Токът поскъпва с 10%, газът и парното поевтиняват от 1 юли

GTA-RACER

New Member
Токът ще поскъпне с около 10 на сто от 1 юли, а природният газ и топлата вода ще поевтинеят. Това заяви председателят на Държавната комисия за енергийно и водно рагулиране (ДКЕВР) Ангел Семерджиев, цитиран от БТА, след днешнвото открито заседание на регулаторния орган.

Той посочи, че предстои включване към електроенергийната система на един от най-големите до момента фотоволтаични паркове с мощност 50 мегавата.

Сега се събират данни и за други проекти за производство на енергия от възобновяеми източници, които трябва да влязат в експлоатация до 1 юли и съответно ще повлияят върху крайната цена на тока, но въпреки това прогнозата ни за 10-процентно увеличение се запазва, коментира Семерджиев.

Той потвърди, че природният газ и топлата вода ще поевтинеят от 1 юли, но не се ангажира с конкретна прогноза, тъй като още не са готови данните на "Булгаргаз".

Източник: http://money.bg/news/id_1701423

До кога ? До кога питам аз ? До кога ще ни смучат кръвта тия паразити ? Това е удар и под нашия кръст, защото нали се сещате... компютрите ни не са на фотосинтеза, те се захранват с ток! Е разбира се не консумират кой знае колко но ако така продължава да се вдига тока, накрая ще дойде ден когато заплатите на хората няма да стигнат само за тока им! И тогава такива форуми като този и много други ще започнат да опустяват! Някой усеща ли до къде ще отидат нещата ако продължават така да вдигат, вдигат, вдигат, вдигат тока ? Колко още ? До като оставят хората на тъмно ли ? Ами така ще дойде време когато вечер улиците ще бъдат тъмни, уличното осветление ще бъде угасено за да може кметовете да правели икономия, че видиш ли тока бил скъп, блоковете мрачни и призрачни в прозорците мъждукат свещи, климатиците хванали паяжина от неизползване, а вентилационните тръби на климатиците приспособени за комини понеже хората ще започнат да готвят на дърва и въглища, останалите на газ... Това ли ще е България ако това продължава така да расте безразборно цената на тока ? Е хубаво че има развитие на фотоволтаичните генератори, нека да има, но... едно голямо НО... Защо на гърба на народа, защо от джоба на бедния българин ? Нали уж европейския съюз отпускал субсидии за подобни проекти ? Ама не пак от нас, пак от нашия джоб. Днеска един ми подшушна като слух че до година тока ще скочи с още 25 %... Не било сигурно, не е още официална информация но нищо чудно и с 50 % да го вдигнат, а защо не и със 100 % нали трябвало да се компенсират новите мощности там ветрогенератори, фотоволтаични генератори, ние народа сме "богати" и ще ги погасим там разходите. Някой помни ли какво беше казал Бойко Борисов малко преди изборите през 2009 г. ? Аз ще припомня: изказването му беше че тока бил много скъп, и той щял да направи всичко възможно да намали цената на тока. Аз никога не съм гласувал за тия, и няма и да гласувам, но защо обещават нещо което не правят ? А да забравих - обещанието било културно отказване. И така - да са живи и здрави пенсионерите в Чехия и Австрия, да очакват ново повишаване на пенсиите им, а тука нашите да се готвят за ефективна фотосинтеза! До като са тук тия енергоразпределителни дружества ( паразитите исках да кажа защото са точно такива ) така ще бъде, и... до като народа мълчи.
 
От: Токът поскъпва с 10%, газът и парното поевтиняват от 1 юли

дадада, знаем ги тия - газта и парното ще покъпнат когато достатъчно хора минат на тях. Като дизела :)))
А, да, и да добавя - нищо няма да евтинее, само ще поскъпва. Борете се за заплати и висок стандарт

бъде угасено за да може кметовете да правели икономия, че видиш ли тока бил скъп, блоковете мрачни и призрачни в прозорците мъждукат свещи, климатиците хванали паяжина от неизползване

643f213552c0.jpg
Купи си куче, шлифер и пушка ахахахаха

вентилационните тръби на климатиците приспособени за комини
Дай по-подробно за това ноу хау?

Аз никога не съм гласувал за тия, и няма и да гласувам,
Сподели за кой с гласувал че ми е интересно
 
От: От: Токът поскъпва с 10%, газът и парното поевтиняват от 1 юли

дадада, знаем ги тия - газта и парното ще покъпнат когато достатъчно хора минат на тях. Като дизела :)))
А, да, и да добавя - нищо няма да евтинее, само ще поскъпва. Борете се за заплати и висок стандарт




Виж файлът 3623
Купи си куче, шлифер и пушка ахахахаха


Дай по-подробно за това ноу хау?


