Политическите проблеми на ЕС и България като член на съюза

Значи комшията отива в районното, там казва "Комшийката видяла как някакви мангали гепили един мой пън", при което викат Нанди да обясни как изглеждат тия мангали, тя вдига рамене и вика "Не знам, изглеждаха като мангали", после и тия от районното вдигат рамене, защото е ясно че в съда от "тоя чул, оня видял" само адвокатите ще спечелят... обаче какъв удобен случай да изкритикуваме целия български народ, че бездейства! Така променяме ли нещо наистина, или само ни става по-хубаво от това че сме намерили още една възможност да измрънкаме?
Е, не де! В случая се знае кой е бил на работа с камиона за боклук. ако полицията иска и при условие, че има свидетел може да глоби въпросния индивид от ромски тип! Просто не може за всичко да си затваряме очите! Днес ще е пън, утре ще телевизор, в другиден автомобила на комшията! А той все ще си трае...
 
Тия сигнали по цигански прояви не работят.

Попадал съм на групичка, режещи дървета в гората, и съм се обаждал на 112 - обяснявам подробно къде и как, ще ви заведа, .... "Ок, ше предам..." и дотам. Става дума за системна сеч, не инцидентен случай - често се чуват резачките и постоянно намирам остатъци от дейността им.

И още поне няколко случая без адекватна реакция. Държавата просто не функционира в тоя си вид.
 
Тия сигнали по цигански прояви не работят.

Попадал съм на групичка, режещи дървета в гората, и съм се обаждал на 112 - обяснявам подробно къде и как, ще ви заведа, .... "Ок, ше предам..." и дотам. Става дума за системна сеч, не инцидентен случай - често се чуват резачките и постоянно намирам остатъци от дейността им.

И още поне няколко случая без адекватна реакция. Държавата просто не функционира в тоя си вид.
Държавата не работи в този си вид? А какво предлагаш? Око за око, зъб за зъб, или просто да си затваряме очите?
 
Е, не де! В случая се знае кой е бил на работа с камиона за боклук. ако полицията иска и при условие, че има свидетел може да глоби въпросния индивид от ромски тип! Просто не може за всичко да си затваряме очите! Днес ще е пън, утре ще телевизор, в другиден автомобила на комшията! А той все ще си трае...
Полицията дори няма да има общо със случая, защото въпросните ще бъдат уволнени дисциплинарно от фирмата, наета от общината за сметосъбирането.

С тия същите или друга партида от ''родата'' имаше още по-грозен проблем - замърсяваха!!! Парадокс, нали? :)

Точно над къщите на нашата улица има малка горичка (парк), която ни дели от горната улица. На горната улица има контейнери за бокук, до които хората оставят по-едър отпадък - автомобилни гуми, табли от легла, сеш'се.. Вместо да ги метнат в камиона, мангустите ги мятаха в горичката над къщите ни. Гуми и всякакви вехтории опираха в мрежите ни... Пълна цигания. Кмета им направи гонка, след което сигнализира в общината. От тогава няма подобен проблем.

Така, че рецептата на Асенчо не ми е опция. Аз бих подала сигнал, но няма да е от името на безхаберния комшия. БТВ, това с гепенето на нарязани дърва от пред къщите на хората е добре известен проблем, но всички са на принципа на Асенчо - дай да мишкуваме, че няма какво да се направи.
 
На горната улица има контейнери за бокук, до които хората оставят по-едър отпадък - автомобилни гуми, табли от легла, сеш'се.. Вместо да ги метнат в камиона, мангустите ги мятаха в горичката над къщите ни. Гуми и всякакви вехтории опираха в мрежите ни... Пълна цигания.
Те са си ги криели за по-късно ;) После са минали да си ги приберат! Как ще зарежат току-тъй гуми! Та те са мат'риал за горене :) :) :)
 
И ето го двойния аршин ТУК

Американците си купуват ядрено гориво от Русия, но ние не можем! Ние трябва да си го доставяме същото руско гориво от тях за повече пари, че да има и за тях! Отново ще кажете, че хората ме такива! Да, ама всички други сме будали!
 
Те са си ги криели за по-късно ;) После са минали да си ги приберат! Как ще зарежат току-тъй гуми! Та те са мат'риал за горене :) :) :)
А, не. Тва, което им трябва си го качват в камиона веднага. Изхвърлят ги в гората. Все още някъде там се търкалят чували със стъклени бутилки и други подобни.. И ние чакаме да дойдат да си ги вземат, ама...
 
