Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Няма какво да се постват статистики, графики итн. Само се разходете по булевардите и улиците на градовете - пуснали са кепенци огромно количество малки търговсци, занаятчии, представители сектора на услугите...
Само едни автосервизи и лихвари със заложни къщи просъфтяват - едните заради дупките и колите за скрап от Западна Европа, другите - заради плачевното финансово състояние на обществото.
 
Абсолютно подкрепям това. И не гледайте телевизия, защото там всичко е мега добре, да имаме малко трудности, но това е нормално, според тях и прочие. Просто, както каза waldes, разходете се из улиците, вижте хората. Погледнете им погледите, попитайте ги даже и ще видите какво реално се случва тук, в тази мизерия. Всички изглеждат някак изкуствено щастливи. Всеки мисли за хляба си утре. За това дали ще успее да добута месец. За това колко е сигурно всичко около него. За това какво ще се случи, ако той утре нещо не успее да изпълнява пълноценно задълженията си. И всичко това. Статистиките и диаграмите са за масата и за тези, които имат идея по-затворено съзнание. На мен, предполагам и на повечето тук не са нужни, за да разберат в каква среда се намират. Нали?

А кои сега имат пари се знае - престъпниците и т.нар. бивши мутри. Тук не броя монополите и другите псевдо бизнеси, които ги има, защото нямат кой знае каква алтернатива или не оперират в конкурентна среда. Това е. Няма нормален бизнес, който да е цъфнал. В момента всичко търпи и стиска зъби. Поне повечето. Не знам какво реално се случва, но нон стоп нещо някъде "умира", рядко виждам да се "ражда", ако ме разбирате. :)
 
От: Re: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Аз пак ще го кажа, с риск отново да ме наругаят.

Никой не им е виновен на тези, които са фалирали, че не са си направили план. Никой не му е виновен на този, който се съгласява да работи за 300лв.

Малките търговци и магазинчета им е време да изчезнат, колкото и да не ви харесва. Това че големите фирми не уважават клиентите си е друг въпрос и може да бъде само плюс. Това че фирмите не уважават персонала си също.

Относно управляващите - те никога няма да ви помогнат с каквото и да е. Ако сами не си помогнете никой няма да го направи и да спорите тук е напълно безсмислено. Графики, таблици, загуба на време.

Аз не чакам на Бойко, Костов или там които са, даже не им знам имената (Българска телевизия не следя).

Не ви харесва нещо - ами променете го, не стискате зъби. Или по-скоро променете първо себе си.
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

leeya, хубави теории. Само дето са си в рамките на фантазията.
Ако те прецакат с непосилни данъци и условия за покриване на абсурдни нормативи, колкото и велик бизнес план да имаш, ще фалираш. А ако изчезнат малките магазинчета, камара хора остават безработни (т.е. на опашките за помощи). На тяхно място идват чужди компании с високи цени, чиято печалба отива в западните икономики (единствено ДДС-то остава в нашата).
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

319068_10151232302364826_1638438858_n.jpg
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

БВП най- лесно се вижда като видиш колко фирми са фалирали през последните 3 години и ти става ясно, също така и вътрешната задлъжняемост на фирмите в България и ти става пределно ясно що за хунта са ГРОБ.
Алане, Алане...
Разбирам те - мъчиш се да си изкараш хонорара от БСП. Нема лошо, ако ми плащаха, и не ми противоречеше на принципите, и аз бих се напинял.
В някой пенсионерски клуб на БСП ако те бяха пратили, щеше да ти е далеч по-лесно. Лоша ти е съдбата и тежка задачата - точно тук да агитираш за БСП. Нема как да стане и как да мине номера.
Вместо да прегърнеш идеята БСП да поеме управлението на Европата и да я докара до небивал разцвет, ти ми даваш червено.
Ако ли пък ми даваш червеното заради твърдението ми за нескопосаното държане на БСП, че са си изтървали мандата заради това, че не могат да броят и не им е стигнал един глас, то е много тъпо да ме виниш за чужди неумения да броят да определено тризначно число - това се учи във втори или трети клас.
*ба ли го вече кое кога се учи - май нищо никога не се учи и затова сме на този хал. Всеки плямпа, кой за фафли, кой за тикви, пък никой нищо не отбира ни от производство на фафли, ни от земеделие.
Не съм очаквал, че през 2012 г ще участвам в манипулативна "БКП дискусия", съшита с бели конци, каквато не би била допусната от ръководството на БКП през 1980 г, например.
Едно време Партията бе Партия, а това сега е нещо като ИлиЕнци пазара - на ти пет гроша за розова тениска с надпис "Я смЪ политик, та дрънка!".
Наскоро един колега писа, че Тодор Живков бил последния истински политик в България. Е, верно е! Сегашното продажно БСП не става и стадо овце да му връчиш да управлява. Половината стадо ще изгуби, другата половина ще продаде на загуба. Само и само да се хареса на вълка...

