Защо хората пускат постни обяви?

slavchev

Well-Known Member
Забелязвам тенденция, че всички във форума, а и не само, пускат мега тъпи и постни обяви. Интересно ми е това мързел ли е или някаква мода?

Визирам обяви като "продавам сайт", ама няма да кажа кой е, питайте на лично.
Търся човек за "писане на статии", ама няма да кажа на каква тема, пак питайте на лично.
Продавам "фб страница" ама за повече инфо, пак удряйте спама на лично.

Що за простотия е това? Като предлагаш или търсиш нещо, пишеш максимално много инфо, за да не си губят хората излишно времето и за да не се оправдаваш после, че не можеш да отговориш на всички и че кутията ти е пълна със съобщения.

Вземете се малко в ръце, ако напишете 5 реда повече нито ще ви се счупи клавиатурата, нито ще си изгубите времето. Така вредите и на останалите и губите времето на десетки хора!
 
От: От: Защо хората пускат постни обяви?

По-скоро на мързел ми бие. Макар че разправията да пишеш лично на сто човека е по-голяма, отколкото да го напишеш само веднъж, но всеки си знае ...

Значи е заразно, щот е масова практика :twisted:
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

И на мен ми е чудно какво толкова крият, но всеки си знае неговото си.
За ФБ страниците и линковете е ясно, за да не ги докладват.
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

По-лесно се прави договорката на лични. Дори и да не знаеш колко струва дадена стока/услуга бързо може да 'влезнеш в час' след 2-3 ЛС с различни потребители. Иначе казано тарикатлък на дребно.
Поздрави.
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

По-лесно се прави договорката на лични. Дори и да не знаеш колко струва дадена стока/услуга бързо може да 'влезнеш в час' след 2-3 ЛС с различни потребители. Иначе казано тарикатлък на дребно.
Поздрави.

Нужно ли е за 1 обява, от която се интересуват 5 човека да изпратят запитвания 50? Имам предвид, че примерно ти трябва човек да пише статии на определена тема, ама даваш 2 лв. за 400 думи. Повечето ще отхвърлят офертата, но все ще има 1-2 съгласни. Обаче не си написал нито цена, нито количество, нито обем на натоварване и копирайтърите се интересуват, губят си времето по тъпата обява, създателя на тъпата обява също си губи времето и накрая нищо...странно мислете имат хората :cry:
 
От: От: Защо хората пускат постни обяви?

Нужно ли е за 1 обява, от която се интересуват 5 човека да изпратят запитвания 50? Имам предвид, че примерно ти трябва човек да пише статии на определена тема, ама даваш 2 лв. за 400 думи. Повечето ще отхвърлят офертата, но все ще има 1-2 съгласни. Обаче не си написал нито цена, нито количество, нито обем на натоварване и копирайтърите се интересуват, губят си времето по тъпата обява, създателя на тъпата обява също си губи времето и накрая нищо...странно мислете имат хората :cry:
Напълно съм съгласен с вас. И аз мисля, че не е правилно, Чисто физически да отговориш на 50 човека е много по-трудно. Но остава момента, че се договаряш с всеки поотделно, съответно може да договориш по-добра цена.

Аз лично предпочитам да работя с хора, при които всичко е декларирано предварително - цена, параметри на сделката и т.н.
Поздрави.
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

щото ги е срам от простотиите, които продават, но искат да изкарат куп пари от някой балък. ама не става така
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

Колкото повече (структурирана, стриктно подредена) информация, толкова по-голям шанс за продажба (инвестиция, ако е проект). Колкото има нулева или клоняща към нула информация, с вписване особено за „Пишете на ЛС!“, толкова НУЛЕВ и клонящ към нула шанс за продажба, както и за писане на ЛС.

Аз не пиша ЛС на никого, който е писал „пишете на ЛС за повече info“ – НЕ, НЯМА ДА ТИ ПИША НА ЛС, колкото и добро да е нещото, което продаваш, купуваш, разменяш, или искаш инвестиция! Камоли да звъня на GSM, ако има оставен такъв, или писане на е-поща. По Skype е друго, ако има оставен такъв, е по-добре (с вписан часови диапазон откога до кога човек е онлайн, за да може да бъде потърсен, разбира се, а НЕ с дни чакане за отговор, а оня бил от 18:00 до 20:00ч. онлайн, мерси).

