За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Последната простотия изказана от поредния НАЗНАЧЕН "Шеф" изобщо няма да коментирам.

Само едно ще кажа:

По добре "злобен чекиджия" отколкото КВАЛИФИЦИРАН ИБРИКЧИЯ И МИНЕТАДЖИЯ, благодарение на която квалификация се заема и шефското място в 90% от фирмите и бизнесите на средно и по-високо ниво в България

В същия филм "Маргарит и Маргарита" ако се не лъжа или в друг Български филм финала беше много показателен при който главния герой трябваше да върже връзките на един така наречен "ШЕФ" но по специфичен начин, като се НАВЕДЕ и с Гръб към него (тоест да се нагъзи) за да може ШЕФА да го опъне и между временно шефа му каза: "АЗ КОЛКО ВРЪЗКИ СЪМ ВРЪЗВАЛ ПО ТОЗИ НАЧИН ЗА ДА СТИГНА ДО ТУК"

В резултат на което ЧОВЕШКОТО в РОБА надделя и той ПРЪСНА МОЗЪКА на този "ШЕФ"

Изводите оставям на вас !!!!!!!!!!!!!!
 
Последно редактирано:
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

ааааа къв РОБ кво ЧОВЕШКО бе майна - и двамата Маргарити бяха некадърни мързеливи и озлобени келеши! мацката 1 ден проработи като миячка на чинии и дигна чукалата! пича беше такове теле че освен за нарко-куриер за друго не ставаше и затова го наеха точно като такъв и той въпреки това успя и там да се изложи!

правилно го пратиха в Кремиковци при мангалите! нарича се Превъзпитание - да види хубаво ли е в леярната та като се върне сред хората и да си е научил мястото и че никой НЕ Е ДЛЪЖЕН да му дава безплатно каквото и да било ОТ СЕБЕ СИ без да получи насреща работа или... е тия и двамата бяха супер кухи лейки и като такива не ставаха за работа :mrgreen:

как може ОСЕМ МИЛИОНА БЪЛГАРИ да работят и да са доволни от работата си и като се приберат вкъщи и ето ти ракийка+мезенце+женичка а други (малка шепа митингаджии!) който и да дойде на власт - "НЯМА ДА РАБОТИМ НИЕ В ТАЯ ДЪРЖАВА!" еми не работете бе - ай да видим как ще плащате новите задължителни осигуровки по 130 лева на месец като по митингите освен байряци и кебапчета - друго не дават!
 
От: От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

как може ОСЕМ МИЛИОНА БЪЛГАРИ да работят и да са доволни от работата си и като се приберат вкъщи и ето ти ракийка+мезенце+женичка а други (малка шепа митингаджии!) който и да дойде на власт - "НЯМА ДА РАБОТИМ НИЕ В ТАЯ ДЪРЖАВА!" еми не работете бе - ай да видим как ще плащате новите задължителни осигуровки по 130 лева на месец като по митингите освен байряци и кебапчета - друго не дават!

Къде ги видя тея 8 млн. българи дето работят при положение, че са към 7 млн. май от които 1,5 млн са безработни и отделно има и пенсионери, които не ги знам колко са. :)

И много силно се съмнявам, че са "доволни от работата си".:wink:
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Тука някой направо "Join in Movie". Много сте се филмирали, като четох, чак до пръскане на мозъци... :)
niks - прекрати тези спорове, защото са безмислени. Не е казано, че един шеф е по умен от служителите си, а ти точно това искаш да покажеш.
Прекратете спора, като са се изяснили нещата.
Fatalnia - си търси да назначи служител в офиса.
niks - не харесва работата и си държи устата затворена.
Знаеш ли niks има доста работи които и аз не харесвам като отворя jobs.bg ама не съм тръгнал да звъня на шефовете им и да ги тропам, защото си е чиста загуба на време. Спри и ти да се мъчиш да унижаваш хората тук, защото един ден е възможно и теб да унижат по някакъв начин.
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Е то в България в момента ни работодател, ни работник да си ...
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Неделна лекция

