Политическите проблеми на ЕС и България като член на съюза

Много ми е интересно какво означава терминът ''предприемач'' във вашите представи? Ако е геймър, който си коди от време на време - ок.
Означава каквото трябва да означава. Предприемач е който реши да извършва дейност, водеща до производството на стоки или услуги, полезни за група от хора (клиенти), които биха заплатили за това. Не знам от къде ти дойде тоя геймър, обичащ да си коди от време на време.

Но ако имаш реален бизнес, то всяко политическо решение, въпреки че е мега-повърня, те касае пряко. ;)
Да, то и посоката на вятъра те касае пряко, ама не следиш атмосферната обстановка 24/7.

предприемачеството върви ръка за ръка с политиката за съжаление защото законите приемани от политици влиаят на бизнес атмосферата . Жалко , че много хора са коне с капаци не разбират това!
Ако си съдия, счетоводител или нещо от тоя сорт, където законите са инструмента ти на дейност, бих казал че е дори жизнено важно за дейността ти да следиш промените в законите. И доколкото съм запознат, за промени в законите има един много скучен Държавен Вестник.

Ако дейността ти не оперира със законите директно, тогава не бих казал че е толкова важно да ги следиш. Ако има промени, касаещи дейността ти, все ще ги разбереш от счетоводителите, на които и без това им е работа и им се плаща да следят тия неща.

Аз обаче горе споменах за Новините, а не за законите. Новините са нещо съвсем различно и не знам как въобще направи паралел между тях и законите. И понеже спомена коне с капаци, именно Новините са този безкраен сериал, произвеждащ точно такива.
 
  • Haha
Реакции: Vbb
Заблудила те е и теб, червената пропаганда. Това са предприятия, които не могат да работят в пазарна икономика (без дотации от държавата). Виж, че за 10г. от 89 до 90-та не може да се избие и половината от инвестицията, още тогава не е работил в пълен капацитет. Още при проекта му Министерството на финансите, Министерството на строителството и Българската народна банка имат възражения но вожда е искал да покаже колко сме големи и са го направили въпреки това. Когато приватизираш едно предприятие затънало в дългове, а всяка нова година те набъбват, за без пари ли го приватизираш? Още 91-ва е във фактически фалит и не може да изплаща дори заплати.

Със Кремиковци е същата работа, тоя завод никога не е работил на печалба. Преди приватизацията трупаше по 40млн. долара дългове на година, а по време на приватизацията имаше дългове за над 400млн. Не Костов, а правителството на Виденов сключи споразумение с международните финансови институции да ликвидира Кремиковци и да остави без работа 12 хиляди души. Чрез приватизацията за 1 долар се спасиха хиляди работни места в най-трудното време за България. И пак идва въпроса, когато предприятието има над 400млн. долара дългове и го приватизираш за 1 долар, за колко всъщност си го продал? 97г. имаш хиперинфлация и 12 фалирали банки или приватизираш тия бездънни ями за дългове или фалираш държавата.
Тези заводи можеха да правят оръдия, можеха да строят огромни тръби, можеха да строят докерни кранове! Тези заводи бяха стратегическа цел за всеки противник на България. С правилната държавна политика, можеше да сме най-големия производител на черни метали в Европа. А сега това са Украйна и Швеция. Въпреки, че ресурсите, които имаше Червена могила специално бяха по-големи. Проблема бе, че влязоха в частни ръце, а както за всеки по-голям и крупен бизнес в България ако не подкрепяш партията на власт нямаш достъп до външно министерство! Дай да си говорим като предприемачи в тази държава всичко е обвързано с политиката, стига с тези глупости червена пропаганда, синя пропаганда. Отдавна не вярвам в дядо Мраз, тук вече е дядо Коледа и всичко е пари и частни интереси! Когато паднаха от власт тройната коалиция и дойде Борисов, спряха поръчките. И всичко това е по политически причини... Колко народ остана без заплати...
 