@kovak, що се шашкаш? Все едно не си виждал изхвърлени перални, гуми и пружини от стари легла по коритата на реките? Говорим за ЕС и за мястото ни в Европа, но всъщност сме си циганска нация, която е имала късмета, че се е заселила на много стратегическо място. Всъщност, не винаги сме били такива, но липсата на държавност в последните 30+ години ни ''превъзпита''.

И не ми казвай, че държавата, това сме ние обикновените хора. Не можеш да оставиш ненаказани убийци да летят по пътищата и да разчиташ само на самосъзнание. И немците, и канадците ще го правят, ако държавата им не реагира на драстични нарушения.
 
Пример от тази сутрин: мангалите, дето минават да сметосъбират, си качиха в камиона един якичък пън от дървата на комшията. Докато изляза да ги видя какво правят, те се намятаха на камиона и забрулиха по пътя.

Проблемът обаче не е мангалите, а в комшията и такива като него. След като му казах какво е станало, той поцъка с език, вдигна рамене и си се прибра у дома. В този случай трябва да пусне жалба до общината, за да уволнят циганите. Следващите назначени на тяхно място, щат - не щат, ще внимават. Поне така мисля...
Кратки размишления за системата и хората.
 

Има правописни грешки, включително при членуването както в заглавието, така и в началото на първото изречение.

Наложени са определени ценности, който са били догма. Те са се превърнали в стълбове, който с течение на годините са започнали да ерозират. Като накрая са се срутили. Но не напълно.

Не мога да си обясня как може да се бърка мястото на "и" и на "й", а това е масов проблем.

Не може да използваш Й, когато пред думата ''който'' имаш множествено число. Тогава е коИто.

Иначе размислите биват. Всеки си има някакво обяснение за проблема, но проблемЪТ е, че никой не дава решение.

п.с. снимката със щипките за пране е много яка. ;)
 
Какво ниво европейци сме и каква част от ЕС? Карбовски ви дава кратък и ясен отговор.

 
Има правописни грешки, включително при членуването както в заглавието, така и в началото на първото изречение.



Не мога да си обясня как може да се бърка мястото на "и" и на "й", а това е масов проблем.

Не може да използваш Й, когато пред думата ''който'' имаш множествено число. Тогава е коИто.

Иначе размислите биват. Всеки си има някакво обяснение за проблема, но проблемЪТ е, че никой не дава решение.

п.с. снимката със щипките за пране е много яка. ;)
Вярно е за правописните грешки. На 66,6~%
Поправих двете правописни грешки.
Относно размишленията и аз нямам 100% категоричен отговор защо нещата не се получиха, както трябва. Опитвам се да го изведа логично, или поне по-логично.

Исках да напиша, че някои мои мнения, които пускам тук, ще са линкнати и дублирани в моя сайт. И, ако админите преценят няма да го правя повече.

Всъщност тази моя позиция по темата комунизъм-демокрация се формира въз основа на практически разговори и моята позиция, че проблема е на 66,6~% в хората.
 
@kovak, що се шашкаш? Все едно не си виждал изхвърлени перални, гуми и пружини от стари легла по коритата на реките? Говорим за ЕС и за мястото ни в Европа, но всъщност сме си циганска нация, която е имала късмета, че се е заселила на много стратегическо място. Всъщност, не винаги сме били такива, но липсата на държавност в последните 30+ години ни ''превъзпита''.

И не ми казвай, че държавата, това сме ние обикновените хора. Не можеш да оставиш ненаказани убийци да летят по пътищата и да разчиташ само на самосъзнание. И немците, и канадците ще го правят, ако държавата им не реагира на драстични нарушения.
Чак пък да се шашкам! Но не мога ти спестя, че държавата това сме ние. Ние си избираме властта с не гласуването, ние позволяваме тази циганизация, и пак ние търпим някакви м...ли да ни замърсяват паркчето или горичката. Виждате ги всеки ден и си траете, ако полицията и общината не прави нищо пък хванете ги на местопрестъплението и бой! В града, от който идвам така възпитавахме циганите 90-те години. Но сега ще се намери някой евроатлантик и ще каже че не е хуманно така, има закони. Не може да се бият хора от етническите малцинства.

П.П. Виждал съм всичко! Но българите не сме се заселили тук случайно. Случайни неща няма! Как и двете български държави са били на стратегическо място и аспарухова България и Волшка България? А случайно или не първата даже дава цивилизацията и културата на Източна Европа и част от Азия! Случайност, не не мисля!
 
