DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Фирми има. Избери си сфера в която ще се насочиш и според нея си търси и фирми. Всичко е въпрос на договорка. Или ставаш комисонер (фирмата ти изплаща комисионна за продадените стоки, мисля че може и физическо лице нямам и на идея) или си вземаш стоката от фирма "Иванчо" на 10 лева (издават ти фактура за тази цена) и после си я продаваш за 15 лева. Тук имаш един проблем, или принудително да се регистрираш по ДДС, защото фирмата от която вземаш стоката е регистрирана, или не си по ДДС и гориш, но това е по-добрия вариант според мен, защото това ДДС така или иначе неможеш да си го изтеглиш от държавата а и ти се натоварва излишно фирмата. Повечето фирми процедират така, те имат стока, която струва 100 лева. Те ти казват даваме ти 20% отстъпка от цената, но не се ебавай да подбиваш цените. Тоест или я продаваш на 100 лева или на повече. Ако те хванат ще ти се скарат и на втория път спират да ти дават или започват да ти казват че дадения продукт го няма. В общи линии е това. Аз стоя и от двете страни на барикадата и давам стока и вземам. Проблеми има и от двете страни това неможе да се отрече.
 
@MUTI благодаря ти ,аз съм се насочил в сферата .

Но явно нещо не уцелвам фирмите ,защото писах на доста фирми ,дори без да им искам отстъпка просто ги питам дали мога да продавам техните продукти , явно не съм убедителен.
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

@MUTI благодаря ти ,аз съм се насочил в сферата .

Но явно нещо не уцелвам фирмите ,защото писах на доста фирми ,дори без да им искам отстъпка просто ги питам дали мога да продавам техните продукти , явно не съм убедителен.



Избери си продуктовата гама с която искаш да се занимаваш, направи добър сайт за продажби, започни да приемаш поръчки и ми се обади да пробаме с някоя фирма производител, вносител на тези продукти.
 
Re: От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Избери си продуктовата гама с която искаш да се занимаваш, направи добър сайт за продажби, започни да приемаш поръчки и ми се обади да пробаме с някоя фирма производител, вносител на тези продукти.

какво имаш в предвид да се пробваме ? гамата съм я избрал , сайта също е готов , но нямам продукти в него съответно и порачки :)
 
От: Re: От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Според мен в България е малко невъзможно да се направи точно Дроп шипинг. Просто тук всичкли са свикнали да плащат при доставката на куриера. Т.е. повече се доближаваме до афилиейт продажбите. Ти излагаш продукта, клиента го купува от твоя сайт, ти го поръчваш на фирмата доставчик и те го пращат на клиента. Плащането от клиента обаче става на куриера и парите отиват във доставчика, а след това той ти праща процент. Другия вариант е да получиш стоката при теб и да я платиш и след това да я изпратиш и да получиш паи от крайния клиент. Това обаче или оскъпява продукта или намалява печалбата.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

"Т.е. повече се доближаваме до афилиейт продажбите. Ти излагаш продукта, клиента го купува от твоя сайт, ти го поръчваш на фирмата доставчик и те го пращат на клиента. Плащането от клиента обаче става на куриера и парите отиват във доставчика, а след това той ти праща процент."

По този начин не е необходимо да имам фирма нали? А дали ще мога да намеря хора/фирми,чиято стока да рекламирам и продавам? : )
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Дроп Шип в БГ можете да правите разбира се . Ако някой се интересува от РАБОТЕЩ дроп шип бизнес в БГ в сферата на сувенири и подаръци ( над 1000 артикула) и иска да прави дроп шип бизнес в BG да се обърне за повече подробности към този колега: скайп: sell.online
 
Последно редактирано:
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Писах на скайпа : ) Ако някой иска да му продавам стоката срещу процент или т.нар. дроп шип,да ми пише съобщение на мен тук.Но най-вероятно ще започвам след НГ,сега малко празници идват : )
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

благодаря на E-business , свързах се с хората ,много са коректни.

Но как да намеря още такива фирми , къде да питам да пусна обява ли някъде ?

Нито една фирма няма да ти откаже да ти вземе парите! Явно не си успял да им обясниш, че ти в същност ще им даваш пари.

Обясни им така: искам да ви давам пари, а вие срещу тези пари ще пращате съответната стока на посочения от мен адрес. Ако им го обясниш по-сложно ще си помислят, че ще ги лъжеш.

Ще се наложи да пишеш грамотно. Иначе няма да те вземат на сериозно (например интервал се слага след запетаята, преди запетаята не се слага интервал, преди въпросителния знак не се слага интервал).
 
ок благодаря ти за съвета .

А отностно дропшипера на sell.online ,не мислех че това е дроб шипинг .Аз да му събирам само поръчки ,а парите да отиват при този от склада ,вместо парво при мен после при него.Или не сум разбрал правилно?
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

ок благодаря ти за съвета .

А отностно дропшипера на sell.online ,не мислех че това е дроб шипинг .Аз да му събирам само поръчки ,а парите да отиват при този от склада ,вместо парво при мен после при него.Или не сум разбрал правилно?

