За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

niks

New Member
Условия, които предлагам:
- тип договор и заплащане - по договаряне в зависимост от уменията на човек и капацитета работа, който ще може да поеме
- твърда заплата + опция за допълнително процентово заплащане по странични проекти
- 8 часов работен ден
- работа от топъл, чист офис
- подкрепа в лични проекти и начинания
- възможност за личностно развитие в сферата на онлайн бизнеса и растящо заплащане и позиция в екипа при добра работа

Не искам да спамя в тема ти пич защото не съм от Варна пък и не отговарям на някои условия но наскоро имах среща с един "работодател" като теб и само си загубих времето, та във връзка с това за да не избягат някой от теб отново в първия работен ден, трябва да знаеш едно :

Заплащане под 1000-1500 лева не е заплащане и не можеш да очакваш и да изискваш каквито и да е умения от потенциални кандидати за по малка сума, пък да не говорим и за 8 часов работен ден

Така че ако не се притесняваш от "Атрактивната" "заплата" от 500-600 лева(предполагам) която предлагаш, то обяви твърдата заплата както и % за да имаш някакъв успех и да не губиш времето на хората:twisted:

PS:

От личен опит съм се убедил че Сериозните фирми със Адекватно и Конкурентно заплащане не се притесняват да обявявят размера му още по телефона или на първото интервю, докато Псевдо "бизнесмените" ти губят времето на 2-3 интервюта, искат да представиш един куп документи и накрая като ми кажат размера на заплащането само мога да им пожелая много поздрави на роднините а веднъж щях да стигна и до физическа саморазправа на ТРЕТО интервю и размотаване 2 седмици за да ми предложат "ЗАПЛАТА" от 650 лева и някакви "Бонуси".

Но въпреки всичко ти пожелавам успех
 
Последно редактирано:
От: Предлагам ПОСТОЯННА работа.

Заплатата много зависи и от интензивността на работата. Ако интензивността е сравнително малка (т.е. имаш повече време за по-малко проекти => повече спокойствие), тогава и заплатата може да е по-ниска. При интензивна работа, обаче, не мърда хилядарката.
Иначе и аз май отговарям на изискванията, но съм на много километри от Варна.
 
От: От: Предлагам ПОСТОЯННА работа.

NIKS,
ако не искаше да спамиш темата можеше просто да не си споделяш личните несгоди. Съжалявам, че не си имал успех с предишни работодатели, но аз не възнемерявам да разтакавам никой ни най-малко. Откъде реши, че нямам предвид точно 1500 лв заплата? Заплащането зависи ексклузивно и само от това какво може човека отсреща. За generic офис работа и вдигане на телефон, следване на някоя друга проста инструкция 1500 лв ли да давам? Който не е съгласен със изискванията ми има пълната ми морална подкрепа да си дава парите за по-ниска летва. Но това естествено не става никога, недоволните лаят че няма, но никога се вадили да дават от собствен джоб. Аз пък много ги обичам "псевдо" СЕО специалистите или всякакви подобни с изисквания от по 1200+ стартова без грам доказателства и покритие. Който колкото! Чисто и просто. Имам нужда от човек. Ако може да върши специализирана работа на високо ниво и голям капацитет с радост ще се разделя с повече пари, защото такива кадри са ми ЦЕННИ и НУЖНИ. Тази обява е пусната тук, а не в jobs.bg примерно именно защото търся човек, който просто да вдига телефон но да може да говорим на един език при нужда. Отговорник за СЕО си имам. Ако има някой диамант сред камъните - добре дошъл на борда. Това е причината поради която няма обявена цифра. Не искам да гоня високо квалифицирани хора с обявена ниска тарифа и не искам да привличам незавъшили гимназия блогъри с висока такава, която не е за тях. Друго неясно?
 
От: Предлагам ПОСТОЯННА работа.

Fatalnia

Първо успех с работодатели не съм имал поради единствената причина че аз в България не търся работа и работодатели а търся ПАРИ които са две различни неща в нашата "Държава"

Второ моженето и способвностите на ЧОВЕК (а не на роб) зависи от мотивацията му да прояви тези си способности.
Или казано на прост език аз за по малко от 1000 лева Български не знам ти очакваш английски.

