Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

От: Re: От: Re: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Да, бензинова е + газ, което води до изгарянето на помпата в моя случай.

Абе на нас също ни горя на 1на от колите 3 пъти мисля бензиновата, а газ-та е хубав инжекцион италиански. След последната смяна на бензинова помпа направиха нещо ново и казаха че ни би трябвало да гори вече или много по рядко и оттогава май 18 месеца не е горяла, трябва да питам какво беше точно.
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Помпата гори, ако нямаш бензин в резервоара и я караш на газ. Ако предстои да се пътува повече от 300 километра наведнъж,трябва да имаш над 10 литра бензин в резервоара. Това е за да може да се охлажда бензиновата помпа, иначе гори.
 
От: Re: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Колега.. как е поддръжката на това чудо?
Много съм надъхан да си взимам.. даже мисля, скоро време да почвам да търся нещо от Германия да си вкарам..
Знам, че са изцяло БМВ тези.. Развалят ли се ? скъпа ли е поддръцката? масла/филтри али бали ?


Иначе по темата..

Карам Peugeot 206(2003 година 1.4HDi) .. най-отрепаната кола.. повече никога няма да си купя пежо. Маса пари за ремонт, и пак не върви. :lol: (или може би съм карък деа знам)
За разход.. 80 лева до Слънчев бряг отиване и връщане.. На икономия няма равна поне..


Аз съм много доволен - до сега никакъв проблем, частите са бмв, но не съм сменял нищо. поскръцва ми само на покрива една пластмаса като карам по павета, ама гъзарията със стъкления таван си има цена :) иначе филтри и т.н. не бих казал че са изобщо с някаква разлика в цената спрямо другите. единствено за каското е много висока оценката - в армеец ми направиха на оценка 13 500 лв, което си е почти 1000 лв за полицата, ама предпочитам да спя спокойно.

ако си вземеш една такава няма да сбъркаш. Аз съм адски доволен. За единствена кола не е най-доброто решение, но ако имаш и друга с 4 врати - взимай без да мислиш, бижу е и си струва всеки лев. Аудито не беше така - до последния ден докато го имах съжалявах, че го бях купил :) Тук е друга работа - радва ме много.

Харчи ми около 7-8 градско, върви много повече от аудито (А3 125 коня, което под 10 не харчеше)
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Само аз ли карам Хюндай като ежедневка?
Другата е Volkswagen, искам да поздравя оня, дето говореше за ФВ форума :)
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Аз пък си мислех, че карам най-старата кочина в тоя форум, ама ме победиха :).
Имам БМВ Е36 92-ра. "Карам" е силно казано, защото много рядко ми се налага да използвам кола. Ама горе-долу съм доволен. Троши се, ама поносимо.
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Аз съм с такова чудо. Дава средно 6,4л/100

auris.jpg
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Аз съм с такова чудо. Дава средно 6,4л/100

Виж файлът 6160
Супер....още някой с Тойота....много започнах да ги харесвам тези коли последно време. Макар, че новият Авенсис ме разочарова. Говоря от дизайнерска гледна точка. Разход - 7л./100км. градско. :)
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

дублаж на съобщението
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Супер....още някой с Тойота....много започнах да ги харесвам тези коли последно време. Макар, че новият Авенсис ме разочарова. Говоря от дизайнерска гледна точка. Разход - 7л./100км. градско. :)

Това с градското е малко бошлаф работа, щото си зависи в кой град, какъв трафик, кой сезон, какви гуми... В Пловдив ми прави 6,5л, в София е стигала до 8,5л, а когато съм се прибирал в Плевен - 6,3-6,4л. Зимата са си твърди 7,9л градско, но без значение сезона извън града се движи 6,3-6,5л
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Това с градското е малко бошлаф работа, щото си зависи в кой град, какъв трафик, кой сезон, какви гуми... В Пловдив ми прави 6,5л, в София е стигала до 8,5л, а когато съм се прибирал в Плевен - 6,3-6,4л. Зимата са си твърди 7,9л градско, но без значение сезона извън града се движи 6,3-6,5л
Аз за градско имам в предвид София, защото съм карал из В.Търново и София, и нямат нищо общо. ;)

