Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондове

От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Аланчо, колко пъти съм ти казвал да, четеш какво се пише - щеше да разбереш, че съм твърдо против малоумните действия за скритата национализация(поне 1-ва крачка с новият закон ще положат). Можеше да видиш, че съм казал, че РБ заемат правилната позиция и ако още малко ти беше ясно, щеше да разбереш че Каролев е съветник на Лукарски, а той от РБ ... но май много искам. Стига си тролил на ляво на дясно с колоротни епитети, не всички сме оперирани от чувство на дойстойнство както теб. Абе какво прави вожда ти разправя ли как е минала срещата в руско?
 
От: От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни ф

Слави вмомента ги направи на пух и прах - заедно с Каролев и Нейков ( гости ).
Утре като го качат ще го пусна тук да видим икономистите пишмани като блеки и гербаджииските мишки.
Аз съм бил пропуснал, че схемата е била кнсб да докара 2000 души от страната с автобуси - бойко уж да се уплаши и да каже ще направим тая реформа и ей го на - ДПС и ГЕРБ гласуват ЗА. направо съсипаха ги управляващите.


Е защо не руптаеш нещо бе блеки, ако тва го бяха напраили миналите, ти да си пуснал 10 теми да убеждаваш тука как не се прави.
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Не знам защо не четеш ... А и днес сутринта се разбра какво са приели вчера на ниво комисия, темата вече беше създадена и коментирах в нея. Разбира се нападки пак срещу мен се пуснаха от страна на Владко, но той е във фаза от няколко дни, после си разбира грешката :)

По абсолютно никакъв начин не трябва да се лиши правото на човек да избира как да се разпорежда с личните си партиди!
Аз съм срещу всякакви форми на НАЦИОНАЛИЗАЦИЯ, особено това, което се готви от комунета от КНСБ!

Аз съм за либерализиране и всеки не само да има право да се разпорежда с партидите си, ами и да има право да си дръпне парите от НОИ!

Утеха ми е, че няма да направят тази КОЛОСАЛНА глупост, както и че РБ взеха ясна и точна дясна позиция! Всичко друго е равно на нови избори и забвение за определени партии!
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Е ДПС си гласуваха с герб, кво правим ако вземе, че мине тая работа.
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Е ДПС си гласуваха с герб, кво правим ако вземе, че мине тая работа.

РБ се дърпа и ББ губи и последното си доверие, ако ще играе танца с ДПС. Това ще е и лебедовата му песен.
РБ ще излезе със солидни политически дивиденти, за другите не знам.

Но, ако стане то 2015 нови избори и това ще е добре!
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Ще видим другите какво ще направят, всички знаем какво направи дянков със здравната каса, изведе парите и почна да запълва дупки, сега тая работа добре че повече гласност придобива, Слави много ми хареса тоя епизод, аз къде няколко дни не следях много политиката, те точно тогава целят, ех тея гробари все покрай празниците прокарват нещо, бутат се, пробват, ще ги видим.
 
От: От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни ф

Да ама мен ме оставиха без ток :(
Утре щв го гледам :(
Слави вмомента ги направи на пух и прах - заедно с Каролев и Нейков ( гости ).
Утре като го качат ще го пусна тук да видим икономистите пишмани като блеки и гербаджииските мишки.
Аз съм бил пропуснал, че схемата е била кнсб да докара 2000 души от страната с автобуси - бойко уж да се уплаши и да каже ще направим тая реформа и ей го на - ДПС и ГЕРБ гласуват ЗА. направо съсипаха ги управляващите.
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Ще видим другите какво ще направят, всички знаем какво направи дянков със здравната каса, изведе парите и почна да запълва дупки, сега тая работа добре че повече гласност придобива, Слави много ми хареса тоя епизод, аз къде няколко дни не следях много политиката, те точно тогава целят, ех тея гробари все покрай празниците прокарват нещо, бутат се, пробват, ще ги видим.

