Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

testkiwi

Well-Known Member
Не помня да сме си мерили .... колите де :lol: Другото се мери всеки ден тук.

Каква кола карате? Доволни ли сте? А каква искате?

Аз ще почна: преди няколко месеца си купих най-нестандартната и непрактична кола на пръв поглед - търсих бмв или мазда, нямаше добри екземпляри. търсих опел възможно най-нов за парите, които исках да дам, ама супер гробници, макар и след 2005 г. пък и вътре и отвън - пълна скръб. мерцедес мислех, като прочетох за ремонт и колко струва веднага забравих. Ей така реших - сега или никога си купувам тая кола, която винаги съм заглеждал и която ме е кефила. Мини купърче реших да купя сутринта - вечерта вече беше мое. Видях точно 3 и третия веднага казах на дамата, че го взимам без да се пазаря. Колата е играчка - жълта със стъклен покрив, върха е. Не съм слизал от нея- за 7000 км до сега - перфектна, всички много и се радват и се заглеждат. Момичетата особено, няколко пъти ме и питат за нея, приятелката ми много ревнува :D

Аз съм уникално доволен, дори да е скапано настроението ти и времето да е лошо - само като я видя и ми става готино. За тия пари просто е върха, както се и случва ако спра на светофара до някакъв джип или мерцедес дето струва 10 пъти повече всички гледат моята кола :D Не можеш да останеш незабелязан с тая въшка :D А и върви прилично, пък харчи малко.

Макар да е бмв не е типично немска- скучна и гадна вътре, един приятел има ягуар, който също много ми харесва като цяло, просто е направено готино в английските коли - не като при немците - примерно бмв-тата - петици, тройки е46 и т.н. са като от каменната ера - уникално грозни вътре. мерцедесите същата работа - отвън ок, вътре - гадна работа. единствено ауди са прилични, ама след последното ми ауди - тва са коптори и никога няма да си купя пак ауди. тва е позор - толкова чуплива кола няма право да съществува. Както един приятел каза - стои си пред блока и я чувам как сама си се чупи просто ей така докато седи :D

А, да, определено мисля за новия купър в бъдеще ако ще си купувам друга кола. Просто колата е много готина и бих го карал и него с голямо удоволствие.

Това е от мен. Освен това забелязвам, че много често ми свиркат други мини купъри, има явно някаква миникупърска общност, забелязвам, че ги карат все млади и готини момчета и момичета, което е готино. Преди имах и фолсваген и по-големи селяни от фолксвагенджиите не съм виждал, за форума им същата работа.

Ето и снимка, кукличка е. За първи път имам кола, която ми харесва много и се грижа за нея както трябва :)

mini.jpg
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Аз съм от 3 години с Passat B5.5 1.9 tdi 130 коня 2005 година.
Предимства -Удобна кола (автоматик е), добре вози, бързо набира (при тест на подходящо място си поддържа 200 км/ч без да се тормози двигателя) , има някакъв вид, малко харчи (6л. на 100км. извънградско с 5 човека в колата и климатик) и е доста здрава (алуминиево окачване).
Недостатъци - Скъпо първоначално обслужване (1500 лв.), скъпа ходова част (за това пък здрава и вози много меко), евентуални бъдещи проблеми с турбото (рано или късно 1300-1500 лв. за ново турбо)и скъп данък (200 лв. за сметка на предишната ми кола 30 лв.).
Все пак кефа цена няма (пък и сметнато на годишна база не е чак толкова) и съм доволен.

281225_242972725732897_5588455_n.jpg
268535_241964072500429_3829066_n.jpg
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

аз еи това ще си сглобя за 5 к евро :lol:
 

Прикачени файлове

  • 302607_497841106906873_995220063_n.jpg
    302607_497841106906873_995220063_n.jpg
    72.2 KB · Преглеждания: 118
От: От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

аз еи това ще си сглобя за 5 к евро :lol:

За 5к евро, ще ти дадат да се снимаш с това.
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Винаги съм искал да се возя в ТОВА .
Предимства :
Изключително маневрена .
Вероятността за катастрофа е много малък .
Лесна поддръжка .
Ниска амортизация .
Във всеки град има квартали, в които живеят "двигателите" .
Не замърсява околната среда :)
Недостатък :
Увеличава се времето за транспортиране при далечни разстояния .
Двигателя прегрява много бързо, но като го стимулираш или си водиш резервен , това предполагам няма да е проблем .
Трудно се добавят екстри, но не е невъзможно да се променят заводските настройки :) Примерно вместо М - пакет , ще си го наричам Р.О.М. Пакет

P.S.Не се шегувам, наистина ми се иска да се придвижвам по този начин .
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Трабант 4х4 кабрио :)
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Аз съм с мерцедес Е190 от 90г. и няма да я сменя за нищо на света.
недостатъци: Градско ми харчи 13 на сто, извънградско 9 на 100.
предимства: евтина поддръжка. За 6 години съм изминал над 100 000 км. и като изключим консумативите от филтри и масло съм давал пари за 2 задни тампона на амортисьорите (който си бяха оригиналните от 90та), 2 предни носача, 2 пъти съм сменял чистачката на предното стъкло (60лв./бр.),1 бензинова помпа. По спомени това прави около 400 лв. за консумативи. Или по 66 лв. на година. Вози много добре, класика в жанра (бял мерцедес), набира бързо, поддържа си скорост нормално, със 180 км/ч. колата е стабилна.

