Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондове

От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Въх, бърни да та ни хвана страх, че любимеца може да не изкара и до нова година :(

Хахаха той може да управлява , да рита топка и да яде филия с мас едновременно :)
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Хахаха той може да управлява , да рита топка и да яде филия с мас едновременно :)

И да работи на лаптопа,без да му свети ябълката :lol::lol::lol:
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

А, в неговите способности не съм се и съмнявал никога. :D
Хахаха той може да управлява , да рита топка и да яде филия с мас едновременно :)
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Еееееееее, можело да сме и на едно мнение по някои неща.
Моя и една не взе, а плаща цял живот.

Ми може разбира се.
Само, че по темата, вие все скачате Бойко тва, Бойко онова. Без да четете и да мислите.

На теория не е лош тоя закон. Но трябва да има и обратен вариант. Като ще избираме - да може всичко. Да си местиш парите, ако искаш в държавен, ако искаш в частен, ако искаш да може да ги изпиеш.
Така ще се създаде конкуренция, и ще отидеш при тоя с най-добрите условия. Или няма.

Само, че ония идиоти синдикати, работят точно срещу тия, които трябва да защитават. А Бойко и сие се навиват, защото това е начин да се понапълни с още някакви пари НОИ, който се ограбва непрекъснато и съответно никога не стигат парите.
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Ами що ги слуша бойко? Той от 2000 човека ли се плаши?
Иначе, мен , ако питаш най-добре спестявай си ги в банка парите и хич това с задължителното е пълен смях. Тогава реално, ако не работиш няма да ядеш.
Ми може разбира се.
Само, че по темата, вие все скачате Бойко тва, Бойко онова. Без да четете и да мислите.

На теория не е лош тоя закон. Но трябва да има и обратен вариант. Като ще избираме - да може всичко. Да си местиш парите, ако искаш в държавен, ако искаш в частен, ако искаш да може да ги изпиеш.
Така ще се създаде конкуренция, и ще отидеш при тоя с най-добрите условия. Или няма.

Само, че ония идиоти синдикати, работят точно срещу тия, които трябва да защитават. А Бойко и сие се навиват, защото това е начин да се понапълни с още някакви пари НОИ, който се ограбва непрекъснато и съответно никога не стигат парите.
 
От: От: От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсион

Тестче, явно нищо не си разбрал, но все така си не разбрал не само по една икономическа тема. Добре, че другите от форума, макар и да не са финансисти/икономисти разбират за какво става дума. Дори и да не си трябва да разбереш че задължението вреди!

В момента са само говорили за 1-тно право за смяна и за капак ти трябва се инициирайш да отидеш да кажеш, че искаш или не! Ако не го направиш - то автоматично, ще ти се прехвърлят парите в НОИ и после пиеш 1 студена вода! Само заради това е достатъчно да направиш 2 и 2 за каква кражба се говори!

Абе чудно ми е ти фен на ограничаване на личното право ли си?!?
Не виждам връзка между това, което съм писал в темата и този отговор. И по-добре да не подхващаме темата за това кой какво разбира...
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Горанов прокарва някаква промяна в закона и я оправдаваме с това, че синдикатите я искали? Това е крайно нелепо...
 
От: От: От: От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пен

Не виждам връзка между това, което съм писал в темата и този отговор. И по-добре да не подхващаме темата за това кой какво разбира...

Има само 1 точка спусната официално и никой официално не дава и йота! Само на тази точка трябва ти дойде на акъла за какво става дума! А не кой харесвал хамериканските модели и ти как не ги харесваш, щото може би не ги разбираш.
Не се и съмнявам, че имаш знания и опит по дадени теми, все още не съм разбрал, кои са,

Да не продължаваме в това русло, трябва да се коментира над видимите неща. За жалост това, което ни се предоставя е само върха на айсберга!

