мога ли да си купя остров?

От: мога ли да си купя остров?

Добре звучи , но едва ли е лесно, май трябва доста голяма инвестиция

Поне 10 милиона евра ще ти трябват... 2-3 от които само за подкупите, ама тва си е сериозна работа, но ще ги избиеш от "туризма" де, като бъркаш разни неща в някоя подземна лаборатория и секретни оранжерии...
 
От: мога ли да си купя остров?

Поне 10 милиона евра ще ти трябват... 2-3 от които само за подкупите, ама тва си е сериозна работа, но ще ги избиеш от "туризма" де, като бъркаш разни неща в някоя подземна лаборатория и секретни оранжерии...

Вие май се надлъгвате жестоко :lol:
10 милиона евра няма да му стигнат за нищо
а да не говорим, че за системите и охраната плещите абсолютни глупости.

В България има сотици хора с повече, ако ставаше толкова лесно... :mrgreen:
 
От: мога ли да си купя остров?

Ще си прикарам един сървър.. ще накача всякакви неща и ще ги пускам свободно в нета :D :D Даже ще ги продавам!
Да допълня @delta_force, задължително една офшорна банка... и при това пълна тайна на клиентите ти..
 
От: мога ли да си купя остров?

Абе що не вземе да си направите и собствена валута - парите ще си печатите сами...
за да си купят стоката - наркоманите ще трябва да разменят валута - дават евра за вашата - еврата са истински :)
 
От: мога ли да си купя остров?

Абе що не вземе да си направите и собствена валута - парите ще си печатите сами...
за да си купят стоката - наркоманите ще трябва да разменят валута - дават евра за вашата - еврата са истински :)

Супер-идея. :D Виж за това не бях се сещал. :) Nortrant идваш с нас там за съветник, направо те правим министър на финансите и икономиката. Край! В списъка си вече за финансов министър. :)
 
От: мога ли да си купя остров?

Не се впрягай чак толкова (до аналните жлези). Всъщност си симпатяга, ама разбери ме и мен. В България съм, карах колело, пих две бири, гледах няколко приятелски мача и слушах предаване на Денис за Led Zeppelin... Получих ЛС, влязох в този форум и се изоках, колкото за колекциониране на няколко негативни репутации от местните ученици. Но изведнъж се появи ти в цялата си антагонистична красота и се обърна директно към мен - би било невъзпитано да не отговоря :)
Ами:)Просто имах време за губене и малко потролих из района:). Доста голям дефицит има последно време с негативни репутации по мой адрес, изглежда са ми свикнали вече. Жалко:(
 
От: мога ли да си купя остров?

Некоректно е да се сравняват цените на туристически остров като Пукет с тези от вътрешността на страната. Все едно да се сравнява село Голо Бърдо със Слънчев бряг (BTW, Слънчев бряг е като Люлин-3 в сравнение с Пукет, ама това е отделна тема).
Наистина е евтин Тайланд (стоки, имоти, услуги, работна ръка). А ако си падаш по обувки от крокодилска кожа и пържени хлебарки, то си е направо рай.
 
От: мога ли да си купя остров?

2007 почивахме на Пукет, а 2005 си бяхме организирали с едни приятели екстремал до Златния триъгълник (барабар с Бирма, сега Мианмар).

Видяхме градове и села, които туристите никога не виждат. Газихме блата, от които туристите не излизат. Нещо подобно има по филмите (в последния Рамбо примерно, ако махнеш стрелбата), но не е толкова дотам великолепно и страшно.

Животът в обикновения Тайланд е много евтин и сравнително хубав за бели хора (сорри за "расизма"), но зависи как го живееш и от кого се пазиш (най-големите опасности идват пак от Европа).

Аз си избрах Пукет, защото там ми харесва. Но във вътрешността на страната цените са почти същите. С 50 долара не може да се живее. Проверих един друг град и там цените са високи. Например наем за апартамент 150 долара на месец, килограм картофи 1.50 долара. Може за някой да е евтино наистина. Но само с 50 долара как? Това са слухове. Имах приятели, които по едни такива слухове отидоха на почивка в една държава и останаха много разочаровани, защото някои цени им излизаха и по 3 пъти по-скъпи отколкото в България. Добре е да сверявате всеки слух с по-достоверна информация поне от интернет, ако не може да си намерите приятели от самата страна.
 
От: мога ли да си купя остров?

Не съм бил там, ... доколкото си спомням това беше някъде по посока Малайзия. Обаче град, в който има летище и фестивали, няма как да е от по-евтините. Но и ти нахалстваш все пак. Хем искаш да рупаш вурстчета, хем да е по-евтино от $50 на месец. Това дори скандинавските наркопубери по Черноморието не могат да си го позволят.
 
От: мога ли да си купя остров?

