Политическите проблеми на ЕС и България като член на съюза

kovak

Well-Known Member
Мисля че е време да отделим тази тема от темата за войната в Украйна, тъй като там доста се изписа по този въпрос. Тук може да продължим!
Така, как виждате бъдещето на Европейския съюз? Ролята на България в този по-скоро икономически съюз, има ли бъдеще страната ни в него? Защо да няма, защо има? Игрите на САЩ в Европа? Китай и Русия и бъдещето с ЕС?

Налазвайте ...
 
Бъдещето на България е в БРИКС!
Заеби го тоя гнилия Запад, 3/4 от населението се намира в БРИКС, това е бъдещето, до края на годината ЕС ще се разпадне така или иначе и долара ще се срине!
 
  • Love
Реакции: Vbb
Централизацията води до още по-голяма корупция и контрол, нали това виждаме в момента, ЕС ти налага централно неща които ти не искаш, а ти предлагаш още от същото та и по-зле, мерси. Бюрокрацията се решава с децентрализация, суверенните страни взимат решенията и после се гласува на ниво ЕС, а не обратното. Няма нужда някой чиновник да ми определя дневния ред в моята страна. ЕС е икономически съюз преди всичко, когато е бил в основата си такъв е работел и сме просперирали. Конкуренцията води света напред.

Относно тея прословути успехи по научни олимпиади, те нямат нищо общо с технологичното развитие. Виж къде за последните 100г. са изобретени нещата, които променят света - Европа и САЩ. Най-пресни примери - компютъра, интернета, смартфона (преди това, Електричеството, Самолета, Автомобила, Земеделските машини, Телеграфа, Телефона и още много)
Ами не знам до колко е така! Защото когато изчистиш едно управление от ненужните бюрократи и оставиш за всичко да се взема решение в парламента, например нещата си идват на мястото. Докато сега за мен си е пълна анархия, има разни комисарчета, които никой не ги знае за какво са, и какви и най-вече кои са! Когато се въведе еврото и се централизира банковата система на страните, които са в еврозоната се направи имено към такава крачка. Обаче тука идва проблема че се обединиха и финансовите проблеми на страните. Но все пак говорим за друго, за властта! А тя все още е хаотична и неясна, тъй като няма централизирано управление. А когато стане такова ще отпаднат ненужните длъжности! Така мисля!
 
Ами не знам до колко е така! Защото когато изчистиш едно управление от ненужните бюрократи и оставиш за всичко да се взема решение в парламента, например нещата си идват на мястото. Докато сега за мен си е пълна анархия, има разни комисарчета, които никой не ги знае за какво са, и какви и най-вече кои са! Когато се въведе еврото и се централизира банковата система на страните, които са в еврозоната се направи имено към такава крачка. Обаче тука идва проблема че се обединиха и финансовите проблеми на страните. Но все пак говорим за друго, за властта! А тя все още е хаотична и неясна, тъй като няма централизирано управление. А когато стане такова ще отпаднат ненужните длъжности! Така мисля!
Не съм съгласен. Давам ти един пример от България, бюджета и решенията за общините и областите се взимат централно. Хората си плащат данъците в общините, а те отиват в София, след което там централно се решава колко да се отпуснат обратно. Мисля, че сам виждаш резултата от централизацията.

Някой някъде в парламента на ЕС няма как да е наясно с проблемите в моята страна и тяхното решение, той не е тук и не е запознат, как ще вземе решение, кое е най-добре за моята страна. Не е ли по-добре тези решения да се взимат от самите страни, а вече общоевропейските проблеми да се решават в ЕП? Съгласен съм, че сега е бюрократщина и хаос но това не е решението, според мен.
 
Няма какво да го мислим, историята говори, че винаги като държава вземаме грешните политически решения и участваме в грешните съюзи. Щом сме вътре и се борим да сме още по-вътре е ясно, че този съюз бъдеще няма. Като на майтап, но ще му разкажем играта и на него. Да не ни бяха приемали и можеше да просъществуват повече :D

Винаги избираме губещата страна, макар и в момента да изглежда най-логичната. Просто се включваме твърде късно, то е като с бизнеса - първите печелят, а последните губят, когато една идея вече е изчерпана и експлоатирана твърде много, нови клиенти трудно се намират. Тук за съжаление мисля, че ще се получи същото.
 
Не съм съгласен. Давам ти един пример от България, бюджета и решенията за общините и областите се взимат централно. Хората си плащат данъците в общините, а те отиват в София, след което там централно се решава колко да се отпуснат обратно. Мисля, че сам виждаш резултата от централизацията.

