Ние сме овце и заслужаваме да ни стрижат, доят и колят *

happyslacker

New Member
В тази тема малко излязох от контекста и писах за забраната за продажба на някои продукти чрез сключване на договор от разстояние.

Аз лично съм се сблъсквал със закона, който на теория трябва да ме защитава. Исках да си купя една хранителна добавка, но не можах, защото като потребител не мога да си я поръчам онлайн законно, а в аптеките, които проверих не се продава. Само лица, които не са потребители по смисъла на закона, могат да си поръчат хранителна добавка чрез сключване на договор от разстояние.

Разбира се бих могъл да се помоля на някой, който има фирма, фирмата му да купи продукта чрез сключване на договор от разстояние и после да ми го продаде като се сключи договор не от разстояние. Обаче не е ли абсурдно? Какво точно се променя когато стоката минава през посредник, който не е потребител по смисъла на закона за защита на потребителите?

Заслужаваме да ни забранят електронната търговия за всички продукти и за да си купим нещо да се налага да висим на опашки по моловете. И ако забранят магазините с размер по-малък от този на средно голям мол ще се скъсам да злорадствам.

И ако се въведе разрешителен режим за строеж на молове, който изисква чакане десет години за оценка на влиянието на мола и т.н., както и лимити в населените места да има не повече от един мол на всеки 500 000 души население, направо ще се пръсна от злорадстване.

Защото така ще се накажат почти всички, които са виновни.

Депутатите и тези, които им плащат не са истинските виновници (макар, че не са и невинни).

Виновни са всички граждани, които имат право на глас и право да бъдат избирани. За това, че нито са гласували правилно, нито са направили своя партия (ако смятат, че няма достойна партия, за която да си дадат гласа). А най-страшното им прегрешение е, че не са помогнали за масово образоване на гласоподавателите как работи икономиката (за сега друг начин за борба с невежеството освен образованието не са измислили).

В тази тема бях писал по същия въпрос и цитирах един много добър разказ по въпроса: Не съм от тях.

Ето и резюмето на част от разказа (за мързеливите, които не искат да го четат целия): Човек на име Т.Панаров подминава протест пред Народното събрание (и даже се изплюва за да изрази какво мисли за протестиращите), където протестират срещу купуването на нови мерцедеси за депутатите и искат тези пари да се дадат за лечение на деца вместо за ненужните мерцедеси. Обаче в един момент се оказва, че неговото дете е болно и няма пари за лечение. Търси пари от "приятели" (т.е. други като него), но не намира подкрепа. Налага се да търси помощ от същите тези, които беше оплюл подминавайки протеста им, но парите от дарения са малко, а желаещите да получат помощ много...

Заслужаваме също така да въведат монопол в търговията с електрическа енергия като разделят страната на три зони, във всяка от които може да продава само една определена от държавата (т.е. от мафията) фирма. И да ни спрат тока за дълго време по време на туристическия сезон за да се изложим пред чужденците и храните в хладилниците да се развалят. Оппа, това май ни се е случило вече :)

* Заглавието съм го взаимствал без да искам от AMOUN - вероятно съм чел негови писания, в които е казвал същото. Възползвам се от правото да цитирам, докато все още закона за "авторските" права позволява това. Ползвам случая да го поздравя за стила му на писане, под влиянието на който и аз започнах да пиша в подобен стил когато съм ядосан.
 
Последно редактирано:
От: ние сме овце и заслужаваме да ни стрижат, доят и колят

Заглавието аз съм го казвал 100 пъти
...
 
От: ние сме овце и заслужаваме да ни стрижат, доят и колят

Ще се възползвам от правото да цитирам, докато все още го имам...
 
От: Ние сме овце и заслужаваме да ни стрижат, доят и колят *

Депутатите и тези, които им плащат не са истинските виновници (макар, че не са и невинни).

Виновни са всички граждани, които имат право на глас и право да бъдат избирани. За това, че нито са гласували правилно, нито са направили своя партия (ако смятат, че няма достойна партия, за която да си дадат гласа).

Объркал си рейса пич

Граждани има в ДЪРЖАВИТЕ, в Колониите има РОБИ които нямат право на глас нито на сдружаване освен ако предварително не са им делегирани тези права от Колонизаторите.

И да гласуваш и да не гласуваш и да правиш партия и да не правиш резултата ще е един и същ-НУЛЕВ.

Така наречената "държава" България от 66 години се управлява от една незаконна терористична антибългарска партия - БСП(БКП) взела властта чрез преврат и терор с помоща на пияната руска червена армия.

