ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

При претърсването от офис в центъра на столицата антимафиотите са иззели 7 компютърни системи с множество бизнес софтуерни продукти, сред които по-известните са: Windows, Microsoft Office, Coler Draw, Fhotoshop.

:cry:
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Боже до къде опряхме. :mad: Драйфа ми се от това правителство вече тези хора правят пари за държавата те ги тероризират, а истинските крадци и разбойници си се разхождат на свобода. Всички са за разстрел от до.:twisted:
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Поредните опасни престъпници са хванати :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Не хора това вече на нищо не прилича в тая държава давайте да си дигаме чукалата и да отиваме в Африка там са по-добре от нас.:cry:
 
Re: От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Боже до къде опряхме. :mad: Драйфа ми се от това правителство вече тези хора правят пари за държавата те ги тероризират, а истинските крадци и разбойници си се разхождат на свобода. Всички са за разстрел от до.:twisted:
Един данъкоплатец се избави от мъките на БГ икономиката. :)
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Хайде хора звънете и поръчвайте проверки на конкурентите си. Тази акция ми изглежда точно такава.
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Хайде хора звънете и поръчвайте проверки на конкурентите си. Тази акция ми изглежда точно такава.

Мутренска държава баце, кво да говорим.
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

При претърсването от офис в центъра на столицата антимафиотите са иззели 7 компютърни системи с множество бизнес софтуерни продукти, сред които по-известните са: Windows, Microsoft Office, Coler Draw, Fhotoshop.

:cry:

Не виждам проблем, надали Coler Draw, Fhotoshop имат каквито и да е лиценции, ще ги пуснат с предупреждение, китайски и индийски ментета да не ползват :lol:

7 РСта :

7х 200лв за Windows
7х 200лв за офис
~ 1400... до 75К Е - за Coler Draw, Fhotoshop
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Още не съм се събудил и мисля бавно - осъзнавате ли, че това прави повече от 10 000Е софтуер на РС?
Ефтин ПР
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

интересна ще е реакцията, като влязат в офис със 7 компютъра, които са изцяло на GNU/Linux с ext4 файлова система и пълно криптиране на дисковете.....
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Не съм чул за GNU/Linux да има свестен софт за графична обработка.

Относно акцията, със сигурност е била поръчкова, но това не я прави незаконна.
Ние се сърдим защо нас ни гонят при все че има престъпници, които не ги закачат, ама в крайна сметка и тези изгорелите и те са били в нарушение. Като ще развиваш бизнес - плати си лицензите.
 
От: От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Като ще развиваш бизнес - плати си лицензите.

Или си намери дружки, които да стоят зад гърбати и да имат власт.
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Аз пък не съм чувал всички, които работят с компютри да използват само софтуер за графична обработка :) има цели develope/coding фирми, които използват само и единствено linux, фирми които се занимават със server-management също, няколко SEO оптимизатора, които познавам използвам единствено Linux в офисите си. На мене просто ми е интересна ситуацията, не съм търсил конфронтация. Ако това, че работят с нелегален софтуер е истина не е приятно за останалите от бранша, които са си изпълнили законовите задължения и са си закупили лицензиран софтуер - те трябва да го калкулират в цената, а фирмите използващи нелегален софтуер пък ще им подбиват цената и това води до негативен икономически ефект. На никой от Вас няма да му е приятно да цъфне келеш на 15 години с нелегален windows и т.н. и да предлага направата на сайтчета на WP за по 50 лв бройката.
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Те нарочат ли те, и чисти компютри да имаш ще ги вземат за "доказателства". И "компетентни специалисти" ще ги проверяват... няколко години.
После ходи доказвай, че сестра ти не е курва :).
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Е как да няма - GIMP си е идеален за линукс и всичко се оправя

Но принципно това си е законо нарушение, че в БГ всички иксат са с нелегален софт и да се скатаят си е друга бира.
Тези пичове трябват да са имали софтове за 3д обработка че да се вместят в тези 75к
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Аз казах конкретно за този случай, щом са имали фотошоп, корел драу и кой знае още какъв софт, значи са се занимавали с графична обработка/дизайн.
Е това под линкус .... с гимпа ще се измъчиш и трудно ще го докараш на същото ниво.

А за девелопърс/кодинг е това е съвсем друга бира..
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Coler Draw, Fhotoshop.
:-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o :-o
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Де факто, половин България, която работи на пиратски Уиндоус е нарушител и следва да й се изземат компютрите.
 
От: ГДБОП конфискува пиратски софтуер за 75 000 евро

Аз казах конкретно за този случай, щом са имали фотошоп, корел драу и кой знае още какъв софт, значи са се занимавали с графична обработка/дизайн.
Е това под линкус .... с гимпа ще се измъчиш и трудно ще го докараш на същото ниво.

А за девелопърс/кодинг е това е съвсем друга бира..
Голямо дърво е гимпа спор няма. Навремето реших го пробвам 1-2 дни и накрая ънинстол :D
 

Горе