Орешарски подаде оставка !

От: От: Орешарски подаде оставка !

Не мога да ви разбера, честно.


Че Орешарски в политиката бе като ветропоказател - ясно. Това че не мога да разбера защо постоянно се навира в нея, е отделна тема.


Но че разбира от финанси е факт - това е доказан специалист в рамките на Европа. Половината от тукашните лапета щяха наистина да разбират от икономика, ако бяха имали късмета да им преподава.


На България й трябват финансисти и специалисти, а не политици. Тези от сороските ОО не са вариант - те са добри икономисти (и са били подбирани според интелектуалните си способности), но те са детонатори със забавено действие.


Та суета ли е орешарското изпълнение не знам. Обаче България като икономика губи.

Нека да си е финансист, евала... да си беше останал такъв.

Човек, който става подлога, изтривалка и изкупителна жертва на разни свине, соколи и съсели, за мен няма достойнство, чест и други такива думички...
 
От: От: Орешарски подаде оставка !

Нека да си е финансист, евала... да си беше останал такъв.

Това е и моето мнение.

Но това си е неговото верую. Защо държава в толкова тежко финансово състояние не го подкрепи - поради съмнителните му политически качества, поради недоверие във финансовите му познания или защото предпочита друг?
 
От: От: От: Орешарски подаде оставка !

Това е и моето мнение.

Но това си е неговото верую. Защо държава в толкова тежко финансово състояние не го подкрепи - поради съмнителните му политически качества, поради недоверие във финансовите му познания или защото предпочита друг?

Защото е кукла на конци... може да е добър експерт, но не и държавник.
 
От: От: От: Орешарски подаде оставка !

Защото е кукла на конци... може да е добър експерт, но не и държавник.

ОК, съгласен.

Кой ще е държавникът?
 
От: От: От: Орешарски подаде оставка !

ОК, съгласен.

Кой ще е държавникът?

Абе... там е проблема, че няма държавници, мисля, че на ред е преврат от военните. Само диктатура ще оправи страната.
 
От: От: От: Орешарски подаде оставка !

Абе... там е проблема, че няма държавници, мисля, че на ред е преврат от военните. Само диктатура ще оправи страната.

Военни в България?! И двата танка бяха подарени на Македония, а самолетите нямат керосин.
 
От: Орешарски подаде оставка !

Кое им е принципното на ДПС? Да окрадат българския народ? Да си наслагат хора по високите постове на ДФЗ Земеделие и да смучат европарите ?
Ако говориш за тези принципи - да , следват ги без отклонение. Злобата по Бойко определено замъглява преценката ти. ДПС са най-голямото зло за България.

Тоз последния на ДФЗемеделие дет го уволниха не беше ли от Герб
 
От: Орешарски подаде оставка !

Аз не знам в новата българска история да е имало по-добър премиер от Орешарски. Справи се въпреки политическия натиск, а представете си колко по-добре щеше да е ако имаше такава свобода на действие, на каквато се радваха предшествениците му. Точно такива блестящи експерти като него трябва да стават премиери, а не професионални политици, пожарникари и други недоразумения.
 
От: Орешарски подаде оставка !

Не знам какво го хвалите. По време на банковата криза мълча като шунда. Той през повечето време мълча като шунда. До сега не е имало подобна свищина, каквато сътвориха последните седмици. Нали?
 
От: Орешарски подаде оставка !

Аз лично не виждам каква полза има премиерът да е някакво плямпало. Банките в България бяха в идеално състояние. Включително и КТБ. Това, което причини кризата е кампания във Фейсбук и чрез други канали, която накара хората да тръгнат да теглят пари и да съсипят банката. Когато стана ясно каква е работата се намесиха решително, спасиха ПИБ и спряха влошаването на кризата. Ако някой друг беше премиер смяташ, че щеше да има по-благоприятно развитие ли?
 
От: Орешарски подаде оставка !

Аз лично не виждам каква полза има премиерът да е някакво плямпало. Банките в България бяха в идеално състояние. Включително и КТБ. Това, което причини кризата е кампания във Фейсбук и чрез други канали, която накара хората да тръгнат да теглят пари и да съсипят банката. Когато стана ясно каква е работата се намесиха решително, спасиха ПИБ и спряха влошаването на кризата. Ако някой друг беше премиер смяташ, че щеше да има по-благоприятно развитие ли?

Позна точно фейсбук съсипа КТБ.... хахахах
 
От: Орешарски подаде оставка !

Аз лично не виждам каква полза има премиерът да е някакво плямпало. Банките в България бяха в идеално състояние. Включително и КТБ. Това, което причини кризата е кампания във Фейсбук и чрез други канали, която накара хората да тръгнат да теглят пари и да съсипят банката. Когато стана ясно каква е работата се намесиха решително, спасиха ПИБ и спряха влошаването на кризата. Ако някой друг беше премиер смяташ, че щеше да има по-благоприятно развитие ли?

Точно с ПИБ тотално осра положението - остави целенасочено целият апарат да атакува КТБ, а удариха рамо на ПИБ - макар, че КТБ има сериозни проблеми от свързани лица и странни неща в кредитният портфейл, както и двете банки имат кредити с обезпечение на фалирали дружества ОЦК, Кремиковци и т.н .... НО удариха рамо на ПИБ, както и 2008 отново я спасиха с пари от фиска ...
 