1. Има една много проста система, която отговаря на някои въпроси.
Делим парите в обръщение в дадена държава на броя на жителите и'.
Ще го изчислим за България:
"Към 30 септември 2009 г. парите в обращение1 в номинално изражение
достигнаха 7672.7 млн. лв." (справка: Емисионно касова дейност на БНБ за 2009)
Получаваме една сума, която е около 1100 пари - това е перфектната усреднена заплата в България за 2009.
Получената сума "обработваме" с 30% и получаваме 330 пари.
Като прибавим или извадим сумата получаваме:

770: Средна заплата под тази - създава олигарси
1430: Средна заплата над тази - създава хиперинфлация

2. Друг интересен момент е отговорът на въпроса: Колко е готов да плати бизнесът на работника?
-В Цял свят, всеки един бизнес, заплаща на работника възмжно най-ниската сума, срещу която той би обменял часове от времето си срещу пари.

3. Как да превърнем работника в послушно кученце, без значение колко му плащаме?
-Сключете договор с банка, която да отпуска преференциални кредити на служителите Ви. Също така поощрявайте и с охота подписвайте документите с молба за кредит към други банки. Колкото повече натрупан кредит има работника - толкова по-послушен става!
-Работникът никога няма да оползотвори кредита за инвестиция! Той ще си закупи плазмен телевизор по-скъп и по-голям и от Вашия, ще "инвестира" в холова гарнитура, дограми, подови настилки, 5 годишна таратайка на старо, последен модел тИлИфон... въобще всякакви простотии от които реално няма нужда
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Прекратете спора, като са се изяснили нещата.
Fatalnia - си търси да назначи служител в офиса.
niks - не харесва работата и си държи устата затворена.

Аз спора отдавна съм го прекратил защото моята теза се доказа на 100 %, а устата никой и по никакъв начин не може да ме накара да си затворя

Основната теза на която АЗ държа и съм 100% убеден е че в едни нормални пазарни отношения правата и задълженията на Работника и Работодателя са 50 но 50.

Той е собственик на неговата фирма и има право да реши дали да ме наеме или не, но аз съм собственик на моята фирма (в случая моята работна сила и моето работно време) и единствено и само АЗ мога да реша дали да работя и на каква цена и за кой да работя-за него, за теб, за себе си или да не работя изобщо.

Тоест нещата пак са 50 на 50:mrgreen:

PS

Това последното го писах и някъде другаде но забравих къде:twisted:
 
Последно редактирано:
От: От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Работникът никога няма да оползотвори кредита за инвестиция! Той ще си закупи плазмен телевизор по-скъп и по-голям и от Вашия, ще "инвестира" в холова гарнитура, дограми, подови настилки, 5 годишна таратайка на старо, последен модел тИлИфон... въобще всякакви простотии от които реално няма нужда

с риск да стана банален кино-манияк ще препоръчам на всички заинтересувани един стар филм който на 100% описва точно тези действия на "човека-бачкатор" от неделната лекция на Такамато

филмът се нарича "Fantozzi" (Паоло Виладжо е в гл роля) има няколко серии правени през 3-4 години - не знам дали го има преведен на БГ - става дума за дребен счетоводител който цял живот се опитва да излезе от калта и ДА ГО ТУРИ НА ШЕФОВЕТЕ :mrgreen::mrgreen::mrgreen: - и в билярд с Шефа играе и в КомПартията влиза и Касата на завода обира и Съдебен заседател става и ГОЛЯМ ШЕФ го правят накрая (с бюро тапицирано с човешка кожа и 4 голи секретарки!!!) и кво ли не - всяка серия започва продължава и завършва с пълен провал + набутва се с борчове + осъмва в травматологията + най-тъпите серсеми шибат жена му + има най-грозната дъщеря на света + накрая 1 луд й го слага и на нея + ражда му се внучка още по-грозна и т н

филмът е невероятен - такова противопоставяне именно на бачкаторската психология на обикновения човек срещу огромната и тромава машина на МегаКорпорацията - абе струва се да се види...
 