`Айде успех на изборите - от мен 17,5%! ;)


ПП
А бе, нещо много смъркащи се навъдиха у форумо! :twisted:
 
  • Like
Реакции: bioz
От: От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

(единствено ДДС-то остава в нашата).
ДДС-то го плащаме аз и ти, и всички останали. Местни, или чужди компании, са без значение в играта.


На кравата и е присъщо да я доят. Лошото е, когато човек се отъждествява с крава...
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Тука яко пристрастени, за да не говоря на радиото. Препоръка на всички да гледат видеото от преди 5 години - ще разберете последствията от кого са. Нито БСП стават нито ГЕРБ:

Айде приятно ви гледане, дано се по образовате малко!

Както казва Coolice - препоръчително гледането!
[video=youtube;-5ikL1X5O-Q]http://www.youtube.com/watch?v=-5ikL1X5O-Q[/video]
 
От: От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
Последно редактирано:
От: От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Алане, Алане...
Разбирам те - мъчиш се да си изкараш хонорара от БСП. Нема лошо, ако ми плащаха, и не ми противоречеше на принципите, и аз бих се напинял.
В някой пенсионерски клуб на БСП ако те бяха пратили, щеше да ти е далеч по-лесно. Лоша ти е съдбата и тежка задачата - точно тук да агитираш за БСП. Нема как да стане и как да мине номера.
Вместо да прегърнеш идеята БСП да поеме управлението на Европата и да я докара до небивал разцвет, ти ми даваш червено.
Ако ли пък ми даваш червеното заради твърдението ми за нескопосаното държане на БСП, че са си изтървали мандата заради това, че не могат да броят и не им е стигнал един глас, то е много тъпо да ме виниш за чужди неумения да броят да определено тризначно число - това се учи във втори или трети клас.
*ба ли го вече кое кога се учи - май нищо никога не се учи и затова сме на този хал. Всеки плямпа, кой за фафли, кой за тикви, пък никой нищо не отбира ни от производство на фафли, ни от земеделие.
Не съм очаквал, че през 2012 г ще участвам в манипулативна "БКП дискусия", съшита с бели конци, каквато не би била допусната от ръководството на БКП през 1980 г, например.
Едно време Партията бе Партия, а това сега е нещо като ИлиЕнци пазара - на ти пет гроша за розова тениска с надпис "Я смЪ политик, та дрънка!".
Наскоро един колега писа, че Тодор Живков бил последния истински политик в България. Е, верно е! Сегашното продажно БСП не става и стадо овце да му връчиш да управлява. Половината стадо ще изгуби, другата половина ще продаде на загуба. Само и само да се хареса на вълка...

`Айде успех на изборите - от мен 17,5%! ;)


ПП
А бе, нещо много смъркащи се навъдиха у форумо! :twisted:
Вискяряяяя, откакто узря туршията със зелени домитя, много агресивен стана, ми се струва:). Чак ме караш да повярвам в атентичността на подписа на Харкон. Боя се, че ще трябва да погледнем в крайна сметка и това, има проявени солидни признаци:)
 
От: От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Тука яко пристрастени, за да не говоря на радиото. Препоръка на всички да гледат видеото от преди 5 години - ще разберете последствията от кого са. Нито БСП стават нито ГЕРБ:

Айде приятно ви гледане, дано се по образовате малко!

Както казва Coolice - препоръчително гледането!
[video=youtube;-5ikL1X5O-Q]http://www.youtube.com/watch?v=-5ikL1X5O-Q[/video]
Блеки, ти си пълен куку, брат:). Сега разбирам какво иска да ти втълпи в главата Мантаман в продължение на месеци:)
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Блеки даваш го тоя, дето при Орешарски си е вземал изпита по Финанси, ясно.
 
От: Re: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Наистина имам усещането, че живеем в различни държави. Да - разхождам се из улиците - виждам пълни ресторанти, кръчми и кафета. Виждам пълни молове. Виждам пълни кина и театри.
Разхождам се и из България. Не мога да си намеря свободен хотел за уикенда.
Гледам и данните за спестените левове.
Гледам и прогнозите за БВП.
Гледам и бюджета за следващата година, който е много по-голям от този за 2012 година.
Гледам строежи и ремонти навсякъде.

