Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Мисля че август беше измерена рекордна инфлация! Ти май не пазаруваш много, защото ако го правеше щеше сам да забележиш големия скок в цените. Същия случай с бензина,сметките и т.н. Ако живееш при мама може и не ги усещаш тези нещи може и да си вярваш, но ако сам си плащаше всичко едва ли щеше така да говориш!!!
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Мисля че август беше измерена рекордна инфлация!

Мислиш или си сигурен?

Освен, че живея и се издържам сам помагам и на семейството си. Пак ти казвам ако искаш някои да ти обърне сериозно внимание започни да говориш със факти...
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Говорите за инфлация. А знаете ли какво значи валутен борд? Това значи, че БНБ обменя левове и евро на фиксиран курс. Тоест няма как инфлацията в България да се различава значително от тази в ЕС (поне що се отнася за услугите и стоките, при които имаме конкуренция). Защото ако цената на дадена стока се вдигне в България, веднага ще се намерят търговци, които да спечелят от това, като направят внос от ЕС. Ако дадена стока стане твърде евтина в България, ще се намерят търговци, които ще я изнасят бясно към други страни и така цената и ще се нормализира (спрямо цените в другите държави). И тъй като сме във валутен борд левът нито поскъпва, нито поевтинява (спрямо еврото!).

Разбира се не при всички услуги има конкуренция. Например ако имаш един зъб за ремонт няма да пътуваш от Великобритания до България за да спестиш от зъболекарски услуги. Ако обаче цените на зъболекарските услуги паднат твърде много е възможно някой да дойде на зъболекарски туризъм. Монитор: Спасяваме туризма с евтин зъболекар.

Имаме късмет, че еврото се срива със същите темпове, с които се срива и лева. И затова имаме валутен борд без БНБ да задлъжнее твърде много (може да изпадне в състояние да и дават твърде много левове, а на няма евро, което да даде насреща). Вижте например случката със Сорос и английската банка. Това може да се случи и с БНБ, ако еврото започне да пада по-бавно от лева.
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

@AlanFort - таблицата щеше да е още по-хубава ако започваше с 10-20 години по-рано и се виждаше как БКП докарва страната до фалит на няколко пъти.

За 8 години в управлението БСП не завърши реформите в нито една от най-важните сфери - здравеопазване / образование / правораздаване / сигурност.
На всичкото отгоре Станишев до последно твърдеше, че световната криза нямало да засегне сериозно България и така и не бяха приети антикризисни мерки.

До тук Герб също не са направили някаква сериозна реформа. Те приеха и изоставиха няколко пакета с антикризисни мерки и замазваха положението с наследените финансови резерви, които вече са на санитарния минимум.

Тоест реално погледнато няма голяма разлика в политиката на ГЕРБ и БСП. Просто БСП случиха на добри времена и караха по инерция.
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Хубаво е като пишеш да подкрепяш твърденията си със факти, иначе звучат като общи приказки чути от бай иван на раздумка пред блока.



Цитирано от НСИ

Абе драскач, Гробарски, я вземи ти се аргументирай бе, с какво тату ти оправи живота, с връзки да влачиш и и ти от хората или с какво?

Като гледам какво става няма никой доволен от ДИКТАТОРА ти, и няма и да има щото мисли само за лапачи като теб за народа хич не мисли.

Сега като се замислих, май те е взел на работа да му дупчиш пиари по форуми и сайтове, я се скрий и не говори, че си смешен направо.

Оди хапни сега още една вафла и пак се връщай да ми говориш.
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

@AlanFort - таблицата щеше да е още по-хубава ако започваше с 10-20 години по-рано и се виждаше как БКП докарва страната до фалит на няколко пъти.

За 8 години в управлението БСП не завърши реформите в нито една от най-важните сфери - здравеопазване / образование / правораздаване / сигурност.
На всичкото отгоре Станишев до последно твърдеше, че световната криза нямало да засегне сериозно България и така и не бяха приети антикризисни мерки.