От: От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Неделна лекция

3. Как да превърнем работника в послушно кученце, без значение колко му плащаме?
-Сключете договор с банка, която да отпуска преференциални кредити на служителите Ви. Също така поощрявайте и с охота подписвайте документите с молба за кредит към други банки. Колкото повече натрупан кредит има работника - толкова по-послушен става!

Ми да логично след като не можете да накарате някой по собствено желание да "Работи" за вас, вашия "бизнес" или предлаганата от вас "заплата" остава единствено и само да го ПРИНУДИТЕ да го направи чрез Явна (Задължителни осигуровки за безработни и вдигане на техния размер ) или Скрита и Подмолна (обвързването му с кредити) РЕПРЕСИЯ.

Само че въпреки че сте по възрастни от мен явно не сте разбрали че на всяко действие има и равно по сила и размер противодействие и то се проявява рано или късно. В природата нищо не се губи, тя не търпи ВАКУМ тоест празно простространство.

Или на по прост език няма как да стане вие да Репресирате някой а вас да не ви Репресират. Всяко нещо на този свят се връща, ако не на вас то на вашите деца и внуци и всеки си намира майстора.

NB

Не правете с другите това което не искате да правят с вас, защото със СИГУРНОСТ ще го направят или може би вече са го направили!!!

Господ Гледа, Бави , но не Забравя и ще ви изненада точно когато сте най-уверени в себе си и най-малко го очаквате.:twisted:
 
Последно редактирано:
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

А теб да не са те уволнили в петък? :D
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

А теб да не са те уволнили в петък? :D


Аз не съм бил назначаван във фирмата в която в момента присъствам за да бъда уволняван:lol:
 
Последно редактирано:
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Не всички работодатели са такива каквито ги описваш. Никога не е добре, когато слагаш нещо под общ знаменател, защото пропускаш възможности. Има различни видове работодатели. Да вярно е, че голяма част са такива каквито ги описваш, но има и такива, които разсъждават по съвсем друг начин. Те наистина дават добра заплата на своите служители и наистина гледат те да са добре. Защото доволните служители са успешни и те осъзнават, че това е в техен интерес. А тези, които само гледат да лапат и ламптят за повече са пълни олигофрени. Дават заплати по 200 - 300 лева за къртовски труд. Не се сърди на хората, които работят за толкова. Има хора, които нямат достатъчно капацитет и не са родени в перфектната среда. Те имат сметки да плащат, те имат разходи, деца да гледат. За тях единствената възможност е да работят за колкото им дават. Важното е да са на работа, защото ако не са, децата им ще гладуват, а сметките ще се трупат всеки ден. Незнам в какъв свят си живял ти, но се постави на мястото на обикновените хора, които не са ги хранили със златна лъжичка и които цял живот се трудят, за да са добре децата им. Те не могат да си позволят да чакат по месеци правилната работа, защото са притиснати до стената. Работят каквото има и за колкото има. Точно това е жалкото, че има хора (работодатели), които се възползват от така наречената криза, за да трупат печалба на гърба на обикновените хора и да им дават смешни заплати.

А и нека да ви споделя, за едно интервю за работа, което направо ме вбеси.
Ставаше въпрос за асистент в една аптека. Първо, че ме извика "шефа" в едно заведения и ме извади от нас в 20 часа вечерта само, за да ми каже, че съм бил прекалено "едър", за да се побера на работното място и "нямало да може да стане". Ходил съм във въпросната аптека и работното място наистина е тясно, но със сигурност щях да се побера, но както и да е. Той от една година още си търси асистент и ми е ясно що за шеф е. Но как може да ми излезе с такъв смешен номер. Направо ме вбеси. А когато попиташ за заплата нищо не ти казват.
Ми да слагат изисквания за килограми и за големина ебаси смехотворните хора. И на други пишман шефове и интервюта съм ходил и съм видял що за боклуци има, но съм ходил и на такива, където хората са били много точни и разбиращи, но просто не съм бил правилния човек за тях или е имало кандидати с повече опит от мен.

