За или против напускането на България

От: За или против напускането на България

И във България е добро място за живеене, но аз поне се пре_бах сам. Ако бях в чужбина щях да съм същото л_йно. Сега на 45 г, без висше и добра специалност, с дискова, 100 болести и главата много не ме слуша, къде да ходя?!? Братовчеда в Канада - всичко му е о'к, племенницата Лондон - супер, братовчедката в Испания и тя си живее живота. Който е кадърен ще се справи на всякъде, за другите гроздето е още зелено.

България е много хубава страна. Красива, топла, евтина.
Прекрасна кухня, все още вълнуващи мъжкото его жени (макар че скоро и те ще привършат покрай фастфуда) и великолепна природа.

Печелиш ли нормални пари (малко над средноевропейски стандарти), то в в България може да се живее приказно. Не ти трябва да си бизнесмен или милионер и да се набиваш на очи. България е една от малкото страни в ЕС, в която човек все още може да си живее нормално живота.
 
От: За или против напускането на България

Това звучи наистина трогателно от човек, който е решил да не живее в България! Защо ли? Защото не получава добри пари?

Хората, които са заминали не означава, че не обичат родината си, а само че не им харесва Държавата! Всеки би бил напълно щастлив, ако може да се реализира където е роден, а не е чуженец. Но понякога желанието за по-добър живот е по-силно от всякакъв патриотизъм и чувство за принадлежност към нация, която всъщност само те употребява без да ти дава нищо насреща: образование, култура, зравеопазване ...

С какво сме по-лоши от гърците или испанците, като хора говоря. По-тъпи ли сме? Като се разболеем е щото много пием и пушим, а не щото има кой да ни излекува.
 
От: За или против напускането на България

С какво сме по-лоши от гърците или испанците, като хора говоря. По-тъпи ли сме?
Не е въпросът в тъпотията. Задорнов, btw, беше вкарал такова понятие като "хромозомен набор".

Лесно палещи се (в мислите си) хора (типично за южноевропейска нация), но липсва достоинство. Всеки българин скача на 3 морета и на 5 ракии, нямам предвид това. Идеята е да се намери собствена достойна позиция в този свят, която да е в полза предимно на българщината. Което най-вече липсва, не е до лоши или добри.. Нито е до акъл, нито е до пиене, нито е до граници.
 
От: За или против напускането на България

Това звучи наистина трогателно от човек, който е решил да не живее в България! Защо ли? Защото не получава добри пари?
Кое "това"? За мен ли става въпрос или просто си нацелила предишно мнение без да ползваш "quote"?

Ако не си се объркала, то аз живея предимно в България (почти 5 месеца в годината). Къде живее някой няма никаква корелация с доходите му, ако работи на съответния интернет-пазар.
 
От: От: За или против напускането на България

Не е въпросът в тъпотията. Задорнов, btw, беше вкарал такова понятие като "хромозомен набор".

Лесно палещи се (в мислите си) хора (типично за южноевропейска нация), но липсва достоинство. Всеки българин скача на 3 морета и на 5 ракии, нямам предвид това. Идеята е да се намери собствена достойна позиция в този свят, която да е в полза предимно на българщината. Което най-вече липсва, не е до лоши или добри.. Нито е до акъл, нито е до пиене, нито е до граници.

По-принцип ако говориш за себе си и познатите си, съм склонен да се съглася, защото това е твоят субективен и ограничен поглед върху една реалност, но думата "всеки" и генерализация, която поставя основата на идеята за това, че нямаш представа какво точно говориш.
 
От: От: От: За или против напускането на България

По-принцип ако говориш за себе си и познатите си, съм склонен да се съглася, защото това е твоят субективен и ограничен поглед върху една реалност, но думата "всеки" и генерализация, която поставя основата на идеята за това, че нямаш представа какво точно говориш.
За себе си няма как да говоря в този аспект, понеже не съм българин, но споделям мои наблюдения.

Имам доста познати българи (всякаква възраст и социално положение). Основният проблем им е, че бият на национализъм тип "майдан", а не на национализъм тип полезен (за собствената им нация). Държавни интереси му се вика, другояче. Потят се, викат, репчат се, а като ги питаш "за кво се ежите", дори не разбират де са се набъркали.

Може да е провокация, може да е тенденция, не знам. Просто споделям. Това са моите директни наблюдения, а ако можеш да ме обориш, то заповядай.
 
От: От: От: От: За или против напускането на България

За себе си няма как да говоря в този аспект, понеже не съм българин, но споделям мои наблюдения.

Имам доста познати българи (всякаква възраст и социално положение). Основният проблем им е, че бият на национализъм тип "майдан", а не на национализъм тип полезен (за собствената им нация). Държавни интереси му се вика, другояче. Потят се, викат, репчат се, а като ги питаш "за кво се ежите", дори не разбират де са се набъркали.

Може да е провокация, може да е тенденция, не знам. Просто споделям. Това са моите директни наблюдения, а ако можеш да ме обориш, то заповядай.