Тези заводи можеха да правят оръдия, можеха да строят огромни тръби, можеха да строят докерни кранове! Тези заводи бяха стратегическа цел за всеки противник на България. С правилната държавна политика, можеше да сме най-големия производител на черни метали в Европа. А сега това са Украйна и Швеция. Въпреки, че ресурсите, които имаше Червена могила специално бяха по-големи. Проблема бе, че влязоха в частни ръце, а както за всеки по-голям и крупен бизнес в България ако не подкрепяш партията на власт нямаш достъп до външно министерство! Дай да си говорим като предприемачи в тази държава всичко е обвързано с политиката, стига с тези глупости червена пропаганда, синя пропаганда. Отдавна не вярвам в дядо Мраз, тук вече е дядо Коледа и всичко е пари и частни интереси! Когато паднаха от власт тройната коалиция и дойде Борисов, спряха поръчките. И всичко това е по политически причини... Колко народ остана без заплати...
Май не четеш какво пиша ами си караш на изуст. Това какво е можело да се строи са само фантазии, които нямат общо с реалността. За 10 години през соц-а нищо такова не се случва, а завода дори не може да заработи в пълния си капацитет. Тоя завод даже в планова икономика с държавни дотации не може да работи, камоли да заработи на пазарен принцип. Още 91-ва е във фактически фалит. (още държавно предприятие)
 
Май не четеш какво пиша ами си караш на изуст. Това какво е можело да се строи са само фантазии, които нямат общо с реалността. За 10 години през соц-а нищо такова не се случва, а завода дори не може да заработи в пълния си капацитет. Тоя завод даже в планова икономика с държавни дотации не може да работи, камоли да заработи на пазарен принцип. Още 91-ва е във фактически фалит. (още държавно предприятие)
Така е, само защото преди 90 бяхме в другата сфера на влияние, и трудно подбирахме поръчки от западни страни. Но от 2001 до 2009г. специално ТМ Радомир работеше и назначаваше хора. Издаваше поръчки за Арабските страни и за Африка. Така, че не съм съгласен. Прочетох, какво написа. Просто не се съгласих със всичко. Ако този завод имаше и държавни дотации, защото той така и не е бил изцяло частен, но по една или друга причина не е бил в интересите за държавата. Както например предприятията на Домомовчиеви, на Бобокови, на Ковачки, на Вълка и прочие. Но ти добре го знаеш.
Да, наистина понякога коментарите са ми в сферата на нереалното, но в тях не се съдържа чиста форма на фантазия! Те биха били реални, като им сложиш едно "ако", но си прав че в историята и в живота "ако" не съществува! Така, че просто си плямпаме!

И, все пак през 91г. някои хора го докараха до там, тъй като скъсаха с държавите, за които произвеждахме тогава. За да угодим на новия голям осиновен брат!
 
Така е, само защото преди 90 бяхме в другата сфера на влияние, и трудно подбирахме поръчки от западни страни. Но от 2001 до 2009г. специално ТМ Радомир работеше и назначаваше хора. Издаваше поръчки за Арабските страни и за Африка. Така, че не съм съгласен. Прочетох, какво написа. Просто не се съгласих със всичко. Ако този завод имаше и държавни дотации, защото той така и не е бил изцяло частен, но по една или друга причина не е бил в интересите за държавата. Както например предприятията на Домомовчиеви, на Бобокови, на Ковачки, на Вълка и прочие. Но ти добре го знаеш.
Да, наистина понякога коментарите са ми в сферата на нереалното, но в тях не се съдържа чиста форма на фантазия! Те биха били реални, като им сложиш едно "ако", но си прав че в историята и в живота "ако" не съществува! Така, че просто си плямпаме!

И, все пак през 91г. някои хора го докараха до там, тъй като скъсаха с държавите, за които произвеждахме тогава. За да угодим на новия голям осиновен брат!
Аз разбирам преди 89г. да е работело на пълни обороти и да е оправдавало инвестицията и 91г. новия брат да го е прецакал, ама не виждаме това. Както казах, поредния мастодонт, който не може да работи на пазарен принцип, още с проектирането си е бил обречен. Ако БСП не бяха докарали страната до фалит и хиперинфлация, можеше и някои предприятия да се спасят но...
 
Да, то и посоката на вятъра те касае пряко, ама не следиш атмосферната обстановка 24/7.
Глей си ралтата. :p

1684150854952.png
 
Това са предприятия, които не могат да работят в пазарна икономика (без дотации от държавата).
Не само, че дотират, ами в цял свят държавите под различни форми държат дялове в стотици компании
 
предприемачеството
Означава каквото трябва да означава. Предприемач е който реши да извършва дейност, водеща до производството на стоки или услуги, полезни за група от хора (клиенти), които биха заплатили за това. Не знам от къде ти дойде тоя геймър, обичащ да си коди от време на време.


Да, то и посоката на вятъра те касае пряко, ама не следиш атмосферната обстановка 24/7.


Ако си съдия, счетоводител или нещо от тоя сорт, където законите са инструмента ти на дейност, бих казал че е дори жизнено важно за дейността ти да следиш промените в законите. И доколкото съм запознат, за промени в законите има един много скучен Държавен Вестник.