Та това което искам да кажа, че не може да съдиш всички под общ знаменател, заради някаква определена част от хора, на които си попадал. Насочи гнева съм към нещо положително. Само с плюене и заплахи нищо няма да стане. Игнорирай ги тези индивиди и си гледай кефа. Не си трови нервите :) А относно спора ти с Fatalnia изглежда ми точен човек, не виждам защо трябва да го тормозиш. Ако за теб 1000 лева заплата са малко, за мен са добре. Вече зависи от естеството на работа, тази заплата може да падне, но може и да се качи :) И запомни не е важно на колко ти се оценяваш, важно е на колко те оценяват другите :) Накрай ги да те оценяват високо, като покажеш положителните си страни, но с плюене и нерви това няма да стане и за това няма да можеш да се реализираш.
 
Последно редактирано:
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

един шеф трябва да е ЗАДНИК за да му върви успешно работата!!!

аз съм пробвал да бъда добър и любезен и ми се качват на главата РОБИТЕ ГАДНИ !!!

това робите са като клиентите неблагодарно племе - ще те редадат при първа възможност !!!
затова човек трябва да е ГЪЗ !!!

Не си ли гъз неставаш !
аз съм почнал от нулата и бях лъчезарен и добродушен
сега съм ТЕМЕРУТЕС ЗАДНИК
ОБАЧЕ МИ ВЪРВИ БИЗНЕСА !
така че послушайте ме ! един шеф не е ли гъз .. фирмата е пътник ...
къпете си вестник с обяви за работа .. докато е време :)
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

един шеф трябва да е ЗАДНИК за да му върви успешно работата!!!

аз съм пробвал да бъда добър и любезен и ми се качват на главата РОБИТЕ ГАДНИ !!!

това робите са като клиентите неблагодарно племе - ще те редадат при първа възможност !!!
затова човек трябва да е ГЪЗ !!!

Не си ли гъз неставаш !
аз съм почнал от нулата и бях лъчезарен и добродушен
сега съм ТЕМЕРУТЕС ЗАДНИК
ОБАЧЕ МИ ВЪРВИ БИЗНЕСА !
така че послушайте ме ! един шеф не е ли гъз .. фирмата е пътник ...
къпете си вестник с обяви за работа .. докато е време :)

Не е задължително да си гъз към всички хора. Съжалявам, че си се обърнал към "тъмната страна" :D Мен ме кефиш, важното е да си точен с точните хора и да си ужас за олигофрените. Бизнесът ти пак ще върви, просто не бъди лош към всички хора, заради една шепа олигофрени. Аз лично се държа добре с тези, които ми се струват точни и се правя на олигофрен пред тези, които реша, че заслужават да ги нахраня :) Когато си гъз към всички, може да пропуснеш възмосностите да работиш с добри и свестни хора, които искат да правите бизнес заедно. Искам да кажа, че ще ги отблъснеш с държанието си. Свестните хора намират свесните. Просто е нужно малко търпение. А като си гъз, те намират само гъзове :) Това е според мен. Но ти си знаеш аз не искам да те поучавам просто си давам мнението, надявам се да не се обидиш :)
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

аз съм пробвал да бъда добър и любезен и ми се качват на главата РОБИТЕ ГАДНИ !!!

ееее майна - аз съм на същия жизнен опит но с жените! абе не разбират от хубаво бе! само от пари и викове разбират!

за робите си частично прав - особено нискоквалифицираните - за такива важи правилото Разделяй и Владей - сджавкай робите помежду си + дай им общ враг + дай им малко да ядат и да ръгнат за да няма бунтове - и работата ще тръгне! остави ги да се сприятелят(сдушат) помежду си и работа повече няма да подхванат! едно време по комунистическо най-популярната картина - 1 сиганин копа яма - 10 бригадира го гледат! 2 кубика пръст 1 месец не могат да я изкопат! а ся прати бригадирите в отдел кадри(демек ДС-то към завода) и да ударят по 1 подпис "по собствено желание" и как бързо ще почнат да се топят 1 друг в калта и да работят като улави! 10 часа ша работят + още 2 часа доноси ще пишат!