От: Орешарски подаде оставка !

http://www.vesti.bg/bulgaria/svetovnite-agencii-za-ostavkata-na-pravitelstvoto-6018114

Стотици хора се събраха в столицата София след новината за оставката, скандирайки "Победа", докато две редици полицаи стояха пред сградата на парламента.

Днес се навършва също година от осемчасовата обсада на парламента от протестиращи, настояващи за оставката на правителството. Водачът на опозиционната партия ГЕРБ Бойко Борисов написа в профила си във Фейсбук: "Толкова закъсняла оставка, при това знаейки каква разруха оставят след себе си - дори не мога да ѝ се зарадвам", цитира го Ройтерс.
 
От: Орешарски подаде оставка !

Точно с ПИБ тотално осра положението - остави целенасочено целият апарат да атакува КТБ, а удариха рамо на ПИБ - макар, че КТБ има сериозни проблеми от свързани лица и странни неща в кредитният портфейл, както и двете банки имат кредити с обезпечение на фалирали дружества ОЦК, Кремиковци и т.н .... НО удариха рамо на ПИБ, както и 2008 отново я спасиха с пари от фиска ...

Твърдиш, че премиерът на България целенасочено е оставил да фалира банка, в която има стотици милион държавни пари. Включително пари на общини, държавни предприятия, агенции и др., които сега са в колапс и не могат да работят? Това как го научи? За пръв път чувам за такова нещо. Не съм видял статии по въпроса.

И какъв е тоя апарат, който е атакувал КТБ? Банката си замина заради умишлено създадена в интернет истерия, която накара много хора да хукнат да теглят пари.

А откъде са ти данните за това, че държавата пак е дала пари на ПИБ, за да ги спасява?
 
От: Орешарски подаде оставка !

И като не е оставил, какво направи? Нещо не се сещам дори за едно негово действие.
 
От: Орешарски подаде оставка !

Направил е каквото трябва, когато трябва. По закон БНБ отговаря за банките, а БНБ се отчита само пред Народното събрание. Когато стана ясно, че има атака срещу банковата система правителство предотврати верижната реакция, която можеше да срине други банки, както и цялата финансова система на страната. Задействаха ДАНС и МВР и арестуваха извършителите на атаките. Чудно ми е, че питаш, тъй като по всички медии само за това се говореше. Ето я цялата схема. Това са действията на правителството. Направиха всичко възможно, че и отгоре, тъй като се оказа, че законите за защита от подобни атаки не струват и трябва да се измислят други причини за арестуване на виновниците. После ги освободиха от ареста, тъй като няма как да ги задържат, но поне атаката беше напълно спряна. Това, че министрите и премиера после не са обикаляли като цветарки да се хвалят по медиите не означава, че не са се справили със ситуацията.
 
От: Орешарски подаде оставка !

Ихааааааа, боковистите сега направо се насират от кеф. Сега като се върне оня тъпанар дето праща хората да стават овчари, ще ви е много по-добре.
Дано някой го пречука това мръсно копеле и никога повече да не се появява никъде ни по медии ни по нищо.

@ред Ще ти кажа кой създаде банковата криза. Този същия който целеше с нея да се върне на бял кон на власт, същия който година и нещо плаща за протести с окрадените пари от бюджета, натрупани по времето на тройната коалиция. Едно малоумно пожарникарче и мутраген, което освен, полицейски методи и похвати на дс друго не може. Закупило си няколко телевизии, които да го благославят.

Същия тоя ще си го върнат сега, да довърши държавата нацяло, ама те хората са си го казали. ПРОСТ НАРОД, СЛАБА ДЪРЖАВА....
 
От: Орешарски подаде оставка !

Уни, аз не съм от боковистите, но това правителство оставя по-големи беди и от това на Боко, а това наистина трябва да си пълен кретен, за да успееш да го направиш. Въпроса е не кой от кого е, а че тези бяха пълна пародия, не знам на базата на какво ги защитаваш. Толкова закони се прокараха, за да останат видни бизнесмени сами в бизнеса, което доведе до хиляди безработни, а Орешарски трябваше да създаде работни места. Отделно пак ни спират парите, пак ни сочат с пръст от Брюксел, пак си еба майката....
 
От: Орешарски подаде оставка !

Ихааааааа, боковистите сега направо се насират от кеф. Сега като се върне оня тъпанар дето праща хората да стават овчари, ще ви е много по-добре.
Дано някой го пречука това мръсно копеле и никога повече да не се появява никъде ни по медии ни по нищо.

@ред Ще ти кажа кой създаде банковата криза. Този същия който целеше с нея да се върне на бял кон на власт, същия който година и нещо плаща за протести с окрадените пари от бюджета, натрупани по времето на тройната коалиция. Едно малоумно пожарникарче и мутраген, което освен, полицейски методи и похвати на дс друго не може. Закупило си няколко телевизии, които да го благославят.

Същия тоя ще си го върнат сега, да довърши държавата нацяло, ама те хората са си го казали. ПРОСТ НАРОД, СЛАБА ДЪРЖАВА....

За теб специално е бил прав и трябва да го послушаш. Банковата криза не я направи Бойко , а некадърното и зависимо правителство , което обслужва интересите на Пеевски/ Доган. Просто на тия 2ма господари на България им стана неудобен Василев и впрегнаха цялата държава да го затрие. Но като гледам не само няма да успее но ще донесе и много много негативи на цялата държава. И това отново под погледа на БСП....
 

Горе