„Пишете на ЛС!“ = Затвори този tab с тази тема веднага. Ми добре, твоя воля.

Същото важи и за картинки. Сложена една картинка и си мисли, че всичко е „ЯСНО“. Сложи 5-10, 50, 500 картинки, връзка до галерия с всичката и мега пълна информация (със screenshots, било от AdSense, fB трафик или каквото и да е там), пък тогава. Но не, едната картинка и както винаги постната като Attachment. Нормален ли си? За imagebam.net / imgur.com чувано ли е?

И не на последно място – неподредената информация и структуриране на коментар. Как човек да те вземе насериозно, след като сам не си си структурирал написаното? Увод, изложение, заключие е най-простото и примитивно. Дори като бонус може и доказателствена част. Но не, започнато с малка буква, свъшва с триеточие, няма запетайки, няма препинателни знаци, смесица от изречения, текст, мисли и т.н., което значи само едно – „Гледам как да се оттърва от даденото нещо набързо“. Ей сега тръгнах да ти купувам нещото, от което гледаш да се ОТТЪРВЕШ asap. Какво се продава, защо се продава, има ли алтернативи/еквиваленти на нещо, какви са конкурентните му цени по други места (с посочени връзки, но не от най-скъпите такива), параметри, стойност с/без VAT, има ли/няма ли фактура, начини за разплащане (не начин, а в мн. ч.), Skype (с часови диапазон), връзки до vouches/reps/feedbacks (от тук, от други форуми и места, където има изградена положителна репутация), връзки до вече осъществени по-големи сделки или изпълнени проекти/начинания, гаранции/сертификати/познания/възможности/сериозност и т.н.

Общо взето с лопата да се ринат ignore-натите оферти из форума, поради немърливост, незнание или непосещаване на часовете в училище. За грамотността още не съм и отворил дума, че голяма мъка ще е и там. Щом в училище си бил немърлив (retard, бавен, драскотил си отзад на тетрадката, не си си лепил етикети, не си си слагал обвивки на учебниците/тетрадките, носил си книжката/тетратката в задния джоб на дънките като тефтер по „Всичкология“, имал си отсъствия, извинявал си ги с фалшиви бележки от менте-лекари или несъществуващи такива и безброй още прегрешения, които си ги знаете и без това), щом в университет си бил немърлив, то и извън тези сфери ще бъдеш същият, както и в бизнеса, разбира се.

---

И за опониране на тези, които ще напишат в така създадена тема коментар тип „А може ли по-накратко?“не, не може. Тук става въпрос за кинти, не за килими, чорапи от кашон, гащи или подобни, намиращи се из знайни и незнайни хора по центровете, и не само. Като не ти се чете, ползвай от smartphone-ът си App за извличане на най-ценната и важна информация от даден текст, който ползваш навярно всекидневно за четене на новини, статии и др.
 
От: От: Защо хората пускат постни обяви?

Колкото повече (структурирана, стриктно подредена) информация, толкова по-голям шанс за продажба (инвестиция, ако е проект). Колкото има нулева или клоняща към нула информация, с вписване особено за „Пишете на ЛС!“, толкова НУЛЕВ и клонящ към нула шанс за продажба, както и за писане на ЛС.

Аз не пиша ЛС на никого, който е писал „пишете на ЛС за повече info“ – НЕ, НЯМА ДА ТИ ПИША НА ЛС, колкото и добро да е нещото, което продаваш, купуваш, разменяш, или искаш инвестиция! Камоли да звъня на GSM, ако има оставен такъв, или писане на е-поща. По Skype е друго, ако има оставен такъв, е по-добре (с вписан часови диапазон откога до кога човек е онлайн, за да може да бъде потърсен, разбира се, а НЕ с дни чакане за отговор, а оня бил от 18:00 до 20:00ч. онлайн, мерси).