Не знам - аз ли съм луд или ти!?

Абсолютно подкрепям това. И не гледайте телевизия, защото там всичко е мега добре, да имаме малко трудности, но това е нормално, според тях и прочие. Просто, както каза waldes, разходете се из улиците, вижте хората. Погледнете им погледите, попитайте ги даже и ще видите какво реално се случва тук, в тази мизерия. Всички изглеждат някак изкуствено щастливи. Всеки мисли за хляба си утре. За това дали ще успее да добута месец. За това колко е сигурно всичко около него. За това какво ще се случи, ако той утре нещо не успее да изпълнява пълноценно задълженията си. И всичко това. Статистиките и диаграмите са за масата и за тези, които имат идея по-затворено съзнание. На мен, предполагам и на повечето тук не са нужни, за да разберат в каква среда се намират. Нали?

А кои сега имат пари се знае - престъпниците и т.нар. бивши мутри. Тук не броя монополите и другите псевдо бизнеси, които ги има, защото нямат кой знае каква алтернатива или не оперират в конкурентна среда. Това е. Няма нормален бизнес, който да е цъфнал. В момента всичко търпи и стиска зъби. Поне повечето. Не знам какво реално се случва, но нон стоп нещо някъде "умира", рядко виждам да се "ражда", ако ме разбирате. :)
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Няма какво да се постват статистики, графики итн. Само се разходете по булевардите и улиците на градовете - пуснали са кепенци огромно количество малки търговсци, занаятчии, представители сектора на услугите...
Само едни автосервизи и лихвари със заложни къщи просъфтяват - едните заради дупките и колите за скрап от Западна Европа, другите - заради плачевното финансово състояние на обществото.


Абсолютно правилно мнение което е самата действителност. Безработицата се увеличава, малкия и средния бизнес смачкан, а за сметка на това има развитие лихварството и заложните къщи, т.е. - излиза че процъфтява далавераджийството, пак се дава зелен светофар на мутрагентството и подземния свят. Blinky е абсолютно прав - парите са в мутрите и престъпниците, и както каза waldes - достатъчно е да излезеш по улиците и да видиш колко магазинчета изпозатвориха. Тука в нашия квартал в началото на лятото затвори едно магазинче за риба, а аз както обичам риба редовно от там си взимах, и то на сметка. Преди 3 дни още един магазин за риба затвори който беше доста по голям, беше нещо като рибен маркет, но вътре всякаква риба и морски деликатеси, прияде ми се риба отивам... и той затворен. А и двата магазина бяха само на не повече от 300 м. от блока ни. Жестоката реалност.

В интерес на истината малкия и средния бизнес - това е гръбнака на икономиката във всяка нормална бяла европейска държава, включително и USA. Както искате - така го разбирайте, но си е така.
 
От: От: От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Ти трябва да си голям простак, ако не разбираш, че БСП колкото и да крадът е в пъти по-добре отколкото ГЕРБ? Твойте 17 процента си ги заври отзад, защото тая зима дето идва ще е тежка, а повярвай ми - както всички избори досега - ВОТА ЩЕ Е НАКАЗАТЕЛЕН и познай къде ще идат гласовете - в БСП - приеми го, че другата година Станишев ще управлява държавата. Появяват се накакви измислени коалиции като Ярешки, някакви измислени ку*ви като Пръмова - но всички тея партийки само увеличават електората на БСП и вземат от електората на ГРОБ.
Първо, благодаря за цитата.
Второ, за вниманието.
Трето, почерненото го изтрий, че ще останеш без хонорар. В БСП са кристални хора, те не крадат, а единствения им стремеж е да служат на нацията и да реализират огромен напредък в приходите на електората, пардон, населението.
Отзад съм свикнал да изкарвам, а не обратното, както е при някои. (Сега waldes-а съвсем ще се отрече от мен. :()
За тежка зима - трябва да си бил вече в съзнателна, макар и пред училищна възраст, и да помниш какво е тежка зима. Тази зима, дето идва, пак ще се плюска на корем.
А кой ще управлява, отдавна ми е все тази. Не ме касае - нито ще ми прекопа градината, нито ще ми яде на трапезата. ;) В България има достатъчно дойни крави да изхранят един министър председател.
 