Това е в пъти по колосално от онова на Дянков - тук си говорим не за държавни, а за частни активи. Говоря активи, защото парите са обърнати в активи. А държавата как обича да харчи чужди пари .... Това ще срине тотално капиталовият ни пазар и инвестиции вече през крив макарон в тази държава! Е винаги някой може каже нетно сме на + от ЕС, но това ще капка на фона тоталната загуба която ще настане ...
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Ай лека ви си поспорете, аз ще се включа по някое време утре.
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Каролев какъв експерт точно може да е? Вчера тръгнал да хвали пенсионната система на САЩ, която вероятно е най-лошата в света, също както здравната им. Човек с подобно мнение щом е съветник в правителството, значи вървят много на зле нещата.

Интересно как не забелязвате, че никоя от публичните фигури, които се изказват срещу реформата, не е срещу конкретни текстове от нея, а само се лобира яко в ползва на частните фондове. Да ви е хрумвало, че става въпрос за много милиони, вероятно милиарди левове, и частните фондове са готови на всичко, за да ги запазят за себе си? Не се оставяйте да ви водят за носа като овце. Пенсионните фондове работят в прекалено голям комфорт, гарантиран от закона и нямат особена мотивация да управляват парите максимално добре.

Има определени предложения, които са много добри. На мен ми харесва това, че няма да съм задължен по закон да ползвам услугите на частни дружества, а ще имам право на избор. Какво лошо има в правото на по-голям избор?
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Протест срещу национализацията на пенсиите 18 декември 2014 година в 18 ч. пред Министерския съвет.
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Протест срещу национализацията на пенсиите 18 декември 2014 година в 18 ч. пред Министерския съвет.

558018_432406283510912_405646113_n.jpg


Сега както една година Орехчо се прави на глух за протестиращите , толкова искам и платените червени бабки да им казват , че са платени. Мишо Шамара нает ли е за протеста на 18ти ?
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Ей тука е истината:
[video]http://www.slavishow.com/shouto-na-slavi-17-dekemvri-2014/[/video]
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

@Test, щом не знаеш какъв експерт е Каролев какво си тръгнал да критикуваш :) Експерт е по корп. финанси/инвестиционно банкиране + инвестиционен/финансов консултинг - в добавка от няколко години разбра какво е това либертаризъм. Ако те интерсува винаги можеш да намериш инфо.
Сега не си мисли, че съм му адвокат - просто имам сходство с вижданията му.

Никой не лобира за частниците, а за скритата форма на нацонализация стъпка 1, ако се приеме това бързо ще се внедрят още няколко добавки - в момента е сондажа. Ако трябва съм честен аз съм изцяло за изземването на огормният ресурс, който ни го взимама държавата под каквито си искаш социални, пенсионни или каквото там се сещаш солидарни форми. Този ресурс заминава по линия харчове и отглеждане на силно непродуктивни хора в добавка на кражбите силно непродуктивно-ефектвини проекти прост пример БДЖ - но основно кражби! НОИ в момента се финансира над 50% от бюджета това какво ти говори? Цялата система е фалирал!

А къде е проблема ли, ако вземат че гласуват сега - че ще имаш право САМО 1 път да сменяш фонда си за ЦЕЛИЯТ СИ ЖИВОТ! В момента всяка година имам право да си сменям с който фонд пожелая.
 
От: От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни ф

А къде е проблема ли, ако вземат че гласуват сега - че ще имаш право САМО 1 път да сменяш фонда си за ЦЕЛИЯТ СИ ЖИВОТ! В момента всяка година имам право да си сменям с който фонд пожелая.
Проблем е, но никой не обсъжда конкретните точки, а се развяват някакви лозунги. Според мен основният проблем е поведението на ГЕРБ. Не са склонни на компромиси. Не са склонни да преговарят. Не знам как са протекли преговорите им с РБ, но вероятно просто са искали да наложат всички свои виждания без да направят нито една отстъпка. Например ако не беше този инат, който е запазена марка на ГЕРБ, на предните избори гласуването вече щеше да е задължително и ДПС нямаше да е втора политическа сила.