„Пишете на ЛС!“ = Затвори този tab с тази тема веднага. Ми добре, твоя воля.

Същото важи и за картинки. Сложена една картинка и си мисли, че всичко е „ЯСНО“. Сложи 5-10, 50, 500 картинки, връзка до галерия с всичката и мега пълна информация (със screenshots, било от AdSense, fB трафик или каквото и да е там), пък тогава. Но не, едната картинка и както винаги постната като Attachment. Нормален ли си? За imagebam.net / imgur.com чувано ли е?

И не на последно място – неподредената информация и структуриране на коментар. Как човек да те вземе насериозно, след като сам не си си структурирал написаното? Увод, изложение, заключие е най-простото и примитивно. Дори като бонус може и доказателствена част. Но не, започнато с малка буква, свъшва с триеточие, няма запетайки, няма препинателни знаци, смесица от изречения, текст, мисли и т.н., което значи само едно – „Гледам как да се оттърва от даденото нещо набързо“. Ей сега тръгнах да ти купувам нещото, от което гледаш да се ОТТЪРВЕШ asap. Какво се продава, защо се продава, има ли алтернативи/еквиваленти на нещо, какви са конкурентните му цени по други места (с посочени връзки, но не от най-скъпите такива), параметри, стойност с/без VAT, има ли/няма ли фактура, начини за разплащане (не начин, а в мн. ч.), Skype (с часови диапазон), връзки до vouches/reps/feedbacks (от тук, от други форуми и места, където има изградена положителна репутация), връзки до вече осъществени по-големи сделки или изпълнени проекти/начинания, гаранции/сертификати/познания/възможности/сериозност и т.н.

Общо взето с лопата да се ринат ignore-натите оферти из форума, поради немърливост, незнание или непосещаване на часовете в училище. За грамотността още не съм и отворил дума, че голяма мъка ще е и там. Щом в училище си бил немърлив (retard, бавен, драскотил си отзад на тетрадката, не си си лепил етикети, не си си слагал обвивки на учебниците/тетрадките, носил си книжката/тетратката в задния джоб на дънките като тефтер по „Всичкология“, имал си отсъствия, извинявал си ги с фалшиви бележки от менте-лекари или несъществуващи такива и безброй още прегрешения, които си ги знаете и без това), щом в университет си бил немърлив, то и извън тези сфери ще бъдеш същият, както и в бизнеса, разбира се.

---

И за опониране на тези, които ще напишат в така създадена тема коментар тип „А може ли по-накратко?“не, не може. Тук става въпрос за кинти, не за килими, чорапи от кашон, гащи или подобни, намиращи се из знайни и незнайни хора по центровете, и не само. Като не ти се чете, ползвай от smartphone-ът си App за извличане на най-ценната и важна информация от даден текст, който ползваш навярно всекидневно за четене на новини, статии и др.

Адмирации... На мен лично ми допадна много всичко това, което си написал ... :clap::clap::clap:
 
Да бе. Засрамете се малко. Вижте какво правят в WF. Сравнение с тях сте абсолютни аматьори.

"Продавам фейсбук страница с хххх фена за хххх лева. Приемам пейпал и ипей. Пишете тук и на лично."

Най-често е това. Да не беше писал нищо. :)

Аз имам няколко въпроси към тези велики гурута - Какви маркетолози се водите с такива предложения. Как очаквате да продадете така? Имате ли шибана идея какво е "изключително предложение за продажба"? Можете ли да вържете повече от три изречения в обява? По-тъпи и мързеливи ли сте от индианците от WF и DP? Може би след отговорите на тези въпроси, ще е ясно и какво реално е нивото. По скоро да го осъзнаят.

Виждал съм няколко добри предложения, като това са на калос, зилот, роксатеди, самбата и др. Не се сещам за никове, но ако се старят като тях, автоматично влизат в листам Другите в такова старание не ги знам как се оправят и в живота. Ако са така и в секс, да не дава Господ.

Не съм пускал предложения тук, но мога да сложа пари на това, че тези с добре разписаните и направени, продават в пъти повечв. Дори не е нужно да дописват поспе...те хората после изсипват само ревютата.