От: Re: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Въпросът ти е риторичен - Един от любимите ми лафове е че когато почне да ти се струва че всички наоколо са полудели значи е крайно време да ходиш да се прегледаш.

А ако наистина искаш да видиш нещо реално погледни кривата на безработицата - Погледни статистиката колко от домакинствата са изпаднали в невъзможност да си покриват заемите и битовите сметки.
Ако си голям гъзар и посещаваш само елитни хотели може и да няма места щото доста мутри се облажиха покрай мутрафона - Сметни само 120 депутати после сметни министрите и кметовете и подлогите от поставени фирми и спокойно ще докараш цифра от над 10 000 на хранилката така че е нормално да няма места в скъпите хотели.

От такива префърцунени коментари като твоят в стил ситият на гладният не вярва ми се гади както и от всички гробарски форумни лизачи.

Наистина имам усещането, че живеем в различни държави. Да - разхождам се из улиците - виждам пълни ресторанти, кръчми и кафета. Виждам пълни молове. Виждам пълни кина и театри.
Разхождам се и из България. Не мога да си намеря свободен хотел за уикенда.
Гледам и данните за спестените левове.
Гледам и прогнозите за БВП.
Гледам и бюджета за следващата година, който е много по-голям от този за 2012 година.
Гледам строежи и ремонти навсякъде.

Не знам - аз ли съм луд или ти!?
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Валдес, нещата които не можеш си ги обесиш изглеждат плашещи, така реагира масата, типично поведение като теб и компания :).
"Умните" като вас купуваха Софикса на нива 1900, а кукутата продаваха :) Знам че тука масата не прави разлика от икономически растеж и бизнес цикъл, но дават "компетентни"мнения.

Но също така абсолютно никой не може отрече за точните последиците от анализа на Петров, а те са ясни прости и всеки които знае нещата ще ти ги каже, за тях си има причини. Няма как да надуваш балон и накрая като се спука да няма последици :) А световната политическа доктрина е анти пазарно ориентирана при кризи и антикризистните им мерки забатачват още икономиките. Вече 5та година сме в криза - западните икономики изсипиха трилионни, както се счита за "добра" антикризистна политика - не позволиха фалити, спад на заплати увеличаха си дела в БВП и какво стана ?!? Меркел онзи ден казва кризата още 5 години ще е така. Баси кега големи умници са на запад, битер нашите - държавниците трябва се занимават с д-вата не икономиката!!!!! И като не правят това, каквото трябва правят става тези "яки" балони и имаме свирепи рецесии после.

Ето ти още един куку както казваш, в момента целия му свят се извинява:

[video=youtube;2I0QN-FYkpw]http://www.youtube.com/watch?v=2I0QN-FYkpw[/video]

Алане, да точно така Орешарски му е преподавал 10 години в САЩ от магистратурата през докторската степен и го е взимал на работа в САЩ, набито око имаш :D. Предал му е комунистическите си знания :D, чети преди да пишеш моля те.

Нито защитавам Герб, нито анти БСП - и двете партии са един дол дренки - проблем е че масата си мисли че едните бяха месии а сегашните безхаберни - като истината и двете са такива. Но масата и дай популизъм и гледай сеира.
 
Последно редактирано:
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Валдес, кеф а?!

http://www.investor.bg/evropa/334/a...astroim-za-oshte-pet-godini-lisheniia,142372/

И това само щото политиците го играят и икономисти да прилагат мерки :D Като не оставих организма се очисти така се получава! Така че и бат Бойко ли е виновен за лудата рецесия и безработица в Испания, Гърция, Португалия, - както и доста сериозни структурни проблеми в западния свят, които ще стигнат до положението на Испаниците?!
За 3 Месеца ЕЦБ наля 1 трилион евра и всички казаха кризата свърши, опростихме на Гърците кредита и кризата свърши и след 6 месеца кризата не само че свърши, а и по сериозно стана. Всички страни са по задлъжняли от колкото преди!!!!

Не мисля, че ББ е виновен ти как мислиш. Ако е той ще е прекалено лесно махаме го и пак иде слънцето. Проблема е че политиците до един са един дол дренки - ако това го запомните добре, доста ще се освободите.
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

Блеки, не пускай такива англоезични анализи, че Вискярът се комплексира и му остава само да нищи местната политика. Неговият кръгозор стига не по-далеч от бурканите със зимнината и как ще ги разпредели по дажби за зимата.
 
От: Абе как ГЕРБ успя да ни докара до това положение?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
 
Последно редактирано:

Горе