А на Каролев няма нужда да му чета биографията. Достатъчно е това, което чух вчера, а и в миналото пак е ръсил подобни простотии. За него лайно да е, щом е американско, значи е номер едно.
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Въх, бърни да та ни хвана страх, че любимеца може да не изкара и до нова година :(
558018_432406283510912_405646113_n.jpg


Сега както една година Орехчо се прави на глух за протестиращите , толкова искам и платените червени бабки да им казват , че са платени. Мишо Шамара нает ли е за протеста на 18ти ?
 
От: От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни ф

Проблем е, но никой не обсъжда конкретните точки, а се развяват някакви лозунги. Според мен основният проблем е поведението на ГЕРБ. Не са склонни на компромиси. Не са склонни да преговарят. Не знам как са протекли преговорите им с РБ, но вероятно просто са искали да наложат всички свои виждания без да направят нито една отстъпка. Например ако не беше този инат, който е запазена марка на ГЕРБ, на предните избори гласуването вече щеше да е задължително и ДПС нямаше да е втора политическа сила.

А на Каролев няма нужда да му чета биографията. Достатъчно е това, което чух вчера, а и в миналото пак е ръсил подобни простотии. За него лайно да е, щом е американско, значи е номер едно.

Да де ама колкото и да са лоши Американците , живеят в пъти по-добре от нас. Има много българи там дето са заминали и не са се върнали в нашата уредена страничка.
 
От: От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни ф

Проблем е, но никой не обсъжда конкретните точки, а се развяват някакви лозунги. Според мен основният проблем е поведението на ГЕРБ. Не са склонни на компромиси. Не са склонни да преговарят. Не знам как са протекли преговорите им с РБ, но вероятно просто са искали да наложат всички свои виждания без да направят нито една отстъпка. Например ако не беше този инат, който е запазена марка на ГЕРБ, на предните избори гласуването вече щеше да е задължително и ДПС нямаше да е втора политическа сила.

А на Каролев няма нужда да му чета биографията. Достатъчно е това, което чух вчера, а и в миналото пак е ръсил подобни простотии. За него лайно да е, щом е американско, значи е номер едно.

Тестче, явно нищо не си разбрал, но все така си не разбрал не само по една икономическа тема. Добре, че другите от форума, макар и да не са финансисти/икономисти разбират за какво става дума. Дори и да не си трябва да разбереш че задължението вреди!

В момента са само говорили за 1-тно право за смяна и за капак ти трябва се инициирайш да отидеш да кажеш, че искаш или не! Ако не го направиш - то автоматично, ще ти се прехвърлят парите в НОИ и после пиеш 1 студена вода! Само заради това е достатъчно да направиш 2 и 2 за каква кражба се говори!

Абе чудно ми е ти фен на ограничаване на личното право ли си?!?
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Всички задължителни неща са лоши! (Сега ще ми скокнат)

Тъпо че, че хем си избираш, хем трябва да си избереш. Нема не искам.
А сега ще стане още по зле. Това "Не искам, или не ме интересува", ти праща парите в бездънния държавен джоб, наречен НОИ.

Може пък да съм предвидил да пуклясам на 64 години. Защо да се набутвам тогава.

Баща ми например взе 3 или 4 пенсии.
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Еееееееее, можело да сме и на едно мнение по някои неща.
Моя и една не взе, а плаща цял живот.
Всички задължителни неща са лоши! (Сега ще ми скокнат)

Тъпо че, че хем си избираш, хем трябва да си избереш. Нема не искам.
А сега ще стане още по зле. Това "Не искам, или не ме интересува", ти праща парите в бездънния държавен джоб, наречен НОИ.

Може пък да съм предвидил да пуклясам на 64 години. Защо да се набутвам тогава.

Баща ми например взе 3 или 4 пенсии.
 

Горе