До тук Герб също не са направили някаква сериозна реформа. Те приеха и изоставиха няколко пакета с антикризисни мерки и замазваха положението с наследените финансови резерви, които вече са на санитарния минимум.

Тоест реално погледнато няма голяма разлика в политиката на ГЕРБ и БСП. Просто БСП случиха на добри времена и караха по инерция.

Абе стига и ти бе това форума го напълниха с подлоги на ГРОБ!

Какво направи ГРОБ? Даде на куче да яде пържоли щото е открило поръчано убийство от тату и компания, да изброявам ли още, ей нямате спирка.
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Абе драскач, Гробарски, я вземи ти се аргументирай бе, с какво тату ти оправи живота, с връзки да влачиш и и ти от хората или с какво?

Като гледам какво става няма никой доволен от ДИКТАТОРА ти, и няма и да има щото мисли само за лапачи като теб за народа хич не мисли.

Сега като се замислих, май те е взел на работа да му дупчиш пиари по форуми и сайтове, я се скрий и не говори, че си смешен направо.

Оди хапни сега още една вафла и пак се връщай да ми говориш.

Кой говори на теб бе инфантил?
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Кой говори на теб бе инфантил?

Скрий се в гащите с лепенка на бойко бе тикво.
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Може ли някой да заключи или изтрие тази тема? Политически спорове не им е мястото тук.
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Може ли някой да заключи или изтрие тази тема? Политически спорове не им е мястото тук.

Мне, тук им е мястото, бизнеса е свързан с политиката, място няма за платени драскачи на партии!
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?


Тази графика странно защо се различава от същатата която е сложена в началото на темата. Странно от къде идва разминаването, май се досещам, но нека по запознатите да кажат.
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

:mrgreen:

18405_3423660248648_1988641929_n.jpg
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Абе стига и ти бе това форума го напълниха с подлоги на ГРОБ!

Какво направи ГРОБ? Даде на куче да яде пържоли щото е открило поръчано убийство от тату и компания, да изброявам ли още, ей нямате спирка.

Аз далече не съм за ГЕРБ. Аз подкрепям дясна политика, БСП са леви, а ГЕРБ са популисти. Тоест и двете партии са ми еднакво вредни.

Просто не виждам как може социалистите, да се оплакват от ГЕРБ, при положение, че ГЕРБ изпълнява на 90% същата политика като БСП и НДСВ с малката разлика,
че им пуснаха еврофондовете и има още някой лев за крадене.

Даже на места БСП са десните - плоския данък, а ГЕРБ са левите - национализацията на пенсионни фондове.

А, че положението е зле и малките деца го знаят. Нито Бойко, нито Станишев и производните им имат волята и потенциала да изкарат страната от кризата.
 
НЕ знам, ама направо ни сринаха тия. Не съм виждал толкова мизерия от години. Даже не съм бил с ясно съзнание като започнаха да го правят преди десетки години. Дано дойдат по-скоро изборите, че не се трае вече. Но какво пък толкова, то пак ще са същите, само че по-алчни и настървени. :)
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

БВП най- лесно се вижда като видиш колко фирми са фалирали през последните 3 години и ти става ясно, също така и вътрешната задлъжняемост на фирмите в България и ти става пределно ясно що за хунта са ГРОБ.
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

БВП най- лесно се вижда като видиш колко фирми са фалирали през последните 3 години и ти става ясно, също така и вътрешната задлъжняемост на фирмите в България и ти става пределно ясно що за хунта са ГРОБ.

Съгласен съм, но наполвина.
Икономиката Боко срина,
но тоз СерГЕЙчо, твоя аватар
и той е мафиотски главатар:twisted:
 
Последно редактирано:
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

БВП също така и вътрешната задлъжняемост на фирмите в България и ти става пределно ясно що за хунта са ГРОБ.

Над 100 000 000 000 лева удари наскоро, не знам къде го прочетох.
 

Горе