Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близките 5г

tanipo

Well-Known Member
Интересно ми е просто, защото забелязах такава тенденция във форума и имаме членове, които вече се спасиха на запад.
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Много наивен въпрос задаваш

Кой очакваш да си признае че не е беден цървул търсещ спасение в бяла държава.

Всички тук са милионери и пътуват зад граница само за развлечение и гюзме:mrgreen:
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

аз съм пас, ако не е по икономически причини
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

аз

знам, че няма 10 символа
 
Re: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Въпреки всичко, ако успея да се закрепя финансово мисля да остана тук. Харесвам страната (не държавата), харесвам старата култура, традициите. Харесвам природата, ландшафта и старинните селища. Харесва ми тук, искам и децата ми (един ден) да са възпитани в този дух.
 
От: Re: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в бли

Въпреки всичко, ако успея да се закрепя финансово мисля да остана тук. Харесвам страната (не държавата), харесвам старата култура, традициите. Харесвам природата, ландшафта и старинните селища. Харесва ми тук, искам и децата ми (един ден) да са възпитани в този дух.

Аз бях емигрирал и се върнах точно поради тези причини. Сега не искам децата ми да живеят тук - големия ми е в 4ти клас и вече му изкривяват съзнанието. По-добре да се радва на хубостите като турист.
 
Re: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Чакай да дефинираме икономическите причини че в повечето случай се ползват в смисъл че не може да се издържаш да живееш в БГ (глад и мизерия)

а за други са просто че не може да се развиеш толкова колкото ти се иска... и искаш да пробваш на друго място...
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Ами преди да се вземе решение, човек трябва да има база за сравнение, тоест да е живял известно време в чужбина.
Лично аз не бих:)
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Имам предвид под икономически причини всяка причина свързана с материалното и финансовото.

Аз лично съм живял в 6 различни държави, работил съм в 3, учил съм в 3 и ми е все тая дали ще говоря на български , на английски или на немски, знам и къде какво да очаквам , знам и къде да се насоча. Единствената ми спирка на тоя етап, е че не съм достатъчно финансово укрепнал за да ида там, а не искам да им работя, а и приятелката ми се дърпа и неще..ама ще заще като и се случат неминуемо няколко БГ простотии.
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Ако се оправи бюрокрацията :twisted: няма да има причини за емиграция. Освен по любов. ;)

Аз бях емигрирал и се върнах точно поради тези причини. Сега не искам децата ми да живеят тук - големия ми е в 4ти клас и вече му изкривяват съзнанието. По-добре да се радва на хубостите като турист.
Това е тъжната действителност... Обикалях Унгария по време на социализма - не искам да ходя по на запад. ;(
 
Последно редактирано:
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

А аз съм готов и утре да тръгна. Нямам претенции за езика, владея 2 перфектно, оправям се прилично на още 3. Ако трябва и нов ще науча. Само чакаме с жена ми, да напредне нейната работа и беж да ни няма. Постараха се да убият у мен всякакво желание за тази държава. А като си спомня, исках да я променям..... (смях в залата)
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Като намина към Русе ще се обадя да пием по едно, май сме на една вълна :)
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Бтв Тео действай по-скоро защото да си тийн на 12-13-14 и да те натресат в чужда държава не е много приятно, изпитал съм го на гърба си. Добре е да има 1-2 годинки преди настъпване на тази критична възраст за да можеш да създадеш някакви познанства.
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Като намина към Русе ще се обадя да пием по едно, май сме на една вълна :)

Заповядай, с удоволствие ще побъбрим :)
А иначе за сроковете - не зависят само от нас - но при първа възможност - оле!
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Тъжна тема! За жалост все повече се говори за това във форума.... И аз съм живял няколко години в чужбинско и сякаш не искам да напускам пак.
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

и аз бих имигрирала, но имам едно "задължение" в момента и няма как ...
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Аз смятам да си продължа образованието там, пък каквото стане занапред ...
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Емигрирах преди 10 години поради икономически причини. Днес все още съм емигрант, защото свикнах. Емигрант не е точната дума - имам в предвид, че всеки е "емигрант" на планетата. Важното е да се учиш и поемаш отговорности и рискове пред изпитанията.
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Жалко наистина. България е прекрасна страна! Как не можахме да си изберем по свестни политици от Симеон и Иван-Асен насам. Отидете в някое село и вижте какво чака България след 20 г. Кошмар! Ако бях сам щях да си бия и аз камшика. Като порасне малкия, ще му мисля.
 
От: Колко от вас си правят сметката да имигрират НЕ по икономически причини в близкит

Първо - аз вече съм имигрирал в България от Беларус.

Второ - бих емигрирал в друга държава. Харесвам българия,, българската култура, дори харесвам хората! Че и парите ми стигат. НО!
Като знам че мога да получавам повече за труда си - защо не? И не се изразява това "повече" в парична стойност, а в съотношението - колко работиш и какво можеш да си позволиш?

Като гледам цените на продуктите при нас са по-високи от европейските, или са на същото ниво. Заплатите обаче са пъти по-низки, т.е. аз за да си позволя тяхното ниво трябва да печеля колкото 5-ма българи. Че и повече. Работя на работа + вкъщи + никога не отказвам допълнителен доход, обаче пак не мога да си позволя това, което ще мога работейки само на заплата там. А нямам деца и не съм тръгнал да купувам имот.

Ще замина там, където моя труд се цени повече, и никакви други неща не могат да ме задържат - годините минават, и ще минат още докато тука всичко се оправи. Защо да плащам с моите години?
 

Горе