Всички "партии" са продукт на червените терористи и ако решиш да правиш своя много бързо ще ти внедрят ченгета и ще ликвидират както партията ти така и теб и семейството ти.

ЗАПОМНИ:

Тоталитарен комунистически режим не се сваля с партии и избори а само с революция, такова животно като "мирен преход" няма и никога не е имало, това е термин за затваряне очите и устите на идиотите и робите.

Единственото решение проблемите на България се нарича:

1. Приемане на Закон за Декомунизация, приет в много бивши комунистически държави(ние не сме от тях и не случайно България не беше спомената по повод празненствата от падането на Берлинската стена).

2. Приемане на Закон за защита на държавата.

Това може да стане само чрез Революция а не чрез избори защото на тях се явяват само предварително проверени и одобрени партии и кандидат депутати или както казват старите комунисти:

"Ние тази власт с кръв сме е вземали и само с кръв ще е дадем"

Светъл пример за това как се освобождават робите от Комунистическа колония е генерал Пиночет

Пиночет спасил Чили от червената комунистическа сволоч като натъпкал един стадион със сволоч и направил така че тая сволоч безследно да изчезне. Така Чили сега е една богата страна.


[video=youtube;HzvpxrbWpVM]http://www.youtube.com/watch?v=HzvpxrbWpVM[/video]

VIVA A GENERAL PINOCHET!!!

The Best Military Dictator in History! Savior of Chile.

Pinochet saved South America from Communism.

VIVA MI QUERIDO GENERAL
:D:D:D

PS

Ние Българските граждани отдавна не гласуваме, не работим и не плащаме данъци на незаконната 66 годишна комунистическа власт в незаконната Руско-Турска губерния:twisted:
 
От: От: Ние сме овце и заслужаваме да ни стрижат, доят и колят *

И да гласуваш и да не гласуваш и да правиш партия и да не правиш резултата ще е един и същ-НУЛЕВ.

Аз си мислех, че държавата съгласно Конституцията е парламентарна република и създаването на (и гласуването за) правилната партия (която на теория би могла да се създаде) би могло да даде резултат.

Всички "партии" са продукт на червените терористи и ако решиш да правиш своя много бързо ще ти внедрят ченгета и ще ликвидират както партията ти така и теб и семейството ти.

Това потвърждава писаното по-горе, че сме страхливи овце. Вече няма "луди", които да си жертват овчето спокойствие за да получат повече свобода и справедливост. Рискът да те убият, ако направиш успешна партия е много по-малък от този, който са поемали много хора в миналото за да може сега да си пишем почти свободно в Интернет почти без да се страхуваме, живеейки в една страна, където хората са относително свободни. Защото можеше и да е много по-зле.

Разбира се аз също не бих рискувал да се занимавам с политика. Не само защото нямам необходимия финансов ресурс, но и защото съм егоист и страхливец (т.е. нормален човек). И защото не съм убеден, че заслужавате някой да прави нещо за вас. Обаче за разлика от повечето хора аз осъзнавам, че съм егоист и страхливец и разбирам защо общество от подобни хора води до мизерия.

Понякога се чудя как при това овче спокойствие и невежество на множеството граждани все още качеството на живота ни е добро (по шестобалната скала някъде около 4). Повече информация за това къде сме в списъка Ranking the Countries (има корелация между качеството на живота и икономическата свобода).

За да бъде качеството на живота високо трябва хората да притежават повече икономическа свобода. А за да имат повече икономическа свобода трябва да разбират как работи икономиката за да могат да гласуват правилно.
 
Последно редактирано:
От: От: Ние сме овце и заслужаваме да ни стрижат, доят и колят *

Аз си мислех, че държавата съгласно Конституцията е парламентарна република и създаването на (и гласуването за) правилната партия (която на теория би могла да се създаде) би могло да даде резултат.

Това потвърждава писаното по-горе, че сме страхливи овце. Вече няма "луди", които да си жертват овчето спокойствие за да получат повече свобода и справедливост. Рискът да те убият, ако направиш успешна партия е много по-малък от този, който са поемали много хора в миналото за да може сега да си пишем почти свободно в Интернет почти без да се страхуваме, живеейки в една страна, където хората са относително свободни. Защото можеше и да е много по-зле.
.

