречено времева стойност на парите.

Какво предпочиташ да имаш 1 милион сега или след 1 милион години? Тази стойност, отново си има цена.

Разбира се да ги знаеш, тези неща не е нужно да учиш в университет, а да решиш да се образоваш и тогава ще отсееш талаша на популизма.

С нищо не може да се оправдае морално неплащането на гърците, пък камо ли икономически.
Морално трябва тези да се скрият в миша дупка защото официално казаха НИЕ НЕ ИСКАМ ДА ПЛАЩАМЕ, НО ИСКАМЕ НОВИ ПАРИ!
 
От: Гръцко гладно нема

Блеки, ако заменим парите със злато, няма да ни стигне златото на Луната и Марс само за лихвите за следващите 100г. ;)
 
От: Гръцко гладно нема

Блеки, ако заменим парите със злато, няма да ни стигне златото на Луната и Марс само за лихвите за следващите 100г. ;)

Именно :)
Но дори и при златният стандарт отново имаме лихви :)
Затова при златен стандарт има основно дефлация.

Не бъркай стойността на парите с монетарната система - след като се институциализира Централната Банка - ако бяхме в свободно банкиране мизериийте, които са сега нямаше да ги има. Тази фиатна система е в последните си издихания и може Гърция да се окаже катализтор, а може и да не е - имам толкова много, че вече се чакане, не дали, а кога. Виж чайнците са по пътя, на Хамерика и ЕС и в частност гърците - но все още са в началото.

Дори и да сме в стоков стандарт, отново кредита ще има цена и тази цена ще се нарича лихва.

ПП Ще ги заменим не бой се просто една унция злато ще струва десетки, ако не стотици хиляди долара и всичко ще се балансира.
 
От: Гръцко гладно нема

Помните ли на левовете преди 89-та пишеше: "Банкнотата е обезпечена със злато и всички активи на банката"

Дали действително е било така?
 
От: Гръцко гладно нема

Помните ли на левовете преди 89-та пишеше: "Банкнотата е обезпечена със злато и всички активи на банката"

Дали действително е било така?

Не защото е в Русия през комунизма.
А и нещо да бъде обезпечено, то трябва да можеш да отидеш в банката и да го обърнеш за обезпечението - ако не можеш, ясно ти е дали е или не ...
@Круме, това за какво го пусна или вече каквото ти се каже го пускаш без да правиш каквото и да е мисловна дейност?
 
Последно редактирано:
От: Гръцко гладно нема

Айде градските легенди за златото в Русия....


Щом не можещ да разбереш клипа дали изобщо някой може да ти го обясни. Пък и аз съм от тези дето казват.



Боби 98 да действително българския лев преди 89-та е била обезпечна със злато.
 
От: Гръцко гладно нема

Айде градските легенди за златото в Русия....


Щом не можещ да разбереш клипа дали изобщо някой може да ти го обясни. Пък и аз съм от тези дето казват.



Боби 98 да действително българския лев преди 89-та е била обезпечна със злато.

Ей комуне, не спря да говориш глупости - явно ти е кеф да те тъпчат друго не знам. Да беше проучил щеше да стигнеш сам до линковете, които ги е дал Николай.
За теб има книга белкем ти отвори очите нарича са Тайните Фалити на Комунизма - всичко е базирано от архивите от него период.

Та Круме, специално за теб да видим дали комунистическата ти глава може да стига до заключения - питай майка си баща си или там който намериш за добре кога за последен път са обърнали левове за злато и какъв е бил курса.

Знам, че комунистическата ти глава ще прегрее от резултата, така че прочети книгата по-горе, ама знаеш ли пак по-добре не прави нищо, че може да ти докара мозъчен аневризъм , форума ще загуби силен комунистически шут.

А до клипа на мен ми е чудно какво успява да измисли комунистическата ти глава - Ципрас влиза в залата заобиколен от репортери здрависва се с няколко човека, депутатите от ПЕС му пляскат и така общо виждаме 50 човека.
А всички главни дейни лица го гледат безразлично, след което бива унищожен и не случайно сега официални лица близки до СИРИЗА казват работим по реформи и то тежки, който ще спестят десетки милиарда - а ти като типично комуне мислиш че дъжд вали ...
 
От: Гръцко гладно нема

Тцтцтц голяма драма преживяваш човек. Сакън някой да има различно мислене. И не се напъвай успя за два дена се докараш на нитово на Иво Инджев и Едвин Сугарев. Поредния обуркян очвечец дето му се прижидат комунисти навсякъде.
 

Горе