Кажете за Украйна де :D

От: Кажете за Украйна де :D

Верно Лукашенко е пич - та дрънка :lol: :lol: :lol:

И Янукович и той :lol: :lol: :lol:


Ама на хората им писна комшиите да се развиват и да живеят 2-3-4 пъти по-добре от тях, пък те да вярват на приказките за светло бъдеще. :lol: :lol: :lol:

Справка - един поляк взема 3-4 пъти повече от един украинец и беларусин - а преди 20 години бяха на едно дереже.

Кой е прекарания се пита в задачата и кой е пича. :lol: :lol: :lol:
 
От: Кажете за Украйна де :D

Верно Лукашенко е пич - та дрънка :lol: :lol: :lol:

И Янукович и той :lol: :lol: :lol:


Ама на хората им писна комшиите да се развиват и да живеят 2-3-4 пъти по-добре от тях, пък те да вярват на приказките за светло бъдеще. :lol: :lol: :lol:

Справка - един поляк взема 3-4 пъти повече от един украинец и беларусин - а преди 20 години бяха на едно дереже.

Кой е прекарания се пита в задачата и кой е пича. :lol: :lol: :lol:
ЕВРОзомби, можеш да питаш човекът пуснал темата как живеят в Беларус. Миналата година беше написал един пътепис с лични впечатления. За разлика от тебе, който си вади изводите за света по разни стъкмистики и не е излизал от Обеля.
 
От: Кажете за Украйна де :D

Ето Гроб имаха мнозинство и тормозеха хората
Сега ДПС и БСП имат мнозинство и тормозат герберастите
Нито ГЕРБ са имали мнозинство в предното НС (имаха го с почти официален съюз с Атака), нито сега БСП+ДПС (дори и с вотът на Атака нямат необходимата народна подкрепа 50%+1). Нашите протести са заради фалшивата ни изборна система, която позволява при вот 37.92% да се получават 50% от депутатските места в НС (който не вярва да погледне в сайта на ЦИК).
Това в Украйна напомня повече на това в Гърция. Масови безредици, палежи, кражби, убийства и други подобни. При нас протестите са сравнително мирни и културни с минимални сблъсъци с органите на реда. Тук хората знаят кои са техните врагове - настоящите депутати, а не полицаите.
 
От: Кажете за Украйна де :D

В манталитета на източноевропейците наистина има нещо първосигнално сбъркано. Едно, че се манипулират по-лесно дори от религиозни общности като арабските, а второ - винаги се опитват да купят билет за Титаник в последния момент и след това се налага или да се давят, или мъчително и дълго да плуват до спасителна лодка, докато другите вече са построили нов кораб.
 
От: Кажете за Украйна де :D

В манталитета на източноевропейците наистина има нещо първосигнално сбъркано. Едно, че се манипулират по-лесно дори от религиозни общности като арабските, а второ - винаги се опитват да купят билет за Титаник в последния момент и след това се налага или да се давят, или мъчително и дълго да плуват до спасителна лодка, докато другите вече са построили нов кораб.
Отговорът се корени в историята, за съжаление Русия (царска и съветска) се е отнасяла доста подло спрямо нас, а спрямо украинците мисля, че няма смисъл да се коментира, смятам че знаеш. Та за това някои хора си мислят, че Русия е вечното и непоправимо зло, а на Запад по дърветата растат златни кюлчета.
 
От: Кажете за Украйна де :D

Каква Русия в този случай, егати? Сто пъти казахме през изминалата година, че държим на политиката на ненамеса в работите на суверенни държави - Украйна е такава поне засега. Онай галфон Янукович дори амнистии щял да раздава. А все пак той знае срещу какво се бори. Това не са цветните гейропейци както си мислят тука у политическите форуми и както цвилят у българските цензурирани телевизии. На Майдан има такива наистина, като Кличко и другио младеж, но основата са бандеровците и гръко-католиците - Националната въстаническа армия (колко са организирани и дисциплинирани може да се види дори по това как подреждат и палят гумите). Разклатят ли гейропейците държавността на Украйна, то Кличко и другио ще бъдат обесени от национал-социалистите веднага, щом (ако) вземат властта. Защото за тях те са просто евреи и нямат нищо общо с идеала за самостийната. И следващата стъпка на национал-социалистите ще е Европа, но не Русия (защото вече е силна), а същия този изнемощял ЕС, дето сега си вре гагата в неща, които не разбира.

Не се ли намеси държавата - срещу бандеровците ще тръгнат 300000 истински миньорски каски, които и без това едвам се спират в момента. С което ще си стане направо гражданска война. ОК, Русия ще вземе половината от Украйна без да си мръдне пръста, Полша също ще гепи около една трета. Е това ли е умният замисъл на ЕС и Щатите? Да, ако гледаме чисто финансово, Щатите имат сметка от война в Европа, но и светът е много по-малък вече, отколкото през Втората световна, и заплахата от радикални екстремисти е много по-сериозна.
 
От: Кажете за Украйна де :D

Мисля, че прекаляваш с филмите за втората световна война. В самата Русия има много по-брутални организации, които си развяват коня без никой нищо да им направи (е, случва се да забранят някоя). Ако за теб някакви футболни фенове, които палят гуми и мятат павета са сериозна заплаха, сериозно си се объркал. Власта не виждам как ще вземат, нямат масова подкрепа така или иначе. По-скоро Кличко и компания ще ги използват за мръсната работа, изнасилят и изхърлят като мръсни котета на улицата.
 
