Какви са вашите идеи за новото правителство

От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Някои хора не са виждали пушка на живо, но иначе са страшни солджъри...
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Няма по-глупаво от това да говориш кой какво е виждал, след като това е просто форум и не знаеш кой ти стои насреща. Ама така е, първо правило в интеренет споровете - който няма аргументи за нещо, винаги вади от торбата личните нападки.
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Я, чел си ми внимателно изказванията из темата и ги повтаряш. Похвално. И да, прав си. Затова и мнението не беше насочено директно към теб - иначе щях да го напиша. И да се обоснова - аз лично съм държал и използвал достатъчно оръжие. Знам какво причинява то, и знам, че при използването му победители няма. Човек, запознат с оръжие обикновено няма такива повърхностни разсъждения по темата.
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

миене на кенефи с четка за зъби, мерене на плац с игла или белене на картофи с пълнител от калашник
Това е неизбежно, когато отнемеш за дълъг период от време свободата на много млади хора, които не са извършили никакво престъпление. Ако искаш някой да придобие дадени умения не е нужно да го вкарваш в място, еквивалентно на затвор.

Това, което липсва не са толкова умения за извършване на определени действия, а морал и чувство за национална принадлежност. Тези неща се възпитават в семейството и се затвърждават в училище. Проблемът е хилядолетен и винаги е стоял пред българите. Заради него сме паднали под турско робство, а не защото армията ни е била слаба. Държавата е била разпарчетосана от "умни" ръководители и за турците не е било проблем просто да си я вземат. Едното българско царство е гледало безучастно как другото българско царство пада и така, докато накрая не е останало нищо от България. Сега проблемите са същите. Не е проблем числеността на армията, нейната техника и др. подобни. Докато българите се карат турците направиха партията си втора политическа сила, агитират с екстремистки изказвания на митингите си, а мнозинството от хората все още си мисли, че най-важното нещо, което се случва е противопоставянето между ГЕРБ и БСП. Изключителна наивност.

Ами че ние не можем да се обединим дори около успеха на един български футболен отбор в Шампионската лига, какво остава за важни неща като защитата на държавата.
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Я, чел си ми внимателно изказванията из темата и ги повтаряш. Похвално. И да, прав си. Затова и мнението не беше насочено директно към теб - иначе щях да го напиша. И да се обоснова - аз лично съм държал и използвал достатъчно оръжие. Знам какво причинява то, и знам, че при използването му победители няма. Човек, запознат с оръжие обикновено няма такива повърхностни разсъждения по темата.
Si vis pacem, para bellum.
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

За теб не знам, но на мен ми се ще схващанията от преди 25 века вече да не са валидни, и светът да еволюирал поне малко.
И да, във войните победители няма. Не и в 21ви век.
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Това е друга тема на разговор. За съжаление света без жени, пари и войни не може. От както свят светува се водят и винаги ще има. Разположени сме в един от най-нестабилните региони в света. Ние трябва да можем да си опазим собствената страна.
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

За теб не знам, но на мен ми се ще схващанията от преди 25 века вече да не са валидни, и светът да еволюирал поне малко.
И да, във войните победители няма. Не и в 21ви век.
За теб не знам, но за мен светът не се променя. Хората сме си едни и същи, природата ни е една и съща, а събитията са циклични и се повтарят. Тия, които си мислят, че са много прогресивни и напредничави, обикновено свършват на бунището на историята. Преди 89-та такива бяха комунистите, сега либералисте сте същите баламурници.

[video=youtube;zIxY8thehL8]https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=zIxY8thehL8[/video]

И като тия някой ден ти почукат на вратата, не забравяй да им кажеш пацифистките си мисли. Преди да те заколят, като агне.

Победители винаги има! Що за глупост е това, че нямало победители? :lol:
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Редруме. Два въпроса.

Бил ли си в казармата?
Чел ли си Швейк?

Е тва е армията :). Ненужна измишльотина за възпитаване на младите ергени, и машина за кражби в особено големи размери.
И 1914-та и сега.
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Човек, който си мисли, че от войните има печеливши едва ли може да бъде убеден противното. Всъщност, да, има - гарваните. Останалото е малоумие. И да - кражба в особено големи размери.
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

На една армия може да противодейства само друга армия. Това, че ти и други развивате пацифистки теории, не значи че враждебни нам армии ще изчезнат. Единственият начин да имаш сигурност и мир е, като си силен и подготвен за война и сблъсък. Пиша за втори път в тая тема, съвсем близо до нас има войни, не една, а две. България е пълна с ислямисти, а ислямистът Ердоган открито ги подкрепя, помага им да продават контрабандно петрол, дава им оръжие и прочее. Ако си мислиш, че имаме някаква сигурност заради това, че сме членове на НАТО или ако си мислиш, че някой ще ти помогне, като дойде башибозука, жестоко се лъжеш.

Армията, истинската армия, винаги е била носител на високи морални ценности. Военните принципи са абсолютно верни и приложими и в цивилния живот. Съветвам те да прочетеш книгата на полк. Борис Дрангов - "Помни войната".

Войната е неизбежна. Докато един не тегли, други не добрува. За да може един да крепне, по*требно е друг да слабее. Сгази за да не бъдеш сгазен - върховен закон на земята.