Ние си избираме властта с не гласуването
След като гласуваш за едно, а то се окаже точно обратното, в един момент се отказваш да го правиш. Не можем да обвиняваме 60% от имащите право на глас българи, че не виждат свой представител в манджата, която им се предлага.

Да, имаме огромна вина за циганизацията и пълното безхаберие, но, както казва "Асенчо" - като опитваш, опитваш, а държавата не реагира, в един момент просто вдигаш ръце и се отказваш. Така че: Не, ние не сме държавата. ;)
 
След като гласуваш за едно, а то се окаже точно обратното, в един момент се отказваш да го правиш. Не можем да обвиняваме 60% от имащите право на глас българи, че не виждат свой представител в манджата, която им се предлага.

Да, имаме огромна вина за циганизацията и пълното безхаберие, но, както казва "Асенчо" - като опитваш, опитваш, а държавата не реагира, в един момент просто вдигаш ръце и се отказваш. Така че: Не, ние не сме държавата. ;)
неслучайно има частен колеж за обучение на политици.... в него се влиза само с много пари и обикновенно учат децата и внуците на настоящите политици. Имам познат който учи там макар колежа да не е лицензиран от МОН , и не им дават дипломи. Просто ги обучават на техники на манипулация и как да изкарат една лъжа истина ......
 
След като гласуваш за едно, а то се окаже точно обратното, в един момент се отказваш да го правиш. Не можем да обвиняваме 60% от имащите право на глас българи, че не виждат свой представител в манджата, която им се предлага.

Да, имаме огромна вина за циганизацията и пълното безхаберие, но, както казва "Асенчо" - като опитваш, опитваш, а държавата не реагира, в един момент просто вдигаш ръце и се отказваш. Така че: Не, ние не сме държавата. ;)
За едно си права, в момента това което ни се предлага като политически пазар е по-скоро лош материал (реших да се изкажа по-меко), но въпреки това отново стигаме до там, че този "лош материал" е отражение на това което сме ние самите! Защото ние сме тези които всеки ден избираме корупцията! Ние сме тези които когато пушим си хвърляме фасовете, ние сме тези които караме бързо колите си и се убиваме. Ние решаваме за по-лесно да си затворим очите или да емигрираме! Да, ние всички ние. И ако смяташ че не съм прав, се замисли кога си използвала връзки за нещо напоследък?

Не знам кой е
"Асенчо"

... но всички явно взимат пример от него и за това сме на тоя хал!

П.П. Когато говорим за лошите неща не сме държава, но когато видим успехите на БАН или в спорта - леле каква държава сме ;)
 
За едно си права, в момента това което ни се предлага като политически пазар е по-скоро лош материал (реших да се изкажа по-меко), но въпреки това отново стигаме до там, че този "лош материал" е отражение на това което сме ние самите! Защото ние сме тези които всеки ден избираме корупцията! Ние сме тези които когато пушим си хвърляме фасовете, ние сме тези които караме бързо колите си и се убиваме. Ние решаваме за по-лесно да си затворим очите или да емигрираме! Да, ние всички ние. И ако смяташ че не съм прав, се замисли кога си използвала връзки за нещо напоследък?

Не знам кой е


... но всички явно взимат пример от него и за това сме на тоя хал!

П.П. Когато говорим за лошите неща не сме държава, но когато видим успехите на БАН или в спорта - леле каква държава сме ;)

Първо, имаш ужасно наивно обяснение за корена на проблема. ;)

Не, не ги избираме ние, понеже и ние, и те сме лош материал. Спускат ни ги от командния център, защото са подходящи за тях, а не за нас. Ние сме длъжни да избираме между наличното - баси избора, а? Те няма да допуснат до властта, някой, който е удобен на народа си, а не на тях. Виждаме го и в щатите с Робърт Ф. Кенеди, виждаме го и в Турция, и в Унгария, и почти навсякъде, където някой вземе много да им се опъва.

И не - не си хвърляме безогледно боклуците! Не караме пияни и надрусани и не даваме подкупи. Аз не го правя! Прави го една малка част, защото няма държавност, която да ги спре.

Кога последно съм използвала връзки за нещо?

Преди три години, когато ми се наложи да отида на пулмолог. Моя братовчедка работи на рецепцията в здравния център и ми запази номер, без да ходя на място. Алтернативата беше да чакам цял ден с бабичките, дето си нямат друга работа, освен да ходят по доктори, вместо да се прибера навреме и да работя.

