DropShipping ( Дропшипинг ) - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

От: От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте,

Случайно попаднах на форума преди доста време и от тогава с интерес следя темите. Много ми хареса темата за Drop shipping и се радвам, че има хора като E-Business които споделят опита си.
от няколко дни Еконт имат услуга насочена конкретно към дроп шипинга с което ще се улесни навлизането на тази услуга и в БГ.

Желая весели празници на всички предприемачи!
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Да правят пари покрай празниците :) а и сега след тях! Празниците са много добър период, в който може да се завърти по голям оборот и стока дори и за маркетъри като мен които боравят с не материални продукти пак празниците са супер период за повече лиидове.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Търся стока за нов онлайн магазин,ако някой има нужда от увеличаване броя на продажбите си :)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте на всички предприемачи и сполучлива 2012 година!
Във връзка с търсещите стоки за онлайн магазин предлагам на вашето внимание продуктова номенклатура на турския производител Yatas.Това са много висококачествени мебелни продукти, матраци, дивани и др.Можете да видите повече на официалният им сайт http://www.yatas.com.tr/
Идеята е да развием взаимно dropshippinga в България, а и да печелим взаимно, като промотирате тези продукти на своите клиенти с ваши цени, а ние от своя страна да ви даваме преференциални цени и държим всичко в наш склад.Заинтересованите могат да пуснат е-майл на [email protected] за повече информация.
 
Последно редактирано:
От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте на всички предприемачи и сполучлива 2012 година!
Във връзка с търсещите стоки за онлайн магазин предлагам на вашето внимание продуктова номенклатура на турския производител Yatas.Това са много висококачествени мебелни продукти, матраци, дивани и др.Можете да видите повече на официалният им сайт yatas.cоm.tr
Идеята е да развием взаимно dropshippinga в България, а и да печелим взаимно, като промотирате тези продукти на своите клиенти с ваши цени, а ние от своя страна да ви даваме преференциални цени и държим всичко в наш склад.Заинтересованите могат да пуснат е-майл на crynet@abvto4kabg за повече информация.

При мен нещо неотваря линка който си дал ...yatas.cоm.tr
 
От: От: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Вече работят линковете.
 
От: Re: От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте и от мен за тази година. Явно няма да ми отговори колегата с мебелите, сигурно е зает човек. Аз се занимавам с внос на дрехи и продажбата им. Мога да ви прдложа дрехи за вашите магазини. Ако някой има интерес мойе да ми пише на [email protected]. Може да се разберем за условията за доставка и т.н. Също така мога да предложа стока на едро за физически и онлайн магазини на много добри цени. Внасям стоката си от Англия и смейа да кажа, че качеството е на ниво. Мога да поръчам и специално за вас някоя стока, която преди това си изберете по снимки от каталог.
Ако някой има интерес да ми пише.
 
Здравейте ,интересува ме един въпрос ,дано да го задам правилно.
Имам фирма в БГ и искам да извършвам DropShiping в ЕС с стоки от Англия да речем.

Какво трябва да плащам аз (мито вече знам ,че няма) но къде ще плащам данък печалба и други такива ,
за да ми се осчетоводява правилно фирмата?
 
От: Re: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

Здравейте ,интересува ме един въпрос ,дано да го задам правилно.
Имам фирма в БГ и искам да извършвам DropShiping в ЕС с стоки от Англия да речем.

Какво трябва да плащам аз (мито вече знам ,че няма) но къде ще плащам данък печалба и други такива ,
за да ми се осчетоводява правилно фирмата?

В случая с търговията в ЕС ще си плащаш данаците в България. Води се вътрешнообщностна търговия, дори ДДС в повечето случаи ти предоставят възможност да си го плащаш в България.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

И е редно в такъв случай (защото е важно за всяка ЕС фирма) да имете VAT Number, което реално е регистрация по ДДС. Но ако се правят фактури само към киенти това не е много задължително. Реално печалбите и данъците се плащат в страната, я която е регната фирмата.

Оперираш от тук, като реално сключваш договори и агримънти с мершантите, дропшипърите, за да може да се договаряш и за цени и отстъпки. Няма какво да плащаш. Клиентът ти плаща на сметката, ти от там си вадиш твоят търговски % и останалото плащаш на дропшипъра, като всеки си смята данъци и други отделно. Това е цялата система, както е при affiliate-а, но тук е малко по-сериозно, защото и ти имаш отговорностти. Данъците се плащат в НАП, като всички, с добре направено счетовотство. Всичко, от данъци, до осигуровки и други. Все пак си тук базирана фирма, оперираща тук, имаща разходи тук и водеща се от тук. Значи тук си плащаш, а това, че клиентите са ти в ЕС си е само предимство на това, че и БГ е в този лист на държави-членки. ;)
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

И е редно в такъв случай (защото е важно за всяка ЕС фирма) да имете VAT Number, което реално е регистрация по ДДС. Но ако се правят фактури само към киенти това не е много задължително. Реално печалбите и данъците се плащат в страната, я която е регната фирмата.