Пич, смени си обкръжението :) И няма за какво да те обарям, има на всякъде по света и кретени и качествени хора. Моите наблюдения са точно обратните на твоите, просто защото средата ми е такава. За това и не споря.
 
От: За или против напускането на България

Обкръжението е субективно. Моят плюс е, че мога да сравнявам сравнително обективно (не съм пристрастен, ерго субективен)

Става въпрос за типични национални черти, изградени в резултат на дадени исторически последователности. За тях са писали и много български светила.

P.S. И не съм ти пич, ако искаш да продължим дискусията.
 
От: От: За или против напускането на България

Не е въпросът в тъпотията. Задорнов, btw, беше вкарал такова понятие като "хромозомен набор".

Лесно палещи се (в мислите си) хора (типично за южноевропейска нация), но липсва достоинство. Всеки българин скача на 3 морета и на 5 ракии, нямам предвид това. Идеята е да се намери собствена достойна позиция в този свят, която да е в полза предимно на българщината. Което най-вече липсва, не е до лоши или добри.. Нито е до акъл, нито е до пиене, нито е до граници.

Да, не е въпросът в "тъпотията", но това беше ирония, ако не разбра, защото навсякъде има И тъпи хора, та е относително кои са най-тъпите и дали живеят зле с тъпотата си. Но аз ти изброих други неща, които са съществени и не са ок в България! Природата? Нито се яде, нито се пие, треволяк някакъв. Добрите хора, ако не са добри лекари и не могат да ме излекуват с какво ми помагат? Колкото и меркантилно да прозвучи, няма никакъв смисъл човек да живее в България, защото само ти взима, а нищо не ти дава. Аз уважавам прадедите си и техните саможертви, но не са ли го правили именно за това, да съм свободна и щастлива, но не на всяка цена заступорена в България во веки!
 
От: От: За или против напускането на България

Да, не е въпросът в "тъпотията", но това беше ирония, ако не разбра, защото навсякъде има И тъпи хора, та е относително кои са най-тъпите и дали живеят зле с тъпотата си. Но аз ти изброих други неща, които са съществени и не са ок в България! Природата? Нито се яде, нито се пие, треволяк някакъв. Добрите хора, ако не са добри лекари и не могат да ме излекуват с какво ми помагат? Колкото и меркантилно да прозвучи, няма никакъв смисъл човек да живее в България, защото само ти взима, а нищо не ти дава. Аз уважавам прадедите си и техните саможертви, но не са ли го правили именно за това, да съм свободна и щастлива, но не на всяка цена заступорена в България во веки!

Защо да няма смисъл? На мен ми харесва да живея в България. При това аз само давам (по твоето определение). Аз печеля от чужд пазар и харча тези пари в България. Само ДДС-то е достатъчно дори.

А ти "свободна и щастлива" ли си?
 
От: От: За или против напускането на България

Обкръжението е субективно. Моят плюс е, че мога да сравнявам сравнително обективно (не съм пристрастен, ерго субективен)

Става въпрос за типични национални черти, изградени в резултат на дадени исторически последователности. За тях са писали и много български светила.

P.S. И не съм ти пич, ако искаш да продължим дискусията.

Ами не, всъщност не мисля, защото да дискутираш с някой, който мисли себе си за обективен, е като да си чатя с телевизора. Всичко хубаво и успех в живота.
 
От: От: За или против напускането на България

Ами не, всъщност не мисля, защото да дискутираш с някой, който мисли себе си за обективен, е като да си чатя с телевизора. Всичко хубаво и успех в живота.
10x .
 
От: От: От: За или против напускането на България

Защо да няма смисъл? На мен ми харесва да живея в България. При това аз само давам (по твоето определение). Аз печеля от чужд пазар и харча тези пари в България. Само ДДС-то е достатъчно дори.

А ти "свободна и щастлива" ли си?

Свободна съм, НО не съм щастлива! И, за да не ми обясниш, как моето щастие си зависи от мен самата и само от мен, аз ще ти кажа, че щастието е свързано и със сигурност и някакво развитие все пак (развитие в смисълът и около този на еволюиране). Не се чувствам сигурна заради здравеопазването и ако се разболея как по-добре да си умра по-бързо, отделно от това образование, което не образова, а ти права мозъка ъгловат и култура от която ти се плаче и ти ида да си прережеш вените. Ама ако го направиш ще те диагностицират просто като луд и толкова. Нали? И пак аз ще съм си виновна, а не държавата, в която живея. Супер депресиращо не мислиш ли?
 
От: От: От: За или против напускането на България

Свободна съм, НО не съм щастлива! И, за да не ми обясниш, как моето щастие си зависи от мен самата и само от мен, аз ще ти кажа, че щастието е свързано и със сигурност и някакво развитие все пак (развитие в смисълът и около този на еволюиране). Не се чувствам сигурна заради здравеопазването и ако се разболея как по-добре да си умра по-бързо, отделно от това образование, което не образова, а ти права мозъка ъгловат и култура от която ти се плаче и ти ида да си прережеш вените. Ама ако го направиш ще те диагностицират просто като луд и толкова. Нали? И пак аз ще съм си виновна, а не държавата, в която живея. Супер депресиращо не мислиш ли?