Трето след като изискваш 8 часов работен ден известно ли ти е че в условията на пазарна икономика работното време както и работната сила е стока и тя има цена както и кашкавала в магазина.
В прав текст казано няма значение какво правя в офиса, вдигам телефона, чета вестник или върша сериозна работа, когато изискваш пълен работен ден и ми ангажираш времето ще си Платиш цената а моето работно време струва минимум 1000 лева и за по малко не излизам от нас.

А ако не си доволен от моите способности и моето присъствие в твоя офис казваш ми и от утре ме няма, за мен не е проблем аз никога не разчитам само на заплата или един източник на доходи и ако не съм при теб ще бъда другаде и ще правя ПАРИ, но ти за загубеното ми при теб време ще трябва да си ПЛАТИШ

PS

Прав се оказах че търсиш Склавяни (РОБИ) да ти вършат мръсната работа.

Пожелавам ти успех в "България" все още се срещат роби готови да работят за 300-400 лева за мое голямо СЪЖАЛЕНИЕ
 
Последно редактирано:
От: Предлагам ПОСТОЯННА работа.

@niks - добре бе виждам че ти е скучно но ми кажи къде в темата се каза какво заплащане ще се предлага на работника и как ти реши, че ще му се плаща като на роб?

Просто ви се чуда толкова ли ви е скучно и нямате ли си други занимания та ей така да си чешате езиците колкото да кажете нещо.
 
От: Предлагам ПОСТОЯННА работа.

@niks - добре бе виждам че ти е скучно но ми кажи къде в темата се каза какво заплащане ще се предлага на работника и как ти реши, че ще му се плаща като на роб?

Просто ви се чуда толкова ли ви е скучно и нямате ли си други занимания та ей така да си чешате езиците колкото да кажете нещо.

Никъде не пише черно на бяло но ако имаш умението да четеш между редовете като мен ще разбереш че търси Роби на мизерно заплащане както аз самия предположих в първия си коментар а от последвалия отговор на автора на обявата само се потвърди моето предположение.

И понеже съм Пич и в настроение ще ти кажа какво прочетах между редове и което ти очевидно не си забелязъл или не можеш да забележиш

Този "работодател" има много изисквания а никъде не е обявил какво предлага срещу това...."топъл офис, трудов договор" и прочие простотии не ме интересуват и у нас е топло а за договор ако реша мога и сам да се осигурявам.

Всики Нормален и Образован човек си знае цената и първото нещо което иска да научи е срещу неговите умения и работно време какво ще получи, а автора на обявата е пропуснал този елемент което логично води до извода че той не търси Хора а Роби

PS

Съжалявам ако съм краен но срещу всяко Изискване трябва да си способен да извадиш Адекватни Мотивационни и Възнагражденчески аргументи, защото както даден работодател има изисквания така и аз имам два пъти по високи претенции за работа и работодател а доколко те са оправдани е отделен въпрос но засега не се оплаквам

Или казано на прост език за да не звучи философски:

Когато търсиш Кокошка не можеш да получиш Кон (в България може все още) или народа го е казал " С трици мечки не се ловят"
 
Последно редактирано:
От: Предлагам ПОСТОЯННА работа.

Ми тя жената ти каза с нейния последен пост и ако си малко по умен щеше да го разбереш, както ти твърдиш. Ама щото съм Пич и в настроение ще ти кажа.
Ти първо покажи какво можеш и тогава притендирай за пари. Хукнал си да искаш пари без дори и да покажеш какво можеш. Ми отиди някъде покажи си знанията и тогава искай. Никой няма да ти даде пари с празните ти приказки.
 
От: Предлагам ПОСТОЯННА работа.

Тука работата стана като "колко струва един уебсайт".
Цената на труда е точно толкова колкото ти дадат. Ако искаш искай и заплатата на космонавт, ама като дават 200лв, значи за толкоз те оценяват.
И разберете че ако искате 1500лв заплати трябва да носите на шефа си поне 4500лв приход за да сте на печалба всички. Предимството да работиш във фирма е силния колектив за сметка на парите когато работиш сам.

Всеки сам си решава какво иска да прави и никой няма правото да казва на някой какво да прави. Нито niks може да накара Fatalnia да дава определена заплата, нито Fatalnia може да накара niks да бачка за определени пари. Всичко си е в кръга на договорките. Недоволни винаги ще има.