Но изскоча ли на междуградски път или магистрала, пада на 5л./100км. , а рекорда ми е (с много внимателно каране) - 4,5л./100км. Говорим за 2.0 дизел. Японците не са никак зле в създаването на икономични двигатели. Като те чета и гледам колата, сигурно си бензин. На дизел, можеше в твоя случай да е с по 1-2лв. на долу.
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

BMW e36 - класика :D
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Аз за градско имам в предвид София, защото съм карал из В.Търново и София, и нямат нищо общо. ;)

Но изскоча ли на междуградски път или магистрала, пада на 5л./100км. , а рекорда ми е (с много внимателно каране) - 4,5л./100км. Говорим за 2.0 дизел. Японците не са никак зле в създаването на икономични двигатели. Като те чета и гледам колата, сигурно си бензин. На дизел, можеше в твоя случай да е с по 1-2лв. на долу.

Че то това за дизел не е нищо учудващо, на мен бмв-то ми гори толкова, а навърява доста повече от тия "коьоти", все пак говорим за комон рейл :)
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Да се похваля с новата придобивка Bmw X5 3.0D Автоматик 6СК, бях се подготвил за доста по - голям харч, но съм доста доволен от разхода на двигателя.
 
От: Re: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Карам Peugeot 206(2003 година 1.4HDi) .. най-отрепаната кола.. повече никога няма да си купя пежо. Маса пари за ремонт, и пак не върви. :lol: (или може би съм карък деа знам)
За разход.. 80 лева до Слънчев бряг отиване и връщане.. На икономия няма равна поне..
И аз съм с подобно Peugeot 206(2002 година 2.0Hdi - по-старото моторче) и да чукна на дърво съм доволен. Влизам в малкия данък и последните 2 години ремонтите са само по ходовата част - очаквано :) В никакъв случай не е от танковете - дупките не и харесват и след няколко по-големи започва да тропа. Откъм разход извън градско съм доволен, не я жаля и над 5 виждам рядко. В града е по-тегаво, 7-8. Отдавам го на това че е 2.0 .....
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Аз съм с БМВ 325 бензин палатка (кабрио) 94г :-o
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Да се похваля с новата придобивка Bmw X5 3.0D Автоматик 6СК, бях се подготвил за доста по - голям харч, но съм доста доволен от разхода на двигателя.
какъв харч :) от x5-тиците този двигател е най-икономичният.
 
От: От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

какъв харч :) от x5-тиците този двигател е най-икономичният.

Да бе, ама до този момент нямах опит с кола над 143 конски сили, а сега с тези 218, очаквах да е по - голям от това което за момента е..., това имам предвид :)
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Че то това за дизел не е нищо учудващо, на мен бмв-то ми гори толкова, а навърява доста повече от тия "коьоти", все пак говорим за комон рейл :)
Не знам, за мен си е голямо постижение. Вярно е, че и дизеловият двигател е от ново поколение - D4D, но и годините вече не са му малко. Най-големите лами са за разпилените двигатели и тези на джиповете. Аз за икономичен джип (и то на BMW или Mercedes) не съм чувал. Може и да има, не съм имал нито една от марките и не съм задълбочавал в проучвания. Но знам, че на Toyota, само Land Cruiser-ът си е ламя, Рафта малко по-малко, леко икономичен го водят, но малко трудно ми влиза на мен в критерия за джип. Ако ще е джип, да е джип, нали? :)
 
От: Каква кола карате? Коя марка е предпочитана от предприемачите тук?

Единственото което не ме кефи на X5-цата е таблото. 2004 година ми е модела, но вътре малко са я по-изоставили, а на пример Toureg-а от 2003 - 2004 изглеждат доста по - добре, но тъй като миналата кола ми беше BMW, бях малко пристрастен при избора...
 

Горе