Кой е Асенчо? AseasRoa. :)

Той всъщност не се казва така, но аз така го наричам. Трябва да му купя риза. :)
 
  • Like
Реакции: ROA
Защото ние сме тези които всеки ден избираме корупцията
И друг път съм го казвал, демокрацията ти дава право на глас, но не ти гарантира право на избор.
 
Първо, имаш ужасно наивно обяснение за корена на проблема. ;)

Не, не ги избираме ние, понеже и ние, и те сме лош материал. Спускат ни ги от командния център, защото са подходящи за тях, а не за нас. Ние сме длъжни да избираме между наличното - баси избора, а? Те няма да допуснат до властта, някой, който е удобен на народа си, а не на тях. Виждаме го и в щатите с Робърт Ф. Кенеди, виждаме го и в Турция, и в Унгария, и почти навсякъде, където някой вземе много да им се опъва.

И не - не си хвърляме безогледно боклуците! Не караме пияни и надрусани и не даваме подкупи. Аз не го правя! Прави го една малка част, защото няма държавност, която да ги спре.

Кога последно съм използвала връзки за нещо?

Преди три години, когато ми се наложи да отида на пулмолог. Моя братовчедка работи на рецепцията в здравния център и ми запази номер, без да ходя на място. Алтернативата беше да чакам цял ден с бабичките, дето си нямат друга работа, освен да ходят по доктори, вместо да се прибера навреме и да работя.

Кой е Асенчо? AseasRoa. :)

Той всъщност не се казва така, но аз така го наричам. Трябва да му купя риза. :)

И все пак си се възползвала от братовчедка си, да ти направи услуга която ще върнеш ;) това си е корупция :)
Асенчо е готин, винаги има добри доводи ;)

Но ако съдя по начина по който разсъждаваш значи за да отлепим дъното ни трябва бунт или въстание :)
Имаш ли пушка :)
 
За едно си права, в момента това което ни се предлага като политически пазар е по-скоро лош материал (реших да се изкажа по-меко), но въпреки това отново стигаме до там, че този "лош материал" е отражение на това което сме ние самите! Защото ние сме тези които всеки ден избираме корупцията! Ние сме тези които когато пушим си хвърляме фасовете, ние сме тези които караме бързо колите си и се убиваме. Ние решаваме за по-лесно да си затворим очите или да емигрираме! Да, ние всички ние. И ако смяташ че не съм прав, се замисли кога си използвала връзки за нещо напоследък?
Аз тук бих разделил нещата на Култура и Управление.

Културата я виждам като някакви общи навици, които дори да са лоши, те са един вид народна черта. Тук ако трябва да обвиняваме някой, то трябва да е масата от народа. Добре, ама когато нещата са един срещу всички, каузата е леко невъзможна. Моя съвет към този един би бил да не се престарава чак толкова, за да не се превърне в едно досадно мрънкало (като Ванчо от форума), което може да доведе до отхвърляне (другите да го отхвърлят или той да отхвърли другите) и въобще всякакви ненужни проблеми. Когато нещо в културата не ни пасва, най-добре е да приемем тази черта на народа и да си правим нещата по нашия начин. Евентуално с времето некултурните хора може пък да започнат да ни "копират" по принципа "с къф се сбереш, такъф ставаш", и така лека полека и човек по човек културата се изменя. Това се случва и в глобален мащаб, благодарение на Интернет. Едни народи гледат от други народи и прихващат по нещо. Ако някой не вярва в това, да се запита защо комунистическите режими винаги всячески се опитват да изолират информационно държавата си от останалите.

Управлението се избира уж за да напътства и помага на народа, но разбира се обикновено се случва оня проблем, за който говорим когато става въпрос за AI - интелекта започва да мисли за своето оцеляване, да лъже ако трябва, да се опитва да придобие още повече власт и да ограничи хората от такава, и в крайна сметка да използва хората като един вид храна. Някой ще каже, че трябва граждански контрол. Но в един момент, ако зора да контролираме туй що трябва да ни решава проблемите стане по-голям от проблемите, редно е да се запитаме дали не си създаваме допълнителни проблеми и дали ни е нужно това управление. Хората го разбират това едва когато нещата станат крайно нетърпими.

Да очакваме обаче управлението да повишава нашата култура, когато културата на управлението е егоистична... аз не бих се надявал. В крайна сметка културата си остава наша грижа, а управлението наша тежест.
 

Горе