Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

ReminD

Well-Known Member
16897_3823300061461_67436283_n.jpg



Тревожна графика, очаквайте включване на БЛЕКИ с "ПОДРОБНИ АНАЛИЗИ", оправдаващи ГЕРБ и дескридитиращи БСП, но
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Чак да им се възхищаваш :D
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Ето още статистика за Alanfort :mrgreen::

“Ако учителката по математика е тук, може да сметне, че съм 29 пъти по-бърз от Сергей Станишев“, каза днес в Съединение премиерът Бойко Борисов.

“За другите може да е трудно, но за нас е лесно. В условията на най-голямата криза в света, за една година сме направили това училище. Ние правим училище за една година, а другите не могат да го завършат 29 години“, допълни Борисов.
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

що не пуснете една предизборна анкета с колко ще ВИ БИЕ ГЕРБ!:rolleyes:
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

що не пуснете една предизборна анкета с колко ще ВИ БИЕ ГЕРБ!:rolleyes:

Еми бях пуснал и от около 20 човека гласували за други партии ( 15 души за БСП ) - 5 бяха гласували за ГЕРБ.
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

то щтото тука е бастиона на комунягите бтв кои е източника на тази графика или сам си я направи?
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

то щтото тука е бастиона на комунягите бтв кои е източника на тази графика или сам си я направи?

Ползвай гугъл бе, Бокувец. Боку много добре ви втълпи мнението, че който мрази "КОМУНЯГИТЕ" е за ГЕРБ, а пък който не ПОДКРЕПЯ ГЕРБ, също е "КОМУНЯГА" - ти си типичния промит мозък и то от МЕДИИ като хунтата на ония от ДПС, приятеля на боко, който държи ТВ7 и още няколко медии - Дилян Пеевски - дали не си с промит мозък а?
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

И според теб - каква е истината за графиката - благодарение на ГЕРБ колко сме се развили спрямо лошата тройна коалиция? По -добре ли си? По-добре ли живееш? По-лесно ли правиш бизнес сега или преди? По-леки ли са цените, доходите как са ти? Тея "комуняги" май не са толкова лоши като се замислиш, а?
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

О, я стига... Никой не ви е виновен за положението - ГЕРБ, МЕРБ, СЕРБ, все тая е. Виновен е този, които дава баницата, не който яде. А.к.а. като търпиш, ще те мачкат и ще се подиграват с теб.

Виновни сме си ние, не политиците.

Цял живот все в другите причината.... Че е по-лесно. После защо сме бягали навън - еми на кого му се слушат оплаквания и хленчене постоянно?
 
От: От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

О, я стига... Никой не ви е виновен за положението - ГЕРБ, МЕРБ, СЕРБ, все тая е. Виновен е този, които дава баницата, не който яде. А.к.а. като търпиш, ще те мачкат и ще се подиграват с теб.

Виновни сме си ние, не политиците.

Цял живот все в другите причината.... Че е по-лесно. После защо сме бягали навън - еми на кого му се слушат оплаквания и хленчене постоянно?
И това какво общо има, че по времето на тройната коалиция имаме 6.3 БВП а по времето на ГЕРБ минус 0.5?
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

@AlanFort

Достатъчно образован си, че сам да се сетиш какво е общото.
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Най крадливото правителство в историята след 1990 г. насам - ГРОБ. Бойко посегна на сребърния фонд, какво да говорим... Ненапразно бяха тези протести на 5. XI. 2012 г. на хората им писна... И още протести трябва да има. Нямаме полза да си мълчим. Всички които познавам да развиват малък бизнес са назад в момента, и то точно от 2009 г. насам. А преди това нямаха проблем. От както тия са на власт - много фирми от малкия бизнес фалираха. Сега някои ще кажат "ама Станишев криел че имало криза и за това сме били по добре", да криза има, но не е чак толкова голяма кризата колкото я описват по нашите медии. Бизнесът преди тия да дойдат на власт на много хора вървеше, а сега всеки работи на загуба и хората се принуждават да затварят дейността си. Нищо положително не видях от това правителство, само лъжи и празни обещания. Бойко излъга че ще намалят цената на тока през 2009 г. точно един месец преди изборите, а вместо това го увеличиха незаконно, и продължават да мачкат малкия и средния бизнес. Ами време им е да си ходят. :twisted:
 
Последно редактирано:
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

то щтото тука е бастиона на комунягите бтв кои е източника на тази графика или сам си я направи?

На графики не вярвам никак, най-малко ако са за политика.
Ей сега сядам и ти правя десет в чиято полза пожелаеш, време, цифри... всичко.

В интерес на истината бил съм на трудов договор в голяма корпорация по време на тройната коалиция - кво ме засяга ?!?
Където държавата скубе, ами и невидимия директор също. Всичко върви само надоло - да е ясно това, до крах и инфлация както в 90-те. Електронните пари си изиграха тежката дума, трябва да се рестартира системата скоро.

Дойдоха Гробарите - пуснаха малко проценти върху заплатите на работната ръка - спечелиха симпатии. Сега като болно животно ще заграбят с ненавиждана сила каквото могат - вижда им се края, народа няма да ги остави на червения мокет.

БВП и прочие масата хора не знаят какво е, нали е ясно това ?

От както тия са на власт - много фирми от малкия бизнес фалираха.
Това си е наистина едно от най-верните неща което дефакто е причината на кризата в която се намираме - не Европа и световните валути както твърдят.
Няма дребни производители - изсмукаха ги.