Ако дейността ти не оперира със законите директно, тогава не бих казал че е толкова важно да ги следиш. Ако има промени, касаещи дейността ти, все ще ги разбереш от счетоводителите, на които и без това им е работа и им се плаща да следят тия неща.

Аз обаче горе споменах за Новините, а не за законите. Новините са нещо съвсем различно и не знам как въобще направи паралел между тях и законите. И понеже спомена коне с капаци, именно Новините са този безкраен сериал, произвеждащ точно такива.
абе ти прост ли си или ДА ? Не мога да повярвам наистина , че може да има толкова НЕУКИ И ПРОСТИ хора в този форум... и после очакваме да се вдигне нивото!
 
предприемачеството

абе ти прост ли си или ДА ? Не мога да повярвам наистина , че може да има толкова НЕУКИ И ПРОСТИ хора в този форум... и после очакваме да се вдигне нивото!
Ей, аз може да съм НЕУК и ПРОСТ, но ти пък явно нямаш огледало да се видиш 🥸
 
Ей, аз може да съм НЕУК и ПРОСТ, но ти пък явно нямаш огледало да се видиш 🥸
когато ти го докараш и до 0.5% от това което аз знам и мога тогава пак се обаждай., а до тогава марш в в училище да учиш
 
Малко да ви отклоня вниманието от кой е ПРОСТ и кой е много УМЕН! Влиятелната испанска асоциация Liberum обявява, че е подала три жалби срещу Урсула фон дер Лайен, председател на Европейската комисия, за присвояване на публични средства и унищожаване на публични документи, съобщи Lecourrier-du-soir.
Няма да ви копирам или превеждам статията, може да я видите в посочения по горе линк само ще отбележа, че
в прессъобщението си асоциацията припомня действия, извършени от Фон дер Лайен, за които трябва да бъде разследвана:
Урсула фон дер Лайен.jpg
  • Узурпация на публични функции
  • Присвояване и узурпиране на интереси от лица, заемащи публична длъжност;
  • Унищожаване на публични документи
  • Подкупване на лица, заемащи публична длъжност
В изявлението асоциацията обвинява Урсула фон дер Лайен и Стела Кириакидес, европейски комисар по здравеопазването, че действията им засягат финансовите интереси на ЕС, Испания и Белгия, където бяха сключени и подписани договорите за Ковид-19 с фармацевтичната компания Pfizer“.
Въпроса ми е ние като държава не бяхме ли засегнати от действията на тази "прекрасна дама", еврокомисар за която никой не е гласувал, а тя взима такива решения. Договаря от името на всички страни за милиони евро ваксини които все още страната ни получава?
 
Ей, аз може да съм НЕУК и ПРОСТ, но ти пък явно нямаш огледало да се видиш 🥸
Трафика позамря преди време и направиха раздел политика, както писах и тогава това ще убие форума.
След няколко години резултата е на лице.
 
Въпроса ми е ние като държава не бяхме ли засегнати от действията на тази "прекрасна дама", еврокомисар за която никой не е гласувал, а тя взима такива решения. Договаря от името на всички страни за милиони евро ваксини които все още страната ни получава?
Риторични въпроси задаваш. По-интересното в случая е как и защо тази "прекрасна дама" е могла да направи такива неща и защо ще й се размине.
 
Риторични въпроси задаваш. По-интересното в случая е как и защо тази "прекрасна дама" е могла да направи такива неща и защо ще й се размине.
Ще и се размине защото и на нашите политици им се разминава! Но, тук идва въпроса нужно ли е такива хора като нея да решават съдбата на всички хора в ЕС. Защото тя освен ваксините, за чиито договор сигурно е прибрала милиони в нейното чекмедже, тя определя и политическата насоченост на ЕС. Както и това да се изпрати оръжие в подкрепа на една от страните във военен конфликт от последствията, на който всички страдаме.
 
Но, тук идва въпроса нужно ли е такива хора като нея да решават съдбата на всички хора в ЕС. Защото тя освен ваксините, за чиито договор сигурно е прибрала милиони в нейното чекмедже, тя определя и политическата насоченост на ЕС.
Ето до това води централизацията :)
 
Ето до това води централизацията :)
Неееее! Тук няма централна власт! Напротив това е хаус. За това и испанците се мъчат да и потърсят отговорност, но няма кой да и я потърси. Ако има централизация, знаеш че президента или парламента носи отговорност. Тук няма кой!
 