Не защитавам никой, ама бил съм работник, бил съм и работодател и съм наясно с мисленето и на двете страни.
 
От: Предлагам ПОСТОЯННА работа.

Ми тя жената ти каза с нейния последен пост и ако си малко по умен щеше да го разбереш, както ти твърдиш. Ама щото съм Пич и в настроение ще ти кажа.
Ти първо покажи какво можеш и тогава притендирай за пари. Хукнал си да искаш пари без дори и да покажеш какво можеш. Ми отиди някъде покажи си знанията и тогава искай. Никой няма да ти даде пари с празните ти приказки.

А аз понеже не съм толкова "Умен" РАБОТНИК като теб ще ти го кажа отново и на още по прост език дано ме разбереш в което се съмнявам.

Пред който трябва съм се доказал имам си цена и не мога да бъда изпробван като РОБ. Който иска да го удостоя с присъствието си плаща моята ЦЕНА, ако не му харесва няма да плаща но и мен ме няма, като сиренето в магазина има за 3 има и за 13 лева, Плащаш и Пробваш-в тази последователност и като не ти харесва вече не купуваш от този вид или магазин но Безплатна проба както и обяд НЯМА.
 
От: Предлагам ПОСТОЯННА работа.

Ай прочети ко си написал и прочети аз ко съм ти написал, да спорим няма смисъл. Да го кажа на прост език и аз "Не четеш какво съм написал!"
Именно че първо показваш, ако не му хареса, няма ти плаща и теб те няма! АМА ПЪРВО ПОКАЗВАШ!
Имаш един безплатен обяд във Варна от мен!
 
От: От: Предлагам ПОСТОЯННА работа.

Заплащане под 1000-1500 лева не е заплащане и не можеш да очакваш и да изискваш каквито и да е умения от потенциални кандидати за по малка сума...

Сега що губите времето на човека с глупости! Имайте му уважението най-малкото защото е чорбаджия - човека Ви дава хляба в ръцете - Вие го ритате по улицата!

При мен работят 3-ма компютърни специалисти от които единият получава над 1000 лева а двамата други по-малко от 300! Има си причини за всяка заплата и сега няма да обяснявам.

Мога да кажа само че нито 1 от сътрудниците за нищо на света не би напуснал фирмата ни - таман заради "топлото" а и заради много други неща - щото алтернатива нямат - освен да киснат по форумите като коне на празни ясли и "да търсят пари а не работа" (цитирам Вашето виждане)

Навремето в офиса ни се явиха 1 вагон кандидати но такива които си отваряха устата още преди аз да почна да разговарям с тях - получаваха любезна инструкция за маршрута на евакуация през вратата :)
За някакви коментарии по повод нашата дейност пък дори не си го представям реално такава наглост от кандидат за работа - такъв тип изказвания може да си позволи някой сиганин от улицата но не и човек който очаква да го храним!

Навсякъде по света има търсене и предлагане - като не му харесва на някой офертата - не е нужно да спами в темата - нека уважава и другите си колеги които четат темата - а по повод вдигането на гири пред шефа - има една мисъл че който не се е научил навреме да целува ръка - цял живот ЩЕ ЦЕЛУВА ГЪЗ!
 
От: От: От: Предлагам ПОСТОЯННА работа.

Сега що губите времето на човека с глупости! Имайте му уважението най-малкото защото е чорбаджия - човека Ви дава хляба в ръцете - Вие го ритате по улицата!

За някакви коментарии по повод нашата дейност пък дори не си го представям реално такава наглост от кандидат за работа - такъв тип изказвания може да си позволи някой сиганин от улицата но не и човек който очаква да го храним!

Навсякъде по света има търсене и предлагане - като не му харесва на някой офертата - не е нужно да спами в темата - нека уважава и другите си колеги които четат темата - а по повод вдигането на гири пред шефа - има една мисъл че който не се е научил навреме да целува ръка - цял живот ЩЕ ЦЕЛУВА ГЪЗ!

Разликата баче е че аз не съм кандидат за работа и не работя за Чорбаджии, още по-малко пък и очаквам някой да ме храни.