Точно това имах предвид, като казах, че малко се различава Дропшипинга при нас. Разликата идва от там, че в развитите онлайн търговски отношения плащането става предварително и чакаш стоката да пристигне. Тук се плаща при получаване на стоката на врата ти. Е как тогава аз като клиент да платя на теб а да получа стоката от доставчика? За това ти приемаш поръчката и я даваш на доставчика - той ми праща стоката и аз я плащам на куриера - той връща наложения платеж на доставчика - той ти дава търговската отстъпка, за която сте се споразумяли на теб. Ето такава е веригата в България.
Аз мога да предложа някои стоки от САЩ за дропшипинг ако наякой има интерес може да ми пише.
Но дори да изпълните задачата с плащането къп доставчика остава отворен въпроса тогава как да си вземете парите от крайния клиент.
 
От: От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Нито една фирма няма да ти откаже да ти вземе парите! Явно не си успял да им обясниш, че ти в същност ще им даваш пари.

Обясни им така: искам да ви давам пари, а вие срещу тези пари ще пращате съответната стока на посочения от мен адрес. Ако им го обясниш по-сложно ще си помислят, че ще ги лъжеш.

Ще се наложи да пишеш грамотно. Иначе няма да те вземат на сериозно (например интервал се слага след запетаята, преди запетаята не се слага интервал, преди въпросителния знак не се слага интервал).

Здравей,

или аз не съм те разбрал правилно или ти изръси една от най големите глупости в темата до сега. Ще те помоля да поясниш защо някой на някого ще дава пари???
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Точно това имах предвид, като казах, че малко се различава Дропшипинга при нас. Разликата идва от там, че в развитите онлайн търговски отношения плащането става предварително и чакаш стоката да пристигне. Тук се плаща при получаване на стоката на врата ти. Е как тогава аз като клиент да платя на теб а да получа стоката от доставчика? За това ти приемаш поръчката и я даваш на доставчика - той ми праща стоката и аз я плащам на куриера - той връща наложения платеж на доставчика - той ти дава търговската отстъпка, за която сте се споразумяли на теб. Ето такава е веригата в България..

Прав си toniintro.. А на другите мога да им кажа: Абе хора.... нали искахте дроп шип в България? ето хората ви го дават. А вие почвате ама това не е истински дроп шип. Ами не е... Като искате истиснки - ето ви: Направете си на сайта система за плащане с Кредитни карти и парите на хората ще идват първо при вас. Идеален Дроп Шип. Ама айде сетете се в БГ колко хора ще платят в Сайт с кредитната си карта? а? За това онлине търговията при нас е БГ е "побългарена" с така наречения "наложен платеж". Защото българина плаща когато "око види и ръка пипне" Вие почнахте типично по български... " Я бе...аз ше му продавам стоката пък той ще печели"....Еми ще печели - нали за това прави бизнес човека. И ти дава възможност и на тебе да печелиш... Ей за това няма да има онлайн търговия в БГ...... ако продължавате да мислите така :)) .....
 
Последно редактирано:
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Прав си toniintro.. А на другите мога да им кажа: Абе хора.... нали искахте дроп шип в България? ето хората ви го дават. А вие почвате ама това не е истински дроп шип. Ами не е... Като искате истиснки - ето ви: Направете си на сайта система за плащане с Кредитни карти и парите на хората ще идват първо при вас. Идеален Дроп Шип. Ама айде сетете се в БГ колко хора ще платят в Сайт с кредитната си карта? а? За това онлине търговията при нас е БГ е "побългарена" с така наречения "наложен платеж". Защото българина плаща когато "око види и ръка пипне" Вие почнахте типично по български... " Я бе...аз ше му продавам стоката пък той ще печели"....Еми ще печели - нали за това прави бизнес човека. И ти дава възможност и на тебе да печелиш... Ей за това няма да има онлайн търговия в БГ...... ако продължавате да мислите така :)) .....

относно "око да види и ръка да пипне", това отношение е само към БГ онлайн и другите магазини, а иначе всеки гледа eBay за нещо на "далавера", но когато е на добра цена в България и трябва да изчака седмица - две за доставка не го устройва.... ей това сме като потребители.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Има ли drop ship компании които предлагат готови системи или теми за сайт ако продаваш техни продукти.
Предимно за техника или бижута....
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Така си е, има проблем с доверието между българите, дори и аз не пазарувам от бг сайтове ако няма наложен платеж, поне при първа поръчка. Отчасти ми е останал такъв навик и от времето когато не беше възможно да поръчаш по друг начин от бг сайт или защото няма друга опция, или защото няма навик, желание, доверие и знание от страна на клиента, как да платим оналйн с кредитна карта. Да не ти говоря колко уж интелигентни хора, с положение в общество и прочие познавам, за които пазаруването онлайн е непосилна хакерска задача. Това пейпал, амазон, просто не съществуват.

Но това си е друга тема, между бизнеса тук няма доверие, когато седнеш да преговаряш с някого все ти минава през акъла да не те прекарат... Всеки брои печалбата на потенциалния си бизнес партнъор, абе селска работа.
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

За съжаление е така. Защо сме такива Българите, защо не променим този ужасен манталитет...

Но това си е друга тема, между бизнеса тук няма доверие, когато седнеш да преговаряш с някого все ти минава през акъла да не те прекарат... Всеки брои печалбата на потенциалния си бизнес партнъор, абе селска работа.
 

Горе