DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

В: Може ли да кажете какъв тип трябва да бъде типа фирммата, и има ли значение продукта, който ще се продава:
Limited Liability Company
Limited Partnership
Fictitious Name

О: Като за начало LLC

В: Много често из интернет срещам реклама на сайтовете WorldWide Brands и Onesource, които са платени. Има ли някой, който се е възползвал от тях и наистина струва ли си да се инвестира в тях? Кой е по-добър?
О: WorldWide Brands


Здравейте на всички, искам да поздравя E-Business за страхотната тема и да му благодаря за изключително ясните и откровени отговори на всички въпроси. Изчетох всички мнения и много се заинтригувах от този тип търговия. Намирам се в Щатите и си помислих, че ще ми е и по-лесно да започна. От година, две се занимавам с малки сделчици по E-bay, но те си бяха между другото, не са ми докарвали значителни доходи, но сега мисля да премина на следващото ниво и имам следния въпрос:
Може ли да кажете какъв тип трябва да бъде типа фирммата, и има ли значение продукта, който ще се продава:
Limited Liability Company
Limited Partnership
Fictitious Name
Не знам дали има и други варианти, с които аз не съм запознат. Май разликата в типа на фирамата е в данъците, които се плащат на края на годината, но не съм сигурен.
Имам и още един въпрос:
Много често из интернет срещам реклама на сайтовете WorldWide Brands и Onesource, които са платени. Има ли някой, който се е възползвал от тях и наистина струва ли си да се инвестира в тях? Кой е по-добър? :shock:
Много благодаря предварително!
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

:D:D:D:D
Трябва ли ти счетоводител за американската фирма и/или как се водят отчетите?
Каква е цялата процедура, че изобщо не съм наясно с тези неща - какъв вид данък се плаща и кога, разликата между данък печалба,годишен данък и ДДС и кои от трите кога се плаща:(:shock:
Трябва ли да плащаш здр. осигуровки - аз съм неработещ намиращ се в САЩ?

Браво и благодаря. Много полезна, но и мнооооооооооого дълга тема :)
4:24АМ

Ако има отговор на въпроса за счетоводител в САЩ, данъци , осигуровки ще бъдем много радостни
Вече бих казал,че има всичко писано по темата освен по това по горе
Със Здраве !!!
 
Последно редактирано:
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

При онлайн магазините такси (ДДС) се начисляват само ако клиента е от същия щат в който се намирате физически. Това трябва да става автоматично от шопинг системата. Ако бизнеса е малък няма нужда от счетоводител. Добрите шопинг системи (каквато е нашата:) водят отчетност и предлагат всякакви репорти.

Вече бих казал,че има всичко писано по темата освен по това по горе
Със Здраве !!!
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Защо трябва да питате и някой да ви показва???? Или аз не разборам въпросите ...

Здравейте!
Първо: Благодаря за отговорите Ви!
Казвате, че такива сайтове са милиони-и сигурно е така! Просто ми се искаше да погледна структурата на такъв сайт, за да мога да ги разпознавам !
Още веднъж, Благодаря!:D
П.П.
По-нататък, ще задам още въпроси-към всеки, който може да отговори! Дано имате търпение да отговорите, защото питащите тук-не сме малко!:)
 
От: От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Разбира се че е възможно но си сам на бойното поле, без помощ. Също така ако ползваш дропшипер с 100-ци продукти, как ще ги обновяваш? На ръка ще е загубена кауза. Някои от дропшиперите предлагат и CSV import или XML feeds но пак ти трябва къстамизация и адски много "know how"


Здравейте!
Простете за (най-вероятно!) тъпичкия ми въпрос, но:ако съм избрала определен род продукти от един или повече производител/дистрибутор- какво значи да ги обновявам? На колко време?Ако са сезонни продукти не би ли, трябвало да се обновяват- според сезоните или при/преди привършване при производителя?:shock:
Благодаря!:)
 
От: От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Ето и моите отговори. Ще те помоля да уточниш някои от въпросите си за да мога да ти дам коректни отговори.