Прекрасно. Тогава какво толкова ти е неясно?

Аз живея част от годината в България, но не завися от нейното образование или здравеопазване.

Образованието и здравеопазването на България не зависят ли от две основни неща:
1) Финансиране
2) Политическа подкрепа на това финансиране

Поради тези две причини, ти няма как да се чувстваш щастлива. Докато на мен не ми пука колко ще мачкат България - аз само пребивавам. Страната е прекрасна, хората и природата също, а останалото е политика и икономика. Да почна да мисля с лошо за България, защото е зле с икономиката и политиката?

Може да ми стане жал и да пропиша в някой форум. Но с лошо няма да тръгна.
 
От: За или против напускането на България

В такъв форум темата е неуместна, ако си вадиш парите онлайн, с ниските данъци и стандрт в България си доста по-добре отколкото на запад. В чужбина може да ходиш сам за да завързваш контакти с други успели хора, не че и в България ги няма, но колкото повече хора позначаш, толкова по-добре.

Да печелиш 5000 лева на месец онлайн (които са добри пари в България) е лесно, така че по-добре да работите пред компа в родината си, отколкото да сте в чужбина и да работите за някой друг, някаква хамалска работа. Дори офлайн да е бизнеса, може да се възползвате от евтината работна ръка и да експортирате, а ако бизнеса е от типа, който се изисква да е в държавата където ще се продава продукта, чак тогава може да помислите да емигрирате.

Но да емигрирате, само за да работите в друга държава, това е глупаво, ако не можете да правите 5000 лева онлайн, сигурно доста ще ми се ядосат за тези думи, но е направо жалко.

Така че моя съвет е, който мисли да емигрира,вместо това да се стегне и да си изгради онлайн бизнес, дори от афилиейт маркетинг може да се направят добри пари, не ти трябва твой продукт, а ако имаш твой си продукт още по-добре.
 
От: За или против напускането на България

Къде съм писала зле за България или по някакъв начин реши, че не съм съгласна с хубавите страни от живота в България?

Тук си пиша защо НЕ предпочитам да живея в България, а на друго място. Предпочитам! Разбираш ли тази дума?

Направи сравнение. Хайде понеже си обикалял доста. Но разбира се без крайности, като в Афганистан или Камбоджа или някое африканско село.

Просто България не е комфортно място за живеене и възпитаване и развитие на децата ти и поколението, толкова. И не е от манталитета, който ти виждаш като проблемен. Именно от този вид мазохистично търпение, което доволно сме усъвършенствали през годините робства!
 
От: За или против напускането на България

В такъв форум темата е неуместна, ако си вадиш парите онлайн, с ниските данъци и стандрт в България си доста по-добре отколкото на запад.
That's all!
 
От: От: За или против напускането на България

Къде съм писала зле а България или по някакъв начин реши, чене съм съгласна с хубавите страни от живота в България?

Тук си пиша защо НЕ предпочитам да живея в България, а на друго място. Предпочитам! Разбираш литази дума?

Направи сравнение. Хайде понеже си обикалял доста. Но разбира се без крайности, като в Афганистан или Камбоджа или някое африканско село.

Просто България не е комфортно място за живеене и възпитаване и развитие на децата ти и поколението, толкова. И не е от манталитта, който ти виждаш като проблемен. Именно от този вид мазохистично търпение, което доволно сме усъвършенствали през годините робства!

Ами не разбрах какво предпочиташ. И коя си ти да обсъждаш "Афганистан или Камбоджа"?

Живяла си някакъв живот, който те е довел до сегашното ти положение. Но защо си мислиш, че този начин на живот ти дава правото да обсъждаш "Афганистан или Камбоджа" от позицията на Nešto Više (предполагам, че не си имала възможността да ги посетиш, а в същото време се репчиш, когато някой, посетил (и запознат доста с) твоята страна ти казва всеизвестни дори и за теб истини?

Дразнещо е, ОК. Но нали се сещаш колко ми дреме, че за теб е дразнещо. Целта е друга.
 
От: За или против напускането на България

Не се репча. Пиша си по темата защо предпочитам да НЕ живея в България!

п.п. на колко водки си? Или това ти е по рождение да ти е едно такова заядливо...
 
От: От: За или против напускането на България

Просто България не е комфортно място за живеене и възпитаване и развитие на децата ти и поколението, толкова. И не е от манталитета, който ти виждаш като проблемен. Именно от този вид мазохистично търпение, което доволно сме усъвършенствали през годините робства!

Много обидни коментари.

Масата навсякъде е глупава, това което ти пишеш означава, че не може да изградиш социален кръг от успели хора или не вярваш че децата ти ще изградят такъв. Имаше някъде статистика, че ако имаш 1$ в джоба си и нямаш дългове си по-богат от 40% от американците. Да беден в САЩ е по-добре от беден в България, но все пак си беден.

В България има невероятно амбициозни хора, просто трябва да се обградиш с такива, а не с тези, които са средняци или по-лоши.
 

Горе