@Уни, то ако с 2к може да направим промени дай да се съберем всичкото от този форум все 10к ще пратим пред НС с искане! Рязане на данъци, адрмистрация и всякаква тежест!
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Tъпото е, че 3- 4 милиона българи ще трябва да се редят на опашки да пишат, инак парите отиват в нои - голяма глупост, тест ти как си съгласен с това?
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Точно по заглавието на темата,се сетих за един коментар от нета около изборите,цитирам по памет:
"Гербер или комунист,все едно е да те питат,червей ли е или глист,в задника ти паразита." :lol::lol::lol:
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Вицепремиерът заяви още, че няма да прехвърли своята партида и вноските си от частните пенсионни фондове към държавното обществено осигуряване

http://dnes.dir.bg/news/ivilo-kalfin-noi-pensionni-fondove-izbori2013-18070115?nt=4
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Tъпото е, че 3- 4 милиона българи ще трябва да се редят на опашки да пишат, инак парите отиват в нои - голяма глупост, тест ти как си съгласен с това?
Аз написах вече, че не съм съгласен с това. Повечето точки от този проект трябва да отпаднат. Харесва ми обаче идеята да имам по-голям избор и да не съм задължен да избирам само между частни фондове. В момента всеки, който започва работа за първи път автоматично се разпределя в някой от частните фондове и от доходите му всеки месец се удържа процент, който отива в ръцете на частниците. Можеш и да избираш в кой частен фонд да си, но аз не познавам никой, който да е направил избора сам. Едно е да ми удържа данъци държавата, ще го преживея, ама да внасям и на разни частници вече ми идва в повече. Още повече, че тези пари, които се събират в партидите на частните фондове не са гарантирани от държавата. Може да внасяш 30 години процент от заплатата си и накрая фондът да фалира, и всичко да отиде по дяволите. Участието в частен пенсионен фонд трябва да е по избор, а не задължително.

А Каролев е доказан тъпак, който от първия си ден в политиката ръси само глупости. Това, че blackout8 припада само като му чуе името само показва колко лесно вярва на мненията на псевдо капацитети. По-лесно е така отколкото да имаш собствено мнение. Каролев дава за пример пенсионната система в САЩ, която е може би една от най-лошите в света. Какво повече има да се коментира за такъв "експерт".
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

@Test, колега ти си изпаднал в някаква шизофрения - Първо викаш, че си против, Каролев викаш същото - но после Каролев бил тъпак иди го разбери.

Излагаш се като кифладжия с тези си писания дай ще ти хвърля малко светлина. Явно не си учил и бъкел в университета си какво е социално осигурвяване в частност държвните му форми и какъв е частната форма - ей сега ще разбереш.

Това, за което се говори е 2-ри стълб - тези пари така или иначе, който ти ги удържа държавата част отиват в 1-ви стълб разходно покривияният и във 2-рия на УПФ и ППФ, но е задължителен! Защото е и задължителен от държавата си имаш и правото на смяна на фонда! 3-тият фонд е доброволният капитало-покривиният, то не че и 2-рият не е същото де!

Участието разбира се трябва да стане доброволно, за жалост с новите промени, това остава под въпрос!

А за фенове на държавата както теб, какво се случи с хиперинфлацията и пенсиите на всички, които са им изземвали десетилетията?

Дори и да няма инфлация - разходоно покривният елемент демек тази система, която е сега ти плащаш на пенсионерите и се надяваш след време някой ти плаща е обречена чисто математически. Тази система е въведена пак от омразните ти Хамериканци след ВСВ и системата е работила перфектно baby boom Пост военна икономика и огоромен растеж! Тогава на 1 пенсионер са се падали почти няколко(над 5) заети. Но в продължение на десетилетие нещата се влошават и нещата стават такива, че в миналият век са сетили, че модела е обречен на тотален фалит! Не случайно развитите страни са на капиталово покривният! Реформата от преди 10 годни това и целеше, за жалост изпълнението се осра и сега искат да вземат единствено работещата част 2-ри стълб.

Я ми обясни с този отрицателен прираст и застаряващо поколение с отлив на заети към други странни как ще ти проработи модела? Пак ти казвам този модел е работил преди десетилетия докато е ударило точката на обръщане!