Аз си изкарвам САМ парите под формата на комисионни от сделки и инвестиции в недвижими имоти, макар и присъствайки във Фирми които не са мои

Аз заплата нямам - ако направя сделка ще взема 35-40% а 60 % ще вземе собственика на фирмата, ако не направя сделка и аз няма да ЯМ но и собственика на фирмата няма да ЯДЕ на мой гръб ние сме като съдружници има си определени правила и фирмена политика която трябва да се спазва но нямам никакви ангажименти по отношение на работно време, заплати, договори и прочие неща характерни за взаймоотношенията между Чорбаджии и Работници.

Ако искам в понеделник или през цялата седмица мога да не отида на "работа" никой няма да ми каже нищо, но и от друга страна собственика на фирмата като види чи аз не му нося приходи може съвсем спокойно да ми каже че няма повече нужда от мен.

Нищо лично казваме си приятен ден и кой от къде ........
 
От: Предлагам ПОСТОЯННА работа.

Баси индивидете дет ги има. Тук май трябваше да звучи шопската ви поговорка "Не е важно на мен да ми е добре, важно е на Вуте да му е зле"
Те ако всички мислиха кат теб, лешпери колкото искаш. Ти определено незнаеш какво е работа и какво е ред. Сигурен съм че 8 сутринта си лягаш и ставаш в 3 4 след обед. Никакъв режим нямаш ти. Нито режима ти режим, нито общуването с хора ти е общуване. Върви са разходи малко подишай чист въздух сред хора. Туй да се забиеш пред компютъра и да не видиш свят, не е живот. Живееш някакъв механичен начин на живот. Работата не е само за пари.
 
От: Предлагам ПОСТОЯННА работа.

Ако всички мислиха като мен сега или минималната заплата щеше да е 1000 лева или изобщо нямаше да има "Работници" от Български произход в България а внесени от вън Колонизатори и Роби

Живота ми бил той Механичен или Статичен,Реален или Виртуален е стил на живот на ЧОВЕК който Никога през краткия си все още живот не е работил за Заплата(единствено) и за Чорбаджии и Изедници, а Хората с които общувам са Хора подобни на мен всеки знаещ своята стойност и Хора не правещи компромис със своите принципи и достойнство нещо което не се измерва в пари.

За мен е по достойно да ходя гладен и скъсан половин година но да си отстоя цената отколкото да се продам за 500 лева с които нито ще се нахраня нито ще се закърпя но ще загубя нещо много важно, ако си Човек ще знаеш какво е то

А че работата не е само за пари е вярно но само и единствено когато работиш за себе си, когато някой печели пари от твоята работа ще Плаща или ще се научи да Плаща ( в България предстои) в противен случай Любо Пенев го каза за Супата и Духането.

А ето ти и един реален пример от който Робите в България трябва да се поучат ако искат де не ги сполети съдбата на тези емигранти от примера ми.

В Гърция наши и албански гастербайтери не могат да се понасят защото като дойде Гръка на пяцата да търси работници да приберат тютюна Албанците казват че за по-малко от 50 долара надница няма да работят, ако трябва ще гладуват на хляб и сол а "Българите" са готови да си свалят гащите и да работят и за 20 долара и чорбаджията естествено наема тях, а ако не бяха подбили цената щеше да даде и на албанците и на Българите по 40 долара надница защото няма кой да му прибере реколтата а той сам не може. За това албанците където ги видят после тези "Българи" само Бой и Еба...,

PS

Ти ако сам не си знаеш и отстояваш цената няма кой друг да ти е определи или плати, Чорбаджията е готов да плати само и единствено Жълти стотинки за твоя Труд под предлога че ти толкова можеш, а той като може повече да си свърши работа сам или да ми плати исканата цена
 
Последно редактирано:
От: Предлагам ПОСТОЯННА работа.

Не става така колега, трябва да почнеш от 0-та както са казали повечето преуспели българи и хора по света.. Почваш от някъде и започваш да се издигаш. Ти като имаш ъкъл и би бил полезен в някоя фирма, няма да те оставят да чистиш тоалетните.
 
От: Предлагам ПОСТОЯННА работа.

Ти като имаш ъкъл и би бил полезен в някоя фирма, няма да те оставят да чистиш тоалетните.


Да, да не ме разсмивай не знам кой живее механичен живот аз или ти, именно тези с Акъл и все още МИСЛЕЩИТЕ не им трябват защото са неудобни за тях, техния така наречен "бизнес" и техните покровители.