Оперираш от тук, като реално сключваш договори и агримънти с мершантите, дропшипърите, за да може да се договаряш и за цени и отстъпки. Няма какво да плащаш. Клиентът ти плаща на сметката, ти от там си вадиш твоят търговски % и останалото плащаш на дропшипъра, като всеки си смята данъци и други отделно. Това е цялата система, както е при affiliate-а, но тук е малко по-сериозно, защото и ти имаш отговорностти. Данъците се плащат в НАП, като всички, с добре направено счетовотство. Всичко, от данъци, до осигуровки и други. Все пак си тук базирана фирма, оперираща тук, имаща разходи тук и водеща се от тук. Значи тук си плащаш, а това, че клиентите са ти в ЕС си е само предимство на това, че и БГ е в този лист на държави-членки. ;)

А ако имаш клиенти не само от страни членки на ЕС? Ако една поръчка ти е от немец, другата от бразилец какво се случва?

А имам един друг въпрос.. Не е ли малко странно и не е ли опасно да се сключват договори с дропшипъри, като им предоставяш номера на кредитната си карта и по този начин, те си издърпват парите за стоката, която евентуално пращат на клиента ми?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

А имам един друг въпрос.. Не е ли малко странно и не е ли опасно да се сключват договори с дропшипъри, като им предоставяш номера на кредитната си карта и по този начин, те си издърпват парите за стоката, която евентуално пращат на клиента ми?

Не е странно, нормално е, някои даже те гледат като извънземно, ако нямаш такава. Но не се притеснявай, ще намерят начин да ти вземат парите :mrgreen: Алтернативи има, можеш да си плащаш с банков превод например. Неприятното е, че става по-бавно и (може да) е по-скъпо.

Риск винаги има, без риск няма бизнес. Просто си подбирай внимателно фирмите, с които работиш, че Сульо и Пульо претендират за 'дропшипъри'. Нормалните фирми държат на реномето, дистрибуторите и дилърите си. Те никога няма да тръгнат да се излагат и да източат някой-друг долар. Колко ще забогатеят преди да ги хванат и да им скъсат гъзеца от дела?
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

А ако имаш клиенти не само от страни членки на ЕС? Ако една поръчка ти е от немец, другата от бразилец какво се случва?

Тогава е друго, но оперираш като чуждестранна фирма. Все едно купуваш нещо от Amazon.com. Тук вече проучаваш мита, данъци и други. Но най-голямото товарение ще ти е и шипинга си мисля. Особедно ако говорим за големи стоки. Най-лесно е с дигитални продукти в този случай, но това не е честа практика в реалния свят. Не съм го практикувал това и не смея да дам точен отговор, но предполагам има допълнителни елементи в търговската схема.

А имам един друг въпрос.. Не е ли малко странно и не е ли опасно да се сключват договори с дропшипъри, като им предоставяш номера на кредитната си карта и по този начин, те си издърпват парите за стоката, която евентуално пращат на клиента ми?[/QUOTE]

Ти реално не сключваш договор с тях, а фирмата ти. Ако се притесняваш, че ти като физическо лице влизаш в играта. Но няма как, все пак вие ще имате финансови отношения, най-малкото за да може и двете страни да си гарантират защита на интересите. Договорът тук не е нещо норално, а просто задължително. Издъпрат - да, но това с договор няма как да прерастне в измама. Всяка фирма държи на името си, ако е точна и име в бранша, и не праги цигании. Име се купува трудно. А и ти винаги може да им теглиш един Google преди да започнеш каквито и да е взаимотношения с тях. Да си ги прочуиш - това се нарича намаляване на рикса. Не случайно големите фирми имат цели отдели за проучване и анализиране - за по-точни и правилни решения. :)

Реално схемата е много проста. Клиент -> Ти -> Дропшипър. И не мисли, че и affiliate-ите не са сключили договор. :) Този Агримънт е точно такова нещо. Не се притеснявай, ако някой започне да си базика търговците няма да го видиш на пазара, пък и ще има много "хубави" коментари из мрежата за него. Но всеки момент се проучва, наблегни и силно върху договорите. Най-вече детайлното им прочитане. Знай, че в света на бзинеса, договорът ще те съпътства често. Сега вече е ясно и за големите юридически отдели в големите фирми.
 
От: DropShipping - Много Печеливш Интернет Бизнес (DSh Vs. Aff)

и на мен ми е същия въпроса - има ли риск да бъдеш измамен? Някакви гаранции ...
 

Горе