Някой някъде в парламента на ЕС няма как да е наясно с проблемите в моята страна и тяхното решение, той не е тук и не е запознат, как ще вземе решение, кое е най-добре за моята страна. Не е ли по-добре тези решения да се взимат от самите страни, а вече общоевропейските проблеми да се решават в ЕП? Съгласен съм, че сега е бюрократщина и хаос но това не е решението, според мен.
Да, така е в България, защото сме си приели такива закони и правила. Това винаги е било и ще бъде въпрос на законодателство. Това може да бъде променено. Иначе по твоята логика всички депутати са в София и вземат решенията за цялата страна. Явно и те не знаят какво се случва в техните райони. Значи ни трябва друга структура, така ли? Ти смяташ, че тази структура работи за малка държа, но не и за голям съюз? Или не съм те разбрал?
 
Аз не разбирам смисъла на темата.
Няма значение с какви намерения е бил създаден навремето европейския съюз. Факт е, че днес той е тоталитарна структура, която налага не просто глупави, а вредни за икономиките на отделните държави решения - визирам зелените им повърни.

Факт е също, че ЕС никога няма да се върне към първоначалната идея за неговото създаване - това е тенденция в световен мащаб. Всеки, който си мисли, че политическите тенденции от последните три години са решение на шепа политици е доста наивен. Властовите инструменти са другаде. Решенията се взимат от други хора и процесите са необратими.

Нямам нищо против да си спорите и излагате своите мнения, но като цяло, нещата не отиват към добро. Дори напускането ни, ако случайно се появи воля за самозащита, е невъзможно. Нахендрихме се яко и сега няма мърдане.

Македонците се усетиха и правят всичко възможно да отложат влизането си, за което ЕС настоява, а не те. Това последното, ако се чудите тия смешковци що взеха толкова да агресират срещу нас. ;)
 
Аз не разбирам смисъла на темата.
Няма значение с какви намерения е бил създаден навремето европейския съюз. Факт е, че днес той е тоталитарна структура, която налага не просто глупави, а вредни за икономиките на отделните държави решения - визирам зелените им повърни.

Факт е също, че ЕС никога няма да се върне към първоначалната идея за неговото създаване - това е тенденция в световен мащаб. Всеки, който си мисли, че политическите тенденции от последните три години са решение на шепа политици е доста наивен. Властовите инструменти са другаде. Решенията се взимат от други хора и процесите са необратими.

Нямам нищо против да си спорите и излагате своите мнения, но като цяло, нещата не отиват към добро. Дори напускането ни, ако случайно се появи воля за самозащита, е невъзможно. Нахендрихме се яко и сега няма мърдане.

Македонците се усетиха и правят всичко възможно да отложат влизането си, за което ЕС настоява, а не те. Това последното, ако се чудите тия смешковци що взеха толкова да агресират срещу нас. ;)
Права си за едно, че в ЕС се взимат решения които не са добре за масата хора! Но не може така с лека ръка да махнем и да изоставим това начинание да гние. За бога, ти сама го каза, ни вече сме част от него. Загние ли и ние заминаваме! Просто според мен ни трябват политици с по-големи топки, ако повече ви харесва с по-големи гърди ;) , които да устояват по-добри условия за нашата страна конкретно. Защото големите икономики получават по-големи субсидии, с което подриват нашето производство - например земеделието!
Смисъла на темата е да спрем да спамим темата за Украйна ;)
Че много спам, много нещо стана там!
 
Но не може така с лека ръка да махнем и да изоставим това начинание да гние.
Прав си, не можем да го оставим да гние и да смърди. Трябва да го залеем с бензин (руски, разбира се) и да го запалим.

Просто според мен ни трябват политици с по-големи топки
Как не разбирате, че ако имат ''топки'', те няма да стигнат до изпълнителната власт. На собствениците на нашата държава, която за тях е само територия, не ѝ трябват политици с топки, а ''многоезични'' - такива, които да могат да изпълнят конкретен вид обслужване.
 
Ролята на България в този по-скоро икономически съюз, има ли бъдеще страната ни в него? Защо да няма, защо има?
Извън съюз, ако си малка държава, това те прави цел за завладяване от по-големите. Под завладяване имам предвид военно или икономическо. Ние тук от няколко десетилетия сме свикнали да не ни нападат военно, но това не означава, че войните по света са свършили. Военно може да не сме пострадали, но пък страдаме икономически.