Създаването на партия или гласуването за такава няма да даде реултат поради простата причина че власт чрез избори се взима само при ДЕМОКРАТИЧНИТЕ политически системи и тук формата на управление било парламентарна или президентска няма абсолютно никакво значение да не говорим пък за Комунистическата конституция действаща у нас и приета с мнозинството на БКП(БСП)

В ТОТАЛИТАРНА система каквато сме ние власт се взима единствено и само чрез революция и оръжие подобно на Чили и генерал Пиночет, всичко останало е кауза пердута и "мирен" преход продължаващ докато не остане и един Българин в нашата "държава"

При тоталитарните политически системи първо взимаш властта, после изчистваш държавата и нейните институци от червената измет приемайки закон за декомунизация и закон за защита на държавата и едва след това можеш да правиш партии и избори без участието на комунисти в тях и да си играеш на президентска или парламентарна република, монархия и прочие форми на управление

PS

Радвай се на свободата в интернет защото само тя ни остана а скоро и нея няма да имаме, ще ни пребиват и убиват като кучета по улиците и нито една "медия" или "институция" няма да е грижа за това, защото те отдавна са изкупени от червените терористи.

За справка какво ви чака : Пребиха проф.Янко Янков от Пловдивския университет
 
Последно редактирано:
От: Ние сме овце и заслужаваме да ни стрижат, доят и колят *

Никс наскоро гледах че се прекланяше пред подвизите на ББ. Като е толкова пич що не ги приеме тия закони нали и дядо му е пострадал от комунизма
 
От: Ние сме овце и заслужаваме да ни стрижат, доят и колят *

Абе леко скучно ми е и на мене тея дни... Я кажете де се събираме и да отиваме да направим една революция и да опрайм държавата най-накрая.

Земам оръжието и една торба със суха рана и гащи за смяна.

Кой ше тепаме? Засада пред Народното? Или ше се крием и копайм землянки по Витошата и ше печатаме позиви? Лаптоп и принтер кой ше земи?
 
От: Ние сме овце и заслужаваме да ни стрижат, доят и колят *

Това с революцията не е добра идея. Армията и полицията разполагат с подходящи средства за ликвидирането на престъпниците (нали не си въобразявате, че революционерите не са престъпници?).

Подобен революционен сценарий е разгледан във втората повест от книгата на Мартин Петков "Те не вярват в приказки". Книгата може да се купи в електронен формат само за 1.02 € от сайта на e-knigi.net (не е афилиейт линк - сега разбрах за тази книжарница - реших да потърся книгата за да я цитирам точно и попаднах на този сайт).

Единственото разумно решение, за което се сещам (и което е неизпълнимо на практика заради липса на финансиране) е да се извърши масово образоване на гласоподавателите. Те трябва да разбират какво е икономическа свобода. От Института за пазарна икономика правят опити за популяризирането на тези идеи, но това не е достатъчно.

Я си представете нова партия, която в предизборната си програма обещава прекратяване на субсидиите. Повечето хора не разбират, че субсидии не трябва да има. Ще има протести на земеделските производители, ще блокират пътища и т.н. В крайна сметка тази партия няма да спечели изборите. Защо смятате, че няма нито една партия, която се обявява срещу субсидиите и другите социалистически глупости, налагани от Европейския съюз?

Обикновеният прост гласоподавател иска държавата да му върши работата и ако може да му плаща и лечението, пенсията и социалните помощи за безработни. Обаче в същото време недоволства от високата данъчна тежест (вкл. и осигуровките), отказвайки да приеме, че няма как хем данъците да са ниски, хем полицията да пази всички бостани, и хем държавата да се грижи за пенсията и лечението му.
 
Последно редактирано:
От: Ние сме овце и заслужаваме да ни стрижат, доят и колят *

Това с революцията не е добра идея. Армията и полицията разполагат с подходящи средства за ликвидирането на престъпниците (нали не си въобразявате, че революционерите не са престъпници?).

Я пак че не ми стана ясно кои са престъпниците ?

Революционерите като Ботев и Левски или репресивния милиционерски апарат на незаконната 66 годишна комунистическа власт.:shock:

А армията е остави тя винаги е била и ще бъде с България и Българите за разлика от милицията
 
От: Ние сме овце и заслужаваме да ни стрижат, доят и колят *

Престъпници са тези, които нарушават закона.

Революцията с насилие е организирана престъпна дейност. Също както и гласуването на закони по поръчка и другите форми на корупция.

Вина имат всички хора, които си мислят, че революционерите са "добрите", а тези, срещу които се борят са "лошите".

В същност няма противопоставяне добри срещу лоши. Има просто невежи животни, които са си организирали масово изтребление.
 
Последно редактирано:
От: Ние сме овце и заслужаваме да ни стрижат, доят и колят *

А когато тези които са гласували законите са терористи дошли на власт чрез преврат и масови убийства без съд и присъда трябва ли да спазваме тяхното "законодателство" и ако не ние престъпници ли сме?