аз съм работил като роб(хамалин) и то с диплома от ПУ - ФМИ в една от най-големите риселърски РС-фирми - блъскали са ме псували са ме (на всяка крачка имаше охрана) - съвпадение фирмата се казва Никс :) www.nix.ru и бачках там половин година при -30 студ не защото съм мазохист а защото като нов човек в 12-милионен град исках да им ХВАНА ЦАКАТА на Големите Риби - щото едно е да учиш по учебници как стоят нещата а друго е да си вътре в играта пък било то и като роб! а в България нямаше такива мащаби пък на мен ми трябваше ясна картина как стоят работите при Многуту Пари

когато казвам че най-ценна информация за Голямата Игра дърпах именно по време на този мрачен период - дребномислещите хора не могат да ме разберат! не им побира главата че не заплатата носи пари а информацията! пейсе години да работиш за 1000 лева и да си мислиш че си Успял и Богат и можеш да не знаеш че под кенефа ти има заровено три тона Тракийско златно съкровище примерно! Ей за това говоря!

само правилно подадената (и възприета) информация може да издигне роба нагоре по стълбата (подразбира се че цялата му фамилия са роби и нямат връзки ГОРЕ за да минат метър)
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Аз не мога да разбера смисъла на темата при положение, че безработицата е 10%.

В момента положението е, че работодателите колят и бесят.

Като има позиция за 300 лв. и аз откажа работата, зад мен има опашка от още 10 човека, които биха я приели и това работодателят го знае.
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Хахаха! Имам чувството че сопола пак ще изсере нещо до 1-2 минути!
До оня там, как му беше името: Скролирай нагоре до началото на страницата и виж какво пише в горния ляв ъгъл с най големите букви. Бягай да си подновиш абонамента за вестника
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

е за това говоря! не става хубост насила! безработица 10% АМА 80% от служителите са на топли (разбирай наследствени) места - и какво става - в Джунглата остават 20% от които 10% вече не е 10 а 50% (половината) затова няма работа!

и пак се убеждавам че кон с капаци не може да прогледне - 300 лева заплата мрън-мрън а за Перспективи никой не мисли! ами ако на тази работа за 300 лева усвоиш информация която струва милиони? вкъщи като безработен със сигурност няма откъде да я научиш!

правилно каза Такамато че на "шаблонния бачкатор" и 100 хиляди кредит да му дадеш - няма да го оправи! ще си купи телевизор или счупена бричка - ще се спука да шиба чуждото и след 2-3 години пак ще е на същия хал (но с борч за цял живот)
 
От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

1.Не всички работодатели са такива каквито ги описваш. Никога не е добре, когато слагаш нещо под общ знаменател, защото пропускаш възможности.

2.Не се сърди на хората, които работят за толкова. Има хора, които нямат достатъчно капацитет и не са родени в перфектната среда. Те имат сметки да плащат, те имат разходи, деца да гледат. За тях единствената възможност е да работят за колкото им дават. Важното е да са на работа, защото ако не са, децата им ще гладуват, а сметките ще се трупат всеки ден. Незнам в какъв свят си живял ти, но се постави на мястото на обикновените хора, които не са ги хранили със златна лъжичка и които цял живот се трудят, за да са добре децата им. Те не могат да си позволят да чакат по месеци правилната работа, защото са притиснати до стената. Работят каквото има и за колкото има. Точно това е жалкото, че има хора (работодатели), които се възползват от така наречената криза, за да трупат печалба на гърба на обикновените хора и да им дават смешни заплати.

3. Не си трови нервите :) А относно спора ти с Fatalnia изглежда ми точен човек, не виждам защо трябва да го тормозиш. Ако за теб 1000 лева заплата са малко, за мен са добре.

4. И запомни не е важно на колко ти се оценяваш, важно е на колко те оценяват другите :)

Здравей казал си много Умни и много Глупави неща аз съм откроил само четири от тях

1. Никога не съм твърдял ча всички работодатели са Гадове, сегашните ми "Шефове" са много точни пичове поради простата причина че отношенията ни не са типичните Работник-Работодател и не ни свързва нито договор, нито работна заплата нито работно време. В мента в който Шефа ми ме накара да направя нещо в разрез с моите виждания и това стане ТЕНДЕНЦИЯ, веднага му казвам че от утре или от другата седмица ще имам други, да речем лични ангажименти и не мога да идвам на "работа".