Вътре в съюз, на първо време звучи като да си в някаква защитена и силна територия, нещо прекрасно. Но човека си е човек, по някое време и в съюза започват да се образуват разделения, цивилни войни, зони с по-лоши икономики и т.н. Колелото се завърта, съюза се разпада на отделни независими територии и всичко започва отначало.

Нещата ще станат хубави когато човечеството спре да мисли егоистично. Тогава пак ще има териториални разделения, но няма да има значение дали ще се наричат държави, зони, мегаполиси, кантони, градове или все тая. Усилията ще са насочени към това хората да живеят задружно и щастливо, вместо всеки да се чуди как да получи повече за сметка на останалите.
И тогава ще дойдат извънземните и ще ни разкажат играта :D
 
Нещата ще станат хубави когато човечеството спре да мисли егоистично. Тогава пак ще има териториални разделения, но няма да има значение дали ще се наричат държави, зони, мегаполиси, кантони, градове или все тая. Усилията ще са насочени към това хората да живеят задружно и щастливо, вместо всеки да се чуди как да получи повече за сметка на останалите.
И тогава ще дойдат извънземните и ще ни разкажат играта :D
Когато чета тези думи се сещам за деветдесетте години. Тогава можех да ти повярвам! Но днес ми се струва по-скоро много далечна утопия, не мислиш ли?

Но иначе смятам, че в основната си теза си права! Но все пак освен военно страните вече воюват и икономически по между си! Общо взето човека така е устроен, че винаги намира начин да воюва, не зависимо от средствата!
Въпроса е как да се стигне до там, че човека да спре да е агресивно и алчно човече?
А, по въпроса за извънземните, те не са ли тук вече? ;)
 
Прав си, не можем да го оставим да гние и да смърди. Трябва да го залеем с бензин (руски, разбира се) и да го запалим.


Как не разбирате, че ако имат ''топки'', те няма да стигнат до изпълнителната власт. На собствениците на нашата държава, която за тях е само територия, не ѝ трябват политици с топки, а ''многоезични'' - такива, които да могат да изпълнят конкретен вид обслужване.
Пак ще се повторя, няма как да се откажем от нещо толкова голямо 27 обединени страни в единна икономика, със свободно придвижване на стоки, хора и капитали. Просто трябва да намерим начин да се внедрим(България) и да почнем да грабим ползите от него. Но както каза един друг член във форума, в България ни е по-лесно да стоим и на си мрънкаме, да си седим пред телевизорите и да псуваме. Не, време е да хванем сопите и да изринем боклука ;) и да си вземем държавата, защото ако почакаме още малко няма да останем достатъчно хора за да се борим!
 
си права!
Асене, време е малко да си подстрижеш снимката. ;)

27 обединени страни в единна икономика
Това наистина ли го вярваш? Ако да, ти вярваш и в дядо Коледа.

Къде е единната икономика? Нали знаеш защо не ни приемат в Шенген? Нали знаеш защо ни карат да закриваме нашите електроцентрали, докато Франция започва да строи нова ядрена в партньорство с Русия. Да, същата Русия, от чиито евтини ресурси нас ни отказаха, за да купуваме по-скъпи и да обедняваме още повече. Тоя съюз прави всичко възможно, за да няма паритет на икономиките.

със свободно придвижване на стоки, хора и капитали
Докато ти лепнат въглеродния отпечатък и ти забранят да си ходиш на село, щото замърсяваш.
Или пък до следващата пандемия, в която няма да ходиш, ако не си ваксиниран, кастриран и фризиран. ;)

Силно се надявам да не съм права, но последните три години дават ясна представа за бъдещите тенденции.
 
Да, така е в България, защото сме си приели такива закони и правила. Това винаги е било и ще бъде въпрос на законодателство. Това може да бъде променено. Иначе по твоята логика всички депутати са в София и вземат решенията за цялата страна. Явно и те не знаят какво се случва в техните райони. Значи ни трябва друга структура, така ли? Ти смяташ, че тази структура работи за малка държа, но не и за голям съюз? Или не съм те разбрал?
Ами не, въпроса е принципен, колкото повече власт дадеш на по-малко хора - толкова по-зле. Властта развращава, абсолютната власт развращава абсолютно.

Иначе по твоята логика всички депутати са в София и вземат решенията за цялата страна. Явно и те не знаят какво се случва в техните райони. Значи ни трябва друга структура, така ли? Ти смяташ, че тази структура работи за малка държа, но не и за голям съюз? Или не съм те разбрал?
Е не има си местни парламенти наречени Общински съвети и те взимат решенията на локално ниво. Проблема е, че бюджета им го определят централно в София и те остават с вързани ръце, отделно така нямаш стимул да развиваш дадена община, защото в крайна сметка някой отгоре ти разпределя порциите. Сега си представи, че си кмет на Пловдив от ГЕРБ, а управлението на България е на БСП, нали се сещаш какво се случва?