На Българските "Бизнесмени" им трябват Ботове а не Хора които да вършат определена работа по определен начин, а ако излезеш от Матрицата или Конвейра място за теб няма или има но в Кенефа, което е същото

Кажи го това на 90 % от така наречените Бизнесмени и Работодатели в България и ще ти се изсмеят директно в лицето по смелите или зад гърба по предпазливите.

Разбери колега че в България все още сме в епохата на Дивия и Мутро Капитализъм от Комунистически тип и 90% от "Бизнесмените" на средно и 99% от Олигарсите на по-високо ниво са назначени за такива а не са се издигнали сами до това ниво.

И като такива те никога не са се сблъсквали с Реалната пазарна икономика и Реалния пазар на труда.

На тях така наречената държава чрез своите Мафиотски структури наречени институции им казва:

"Взимаш кредит от тук , купуваш от там или строиш на тази цена , продаваш на този на друга цена и работиш само с онзи от нашите, а Реално производсво няма и никога не е имало".

В резултат на това правиш 250-300 % печалба от които над 50% отива за тези които са ти дали бизнеса а останалото при повече късмет е за теб и за твоите РОБИ (служители), за които тази "Държава" ти Гарантира че ще Работят за минимална "Заплата" от 260-300 лева.:lol:

Дето се казва на Печелившите и на Партията честито те не са виновни, виновни са тези които им дават Баницата (трудът си), 20 години минаха остават още най-малко 25 за да се случат нещата по естествения си път, защото явно няма кой да ги предизвика по друг начин в нашата "държава", пък и може би на Робите така им харесва.:p
 
Последно редактирано:
От: Предлагам ПОСТОЯННА работа.

Не става така колега, трябва да почнеш от 0-та както са казали повечето преуспели българи и хора по света.. Почваш от някъде и започваш да се издигаш. Ти като имаш ъкъл и би бил полезен в някоя фирма, няма да те оставят да чистиш тоалетните.
Проблема е че над 90% от кадрите в България са необразовани и не могат да осъзнаят че за нищо не стават. Не искат да се развиват и да се борят за успех, а търсят мекото на хляба.
А заплата всеки иска.

Във фирмата в която работех преди, започнах на 5 пъти по ниска заплата от очакваното. Ама аз си бачках, харесваше ми професията, развивах се. Понеже на всеки 6 месеца имаше преразглеждане на заплатите според заслугите и темпото на работа, за 2 години задминах желаната ми работна заплата. Изключвам бонусите които редовно си идваха. Сега съм от другата страна и да ти кажа виждам що за кадри се мислят за кадри. Но за всеки влак си има пътници.:)
 
От: Предлагам ПОСТОЯННА работа.

измислих нова Чисто Българска дума като за случая - "чорбаджи-хейтърство" :mrgreen::mrgreen::mrgreen:
 
От: Предлагам ПОСТОЯННА работа.

Проблемът е, че често чорбаджиите не знаят какво искат и/или нямат умението да го намират. Аз съм попадал на такива, които между много камънаци не могат да фитрират и да извлечат диамантите. Такива взимат камъни, които максимално блестят и после след няколко месеца хвърлят тези блестящи камънчета (след като разберат, че не са диаманти) и се заравят отново да търсят диамант, но пак по същите методи и със същата успеваемост. Аз като видя фирма, която през определен период (месец-два) пуска оферта за едно и също работно място, знам че мениджърът им е за уволнение и не си струва да се занимавам с тази фирма.
А неграмотността е масова. Все пак тези недиаманти в купа винаги са преобладаващото количество.
 
От: От: Предлагам ПОСТОЯННА работа.

измислих нова Чисто Българска дума като за случая - "чорбаджи-хейтърство" :mrgreen::mrgreen::mrgreen:


Ти кажи какво ще измислите след 2, 3 години като се свършат Идиотите в България готови да работят за 300-400 лева.

Нито Китайци нито Молдовци или Бесарабски българи ще ви "целуват" ръцете дето ги храните колкото да не умрат от глад, за да можете още дълго да ги експлоатирате.

На Марс имало живот може от там да дойде бодрата смяна или там да си изнесете "Бизнеса", което ми се вижда по разумно в Стратегически период от време:clap:
 
Последно редактирано:

Горе