Та ако искате да сте истински търговци, ще го правите като хората. Ако не, съветвам ви да си намерите друга работа. Дуяч, ибрихчия. Нещо което ще ви се отдаде много, защото не се иска старание. ;)
 
Re: От: Защо хората пускат постни обяви?

И на мен ми е чудно какво толкова крият, но всеки си знае неговото си.
За ФБ страниците и линковете е ясно, за да не ги докладват.

Никой нищо не крие. Просто толкова си могат. Трябва да е шибан идиот, ако мисли че няма да го попитат важните неща, които не е споменал преди това. За ФБ страниците примерно в коя ниша са, как са набрани феновете и т.н. А ако иска да казва коя е, макар че е важно и това. Никакви статиатики, никакви продаващи слова. Абе кретекия. Все едно гледам некви първолаци как сричат. За им е и такъв успеха.
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

В този ред на мисли, ето и още по темата как би следвало да изглежда дадена обява, в случая за изработка на банери и лога, както и copyrighting услуги – стилно, ясно, подредени, с доказателства, примери, с репутация (iTrader), с една камара контакти. Пиша, понеже е от последно публикуваните теми за през нощта. Отделно и от репутациите може да се види какво се е било изработвало преди, за кого, доволен ли е, не е ли, а от fB-я ѝ коя е, що е. Общо взето сигурност, надеждност, коректност лъха от подобен род обяви, вкл. от продаваните от нея домейни/сайтове. При това си говорим за съществото ЖЕНА, пък индианеца мъж създава теми на 2 реда с „пишете на ЛС“, пълен провал в зародиш. И после как BG-Mamma да не просперира. Хвала и аплодисменти на такива жени, държащи винаги да си оформят нещата добре, рядкост, но ги има. И не на последно място – с дете за гледане.

Да погледнем от другата страна – средностатистическо „пишлеме“ между 14-20г., без да е ходило войник (и що е това казарма?), с тетратка по всичкология, с abuse-ващи коментари през две, през три теми, с цопащи отрицателни репутации за има-няма нищо (някой, ако се познае, хвала), с това, че всеки е виновен до доказване на противното, типичен hater/troll/flamer с обява „Пишете на ЛС“ и постна обява, подобна на постната пица без сирене, без кашкавал, без кетчуп и майонеза. Ваденка общо взето. Срам и позор за силния пол с нулеви или клонящи към нула постижения. А, да, с направени по неизвестен, недобросъвестен, аморален и с „бот“ начин на някакви си likes в някаква маловажна страничка, без низша, как са направени/присъединени, за колко време, с какви усилия, с какви вложения, капитал, методи, подходи (Black-Hat / White-Hat), през чорапи ли (Socks/Proxy/VPN), без чорапи ли (accs linking), Stealth ли е бил, не е ли, и т.н.
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

В този ред на мисли, ето и още по темата как би следвало да изглежда дадена обява, в случая за изработка на банери и лога, както и copyrighting услуги – стилно, ясно, подредени, с доказателства, примери, с репутация (iTrader), с една камара контакти. Пиша, понеже е от последно публикуваните теми за през нощта. Отделно и от репутациите може да се види какво се е било изработвало преди, за кого, доволен ли е, не е ли, а от fB-я ѝ коя е, що е. Общо взето сигурност, надеждност, коректност лъха от подобен род обяви, вкл. от продаваните от нея домейни/сайтове. При това си говорим за съществото ЖЕНА, пък индианеца мъж създава теми на 2 реда с „пишете на ЛС“, пълен провал в зародиш. И после как BG-Mamma да не просперира. Хвала и аплодисменти на такива жени, държащи винаги да си оформят нещата добре, рядкост, но ги има. И не на последно място – с дете за гледане.