Помни войната! Значи: помни, че си обречена кър*вава жертва за благо на родината. Помни и се ръко*води от тази основа: отречи се от себе си. Помни и учи тая добродетел: самоотверженост!

Само тази основа е възвишена. Само тая добродетел е всесилна. Всичко друго е лицемерно, безнрав*ствено, недостойно, пагубно.

Помни войната, значи бъди силен, много силен, по-силен отколкото трябва. Прави са силните. Живеят достойните. Господствуват победителите.
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Ама Ердоган ще нападне страна, член на НАТО и жестоко се лъжа да разчитам на това? Ти верно ли? Хайде да видим тогава по друг начин - за какво му е на Ердоган да ни напада? Една, едничка причина да дадеш? Какво ще спечели точно?
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Човек, който си мисли, че от войните има печеливши едва ли може да бъде убеден противното. Всъщност, да, има - гарваните. Останалото е малоумие. И да - кражба в особено големи размери.
Печеливши са тия, които остават живи Проданов. Гарваните не ядат живите.
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Ама Ердоган ще нападне страна, член на НАТО и жестоко се лъжа да разчитам на това? Ти верно ли? Хайде да видим тогава по друг начин - за какво му е на Ердоган да ни напада? Една, едничка причина да дадеш? Какво ще спечели точно?
Доктрината на неоосманизма - възстановяването на Османската империя. Малка причина ли е това според теб?

[h=2] Неоосманизмът като идеологическа обосновка на турската геополитика [/h]
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Възстановяване на каквато и да е империя в 21ви век не става на териториален принцип. Става на икономически такъв. Например, инвазията на Аджъбадем е много по-силна демонстрация на имперските ердоганови амбиции. Териториални няма. Бегай в 19ти век.


ПП По твоята логика, ако няма войни, всички остават живи и всички са победители. Мерси, това казвам и аз.
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Абе аз пак ще питам дали си бил в казармата.

Щото положението когато бях беше следното:

Докато си извадя автомата от пирамидата (естествено заключена), докато извадя патрони (също заключени) и ги заредя в пълнителя, ще има време да дойде дете ислямистче и да ме обезглави с да речем - лъжица.
Това разбира се ако не ни запукат с ракети земя - земя от пичковица, и да няма смисъл изобщо да имам автомат...
Та това ни е армията... е, беше и ще бъде.

За сметка на това, разни генерали ще живеят цял живот на държавна издръжка, ще крадат и с гъза си и ще се пенсионират на 40 г. щото са работели опасна работа - на бюро.
Разни други, ще взимат комисиони от държавни поръчки за безполезни оръжия и също така ще живеят охолно на държавна издръжка.
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Имаш две войни под носа ти, и двете са за територии. Скоро имаше анексиране на територия и присъединявато й към империя. Май живееш в друга реалност.

По моята логика, винаги ще има войни. Ако не си подготвен, като дойде войната, ще те ядат гаргите.
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Абе аз пак ще питам дали си бил в казармата.

Щото положението когато бях беше следното:

Докато си извадя автомата от пирамидата (естествено заключена), докато извадя патрони (също заключени) и ги заредя в пълнителя, ще има време да дойде дете ислямистче и да ме обезглави с да речем - лъжица.
Това разбира се ако не ни запукат с ракети земя - земя от пичковица, и да няма смисъл изобщо да имам автомат...
Та това ни е армията... е, беше и ще бъде.

За сметка на това, разни генерали ще живеят цял живот на държавна издръжка, ще крадат и с гъза си и ще се пенсионират на 40 г. щото са работели опасна работа - на бюро.
Разни други, ще взимат комисиони от държавни поръчки за безполезни оръжия и също така ще живеят охолно на държавна издръжка.
Абе ти не разбираш ли, че не ме интересуват личните ти драми. Армията ни в момента е смешка, точно като държавата. Ти какво очакваш? Виж се колко смешно разсъждаваш, как може другите държави да имат армии, а ние по дефолт не можем, така ли? Това е все едно да си ял супа с муха вътре и после да твърдиш, че всички супи са с мухи и никога няма да ядеш супа, защото задъжлително ще е с муха вътре. Как сме ги мачкали всички бе, всички сме ги побеждавали, а сега те имат модерни армии, а ние имаме смешка. Погледни какво сме имали преди 44-та и пак си развивай теориите.

Не знам за генерали, но познавам полковници и подполковници - не тънат в охолство. Повече уважение имай за хората, които са дали живота си, за да ти гарантират сигурността. И приеми, че има и честни хора сред тях. А чуждата работа, винаги изглежда така. И за мен говорят какво ли не, как така имам пари, а си стоя у нас. Сигурно продавам наркотици или въртя курви. Ходи обяснявай на глупавите завистливи панелни жители, че човек може да върши работа от разстояние.

И да се върна на темата. ГЕРБ и ПФ изглежда, че ще въвеждат военно обучение в училищата, поне така се говори :)
 
От: Какви са вашите идеи за новото правителство

Извън темата.

И мен не ме интересуват псевдо-националистическите ти глупости Редруме.
Живей си там в балканската война щом искаш.
 

Горе