Същото ще стане и в ЕС, ако е федерация... губиш си суверенитета, тука може да искаме да намалим данъците и да построим две атомни централи ама в ЕС на власт са Зелените и ти казват, няма да строите централи, а ВЕИ и няма да намаляте данъците, а ще ги вдигнете иначе ще ви орежем бюджета. Това в момента се случва но със субсидиите, ако нещо си против централната политика и ти спират кранчето. Сега все още може да лавираш и да използваш различни лостове за влияние но стане ли федерация, духаш супата. :)
 
Асене, време е малко да си подстрижеш снимката. ;)


Това наистина ли го вярваш? Ако да, ти вярваш и в дядо Коледа.

Къде е единната икономика? Нали знаеш защо не ни приемат в Шенген? Нали знаеш защо ни карат да закриваме нашите електроцентрали, докато Франция започва да строи нова ядрена в партньорство с Русия. Да, същата Русия, от чиито евтини ресурси нас ни отказаха, за да купуваме по-скъпи и да обедняваме още повече. Тоя съюз прави всичко възможно, за да няма паритет на икономиките.


Докато ти лепнат въглеродния отпечатък и ти забранят да си ходиш на село, щото замърсяваш.
Или пък до следващата пандемия, в която няма да ходиш, ако не си ваксиниран, кастриран и фризиран. ;)

Силно се надявам да не съм права, но последните три години дават ясна представа за бъдещите тенденции.
Дядо Коледа съществува! ;)
Не ни приемат, защото сме гольовци които само мрънкаме вместо да се вземем у ръце и да си оправим страната. Никой няма интерес да пусне бедна, корумпирана и вече драстично намаляваща беззаконна страна в Шенген!
Просто е ние сме в основата на всичко! Като казвам ние, не визирам аз и ти, а цялото общество!
А бензина и газа дали ще е руски, американски или арабски няма значение ако успеем да договорим най-ниската цена за нас си :)
Колкото до Франция, да ще прави нова централа, но не се заблуждавай никой няма да и даде да е с руско гориво ;)
 
Ами не, въпроса е принципен, колкото повече власт дадеш на по-малко хора - толкова по-зле. Властта развращава, абсолютната власт развращава абсолютно.


Е не има си местни парламенти наречени Общински съвети и те взимат решенията на локално ниво. Проблема е, че бюджета им го определят централно в София и те остават с вързани ръце, отделно така нямаш стимул да развиваш дадена община, защото в крайна сметка някой отгоре ти разпределя порциите. Сега си представи, че си кмет на Пловдив от ГЕРБ, а управлението на България е на БСП, нали се сещаш какво се случва?

Същото ще стане и в ЕС, ако е федерация... губиш си суверенитета, тука може да искаме да намалим данъците и да построим две атомни централи ама в ЕС на власт са Зелените и ти казват, няма да строите централи, а ВЕИ и няма да намаляте данъците, а ще ги вдигнете иначе ще ви орежем бюджета. Това в момента се случва но със субсидиите, ако нещо си против централната политика и ти спират кранчето. Сега все още може да лавираш и да използваш различни лостове за влияние но стане ли федерация, духаш супата. :)
Всичко е въпрос на законодателство и това, което реши парламента! Лавираме но как точно ние ?
 
никой няма да и даде да е с руско гориво
Ти не се заблуждавай - никой няма да каже копче на франция. Щом централата се строи от Росатом, то няма как горивото за РУСКИТЕ ядрени двигатели да бъде на Уестингхаус. Такъв огромен риск могат само на нас да ни лепнат, не и на французите.

Като цяло си доста заблуден, но ще го припишем на младостта ти. Дано да си млад, че иначе зле работата. :)
 
Всичко е въпрос на законодателство и това, което реши парламента! Лавираме но как точно ние ?
Ами има пресни примери, с изключението да получаваме руско гориво и с изключението за вноса на зърно. Тва нещо немаша да мине, ако бехме федерация. Както навремето лавирахме и не пуснахме косоварите, тогава отказахме на американците. Ние сме толкова стратегическа точка, че ако имаме политици с топки може да постигнем много. Съгласен съм с теб, че за съжаление сами сме си виновни за положиението, не ни е виновен нито ЕС, нито НАТО, нито Масоняците и Рептилите.
 
Последно редактирано:

Горе