Сподели за кой с гласувал че ми е интересно

Не е смешно, а дори трагично! Нещата са много сериозни и ще продължават да стават още по сериозни както отива. Аз в една друга тема писах за кой съм гласувал, даже имаше анкета - разбира се че за АТАКА! Винаги съм си бил за тях, е разбира се и те имат минуси които трябва да се изчистят, но според мен само крайно-дясна партия ако поеме властта може да вкара в релси държавата. Поне това е моето виждане на нещата.

За ноу хау-то майтапа на страна, но там вървят нещата, действително ще принудят хората да измислят разни приспособления.

Газта и парното ще поскъпнат след време, на мен ми е ясно че това сега е уловка.

П. С. Не ми трябва пушка, имам си законно оръжие пистолет, слава Богу не ми се е налагало да го ползвам, стои си в сейфа и обира праха... за черни дни. Куче имах, гледах го 15 години и 2005 г. си почина от старост, мислех да взимам още едно но се отказах, понеже пак ще дойде ден когато то ще предаде Богу дух, а това трудно се преживява... и за това се отказах... всъщност ще ме разберат хора които са гледали кучета.
 
От: От: Токът поскъпва с 10%, газът и парното поевтиняват от 1 юли

Не е смешно, а дори трагично! Нещата са много сериозни и ще продължават да стават още по сериозни както отива. Аз в една друга тема писах за кой съм гласувал, даже имаше анкета - разбира се че за АТАКА! Винаги съм си бил за тях, е разбира се и те имат минуси които трябва да се изчистят, но според мен само крайно-дясна партия ако поеме властта може да вкара в релси държавата. Поне това е моето виждане на нещата.

За ноу хау-то майтапа на страна, но там вървят нещата, действително ще принудят хората да измислят разни приспособления.

Газта и парното ще поскъпнат след време, на мен ми е ясно че това сега е уловка.

П. С. Не ми трябва пушка, имам си законно оръжие пистолет, слава Богу не ми се е налагало да го ползвам, стои си в сейфа и обира праха... за черни дни.

слушаи си чалгата и въобще да не те е*е[video=youtube;PtX18F1ObJ4]http://www.youtube.com/watch?v=PtX18F1ObJ4[/video]
 
От: От: Токът поскъпва с 10%, газът и парното поевтиняват от 1 юли

разбира се че за АТАКА!
Така и предполагах.

имам си законно оръжие пистолет
Чудно. Имаме си атакер с пистолет.
Абе ей, за ко ти е тоя пистолет? Ако е за самозащита - носи го в теб.
Ако седи вкъщи - значи си поредния психар дето ще набере на някой, ще се прибера да си вземе патлака и ще направи белята. А и атаката го потвърждава.
Аз точно така направих с газов на 14.
 
От: От: От: Токът поскъпва с 10%, газът и парното поевтиняват от 1 юли

слушаи си чалгата и въобще да не те е*е[video=youtube;PtX18F1ObJ4]http://www.youtube.com/watch?v=PtX18F1ObJ4[/video]

Грешка си, не слушам чалга, това не е моя стил музика, но все пак мерси за поздрава. Точно заради хора които си слушат чалга и не им пука сме на това положение, и за това си правят каквото искат с нас, и ще ни вдигат още цените до като уморят хората. На мен започна да ми прави впечатление че голямата част от клошарите са българи вече, няма само цигани. Има си причина за това и всички я знаем. Виновни сме си ние че мълчим и се примиряваме с това което ни налагат.
 
От: Токът поскъпва с 10%, газът и парното поевтиняват от 1 юли

Викайте МОКУ, който в друга тема казва, че плащаме много ток заради мангалите.
 
От: От: Токът поскъпва с 10%, газът и парното поевтиняват от 1 юли

Така и предполагах.


Чудно. Имаме си атакер с пистолет.
Абе ей, за ко ти е тоя пистолет? Ако е за самозащита - носи го в теб.
Ако седи вкъщи - значи си поредния психар дето ще набере на някой, ще се прибера да си вземе патлака и ще направи белята. А и атаката го потвърждава.
Аз точно така направих с газов на 14.