Запомни:

Комунистта не е дошъл на власт чрез избори за да го свалиш с избори, комунистите взеха властта с кръв и само с кръв може да им се отнеме, всичко останало както вече казах е "мирен преход" за радост раята която мисли че е свободна и че в България има демокрация. :lol:
 
От: Ние сме овце и заслужаваме да ни стрижат, доят и колят *

Може би твърдиш, че са ми инсталирали фалшиви спомени за това как съм гласувал на предишните избори?
 
От: Ние сме овце и заслужаваме да ни стрижат, доят и колят *

Специален поздрав за двамата най активни юзъри в темата и за всички останали на които им хареса парчето

[video=youtube;M4_JqWQc_Us]http://www.youtube.com/watch?v=M4_JqWQc_Us[/video]
 
От: Ние сме овце и заслужаваме да ни стрижат, доят и колят *

Може би твърдиш, че са ми инсталирали фалшиви спомени за това как съм гласувал на предишните избори?

Не знам какво твърдя но самият факт че си гласувал говори че наистина имаш нещо инсталирано или по скоро деинсталирано.:lol:

За кое точно от котилата на БКП гласува ако не е тайна - за червените, сините, жълтите, турко-комунистите, русофило-комунистите(атакисти) или за мутро-комунистите ?

Ето ти един коментар (грижливо изтрит от ДС) в електронен вестник под темата за създаването на Пиратската партия която доскоро шумно пропагандираше, дано ти отвори очите:

..... Paдкo 13 Април, 2010 в 10:59 am :

Освен македонската партия ОМО-Илинден-ПИРИН и турската ОТОМАН, всичките други партии в България са клонинги на ДС+БКП (КГБ+КПСС)!


PS:

Аз понеже не съм комунист се чудя за кого да гласувам за ОМО-Илинден или за ОТОМАН ?:p

....

А щях да забравя твоите съпартиици си имат група в Twitter защо не се присъединиш
 
От: Ние сме овце и заслужаваме да ни стрижат, доят и колят *

Дори и да има някаква качествена партия почти никой няма да гласува за нея, защото предизборните и обещания няма да се разбират и одобряват от хората.

Сочи се като основен проблем това, че предизборните обещания не се спазват.

В същност не това е основния проблем според мен. Основният проблем е, че няма партии с качествени предизборни обещания, защото няма качествен човешки мат'рял, който да оцени и разбере тези обещания.

Партиите масово примамват гласоподавателите-овце с обещания, които ако изпълнят ще нанесат щети на същите тези гласоподаватели. Обещанията са глупости, те се правят за да съответстват на интелектуалното ниво на простия гласоподавател.

Не е толкова страшно, че изборите и партиите са просто театър за пред избирателите, по-страшното е, че този театър се рижисира съобразно разбиранията на простия гласоподавател, който не разбира как работи икономиката.

Бойко Борисов каза:
Каква е основата на населението в момента - 1 млн. цигани, 700-800 хиляди турци, 2.5 млн. пенсионери. Ей това е срещу ГЕРБ. Пенсионерите с цялата си глупост ги води носталгията. Викат си: "Едно време на Хаинбоаз какъв хубав проход направихме. Па имаше един Пешо - ехей какъв хубав беше..." Все едно, че ще се върне младостта. Никога няма да се върне младостта. Обаче това си ги води и под строй отиват да гласуват за Станишев. И вие - милион и половина, дето избегахте... Материалът, дето се явява на избори или от който можем да избираме като кадри, никак не е голям. Лесно е да се каже: "На тебе разчитаме". Ако така ще разчитаме, значи след 1 година ще се издъня и аз.

Проблемът с качеството на мат'ряла е много по-сериозен. Качеството изобщо не зависи от това дали съответния индивид е циганин, пенсионер, "турчин" и т.н. Няма как в една държава хората да живеят добре, ако няма качествено масово образование, което да даде на гласоподавателите възможността да разбират ефектите от предлаганите предизборни обещания още преди пускане на бюлетината.

Някои ще кажат, че обикновения прост и тъп гласоподавател не е длъжен да разбира от икономика. Нали избира кадърни икономисти, нека те да мислят за икономическата политика. И няма да са прави. Защото колкото и компетентен да е един икономист, ръцете му винаги ще са вързани от демокрацията (за добро или за лошо).
 
Последно редактирано:
От: От: Ние сме овце и заслужаваме да ни стрижат, доят и колят *

Дори и да има някаква качествена партия почти никой няма да гласува за нея, защото предизборните и обещания няма да се разбират и одобряват от хората.