Бойко излъга че ще намалят цената на тока през 2009 г. точно един месец преди изборите
Да си говорим обективно, не съм видял правителство да не залага това като идея в управлението си - истината е че всяка година на лято, и зима тока поскъва с няколко процента...

Same shit, different faces!
 
Последно редактирано:
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Аз предлагам БСП да поеме управлението поне на Европа, ако не на целия свят!
Я вижте тук - много държави могат само да си мечтаят за такива цифри, каквито е постигнала БСП под мандата на ДПС (щото не им стигна акъла и един глас, та си пропиляха мандата и се наложи Доган да им дава министър-председателското кресло :lol:).
Само не мога да разбера, защо гениите от БСП се задоволяват с толкова малка държава. Сигурно от прекомерен патриотизъм! :-o
Аз ако съм германец, французин, испанец или даже англичанин, ще изисквам с оръжие в ръка да дойдат да ме управляват от БСП.
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

И според теб - каква е истината за графиката - благодарение на ГЕРБ колко сме се развили спрямо лошата тройна коалиция? По -добре ли си? По-добре ли живееш? По-лесно ли правиш бизнес сега или преди? По-леки ли са цените, доходите как са ти? Тея "комуняги" май не са толкова лоши като се замислиш, а?


Прочетох ти и двете безмислени менния и не видях да отговаряш на единствения въпрос зададен към теб. Няма нищо не съм очаквал друго да си признаеш, че сам си сътворил тази картинка по собствено усмотрение.

Второто което искам да ти кажа и приключвам с теб е, че МРАЗЯ КОМУНЯГИТЕ много преди герб да дойде на власт, така, че праи си сметката кой какво ...
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Първо - нямам намерение на хваля ГЕРБ.

Обаче не смятам, че това правителство е много по-зле от предишните. Не е задължително този "ръст" от графиката да има причинно-следствена връзка с управлението. Склонен съм да допусна, че натрупването на купени закони е оказало някакво влияние (законодателите гласуват нови закони срещу заплащане, като е малко вероятно някой да плати за отмяна на вече приет закон). Не бива да се пренебрегва факта, че имаме световна криза. Няма как по време на криза това да не се отрази и на нашата икономика.

Препоръчвам да прочетете статията на Петър Стойков Държавата като бог.

Не съм доволен от всички правителства. В същност има само едно нещо, което одобрявам и все още не мога да си обясня как така го направиха - това е плоския данък върху доходите и печалбите (10%), липсата на осигурителен рекет ("осигуровки") върху дивидента (имаме само плосък данък 5% върху дивидента, макар че считам съществуването на данък дивидент за двойно данъчно облагане). Тавана на осигуровките също е много добро решение. Разбира се би било чудесно, ако гражданите не бяха задължени да плащат осигуровки изобщо и общата данъчно-осигурителна тежест беше по-малка (сега е близо 50% за работещите на трудов договор), но и в другите държави е горе-долу толкова (не е вярно, че нашето облагане е ниско - сметнете ДДС, осигуровки, данък върху приходите).

Разбира се не мога да отрека факта, че тази криза е удължена и утежнена от анти-пазарните закони, които законодателите гласуват срещу заплащане. За това са виновни всички правителства, защото всички практикуват подобно гласуване на купища вредни закони.

За съжаление единствения начин за промяна е повишаване качеството на образованието (в областта на икономиката). Когато хората започнат да мислят критично ще е по-трудно на управляващите да си играят на крони капитализъм. Сега управляващите са принудени от невежите гласоподаватели да играят театъра "Държавата бог, който спасява всички от кризата". Когато хората осъзнаят, че държавата не е бог и че държавата не може да се бори с кризите, тогава кризите ще бъдат по-кратки и ще болят по-малко.
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: bioz
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Гледам, че повечето хора вместо реални аргументи защо точно тази или онази партия е лоша, пишат общи политически клишета без смисъл. Малко хора посочват истинските проблеми с истинските им имена (крони капитализъм, анти-пазарни закони: квоти, субсидии, регулации от типа "криви краставици" и "дребни плодове", излишни разрешителни и лицензионни режими и т.н.).

Много от критикуващите ползват ето такива аргументи (и стават смешни за критично мислещите):
25i4zz5.jpg

На плаката: "ГЕРБ потурчва и погребва България"
На тениската: "Не искам да живея в циганска държава"
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Аз винаги съм бил против червените, но ако трябва да бъда честен след 90 година при Станишев България беше най-добре, а при Бойко най-зле. Бойко направо разката играта на всичко. Инфлацията е огромна, а за сметка на това заплатите намаляват. Дано да имат малко акъл хората и да ги махат следващия мандат, защото още един мандат и всички в България ще сме клошари. :D
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Хубаво е като пишеш да подкрепяш твърденията си със факти, иначе звучат като общи приказки чути от бай иван на раздумка пред блока.

Годишната инфлация за 2011 г. (декември 2011 г. спрямо декември 2010 г.), измерена с индекса на потребителските цени (ИПЦ), е 2.8%, като намалява с 1.7 процентни пункта в сравнение с 2010 година. За периода 2000 - 2011 г. най-ниската годишна инфлация (0.6%) е измерена през 2009 г., а най-високата (12.5%) - през 2007 година.

Цитирано от НСИ
 

Горе