В: #Какви документи получавате,от фирмата,която ви е регистрила?(устав;учред.договор)?
О: Коя фирма реферираш тук? Дропшипера или посредническа фирма?-####Посредническата
В: #Регисрират,ли Ви domain/hosting plan?
О: Коя фирма реферираш тук? Посредническа фирма?-####Посредническата, тази която регистрира фирмата ни
В: Вие,ли разговаряте с евентуално обадилите Ви се купувачи,или оператори от виртуалния Ви офис?
О: Ако можете да си позволите лукса да говорите с вашите клиенти по тел, това е най добрия вариант тъй като така се печели най лесно доверие. Тай като това е трудна задача, аз препоръчвам емайл.-####Предлагат се виртуални офиси, срещу месечен абонамент:отговарят вместо Вас 24 часа

В: #Merchat account Ви-offshore merchant account,ли трябва да е?
О: Къде ще правите бизнес? Къде се намирате физически?-#### В САЩ; Аз съм в България

В: #Какъв е % за транзакция,който се удържа и каква е годишната такса за merchant account?
А: Има 100ци фирми които предлагат merchant accounts. Avarage fee per transaction не трябва да е повече от 4%. Това което ние ползваме е с супер лесен set up, парите се превеждат директно по сметка (няма значение къде е банката, включително и БГ) няма monthly fees, i fee per transaction e около 5%-#### Благодаря

В: #Къде препоръчвате да се открие банковата сметка-USA;Дания или Кипър?
О: Къде ще правите бизнес? Къде се намирате физически?-#### В САЩ; Аз съм в България

В: #Каква е годишната такса за поддръжка за фирмата и агента?
О: Коя фирма реферирате тук? Малко повече инфо-#### LLC (моя фирма, която ще бъде открита, за да търгувам в САЩ) ; агента към нея на територията на САЩ

В: #Регистрирана,ли е фирмата Ви по ДДС?
О: Фирма се регистрира по ДДС като наближи 50к. Има ли фирмата оборот до сега? И отново, къде сте физически и къде ще правите бизнес?-#### Не нямам още LLC; в САЩ;аз-България

В: #В един от постовете казвате,че не препоръчвате да се закупуват готови фирми-заради миналото им!Ако това е новорегистрирана фирма-без търговско и данъчно минало-как мислите-не е,ли удачно закупуване на такава ,с оглед на краткото време за предприемане на действия(търговска дейност)?
О: Фирма може да се преведе в търговска активност за около 2-3 дни. Няма смисъл от закупуването на съществуваща такава.-#### Благодаря

Надявам се че съм бил полезен. Ако може малко повече светлина на въпросите по горе за да ви дам максимално коректна информация.

Благодаря Ви!:) Да, много полезни отговори!!!:D:D
 
От: От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Трябва,ли да имаме TIN номер-за данъкоплатец? А: EIN номер? Бихте, ли обяснили какво означава всеки от тях; как се вадят?
Благодаря!:)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Фирмата ми се занимава с Търнкий (готови за бизнес) бизнеси повече от 6 години. Специализирани сме в дропшип уеб сайтове и мога да предложа цялостно решение за всеки с разнообразни продукти. В момента подобряваме нашата шопинг система за цялостно автоматизиране на бизнесите които предлагаме което включва автоматично подновяване на продуктите и цените всеки ден


39. Супер Мол (включва продукти от няколко магазина)

Можем да ви направим магазин продаващ всякакви продукти. Само назовете продуктите, ние ще направим всичко останало:) Листът по горе е от магазини които вече сме правили.




Цената на всеки бизнес е 400 Евро. Тя включва:

- Мнoгoфункционална шопинг система
- Пълна информация за дропшипера
- Помощ и отговаряне на въпроси. Напътствия и съвети
- Помощ с маркетинга и SEO-to
- Безплатен хостинг за 1 година


Мога да отговоря на вашите въпроси на ЛС, Skype или да се чуем по телефона. Моля не ми пишете просто от любопитство, а ако наистина имате сериозно желание, възможности и средства за такъв бизнес.

-----------------------------------------------------------------------
Точка 39-та: имате предвид нещо от рода на hayneedle.com и csnstores.com- посочени от E-business, ли?:)
 
От: От: От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Цените и наличността на стоките на вашия магазин трябва винаги да са актуални, т.е. да не продавате продукти които вече не се предлагат от дропшипера или да продавате на цени които не са изгодни. За да се постигне това, трябва проверка с дропшипера поне всяка седмица. Тъй като пазара е много динамичен, повечето дропшипери правят промени ежедневно, промени които включват спиране на стоки които не се продават или пускането им на по ниски цени за по бърза разпродажба, добавяне на нови продукти, промяна на цени според курса на различните валути и вносители и т.н.
За да улесним този много трудоемък процес, ние имаме система която проверява дропшипера или дропшиперите с които вашият магазин работи всекидневно в off-peak time и обновяваме всички продукти автоматично. Целия процес се извършва на софтуерно ниво и ваша намеса не е необходима.


