Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондове

От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Утре ще се разбере какво ще става.
 
От: От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни ф

Аз искам си дръпна всичко от държавата и да имам избор да го дам на някой фонд. Колкото спестявам толкова ще получа + доходност! Ако мислиш, че такава система е лоша пенсионна система, то тогава се чудя, коя пенсионна система е добра? Но за жалост знанията ти по линия икономика са слаби иначе никога нямаше да пишеш откровени глупости, както и да е.
Няма значение кой какво е учил в университета. Може да учиш, да завършиш, да вземеш диплома и пак да не умееш да вадиш елементарни заключения на базата на факти. Има най-различни пенсионни системи. Това че дадена система работи на едно място, не значи че е подходяща за друго. У нас може да работи само един вид система. Взимаш пари от работещите и ги даваш на пенсионерите. След време когато работещите одъртеят и се пенсионират парите за пенсиите им ще идват от младите и така нататък. Безкраен кръговрат. Това да събираш пари и да ги трупаш на сметката на всеки, а после да му ги даваш като пенсия у нас няма как да стане. Застаряването на населението е общ проблем на държавите в Европа и никакви частни фондове няма да го решат. Има други методи за справяне.

Не знам шегуваш ли се, като питаш чувал ли съм някой фонд да е фалирал. В България е невъзможно да фалира фонд сега, защото всеки месец прибират маса пари от 4 милиона души, а почти нищо не изплащат обратно. Интересно ще стане чак след 40 години, когато ще трябва да плащат втора пенсия на няколко милиона души. По света естествено, че има фалирали пенсионни фондове. Познай кой ги спасява като стане нещо такова... пак държавата.

В случая не виждам какво спориш с мен. Аз искам единствено да премахнат задължението да внасям процент от доходите ми в частен фонд, където никой не гарантира сигурността им. Ти като искаш си внасяй, боли ме да не казвам кое от този факт. Нека има свобода. Само че ти не искаш просто това, искаш изобщо да не внасяш пари в НОИ за пенсия, а всичко да отива в частни фондове или господ знае още къде. Разбира се това е абсолютна простотия. Живял съм достатъчно дълго в държава, където това е позволено и резултатите са брутални. Причините са много, но основната е, че хората като цяло не разбират от финанси, икономика и управление на разходи. Единици са тези, които планират за 30-40 години напред. В резултат на това в САЩ навсякъде можеш да видиш 70-80 годишни едва ходещи старци, които се бъхтят в супермаркети, автомивки и къде ли не още, за да могат да продължат да живеят. Системата с частните фондове позволява добри пенсии да получават само хора от върха на средната и от богатата класа. И всичко това в държава с десетократно по-силна икономика от българската, където работа на минимална надница има за всеки желаещ и тя дава достатъчен за живот доход. Пълен абсурд е обаче подобно нещо да се приложи у нас.

И не съм фен на държавата, но всяко нещо си има граници. Пък и да съм, какъв си ти, че ще ми държиш сметка? Частното не винаги е по-добро от държавното. В САЩ направиха затворите частни и сега там има повече затворници на глава от населението, отколкото навсякъде другаде по света и продължават да се увеличават. Какво съвпадение...
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

http://dnes.dir.bg/news/fondove-pensionna-reforma-izbori2013-18073581?nt=4
Според Бойко Борисов единственото основание за протест срещу пенсионна реформа е, че ако веднъж от частния пенсионен фонд се отиде в НОИ, след това няма връщане. Затова премиерът възложил на финансовия министър да му подготви и предложи в най-кратък срок и това решение, предадоха БТА и БНР.

По думите на Борисов, ако сега не му харесва на даден човек или не е убеден, че в този пенсионен фонд правилно и сигурно парите му се управляват, да отиде в НОИ.
"Хубаво, но след една година или две види, че някой пенсионен фонд много добре работи и дават по-голяма ликвидност, по-голяма доходност на парите, да има възможност да се върне обратно", обясни премиерът пред български журналисти в Брюксел, където е на Европейски съвет.

Ето, това само не е предвидено, което аз с две ръце бих го подкрепил, категоричен е той.

"И оттук нататък не разбирам чии интереси някой защитава – на хората ли или на някой лобист? Не мога да разбера", каза Борисов.

"Чух глупости за национализация, което е абсолютно невярно. За какво ще се протестира - че даваме на хората демокрация и право на избор - хората това искаха в предишните години", коментира той пред журналисти, цитиран от БТА.

Борисов обясни, че проблемите в пенсионната система са огромни и тази година държавата я дотира с пет милиарда лева.