Купих го преди няколко години, като самозащита! Щом си от София ( поне така пише в профила ти ) знаеш че не е много безопасно в нашия град. Ако съм психар - нямаше да мина психотеста и да ми дадат разрешително да нося оръжие. За коя партия съм гласувал и ще гласувам си е лично моя работа. Нали така ? И една подробност преди да бързаш да правиш заключения - пистолета ми не е в къщи, а го държа в сейф в полицията! Така е по сигурно! Извинявам се че пропуснах да пиша в по горния пост това. Имам и други познати които си държат оръжията ( ловни пушки ) в полицията, защото така е по сигурно някой ако ти влезе в дома, и си ги взимат само когато ходят на лов, в останалото време си ги държат в полицията. Нека не спамим в темата с коментари които нямат нищо общо със заглавието.
 
Последно редактирано:
От: Токът поскъпва с 10%, газът и парното поевтиняват от 1 юли

Ко да ти кажа... аз носих газов пистолет на даскало да гърмя един, и го гърмях, а после минах психотеста за превоз на пътници.
а го държа в сейф в полицията!
Така наистина е ок.
Да не е в сейфа за веществените доказателства? Ебавам се де
 
От: Токът поскъпва с 10%, газът и парното поевтиняват от 1 юли

пистолета ми не е в къщи, а го държа в сейф в полицията!
Голяма самозащита ще е, искам да видя ако някой влезе у вас как ще го вземеш тоя пистолет от милицията, голяма самозащита е да си държиш пистолета в милицията.
:lol:
 
От: Токът поскъпва с 10%, газът и парното поевтиняват от 1 юли

Ко да ти кажа... аз носих газов пистолет на даскало да гърмя един, и го гърмях, а после минах психотеста за превоз на пътници.

Така наистина е ок.
Да не е в сейфа за веществените доказателства? Ебавам се де

Ужас! По наше време когато ходех на даскало нямаше такива хулиганчета и боклуци заради които да носим оръжия. То тогава нямаше и газови пистолети, нямаше оръжейни магазини, защото по времето което ходих на даскало беше по комунизма. А сега училищата превърнати в затвори - едни високи огради, видео-камери, гардове пазят... По наше време беше много спокойно, сега гледам родителите със страх пускат децата си на даскал. Хубаво че си го гръмнал боклука, щом ти е създавал проблеми. Аз когато ходех на даскал решавах проблемите ми и на съучениците ми с юмруците си, имаше няколко боклуци от по големите батковци дето взимаха стотинките на съучениците ми, караха ги да обръщат джобовете, тогава закуските и баничките струваха някакви си стотинки, взимаха парите на който им падне заделени за храна, и на мен един ден ми прикипя и взех нещата в свои ръце като ги прекарах във WC един по един, и после аз излязох виновния разбира се, но после имаше мир и се извиняваха, че после викаха родителите им на тия и моите родители всички при директора че обяснения че глупости... но тогава бяха други времената. :) Сега съм чувал че ако някой ученик гръмне с газов пистолет някой боклук от даскалото онзи вместо да си вземе поука и да се кротне ставал още по голям идиот - докарвал цяла тайфа да отмъстят и ставало кърваво меле... Надявам се в твоята ситуация да не е стигнала до там - да ти докарат отмъстителна групичка след изстрела, че сега в тия училища положението е наистина опасно!
 
От: Токът поскъпва с 10%, газът и парното поевтиняват от 1 юли

Голяма самозащита ще е, искам да видя ако някой влезе у вас как ще го вземеш тоя пистолет от милицията, голяма самозащита е да си държиш пистолета в милицията.
:lol:

Сега не ми трябва, защото повечето време пътувам навънка, не мога да го мъкна с мен зад граница. Преди няколко години го купих защото работата ми го изискваше - тогава работих лична охрана на един бизнесмен и пищова всеки ден ми тежеше на кръста. Разбира се курса за стрелбата, и там всички разходи ми ги пое шефа ми. Няколко години мъкнех този пищов с мене си да го вардя онзи, ( не съм спал по 2-3 дни да го вардя до като ония пие и купонясва, бях ред-були глупости да издържам ) и накрая той реши да замине на един испански остров и остана там. Та сега пищова си стои в полицията, понякога го взимам с мене си като се върна в БГ ( че има разни информатори кой се върнал от чужбина и знаете за какво става въпрос )а понякога като го взема отивам на стрелбището колкото да си поддържам тренинга.
 