Със сегашното ми ползване ~25 км. на (работен) ден, градско и бензин на цена от 2,63 лв., едни 1500 лв. ще ми стигнат за 7-8 месеца. :) Много се замислям на напоследък дали да не и сложа метан/газ, но се притеснявам да не се увеличат разходите за поддръжката и тогава вече няма да е оферта. Сега със всички данъци, застраховки, винетки, консумативи, ми излиза 36 стотинки на км. (говоря за градско каране).

@OOxenri, ако намериш двигател който да ти те предвижва за по-малко пари от 1 такси ще си голям късметлия.
Един ром блъскаше по 1 бетонов кол цял ден за да изкара 4 пръчки дето нямат и 1 кг. и му викам цял ден блъскаш за нищо, ела при мен да работиш редовна смяна, ще взимаш повече пари. Той вика, ааа не, утре ще си почина.
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Винаги съм искал да се возя в ТОВА .
Предимства :
Изключително маневрена .
Вероятността за катастрофа е много малък .
Лесна поддръжка .
Ниска амортизация .
Във всеки град има квартали, в които живеят "двигателите" .
Не замърсява околната среда :)
Недостатък :
Увеличава се времето за транспортиране при далечни разстояния .
Двигателя прегрява много бързо, но като го стимулираш или си водиш резервен , това предполагам няма да е проблем .
Трудно се добавят екстри, но не е невъзможно да се променят заводските настройки :) Примерно вместо М - пакет , ще си го наричам Р.О.М. Пакет

P.S.Не се шегувам, наистина ми се иска да се придвижвам по този начин .

Ще имаш проблем със зимните гуми. Не знам дали такъв размер се произвежда.
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Това е моята красавица. Аз съм голям човек, в такова мини бръмбърче няма как да се събера.

Opel-Vectra-005.jpg
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Преди имах и фолсваген и по-големи селяни от фолксвагенджиите не съм виждал, за форума им същата работа.
И аз съм от селяните с фолксваген :D
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

е46 face - 180коня. Малък звяр..
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Такова карам аз

peugeot-307_2002_4.jpg


Но скоро време ще мина на ванкелов.. mazda rx8 :rolleyes:
 
От: От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

И аз съм от селяните с фолксваген :D

Абе на мен лошо впечатление са ми направили тези с BMW-тата. :) Но и аз съм имал Голф, 3-ка, и да си кажа честно, не го усещах това със селенията, но като цяло тенденцията бе друга. Сякаш другите си стъпваха на имиджа. :)
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Това е моят сладур X5 4.4i 286hp , бмв фен съм и много им се радвам :
421119_372251176130824_664910856_n.jpg
523502_558526127503327_2007344593_n.jpg
Понавървява доста , но за разлика от това и разхода не е малък.
 
Ето го звяра:

p0006255.jpg


Не бих го сменил защото:

1. Защото за 3 години съм навъртял над 200к км и освен 3 изгорели бензинови помпи (за около 300лв общо) проблеми не съм имал.
2. Защото е железен и си пердаша през дупките без да ме е*е.
3. Защото на вилата на гаджето ми се качвам с него, където сме пробвали X5 и ML, които тръгват назад и не могат да стигнат.
4. Защото е ниска и се прилепва за асфалта. Като караш със 160, се усещат като 90.
5. Защото съм и пълнил километража (240).
6. Защото може да побере спокойно 6 човека и много каси с бира.

ТОВА Е ТАНК, създаден точно за БГ пътища!
 
  • Like
Реакции: Sky
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

За града цъкам с VW Polo 1.4 TDi 75Кс междинката, за извън града и веднъж на високосна A6 Комбие 2.5TDi 185кс
По принцип съм фен на алфа ромео.. ама последните ми 7 алфи мн се чупеха :))
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Не са ли малко рисковани тези двигатели на rx8-цата ?

Да, рисковани са но ако се поддържа добре не виждам да има проблеми.
Все пак е японски бързооборотен двигател :rolleyes:
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

renault_scenic_wide7.jpg


Renault Scenic 2001, 1.6, 16V автомат


Ето тази красавица, само че в червено, ни е семейната кола. В момента я въртим 3ма шофьори и няма грешка тази кола. Наистина харчи повече, понеже е автоматик, но със сигурност има какво да се желае от разхода. Иначе - сравнително евтина подръжка, вътре е просторна (попринцип шасито е от рено 19, но седялките са по тесни, което създава илюзията за просторност), има голям багажник, вози много меко и е много пъргава.
 

Горе