Избрах си друг град Хат Яй. Не съм го чувала. Да направя сметка за един месец: наем на едностаен в краен квартал - 90 долара. Транспорт - 22 долара. 5 килограма пилешко - 20 долара. Плодове и зеленчуци 10 килограма - 13 долара. 4 литра мляко - 8 долара. Интернет, ток, вода и др. - 50 долара. Да сложим и поне 10 долара за нещо непредвидено като лекарства. Никакви цигари, алкохол, ресторанти. Сметката за края на месеца: над 200 долара или около 320 лева. Ако човек реши да отиде един път на кино, на ресторант, да изпие по едно питие вкъщи и да се повози на такси, мисля, че ще скочи сметката му поне на 300 долара. Не става само с 50 долара. :)


Човека по-горе ти говори за блата, джунгла, а ти за кино и ресторант. Мисля че трябва да сравните местата, за които говорите.
Не съм много запознат с районите там, но например нищо не означава, че в Централна България(например Карлово,Калофер ) е по-евтино от Сандански, например Петрич си внася гръцките домати, те не пътуват много са по 1.20лв, докато в Карлово са 1.80лв. Докато пък Сандански малко или много е по-туристически град и цените на хотелите са примерно 20-30 лв човека, докато в някое село от централна България, където не е туристическа дестинация е 10-20 лв. на човек.
 
Еи зачекнахте ми любимата тема за Тайланд ... значи ще започна с валутата 1 долар е равен на приблизително 30 baht

Значи тайландците с МБА от не много известен университет започват работа в Банкок със заплати от по 15 000 или около 500 долара (някой по отчаяни може и за 10 000 ама рядко) от MBA престижен университет може стартира и със 30 000 заплата ... в Банкок е скъпо обаче може да изкарате добри пари един - Farang - тяхната дума за европеец чужденец - бял чужденец.... е доста трудно да се сдобие с разрешителни за работа... не е невъзможно но е бюрокрация и пари... по форумите в една дискусия за заплатите съм виждал западни собственици на програмистка фирма в Банкок се оплакваше че най добрите му служители му избягали при заплата от 50 000 baht + разходи за транспорт (така си го преведох) + солидна здравна застраховка... (тайландците нямат здравно осигуряване като в европа) така че не мислете че е много евтино.... В дилършип на мерцедес или бенц както имат навика да им казват все още, продавачите освен заплати получават комисиони от продажбите има месеци в който правят над 150 000 - $5000... информацията я имам от една от HR-ките им ;)

В Тайланд има релокирали се уебмастъри един от тях е Крис от Авсвстралия... не го смятам за върховен уебмастър - тук във форума има стари кучета който биха се оправили по добре от него с проектите си .... но води страхотен блог от три години има съвти за Chiang Mai - който е горе долу втория по големина град и евтин... има добра статия как да изкарате с $10 на ден http://www.livingthai.org/how-to-live-in-chiang-mai-on-10-a-day.html и като цяло за цената на живота в тайланд
http://www.livingthai.org/how-to-live-in-thailand.html

Та Крис си блогва прекарва си страхотно с мацки без да им дава пари... храни другите expats който пръскат доста пари и си мислят че са разбрали играта.. Крис също си мисли че е разбрал играта.... Е и баткови coolice пък е разбрал играта за неща който Крис не знае и не се сблъскал или поне не съм го видял да блогнал за тях... висшето общество в тайланд... Hi-So представлява около 15% процента от 65 милиона население.... имат стандарт на богати хора навсякъде по света... Семейството което познавам в най близък формат харчи по около 200 000 baht около 7000$ на месец за да поддържа стандарта си на живот има два хотела и въобще не е върха на върха на Hi-So просто нормални Hi-So...

Доколкото съм запознат преди 15 години Hi-So биха гледали на един фаранг с пренебрежение... сега са модернизирали и са по отворени ама трябва да сте на нивото им :) или да сте забележителни в някоя друга област...
 
Последно редактирано от модератор:
С 1000 долара на месец може да живее доста нормално в Тайланд (вижте втората статия на крис от предния ми пост където е дал разбивката си) и по добре от БГ - но не и в Банкок и това е ако нямаш деца... общото образование в тайланд е по зле и от българското .... частните училища лесно достигат до няколко хиляди долара... за най добрите училища на дете лесно може да излезе $10 000 - $20 000 на година така че и това трябва да се има на предвид... http://www.telegraph.co.uk/education/expateducation/7763989/Expat-guide-to-Thailand-schools.html


Друго на което трябва да се обърне внимание са здравните застраховки защото здравната система е платена... застраховки с пълни покрития от по няколко милиона baht лесно могат да достигнат до $500 на месец $6000 на година за по възрастни http://www.telegraph.co.uk/health/expathealth/7844558/Expat-guide-to-Thailand-health-care.html за 30 годишни минимума е около $100 на месец... да си призная не съм запознат със застраховките им дали се плащат на месечна или годишна база... аз имам 90 дневна при пътуване в чужбина към една от картите ми... и не живея в тайланд засега
 
Последно редактирано от модератор:
От: мога ли да си купя остров?

Явно има сериозни предприемачи тук... Вече и за закупуване на острови се говори, а преди 5 години всичко започна с "как да изкарам пари цъкайки по собствените си адсенс реклами в блогспот блога ми" ... Прогресирате, ейй ! :D
 

Горе