Използвате ли Gutenberg?

Unforgiven

Member
Опитах да използвам Gutenberg за работа с текст но го намирам за доста не удобен, затова инсталирах класическия редактор. За създаване на страници мога да видя някакъв смисъл от използването на Gutenberg и блокове, но за работа с текст за мен класическия редактор е естествения начин.
 
Опитах да използвам Gutenberg за работа с текст но го намирам за доста не удобен, затова инсталирах класическия редактор. За създаване на страници мога да видя някакъв смисъл от използването на Gutenberg и блокове, но за работа с текст за мен класическия редактор е естествения начин.
То идеята му уж е да бъде пейдж билдър и в същото време да предоставя възможност за текстови редакции и обикновени блог постове. Много хора, разработчици на WP сайтове няма да се съгласят с мен, но честно казано, аз съм по-спокоен когато аз си избирам пейдж билдъра, с който да правя дизайни на дадена страница. Намирам за адски досадно да се мъчиш с този Gutenberg, но пък единственото му предимство е, че е по-малко товарещ и е част от WP, което малко или много го прави препоръчително. :)
 
Докато го има класическия ползвам него, след това заебавам целия ЦМС, гютенберг абсурд да ползвам.
То все по-малко хора го ползват, тези, които сглобяват сайтове с фри теми и не дават за билдъри, реално нямат много опции. Но ако има човек, става трудно, то винаги е трудно с нулев бюджет. ;)
 
ако не се бъркам тая глупост е била фикс идея на един гей от екипа им и въпреки цялата съпротива говедото я наложило.ю
А иначе още няма мулти езичност...
 
ако не се бъркам тая глупост е била фикс идея на един гей от екипа им и въпреки цялата съпротива говедото я наложило.ю
А иначе още няма мулти езичност...
Да, точно така и за това да убият билдърите, защото голямо мрънкане имаше, че не могат да си структурират страниците както искат. За жалост дори не се приближава и до така вече специализираните такива, но все пак не губя надежда, че ще има подобрения в бъдеще. :)
 
Няма да има, това ще е.
Иначе гледам все пак са сложили в далечната стратегия мултиезичност.
 
Няма да има, това ще е.
Иначе гледам все пак са сложили в далечната стратегия мултиезичност.
Те милите освен пейжд билдърите, направиха и мулти-езичните плъгини милионери. ;) Едните дори и цял хостинг вече предлагат - Елементора. Неща, които не знам как във времето не им е дошло на ум да интегрират. Но поне отвориха пазари.
 
ако не се бъркам тая глупост е била фикс идея на един гей от екипа им и въпреки цялата съпротива говедото я наложило.ю
А иначе още няма мулти езичност...

На баш шефчето Мат Мъленуег или както там беше, е фикс идея.
Не го знам дали е гей ама той целия Аутоматик е турбо левичарска компания и е бъкан с ЛГБТ-та.

Даже е сложил начело цветна жена (Джосефа) да движи целия Уордпрес. А тя горката даже не е техническо лице и хал хабер си нямаше в началото.
 
Уж сайтовете ставали по-бързи при използването на блокове и гутенберг редактора.
Да, на практика е така, защото от WP най-добре знаят какво да билдват, за да е максимално бързо с всяка една версия от гутемберг нагоре.
 
Само на един сайт не ползвам класическия редактор, но си е мъка. За нискобюджетен сайт с безплатна тема по-добър вариант е в комбинация с Elementor. Гутенберг като билдър не ми е ясен накъде ще се развива, но засега е зле и се чупи при ъпдейти.
 
Казват че това е бъдещето блок теми и билдери. Гутенберк е много ограничен за сега, но има други които навлизат пр. Спектра. Но някак си куца от към юзър френдли и експириънс, не са толкова интуитивни като Елементора, Диви и другите класически билдери.
 

Горе