От: Токът поскъпва с 10%, газът и парното поевтиняват от 1 юли

Не знаех че ще оцениш положително изявата ми с патлака, исках да покажа че психотестовете с БГ са само на хартия
 
От: Токът поскъпва с 10%, газът и парното поевтиняват от 1 юли

Не знаех че ще оцениш положително изявата ми с патлака, исках да покажа че психотестовете с БГ са само на хартия

Да, оценявам хората като теб които се показват мъжкари и не се оставят да ги тъпчат комплексари. Такива пичлемета които пречат и създават проблеми - това заслужават. Какво да ти кажа, ако се оставиш ще продължат да те тъпчат до като те смачкат... Лошото е че такива боклуци могат до такава степен да ти извадят нервите че да те принудят да направиш нещо за което цял живот можеш да съжаляваш... Добре че е бил газов патлак, ама важното е че си му дал урок. Аз с юмруци ги решавам нещата, но гледам да избягвам спорове и конфликти, само в краен случай вече ако съм притиснат в ъгъла и няма изход. По принцип съм миролюбив човек и мразя насилие, винаги съм гледал да не се стига до бой, но тогава когато бях 10 клас един ден просто избухнах, пречупих си страха и ги издебнах един по един по различно време във WC-то и действах както ми падне. Всеки ден да ядеш шамари и да те карат да обръщаш джобовете, и да бият и съучениците ти, да ги нареждат в редица и да ги карат да си обръщат джобовете и да се лигавят с тях... чашата прелива и... Ама защо трябва да се стига до там че да ме уважават после от страх и лицемерие след като ядоха боя във WC-то ? Принуждават те да ставаш звяр като тях, но нямаше как защото вече не се издържаше. След мен ги биха и други, защото събраха кураж. После извинения, съжаления, ама не приемам от боклуци. В последстие дори се оказа че са по страхливи и от нас даже след като ядоха боя, да ги видиш колко са жалки... Въпроса е да го изненадаш такъв боклук в момент който не очаква че в един момент точно ти който си притискан и унижаван ще го нападнеш, и започваш да го налагаш до като падне в краката ти до като започене се моли да спреш... Ама това са стари работи, важното че след това обстановката се успокои и нямаше проблеми. Ами поне този психотест който аз минах не мога да кажа че беше просто на хартия, имаше 350 въпроса доста от тях подвеждащи, може и да има някои психотестове фективни колкото да минат, но аз минах тест за притежание на огнестрелно оръжие, не газов пистолет, там нещата са по деликатни.

П. С. Страхът от опасността е 10 пъти по страшен от самата опасност! Само слабите се стремят към порядък!
 
Последно редактирано:
От: Токът поскъпва с 10%, газът и парното поевтиняват от 1 юли

Ко да ти кажа... аз носих газов пистолет на даскало да гърмя един, и го гърмях, а после минах психотеста за превоз на пътници.
Юри геврека вече ще ти викам:D
 
От: Токът поскъпва с 10%, газът и парното поевтиняват от 1 юли

И така реших да повдигна тази позабравена темичка от преди 2 месеца, тъй като 1 Юли наближава. Гледам че хората се вълнуват че забранявали пушене, гей паради и други отвличащи вниманието неща. Как така има младежи които се събират организирано да протестират че им накърнявали хомосексуалните права, искат да ги чуят, да ги забележат, да им удисат че и те са хора с права! И защо вместо да се влага енергия и време в такива глупости като гей паради, не се замести с протест срещу цените на горивата и тока ?

И така: тока го вдигат с 10 % което значи ако сте плащали до сега под 100 лв. примерно 50 лв. на месец, от сега нататък ще е 55 лв. а ако сте плащали по 100 лв. на месец, от сега на татък по 110 лв. ! Аз поне така го изчислявам, но мисля че сметките доста ще скочат от колкото аз ги изчислявам, понеже нали освен чистия употребен ток има и ДДС, а колкото повече е тока - толкова повече скача и ДДС-то и от там цялата обща сума набъбва доста. Говорих с няколко човека, всеки казва голяма работа че там с 5 или 10 лв. отгоре чак толкова няма да се усети е да иска им се, но няма да е чак така. Всъщност няма недостиг на ток, тока не е дефицит в България, а просто забелязвам че започнаха през 4 месеца да го вдигат, и то сега с цели 10 %. Оправданието е че изграждали нови мощности и не знам си какво. Мисля че на някои хора така им е изгодно да вдигат тока когато им кефне, и с колкото им кефне, като си намират причини. Не знам зимата това как ще се отрази на сметките, но пък и няма и гаранция че сега на 1 Юли като го вдигнат, дали няма да го вдигнат след още 4 месеца примерно, преди да са дошли големите студове.
 
От: Токът поскъпва с 10%, газът и парното поевтиняват от 1 юли

Оня ден даваха един пич, дето си прави тока сам. То накрая по далавера ще излезе, да инвестираш в вятърни или соларни съоръжения.
 