Хайде на протест тролчета! Заработете си рублите като Волен :) Ето Путин казал , че е влюбен , а нашата бяла Златка беше там тия дни !
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

http://dnes.dir.bg/news/fondove-pensionna-reforma-izbori2013-18073581?nt=4


Хайде на протест тролчета! Заработете си рублите като Волен :) Ето Путин казал , че е влюбен , а нашата бяла Златка беше там тия дни !
Тролските протести бяха през лятото,оставаха само двама-трима дежурни по форумите и новинарските сайтове :lol::lol::lol:
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Тролските протести бяха през лятото,оставаха само двама-трима дежурни по форумите и новинарските сайтове :lol::lol::lol:

Верно си е 20 бабички на контра протест водени от Шамара :D И после докараните мангали с влакове да гледат оргията на Орлов мост. Ех времена.....
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Верно си е 20 бабички на контра протест водени от Шамара :D И после докараните мангали с влакове да гледат оргията на Орлов мост. Ех времена.....
Само във Варна имаше около 50 000 души на 3 март,в София бяха 200-300 соростутки и още 50-60 журналисти да отразяват протеста им.Нямаше емисия новини без да пропуснат да ги споменат.Да видим сега какво ще кажат по новините ;)
 
От: От: От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсион

Няма значение кой какво е учил в университета. Може да учиш, да завършиш, да вземеш диплома и пак да не умееш да вадиш елементарни заключения на базата на факти. Има най-различни пенсионни системи. Това че дадена система работи на едно място, не значи че е подходяща за друго. У нас може да работи само един вид система. Взимаш пари от работещите и ги даваш на пенсионерите. След време когато работещите одъртеят и се пенсионират парите за пенсиите им ще идват от младите и така нататък. Безкраен кръговрат. Това да събираш пари и да ги трупаш на сметката на всеки, а после да му ги даваш като пенсия у нас няма как да стане. Застаряването на населението е общ проблем на държавите в Европа и никакви частни фондове няма да го решат. Има други методи за справяне.

Не знам шегуваш ли се, като питаш чувал ли съм някой фонд да е фалирал. В България е невъзможно да фалира фонд сега, защото всеки месец прибират маса пари от 4 милиона души, а почти нищо не изплащат обратно. Интересно ще стане чак след 40 години, когато ще трябва да плащат втора пенсия на няколко милиона души. По света естествено, че има фалирали пенсионни фондове. Познай кой ги спасява като стане нещо такова... пак държавата.

В случая не виждам какво спориш с мен. Аз искам единствено да премахнат задължението да внасям процент от доходите ми в частен фонд, където никой не гарантира сигурността им. Ти като искаш си внасяй, боли ме да не казвам кое от този факт. Нека има свобода. Само че ти не искаш просто това, искаш изобщо да не внасяш пари в НОИ за пенсия, а всичко да отива в частни фондове или господ знае още къде. Разбира се това е абсолютна простотия. Живял съм достатъчно дълго в държава, където това е позволено и резултатите са брутални. Причините са много, но основната е, че хората като цяло не разбират от финанси, икономика и управление на разходи. Единици са тези, които планират за 30-40 години напред. В резултат на това в САЩ навсякъде можеш да видиш 70-80 годишни едва ходещи старци, които се бъхтят в супермаркети, автомивки и къде ли не още, за да могат да продължат да живеят. Системата с частните фондове позволява добри пенсии да получават само хора от върха на средната и от богатата класа. И всичко това в държава с десетократно по-силна икономика от българската, където работа на минимална надница има за всеки желаещ и тя дава достатъчен за живот доход. Пълен абсурд е обаче подобно нещо да се приложи у нас.

И не съм фен на държавата, но всяко нещо си има граници. Пък и да съм, какъв си ти, че ще ми държиш сметка? Частното не винаги е по-добро от държавното. В САЩ направиха затворите частни и сега там има повече затворници на глава от населението, отколкото навсякъде другаде по света и продължават да се увеличават. Какво съвпадение...

Пишеш и ти май не знаеш какво. Добре изключиваме кой какво е учил, защото не е фактор за спор, но не знанието по тема е фактор - за жалост там ти е пълно не знанието. Пак ти казах преди 60 години младите дават на дъртите, и като станат дърти взимат от младите работи докато на 1 пенсионер се падат 6-7 заети, сега се падат под 2. А за БГ е 1! Системата фалира ако падне под 3-4 на теория издържа и до 2 но като се компенсират години и пенсии. В ЕС е 2:1, а в БГ 1:1 като 52% се финансират от бюджета - виждаш ли как ти работи математика. Ако искаш да внасяш примерно 50к за целият си живот и накря да взимаш 100 лв пенсия супер - система ти го позволява.

Ами като ти фалира държавата или хиперинфлира както при нас 97 2 в 1 - какво става със пенсиите ти :) В частният фонд се инвестират в активи, а при солидарният се изземват от данъци - какво ще изземеш от инфлирани пари или фалирала държава?

Я ми кажи в коя държава си живял и какви са брутални резултатите?

Чакай сега какво общо има затвор с правораздаване.

Аз не искам да давам Х пари У години насилствено изземвани от мен чрез данъци и накрая да получа нищо, като за целият период съм бил краден!
Абсолютно никакъв проблем нямам, че искаш да си на час на лъжичката от държавата, просто аз не искам да съм и да ти плащам лъжичката - толкова ли е трудно?