Сочи се като основен проблем това, че предизборните обещания не се спазват.


Пак си далеч от истината !!!!!

Само идиота вярва на думи и обещания, разумния човек вярва само на делата и пропуска голите обещания от едното ухо през другото.

Мен не ме интересува кой какво е казал на даден предизборен митинг или написал в даден вестник или сайт, мен ме интересува кой е този който го е казал или написал и от къде е тръгнал, от какво семейство произхожда и кои са му роднините до най-малко ТРЕТО КОЛЯНО, с какво си изкарва хляба, какъв интерес има да го каже и кой му плаща да го каже.

С други думи Разумния човек трябва да се ръководи от следната мисъл:

"НЕ ГО СЛУШАЙ КАКВО ГОВОРИ, ГЛЕДАЙ ГО КАКВО ПРАВИ"

В Библията е казано: "По делата им ще ги познаете", а не по думите...., а делата в бившата "държава" България са ясни на всеки Човек
 
От: Ние сме овце и заслужаваме да ни стрижат, доят и колят *

Невежият гласоподавател не може да оцени дали това, което се прави е правилно.

Мнозинството от гласоподаватели са невежи. Не разбират как работи икономиката.

По-горе бях писал същото, но с други думи. Това е основната ми идея, а не точната методика за оценяване.

След като оценяваш партиите по делата как ще оцениш партия, която все още не е управлявала (т.е. няма дела)?

Оценявайки само партии, които са управлявали, ти в същност оценяваш само партии, зад които стои комунистическата партия (това следва от твърденията ти). Значи няма да гласуваш за некомунистическа нова партия, която все още нищо не е направила, защото не е влизала във властта (и няма как да знаеш дали е некомунистическа)?
 
Последно редактирано:
От: Ние сме овце и заслужаваме да ни стрижат, доят и колят *

На гласоподаветеля бил той невеж или веж не му трябва да знае дали това което се прави е правилно или не, достатъчно е да знае КОЙ го прави и от там нататък е ясно дали е правилно или не и до какъв резултат ще доведе.

Партията не е един цял механизъм а е съвкупност от лидер, отделни субекти на различни нива и СПОНСОРИ, а когато тези субекти или техния ледер са издънка на комунистически род (партия) или са свързани с такъв това означава че и "новата" партията е такава независимо дали е управлявала досега или не.

В противен случай ако биивш комунист(не че има такъв) напусне БСП-БКП и създаде своя партия като Татяна Дончева или Гоце Триперо от Сирещник, то той е читав и ние трябва да му гласуваме доверие защото той не е управлявал досега.

Казах ти вече единственото решение: ЗАКОН ЗА ДЕКОМУНИЗАЦИ, по подобие на закона за Денацификация гласуван в Германия след свалянето на Хитлер и Закон за защита на държавата.

Забрана и разпускане на БСП-БКП, забрана за участие на комунисти и деца на комунисти в партии и сдруженя, недопускането им до заемане на длъжности в изпълнителната, законодателната и съдебната власт както и в местната и централна власт, невъзможност да заемат преподавателски постове в училища и най-вече в университети и т.н....

Едва след приемането на тези закони могат да се образуват НОВИ партии с НОВИ политици и да се проведат НОВИ избори, всичко останало е безкраен "мирен преход" подчинен на максимата "Със стари Ку.ви нов бардак ще правим"
 
Последно редактирано:
От: Ние сме овце и заслужаваме да ни стрижат, доят и колят *

На гласоподаветеля бил той невеж или веж не му трябва да знае дали това което се прави е правилно или не, достатъчно е да знае КОЙ го прави и от там нататък е ясно дали е правилно или не и до какъв резултат ще доведе.

Гласоподавателят няма необходимите познания да определи кой трябва да го прави, защото не разбира как работи икономиката и ще гласува за хора, които ще съсипват икономиката. Делата, които водят до скапване на икономиката ще изглеждат за невежия гласоподавател като правилни и той ще продължава да подкрепя същите политици, които ще продължават да действа по същия начин.

Смяташ ли, че ЕС се управлява от комунисти/нацисти? А държави като Германия, Франция, Великобритания и т.н.? Знаеш ли, че в същите държави гласоподавателите също са невежи и избират политици, които им скапват икономиката?

Една от най-големите глупости на Европейския съюз са субсидиите. Който твърди, че субсидиите са нещо добро за икономиката не разбира от икономика.

Държавата няма нужда от защита, има нужда от ампутация на болните части. От защита имат нужда гражданите - защита от държавата.
 
Последно редактирано:

Горе