Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близките 5г

От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

И при мен има едно хиперактивно, не ми се говори, че е страшно с тея работи. Накрая всички те гледат сякаш си изрод, който не разбира различните. Така го мразих по едно време това дете, че чак се изненадах от себе си че мога да мразя 6 годишно детенце по този начин. Тео го описа добре - ЛУДНИЦА и то пълна.
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

[video=youtube;w7WGih1a0II]http://www.youtube.com/watch?v=w7WGih1a0II[/video]
И понеже си говорим за интеграция....:lol:
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Забрави за КЗК, КЗЛД, КЗД, липсата на паркоместа, корупцията в медицината....и.т.н...
 
От: От: Re: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в

и коментарът накрая на статията:

Тоя може да си плямпа каквото си иска, но никой не може да те задължи детето ти да учи на място, на което ти не желаеш то да учи или да му отказва конституционното му право на безплатно образование.
 
От: От: Re: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в

Тоя може да си плямпа каквото си иска, но никой не може да те задължи детето ти да учи на място, на което ти не желаеш то да учи или да му отказва конституционното му право на безплатно образование.

Напълно си прав, да му се тегли една майна и да пасе, но е показателно за държавната политика.

Как може да сме нормална държава, когато се харчат милиони за идиоти, а нито лев за надарени?
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

България е колония на федеративния ЕС, така им нареждат, така правят.
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

И при мен има едно хиперактивно, не ми се говори, че е страшно с тея работи. Накрая всички те гледат сякаш си изрод, който не разбира различните. Така го мразих по едно време това дете, че чак се изненадах от себе си че мога да мразя 6 годишно детенце по този начин. Тео го описа добре - ЛУДНИЦА и то пълна.

И става още по-зле. Най-новата глупост, замислена от МОН - да се засили ОБУЧЕНИЕТО в детската градина. От трета група - на чин с химикалка и тетрадка. Идиоти ни управляват...
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Абе аз съм раснал в мултикултурна среда...някак си не може да ми се изкриви езика да нареждам някой заради етноса му и съм приятел на всеки, който е с достатъчно акъл и доброта без значение от етноса му. Обаче мога да се оплача от 2 боря индивиди дето са се заселили до кварталната ни кофа с боклук и като хиени дебнат всеки като си хвърля боклука...ама няма сутрин, няма вечер...не знам кога и къде ходят до кенефа ама са 24 часа там на линия...притесняват ме като ходя да си хвърлям боклука, чувствам се някак си неловко..., а все пак става въпрос за центъра на Варна, не е краен квартал или гето...
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

И става още по-зле. Най-новата глупост, замислена от МОН - да се засили ОБУЧЕНИЕТО в детската градина. От трета група - на чин с химикалка и тетрадка. Идиоти ни управляват...


В първия момент си помислих - ха, това поне няма да го видя .... после се сетих, че ще пускам документи за детска градина на малкото идната седмица. :) Имала глава да пати още ....:) Докато стане 3-та група това ще го надградят още предполагам ...
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Не пречи да подадете едни документи за Канада :), до 1.5 г и ще станат визите. Казвам само...идейка
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Тя темата избяга, та да си поговорим за интеграцията.
По законите на развитието на обществата, какво означава интеграция? Това е една група хора, да се влеят в друга група хора, приемайки тяхната култура, обичаи и език. Обичайното движение е от долу > нагоре. Тоест интегрираш децата, като най-висша семейна ценност, после те помагат на родителите си, а децата им вече стават част от новия етнос. И за 2-3 поколения процесът е завършен.

Защо обаче НЯМА да се случи ромската интеграция и това словосъчетание вече се приема за оксиморон:
Относно езика - заради начинът им на живот - в затворени общности, делейки се помежду си на касти, ромите не могат да усвоят друг език. Просто заради изолацията, която първо те си налагат (въпреки, че всички си мислим, че ние ги отритваме, за тях е обратнато - те се делят от нас). Същото касае и обичаите им, невъзможно е за тях, приемането на чужи, различни от кастата им. Но най-голямата пречка за интеграцията е една културна тяхна особеност - за ромите, най-важният член на тяхното общество е най-възрастният. Те оставят децата им да умират от глад, болести, побои, изнасилвания, а най-възрастните се радват на всеромско уважение и признателност (я се сетете за ромските гробища). Не може да се очаква интеграция отдолу - нагоре, защото децата просто не са ценност и не могат да влияят на обществото им. Не случайно интегриран ром няма, този който мине на отсрещния бряг просто не е ром.
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

В първия момент си помислих - ха, това поне няма да го видя .... после се сетих, че ще пускам документи за детска градина на малкото идната седмица. :) Имала глава да пати още ....:) Докато стане 3-та група това ще го надградят още предполагам ...

И за мен е същото, другата седмица малката става на 2...
 
Re: От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в бли

Не пречи да подадете едни документи за Канада :), до 1.5 г и ще станат визите. Казвам само...идейка

защо толкова далеч виж колко е голяма европа по синичкото и сничките звездички се ходи само с лична карта, няма ограничения за самонаети а от 1.1.2014 всички ограничения отпадат (горе долу година и половин)

800px-EU_OCT_and_OMR_map_en.png
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Защото Канада е мултикултурна и мултиетническа държава и там чужденеца се чувства по-добре и по-малко дискриминиран.
Какво имаш предвид, че няма ограничения за самонаети?
 
Re: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

ами във всяка държава от ЕС може да идеш да си отвориш фирма и да си работиш за себе си ... нали в 8 държави има ограничения за пазара на труда да те наемат за работник има разрешителен режим, а в Германия само за вишисти не важи от 1.1.2014 падат... като самонает може и в тези 8 държави...
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Демек глей кво става от 2014 нататък, още повече ще обезлюдее държавата...
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Хм..интересно, аз поне знам как е там щото съм живял там ...че там храната е на цена колкото в БГ ...единствено наема малко по-скъп и транспорта, ама ако си джиткаш със собствена кола не виждам проблем. Цените на имотите и те като в БГ...2 дена все ценно инфо ми даваш. Тъкмо ще ми се закрепи положението живот и здраве и вече няма да има никакви ограничения..добре..
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Като цяло всички изчезват от БГ по икономически причини - едни защото нямат работа и нямат какво да ядат - други защото мислят че там могат да развиват по успешен бизнес.
Тези който са доволни от живота си в БГ им викат туристи - ходят видят свят, света види дзвер и се върнат :)

Ако сте решили да живеете на друго място си изберете голям европейски град където няма да се чувствате чужденец - В големи мегаполиси като Лондон редовно може да чуеш полски или индийски и на никой не му прави впечатление.
В общи линии видите ли руси путки да се влачат с чернилки значи сте попаднали на точното място :)
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

А ако виждаш само араби с годзилки - значи си в Холандия :D
Exxx страната, където кравите са по-красиви от жените...
 

Горе