Хайде въпрос на ниво ИДИОТИ, какво е било преди солидарната пенсионна система? Хайде давам ти една отправна точка царска БГ - какво са правили възрастните хора умирали са от раз или какво? Знаеш ли кога са въведени пенсиите и за кого? Може много те питам, но не е там въпроса - държавата няма ти реши проблема тя ти го създава, преди да се намеси в тези отношения всичко е било ставало пак познай от кого свободна инициатива, свободен избор и частник! Дали е била най-съвършената о далече съм, но е била най-добрата и все още е най-добра измислена система!
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

@Тестче, можеш ли да ми кажеш в Чили каква е пенсионата система и колко брутална или не е?
 
От: От: От: От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пен

Аз не искам да давам Х пари У години насилствено изземвани от мен чрез данъци и накрая да получа нищо, като за целият период съм бил краден!
Единственият начин да се осъществи желанието ти ще е да се върнеш 10 000 години назад във времето, когато още не е имало държави и данъци. :lol:
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Дам държавата има тоталният репресивен апарат, но има и алтернативи - просто ще ти изземе в пъти по-малко, а другото сам ще си го разпределяш - за да се случи това си е необходимо силно общество като коректив. И това си е валидно за 21 век. Щото да не ти е смешно, държавата трябва да изземва в пъти по-малко и до там.
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Само във Варна имаше около 50 000 души на 3 март,в София бяха 200-300 соростутки и още 50-60 журналисти да отразяват протеста им.Нямаше емисия новини без да пропуснат да ги споменат.Да видим сега какво ще кажат по новините ;)

Владко ти в някаква алтернативна вселена ли живееш?
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Владко ти в някаква алтернативна вселена ли живееш?
Този въпрос трябва на себе си да го зададеш или някой да ти го зададе... ;)
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

И сега

Кабинетът ще проучи възможността за връщане от НОИ в частен пенсионен фонд

http://www.investor.bg/ikonomika-i-...htane-ot-noi-v-chasten-pensionen-fond-185945/

Кажете как да не ти е забавно - какво да връщаме от НОИ, като там нямаме нищо :D

Иначе почват да мислят, следващата стъпка да се реши доброволно да решиш какъв процент да внасяш в НОИ за 1-ва малка пенсия и колко да си разпределяш за 2-ра. Като прага за 1-ва да е пъти по-малък от 2-ра, че да не им е толкова смешно на такива като Тест.
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Стреснаха се пак, щото протестите вече не са платени...

Смешни са ми тея. въобще има ли смисъл да ги коментираме?

И сега



http://www.investor.bg/ikonomika-i-...htane-ot-noi-v-chasten-pensionen-fond-185945/

Кажете как да не ти е забавно - какво да връщаме от НОИ, като там нямаме нищо :D

Иначе почват да мислят, следващата стъпка да се реши доброволно да решиш какъв процент да внасяш в НОИ за 1-ва малка пенсия и колко да си разпределяш за 2-ра. Като прага за 1-ва да е пъти по-малък от 2-ра, че да не им е толкова смешно на такива като Тест.
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

АХхахахххахах , ето уни реши казуса. Сега протестите не били платени , а преди били .... То толкова лесно било :D
Звездите ти го говорят :)
Стреснаха се пак, щото протестите вече не са платени...

Смешни са ми тея. въобще има ли смисъл да ги коментираме?
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Не са спирали да ми говорят бърни, за добро или лошо.
Важното, е че почти винаги съм прав. ;)
Бате ти бойко е толкова мъж колкото тукашния лудак как се казваше не си спомням точно, ама иначе силов фигура, а иначе за никъв хуй не става.
АХхахахххахах , ето уни реши казуса. Сега протестите не били платени , а преди били .... То толкова лесно било :D
Звездите ти го говорят :)
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Usage of memory in B.B. 1.1 : 80%

Before: 30%

Usage of memory in B.B. 1.2 : 95%

:beer:
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Не са спирали да ми говорят бърни, за добро или лошо.
Важното, е че почти винаги съм прав. ;)
Бате ти бойко е толкова мъж колкото тукашния лудак как се казваше не си спомням точно, ама иначе силов фигура, а иначе за никъв хуй не става.

Ти не казваше ли че Орешарски ще оправи България? Щом Бойко се махнел всичко ще бъдело супер ? Че Бойко повече никога няма да премиер ?
Все си прав а :))))
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Не съм предвидил платения преврат. :(
Ти не казваше ли че Орешарски ще оправи България? Щом Бойко се махнел всичко ще бъдело супер ? Че Бойко повече никога няма да премиер ?
Все си прав а :))))
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Toя бърна как извъртя темата, като няма какво да каже по нея, какво стана е бърню- бойко ще морел ДПС ,а ? колко пъти вече заедно си гласувате, мишка такава.
 

Горе