Здравейте!
Простете за (най-вероятно!) тъпичкия ми въпрос, но:ако съм избрала определен род продукти от един или повече производител/дистрибутор- какво значи да ги обновявам? На колко време?Ако са сезонни продукти не би ли, трябвало да се обновяват- според сезоните или при/преди привършване при производителя?:shock:
Благодаря!:)
 
Последно редактирано:
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Да, те могат да бадат на един домейн (например mysupermall.com) който категоризирано да предлага няколко типа продукта, или на отделни домейни които да са релеветни на продуктите които продавате, сварзани в един общ портал.

-----------------------------------------------------------------------
Точка 39-та: имате предвид нещо от рода на hayneedle.com и csnstores.com- посочени от E-business, ли?:)
 
От: От: От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

TIN(Tax Identification Number) e номер издаван оt IRS. Издава се при регистрация на фирма която ще оперира на територията на САЩ.
EIN ( Employer Identification Number) или Federal Tax Identification Number. ЕIN номер е нужен само когато:
- Имате работници
- Оперирате бизнес като корпурация или партнершип
Това са най общите критерии.


Трябва,ли да имаме TIN номер-за данъкоплатец? А: EIN номер? Бихте, ли обяснили какво означава всеки от тях; как се вадят?
Благодаря!:)
 
От: От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте!
Първо: Благодаря за отговорите Ви!
Казвате, че такива сайтове са милиони-и сигурно е така! Просто ми се искаше да погледна структурата на такъв сайт, за да мога да ги разпознавам !
Още веднъж, Благодаря!:D QUOTE

Здравей, продължавам да се чудя дали разбирам въпроса ти.... и за да съм на ясно,
айде издири в гугъл ПОНЕ ЕДИН онлайн магазин който да не работи дроп шип. Хайде опитай. Сигурен съм че адски ще се затрудниш. аз поне не бих се заел с такава непосилна задача. Да открив онлайн магазин който да не работи дропшип. :) . Айде чакам да ми покажеш такъв сайт
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Ето basic demo с няколко продукта www.oshoppingcart.com. Системата подаржа и Български

Покажете демо на въпросната система.
 
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

При онлайн магазините такси (ДДС) се начисляват само ако клиента е от същия щат в който се намирате физически. Това трябва да става автоматично от шопинг системата. Ако бизнеса е малък няма нужда от счетоводител. Добрите шопинг системи (каквато е нашата:) водят отчетност и предлагат всякакви репорти.

Ако фирмата е в Delaware - няма такива данъци
 
От: От: От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Надявам се правиш разлика междy дропшипер и склад на едро (wholesaler) Не всички wholesalers са и дропшипери. Сащо така огромен процент от големите онайн магазини не ползват dropshipping а купуват стоката на едро директно от производителя за да получат много по ниски цени.


Здравейте!
Първо: Благодаря за отговорите Ви!
Казвате, че такива сайтове са милиони-и сигурно е така! Просто ми се искаше да погледна структурата на такъв сайт, за да мога да ги разпознавам !
Още веднъж, Благодаря!:D QUOTE

Здравей, продължавам да се чудя дали разбирам въпроса ти.... и за да съм на ясно,
айде издири в гугъл ПОНЕ ЕДИН онлайн магазин който да не работи дроп шип. Хайде опитай. Сигурен съм че адски ще се затрудниш. аз поне не бих се заел с такава непосилна задача. Да открив онлайн магазин който да не работи дропшип. :) . Айде чакам да ми покажеш такъв сайт
 
От: От: От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Надявам се правиш разлика междy дропшипер и склад на едро (wholesaler) Не всички wholesalers са и дропшипери. Сащо така огромен процент от големите онайн магазини не ползват dropshipping а купуват стоката на едро директно от производителя за да получат много по ниски цени.



За първото е така - но не знам каква връзка има с разговора. Да - Не всички wholesalers са и дропшипери. Никъде не съм казал обратното. Но за 2-рото ще се съглася с тебе само ако вмъкнеш една дума:.....а купуват ЧАСТ ОТ стоката на едро директно .....
 
От: От: От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте!



айде издири в гугъл ПОНЕ ЕДИН онлайн магазин който да не работи дроп шип. Хайде опитай. Сигурен съм че адски ще се затрудниш. аз поне не бих се заел с такава непосилна задача. Да открив онлайн магазин който да не работи дропшип. :) . Айде чакам да ми покажеш такъв сайт


Здравейте!
Нали в началото на темата става въпрос; да търсим производители/дистрибутори, а не просто online магазини! Вие казахте, че самите производители нямат добре оформени сайтове, или ако имат-там цените са многократно по-високи, отколкото в online магазините и другите сайтове, изобщо! Затова попитах за примерен сайт, на човек като Вас, който търгува с производител, за да видим примерно оформление!
Моля да ме извините,ако не съм обяснила добре!
Благодаря!:)
 

Горе