От: Кажете за Украйна де :D

Това е основният проблем и на гейропейците. Не знаят нищо, не са запознати с историческите данни и развитието на тези движения, измислят си нови ценности, не взимат уроци от историята, но се месят навсякъде, а после се чудят що ги онождат отвсякъде.

Да твърдиш, че хора, срещу които дори сталинския СССР не намери по-сполучлив начин за борба от това да ги изсели на хиляди километри, са "някакви футболни фенове, които мятат гуми" е невероятна глупост. Има и фенове, разбира се, но те са за спорта, то ги има и в България дори. лапетиите са си лапетии. Положението е много по-сериозно.

Има още неизпочупени видеокамери над Майдан от тези панорамните, живеем в Интернет. Влез и наблюдавай поне един час (но през камерите, а не по новините от телевизиите), а после ако продължиш да твърдиш за "футболни хулигани" и не забележиш строевата подготовка на хора, които на равни начала се борят със спецчасти (това не са дебели ояли се милиционерчета), то ще ти трябва поне месец запас.
 
От: Кажете за Украйна де :D

... за Кличко да, и аз съм съгласен. Дори по европейските телевизии (по българските не знам дали са го показали) дадоха как протестиращите го окъпаха с пожарогасител, та тръгна да се бие с тях. Само това е напълно достатъчно да покаже отношението към него на хората, които той смята, че "предвожда".
 
От: Кажете за Украйна де :D

Да, добре. Много знаеш с какво съм запознат и с какво не. И не ме обиждай, за да не почна аз да те обиждам на основа на произхода ти. Не за това сме тук, нали?

Футболните хулигани по цял свят са организирани и по време на акции действат организирано - нападат, бягат и прочее. Мятат бомби самоделки, димки, палят факти и създават безредици, но това е нищо сериозно. Да сравняваш украинските партизани с въпросните е нелепо. СССР са изселили дядовците им, а не тях. Кое му е сериозното на положението, да не би да имат огнестрелно оръжие и да се стреля на месо? Мятат се камъни и молотовки.

И ние само преди 100 години сме извършвали атентати, ВМРО има няколко хиляди политически убийства за 10-15 години, Гемиджиите са взривили Отоман Банк, а внуците на тия се въргалят с картонени пушки на жълтите павета.

Пак пиша - ръцете на спецчастите са вързани и за това горят като факли. Ако можешха да използват цялата си сила, протестиращите имат точно нулеви шансове. Освен, ако не извадят скритите StG 44 останали от дядовците им.
 
От: Кажете за Украйна де :D

BTW, ако не вярваш на мен, то поне повярвай на украинец, който е проевропейски настроен и не харесва Русия:
http://www.snob.ru/profile/25109/blog/70910

Далеч съм от мисълта да водя просветителска дейност сред тукашните фейсбук-предприемачи. Спомена Русия - отговорих ти и ти посочих реалните проблеми. Не искаш да разбереш как стоят нещата в действителност - воля твоя.
 
От: Кажете за Украйна де :D

slide_334279_3346477_free.jpg


:-o баси рахитите
 
От: Кажете за Украйна де :D

BTW, ако не вярваш на мен, то поне повярвай на украинец, който е проевропейски настроен и не харесва Русия:
http://www.snob.ru/profile/25109/blog/70910

Далеч съм от мисълта да водя просветителска дейност сред тукашните фейсбук-предприемачи. Спомена Русия - отговорих ти и ти посочих реалните проблеми. Не искаш да разбереш как стоят нещата в действителност - воля твоя.
Споменах Русия, защото русофобията е главният двигател на националистите в Украйна. Далеч съм от мисълта, че един руски сео-предприемач може да ми каже нещо по теми, които са ми интересни.
 
От: Кажете за Украйна де :D

Като са ти интересни, то се опитай да научиш нещо вместо да ми се дървиш. Аз съм засичал тези хора в Дагестан, докато ти си се интересувал от четирите крачета на бебешкото столче.

Един от двигателите. Бандеровците са срещу Русия, срещу Полша, срещу ЕС и срещу евреите.
 
От: Кажете за Украйна де :D

Прочетох статията и тия неща ми се струват доста фантастични - генерали, нелегални армии, тренировъчни лагери. Вариантите са два - или аз не ги знам тия неща и човекът е прав, или на страха очите са големи. Ще поживеем, ще видим.
 
От: Кажете за Украйна де :D

Опитвам се да върна разговора към нормална дискусия.

Не ги знаеш и е нормално да не ги знаеш. Няма откъде да ги знаеш. Не искам да те обидя, наистина.

При мен така се е получило, че има и родова памет. Прадедите ми всъщност са бягали от Украйна (обявили са ги за кулаци) и са избягали по Волга в Русия. Техните прадеди пък са били от казаците, използвани от царска Русия да заселват Кавказ. Отначало са се заселили в Саратов. Понеже са били от аристократично потекло и съответно образовани, то са успели да си сменят имената, избягвайки репресиите и впоследствие са вляли в обществото като научни работници.

Та освен от срещите през войната имам данни и по родова линия. А в Дагестан бях поканен на гости, всъщност, и като гост на стопанина никой не ме закачаше, Това ми даде възможност да поговоря нормално и доброжелателно с хора, които иначе биха ми прерязали гръкляна при други условия. Та смея да твърдя, че им знам гледната точка.
 

Горе