В момента знаеш ли колко е тежаста на 1 зает спрямо пенсии за БГ?

Да прав си не са гарантирани парите, но конкуренцията създава предпоставки за качествено управление! Алтернативата ти е държава, която утре ще изхарчи натрупаните ти пари и ще ти дава пенсии такива каквито тя прецени, като ги изземе от и малкото работещи. Всички солидарни социални държавни форми са дефицитни, а всички частни капиталови форми са на печалба!

А и да плащаш 30 години на държавата, ако можеш и 1/10 да имаш като стойност ще е цяло чудо - инфлацията ще ти изяла огромна част от вноските, а държавата ще ти е окрала останалото :)

Аз искам си дръпна всичко от държавата и да имам избор да го дам на някой фонд. Колкото спестявам толкова ще получа + доходност! Ако мислиш, че такава система е лоша пенсионна система, то тогава се чудя, коя пенсионна система е добра? Но за жалост знанията ти по линия икономика са слаби иначе никога нямаше да пишеш откровени глупости, както и да е.

Явно не усещаш мега осирането на държава ни за 10 години се отвори огромна дупка в НОИ, 50% се финансират от бюджета - това ти говори за тоталният фалит. Но има и едни 8 милиарда и то като съвсем малка част на фона на това, което прави НОИ - та частниците се оказват зле? Да си чул някой фонд да е фалирал? Както и да е ...

П.С. Това ми напомня да пиша на Унито по неговият наболял рев на пенсиите. Уни от 90-96 държавата вървеше ударно към фалит - кражби и кражби и пак кражби това се финансираше именно с огормните пенсионни фондове и за капак се чукна една хиперинфлация, която обра всичко което е останало - така, че не се чуди защо е такава мизерията. Който чака на държавата винаги му е гарантирана мизерията!
 
Последно редактирано:
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Горанов прокарва някаква промяна в закона и я оправдаваме с това, че синдикатите я искали? Това е крайно нелепо...

Аз па ги гледах точно когато се караха с Каролев на тая тема. И не беше Горанов, а точно оня от КНСБ.
На Горанов му е гот, щото така ще прилапат едни пари в кацата НОИ.

"Крайно нелепо" е крайно нелеп израз в случая.
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Аз пък знам, че оня от КНСБ няма право на законодателна инициатива, няма мнозинствео в парламента и няма министерски пост и правомощия. Всеки си носи отговорността за действията, и в случая за закона тя е на Горанов и Мента, а за евентуалното му приемане на подкрепилите го.
Да, крайно нелепо е да се оправдаваме със синдикатите.
Напомня ми как Фандъкова се оправдаваше за помиярите с екоорганизациите.
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Ако не оттеглите предложението за пенсионната реформа, управлението на втория кабинет "Борисов" ще бъде обречено на недоверие и неуспех, обяви Радан Кънев.
http://dnes.dir.bg/news/pensionna-reforma-radan-kanev-izbori2013-18071521?nt=4

Твърда позиция на РБ.
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо


Ами Костов гледа напред,за разлика от Тиквун,защото на едни избори догодина,РБ сигурно ще си удвоят резултата.
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Вече нито една работодателска организация не подкрепя промените в пенсионния модел
http://www.capital.bg/biznes/2014/12/18/2441083_veche_nito_edna_rabotodatelska_organizaciia_ne/

Сега се пита ще се застрелят ли в крака правителството?
 
От: Какво стана: Комунистите от Герб искат да национализират частните пенсионни фондо

Те може да го застрелят, ама дпс няма да го направи, а мисля само то им стига за мнозинство. Пък нека после бърни да ме опровергава , че не били в коалиция или нямало споразумение между тях. ;)
http://www.capital.bg/biznes/2014/12/18/2441083_veche_nito_edna_rabotodatelska_organizaciia_ne/

Сега се пита ще се застрелят ли в крака правителството?
 

Горе