Но, тук идва въпроса нужно ли е такива хора като нея да решават съдбата на всички хора в ЕС.
Зависи кой питаш. Госпожата явно си има поддръжници, според които е нужно. Аз не съм от тях.

Неееее! Тук няма централна власт! Напротив това е хаус. За това и испанците се мъчат да и потърсят отговорност, но няма кой да и я потърси. Ако има централизация, знаеш че президента или парламента носи отговорност. Тук няма кой!
Задай си въпроса, който поставих в предишния ми пост. Как е било възможно това да се случи? Ти можеш ли да направиш същото като нея? Ако не, защо не можеш? Някой друг може ли? Ако не може, защо? С какъв механизъм тази неизбирана от народа госпожа може да има власт да прави такива неща, за които дори да остане наказана? Ако ти пробваш да направиш нещо такова, ще останеш ли ненаказан?

Също се запитай какво е централна власт. Нека дори премахнем "централна", какво е просто власт? Какво прави някой човек да има власт? Трябва ли някой да бъде избран от народа за да има власт? Възможно ли е някой да има власт без да е избиран от народа? Възможно ли е група от хора да имат власт? Възможно ли е група от непознати за публиката хора да имат власт? Ако да, как може такава група от хора да упражнява власт и едновременно с това да остане непозната за публиката? Възможно ли е някои публични фигури с дадена им от народа власт всъщност да слугуват на друга скрита власт? Как е възможно народа да избере такъв човек? Ако последните няколко въпроса ти се струват абсурдни и невъзможни, чувстваш ли се в същото време застрашен от потенциална възможност някой някога да упражнява скрита власт?
 
Зависи кой питаш. Госпожата явно си има поддръжници, според които е нужно. Аз не съм от тях.


Задай си въпроса, който поставих в предишния ми пост. Как е било възможно това да се случи? Ти можеш ли да направиш същото като нея? Ако не, защо не можеш? Някой друг може ли? Ако не може, защо? С какъв механизъм тази неизбирана от народа госпожа може да има власт да прави такива неща, за които дори да остане наказана? Ако ти пробваш да направиш нещо такова, ще останеш ли ненаказан?

Също се запитай какво е централна власт. Нека дори премахнем "централна", какво е просто власт? Какво прави някой човек да има власт? Трябва ли някой да бъде избран от народа за да има власт? Възможно ли е някой да има власт без да е избиран от народа? Възможно ли е група от хора да имат власт? Възможно ли е група от непознати за публиката хора да имат власт? Ако да, как може такава група от хора да упражнява власт и едновременно с това да остане непозната за публиката? Възможно ли е някои публични фигури с дадена им от народа власт всъщност да слугуват на друга скрита власт? Как е възможно народа да избере такъв човек? Ако последните няколко въпроса ти се струват абсурдни и невъзможни, чувстваш ли се в същото време застрашен от потенциална възможност някой някога да упражнява скрита власт?
Риториката ти ми харесва, защото въпросите които задаваш към мен конкретно са важни не само за мен. Но да почнем от това какво е ВЛАСТ? Власт е способността на един човек или група от хора да контролира средата около себе си, включително и поведението на другите същества. Забелязваш ли последната дума - същества? Дори не е нужно да са хора. Но тук никъде де се казва, че трябва властта да произлиза от народа или съществата, които са подчинени на власт имащият. Но за бога, нали ЕС е най-големия стълб на демокрацията? При демокрацията, властта произтича и се контролира от народа. А тук говорим, за демократично назначен чиновник с много власт, който даже не е назначен от хората в ЕС. А от комисия от други назначени хора! Възможно е власт да има всеки не само "група от хора"! Тя може да е взета на сила, може да е придобита с пари или други материални средства. Но на хартия не е възможно някой, който е избран от народа да слугува на малка група от тях. Не, че не се случва. Но не мислиш ли, че за това сме си виновни ние хората? Защото ние сме масата будали, които сме засегнати и си седим в къщи пред телевизорите и гледаме като "бройлери", които само искат да имат храна и топло легло и си мишкуваме! Народа избира даден човек или по симпатии или за някаква облага - обещания, подкупи и пр.
Ако не се чувствах, че някой задкулисно реди картите на маса, нямаше въобще да повдигам темата!
 
Трафика позамря преди време и направиха раздел политика, както писах и тогава това ще убие форума.
След няколко години резултата е на лице.
Друго си е ти като се включиш, тогава нивото рязко се покачва :D
 

Горе