Да погледнем от другата страна – средностатистическо „пишлеме“ между 14-20г., без да е ходило войник (и що е това казарма?), с тетратка по всичкология, с abuse-ващи коментари през две, през три теми, с цопащи отрицателни репутации за има-няма нищо (някой, ако се познае, хвала), с това, че всеки е виновен до доказване на противното, типичен hater/troll/flamer с обява „Пишете на ЛС“ и постна обява, подобна на постната пица без сирене, без кашкавал, без кетчуп и майонеза. Ваденка общо взето. Срам и позор за силния пол с нулеви или клонящи към нула постижения. А, да, с направени по неизвестен, недобросъвестен, аморален и с „бот“ начин на някакви си likes в някаква маловажна страничка, без низша, как са направени/присъединени, за колко време, с какви усилия, с какви вложения, капитал, методи, подходи (Black-Hat / White-Hat), през чорапи ли (Socks/Proxy/VPN), без чорапи ли (accs linking), Stealth ли е бил, не е ли, и т.н.

Това е масова тенденция, Шерифе. Именно за това се принудих да пусна подобна тема. Гледах, гледах обяви, чудих им се, опитах се да обясня на хора с добро, ама не става. Идиота си е идиот и оправия няма. Не върви на добре цялата работа, ама то не е от форума, а от хората в България като цяло :confused:
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

Странното е, че хората в HWBG например имат скрит private подфорум за обяви/продажби (невидим от хора пак под опр. бройка), и вътре страшно добре си оформят и темите, и Up-ванията, и всичко. И се четат яко, пазарят, питат смислени неща, не заяждания и прочие. Иначе направят ли нещо неправилно (постващите в дадената обява), reports, санкции и банани, знаят си и авторите на темите, и коментиращите. Т.е. с една идея нещата могат да се променят към далеч по-строг режим, а не към текущо разхайтено положение, поради което хора като strana за ~половин година напуснаха форума, заради немодерация навреме и без санкции за тези, за които трябва. Е, разликата е, че там става въпрос за хардуер, тук за digital goods и услуги в повечето случаи, но…

В чуждестранните форуми яко графити-изображения да си оближеш пръстите, символи, специални символи в теми, в описания, hits, tips and tricks и какво ли още не, само и само да привлекат и трафик към темите си, и от там купувачи измежду тях. Общо взето напред с мат'риала дългогодишно. Новаците пък, като видят, че 70-80% от темите са такива, решават и те да постъпят по същият начин, и разбират или не разбират, и те се залавят за работа и си правят темите мега добри, или плащат на някого за това да им го свърши, след като нямат време (или си измислят други причини).
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

И аз това съм се питал винаги, а и също така съм се включвал в темите да задавам подобни въпроси. Но вече спрях да го правя, подминавам ги, защото се засягат, обиждат се, раздават негативни репутации, отговарят нещо в смисъл: "Ми така искам, така правя, повече инфо на ЛС.".

И по тази причина съм се стремял моите обяви да са винаги изчистени и с максимално ясни, с подробности по предлаганите от мен продукти.
 
От: Защо хората пускат постни обяви?

Ако се пусне тема с постно или никакво инфо от мързел, то после се налага да отговаря на купища ЛС-та ''за повече информация'' и то накрая ти излиза през носа ''мързеливата тема''. Така че най-добре да се даде необходимата информация в самата тема и вече, който го интересува ще пише на лично конкретни неща/оферти/цени и прочее:)
 
Вчера видях една тема за продажба на линкове с "изчерпателното" съдържание "PR3 линкове - 30 лв / година | Само 1-2 линка ще бъдат продадени.", което цепи мрака. Дано продаде тези 1-2 линка или линк и половина. Но не съм опримист. Пожелавам му успех. Поне са ентусиасти хората. Кое ви грабва в това "велико предложение"? Че са на изчерпване, че е PR3, цената? Не знам. Нито колко трафи прави, нито дали си десети или стотен линк, къде си разположен, има ли опция да ротираш сайтове на мястото, колко символа са позволени, тръст на домейн и какви ли не още неща, които не знам защо са пропуснати. Мързели големи. После "ама аз не мога да го продам". Каква изненада, разбираш ли. :) И тия от техномаркет им вадиш думите от устата, за това всички пазаруваме онлайн. ;)
 

Горе