От: Токът поскъпва с 10%, газът и парното поевтиняват от 1 юли

Оня ден даваха един пич, дето си прави тока сам. То накрая по далавера ще излезе, да инвестираш в вятърни или соларни съоръжения.

Ами те така ще принудят хората си инвестират в такива съоражения, и ставаш независим. Само дето при соларните фотоволтаични генератори е по деликатно положението, ще мине някой пиян, ще хвърли 1-2 камъка и ще натроши системите. Трябва да има някой да ги пази, иначе сложна работа.
 
От: Токът поскъпва с 10%, газът и парното поевтиняват от 1 юли

Излъгаха ни, и този път брутално и нагло - уж говореха да са 10 % увеличение, а сега станаха 13 % и то точно в последния момент. Гадни мръсни измекяри. Не знам само на кой му трябват ВЕИ и фотоволтаици ? Тия които са собственици на тези ветрогенератори и фотоволтаични генератори, те не са случайни - същите хора изграждат ски-писти, лифтове и прочие.

Източник:

___________________________________________________________________________

Поскъпването можело да е 100%, но ГЕРБ оправили кашите

"Оправихме вашите каши", обърна се към БСП Добрев и обясни, че ако са се били реализирали всички договорени по времето на Тройната коалиция проекти за производство на ток от слънце и вятър сега токът щял да е 100 процента по-скъп.


A не 100 % са много малко - вдигайте ги на 200 % или 500 % или направо на 1000 %... Към това мога да кажа че сами сме си виновни че мълчим. Във Норвегия преди 5 години заради 2,5 % вдигане на горивата хората скочиха на протест, и много малко се движеха с личните си коли, повечето бяха на автобуси, а точно в Норвегия е традиция всеки да се придвижва с колата си! Само че в България купуването и продаването на овце, не е престъпление, както казваше Светльо Витков.

Бойко вместо да се оправдава че тройната коалиция приела този закон за зелената енергия има лесно - ами да го разкара. Защо пак от нас хората ? Значи във Франия имам един приятел който е завършил екология, и там ги учат че точно атомната енергетика е най екологичната. Екологията е доста различна за някой по развити страни, спрямо по бедните. И още нещо - във Франция по закон ВЕИ се строи на земя само която е след 7-ма категория, а в България кой където си иска!

___________________________________________________________________________

"От следващия месец се въвежда и още една добавка за т. нар. невъзстановяеми разходи, която се дължи на дългосрочните договори за изкупуване на енергията от ТЕЦ-овете "Марица-изток" 1 и 3."

Що за глупости са това ? Какви са сега тези невъзстановими разходи. И кой идиот ги е кръстил така, след като явно потребителите чрез сметките за тока ще ги "възстановяват"?
И как стана така, че са договорени в договори с централата, която е собственост на американска компания? Кой, защо и как подписва такива договори?

___________________________________________________________________________

Междувременно стана ясно, че австрийската компания EVN е поискала стойността на електроенергията да се променя на всеки 3 месеца, а не веднъж годишно, както е в момента. Източник:

Значи отделно сега тези 13 % и после EVN на всеки 3 месеца ще си вдигат тока с колко си искат ? Ами ако така продължава, накрая месечните сметки ще надвишат и максималната работна заплата, до като държавата заприлича на едно огромно гето - без ток на свещи и горящи варели за отопление, като в гетата в USA.

На едно друго място бях чел, пак изказване от Семерджиев че другото лято можело да вдигнат тока с още 20 % !!! Според мен щом така драстично вдигнаха тока, и то по този нагъл измекярски начин в последния момент си добавиха още 3 % отгоре, поне в близките 3 години тока не трябва изобщо да го пипат, нито с 0,1 % дори!

Усещам че нещата верно си отиват към бой. И като го гледам тоя брадатия Семерджиев, нещо ме избива на извращения... :twisted:
 
Последно редактирано:
Да, днес бях неприятно изненадан като го чух по радиото. Седя се, кефя се на празна София и по едно време късно вечерта убавците били гласували, че ще е 13%, а не приетите 10%. И си казах, дано си купят свещи и нищо друго не изкоментирах, защото знам, че ако ще крадат така насилствено, то тези пари ще се насочат в направление релевантно на това, с какво настроение са ги платили народа. Няма загуба във вселената, всичко идва на едно място рано или късно. Пък всеки да си мисли както е заслужил от рано. Какво мога да кажа повече. Аз съм от позицията на обикновения гражданин.
 

Горе