2. Аз не се сърда, аз просто констатирам основната причина средната работната заплата в България да е 400 лева а в Гърция 1000 долара при положение че Кашкавала и в България и в Гърция е на една и съща цена а дори и в Гърция е по евтин, а себестойността за производството му е същата дори в България излиза по евтино.

Но ако в Гърция Бизнесмените реализират 30 % печалба в България никой не започва Бизнес ако няма да направи поне 200-300 %, и ако разходите за работна заплата в Гърция са примерно 30% от Печалбата то в България не са повече от 3% до 5%.

А работа при "Бизнесмени" които ти плащат 5 % от заработеното от теб не е работа а АНГАРИЯ или БЛАГОТВОРИТЕЛНОСТ, по хубаво изобщо да не ти плащат.

И не излизай с Аргумента че "Хората" нямат избор защото така от една страна потвърждаваш една от тезите ми че тези които работят за 300-400 лева са РОБИ а от друга страна пък си в огромна ГРЕШКА.

Всеки ЖИВ индивид има избор докато диша, друг е въпроса дали той ще се възползва от него или ще напрови компромис, което ще доведе до серия от компромиси и превръщането му в РОБ.

А аргумента че имат да хранят семейство е толкова изтъркан че просто не е нужно да се коментира.

Защото преди да създадеш Семейство първо си осигури някакъв приличен доход не само за момента а и за един стратегически период от време, да речем 10-15 години докато поотраснат децата и могат сами да се грижат за себе си, а дори и задели пари за следването им пък после си Вади пактката и прави семейство.

То Семейството и Децата не е само да ги напрвиш като Циганите пък после как ще ги гледаш и храниш времето и държавата ще каже .

А ако попаднеш в заварено положение фалираш или те застигне финансвовата криза, според мен е по добре да гладувате известно време ти и твоето семейство (макар че знам какво е гладно дете) отколкото да се хванеш на някаква мизерна и непреспективна работа, защото така само ще удължиш твоята и на твоето семейство АГОНИЯ, така няма да си решиш проблема а само временно ще го отложиш.

3. Изобщо не си тровя нервите, напротив мен тази дискусия ме разтоварва.

4. Тук си в най голяма ГРЕШКА.

Първо преди да те оценят другите ти трябва да си дадеш оценка, доколко тя е реална и с покритие това много бързо ще проличи и ти сам ще разбереш и ако искаш или можеш ще си корегиш самооценката ако ли не ще продължиш да живееш в своя измислен свят.

Второ една Мъдрост гласи че "Който е навсякъде той е Никаде".
Тоест човек не може да се хареса на всички и да огрее навсякъде.

Според мен един нормален човек през целия си живот има не повече от 2-3 ИСТИНСКИ приятели и разбира се семейството които го познават най-добре и имнено от тях той може да бъде оценяван и тяхното мнение би трябвало да бъде Меродавно за него останало е ШЛЯКА и Позиране... Здравей, как си приятелю......

PS

Всеки трябва да има Коректив който да го сваля на земята ако прекалено много се издигне в облаците и си повярва, но не всеки може да ми бъде Коректив а само Хора които са се доказали пред мен и са спечелили моето уважение.

А това какво мисли за мен някой така наречен работодател който ме познава от няколко часа или дни има толкова значение за мен колкото предполагам и за самия "Работодател" има значение какво аз мисля за него.
 
Последно редактирано:
От: От: За Работницте, Работодателите и Работните места в БГ

Но ако в Гърция Бизнесмените реализират 30 % печалба в България никой не започва Бизнес ако няма да направи поне 200-300 %, и ако разходите за работна заплата в Гърция са примерно 30% от Печалбата то в България не са повече от 3% до 5%.

що ся гледаш в чуждата паница пак? и шеф да те назначат - файда няма - ти тогава ще крадеш от акционерите - ще кажеш аааааа много са ви 40/50/60% от дивидентите - в Гърция и на 5% годишно се радват
 

Горе